::زنگ بیداری

saharandishe

New member
«وَ لاَتَحْسَبَنَّ الَّذِينَقُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»
__________________________________________________ ________________________________

وقتی فرزندت نشانی قبر بی نامش را می دهد ، چه حالی داری؟
جگرگوشه شان سال‌ها پیش به ضرب گلوله دشمن تا دندان مسلح بعثی در عملیات مسلم بن عقیل و در جبههٔ سومار (غرب ایلام) به شهادت رسید و سال‌ها غریبانه در زیر تلی از خاک آرمیده بود تا آنکه بقایای پیکر مطهرش کشف و به نشانه ایستادگی برای حفظ ملتش، در دل کوه‌ها و در کهف الشهداء دفن شد اما شهید همچنان مشتاق دیدار مادرش بود.

اینچنین بود که شهید مجید ابوطالبی به خواب مادرش آمد و به او تاکید کرد که در کدام نقطه از این کره خاکی پیکرش آرمیده تا مادر به این رویای صادقه ایمان بیاورد و راهی کهف الشهداء شود. اندکی بعد پیگیری های منجر به بررسی DNA این شهید بزرگوار و تطابقش با بازماندگان این شهید و همچنین بررسی محل شهادت مجید ابوطالبی با محل کشف پیکر این شهید شد که علاوه بر دی ان ای، محل کشف پیکر شهید نیز با آخرین عملیاتی که این شهید در آن حضور داشت، تطابق داشت.

304574_579.jpg

بدین شکل در اتفاقی کم نظیر شاهد ثبت یک معجزه بودیم و یکی از شهدای گمنام کهف الشهدا در کوه های ولنجک، سنگ قبرش مزین به نام شد و از گمنامی درآمد. حال پدر و مادر شهید بر بالای سر قبر عزیزشان وصف ناپذیر بود. بغض مادر را در تک تک کلمات گفته هایش می شد جست و این حال و هوا برای مادری که بیش از سه دهه چشم انتظار فرزندش بوده، دیدنی بود. حقیقتاً اگر خود را در این موقعیت بگذارید، وقتی فرزندتان نشانی قبر بی‌نامش را می‌دهد، چه حالی خواهید داشت؟

مادر شهید ابوطالبی با بغض از رویای صادقه خود بعد از 31 سال بی خبری از پیکر فرزند شهیدش می‌گوید و آن خواب را اینگونه روایت می‌کند: «در خواب مجید را دیدم که به من گفت: "مامان جان من آمدم." گفتم: "مجید تویی؟تو کجایی؟" گفت: "مادر من خیلی وقت است که آمده‌ام. چند سال است که آمده‌ام. اما هیچ کس دنبالم نیامد. یک اتاق گرفته‌ام و تنها زندگی می‌کنم." من مجید و اتاقش را می‌دیدم اما مانعی بین ما بود که نمی‌توانستم او را در آغوش بگیرم یا وارد اتاقش بشوم. می‌گفت: "مادر هیچ کس دنبالم نیامده است."»

304575_899.jpg

مادر شهید ادامه داد: «وقتی از خواب بلند شدم پیش پدرش رفتم و گفتم مثل اینکه مجید با ما قهر کرده و خوابم را گفتم. پدرش گفت: نه؛ مجید آمده باید بروم پیدایش کنم. وظیفه‌ام اینست که بروم پیدایش کنم. من هم آنقدر زنگ زدم و دنبالش را گرفتم تا بتوانم نشانه‌ای از او پیدا کنم.»

این مادر داغدار تاکید کرد: «حتی بعد از چند روز پیگیری استخاره کردم که اصلا موضوع پیگیری این خواب را رها کنم و با این وسیله با خدا مشورت کردم اما استخاره بد آمد و با کمک و لطفی که خدا کرد توانستم توسط آزمایش DNA پسرم را پیدا کنم. خدا را شکر می‌کنم. وقتی رفتم و مزار او را در کهف الشهدای ولنجک دیدم، متوجه شدم به همان صورتی است که در خواب دیده‌ام. و در همان اتاق خوابیده. شکر خدا بالاخره یوسف گمشده ما هم آمد.»

فرید ابوطالبی برادر کوچک شهید نیز در سال 1367 در تک عملیاتی دشمن در منطقه شلمچه به شهادت رسیده بود اما پدر خانواده در میان حاضران درباره فرزندان هیچ نمی‌گفت، تنها تاکید داشت که تکه هایی از وجودش رفته اند تا اسلام بماند و مسئولان مراقب باشند. داغ سنگین شهادت دو فرزند برای دفاع از این خاک، یک موی سیاه برای این پدر و مادر بر جای نگذاشته بود و کهنسالی را سریع تر از معمول پیش برده بود. یاد این قهرمانان هر لحظه در پیش رویمان باشد، شاید برای مملکت مان درست تصمیم بگیریم و درست عمل کنیم.
http://www.tabnak.ir/fa/news/354835/%D9%...8%B1%DB%8C

دانلود

بسیارعالی بودممنون,من به همه ی دوستانی که امکان رفتن به کهف الشهدارودارندتوصیه می کنم حتمایک سری بزنندبسیارزیبا,دنج وآرامش خاصی داره وحضورشهیدان رواحساس می کنیاگرفقط یکباربریددیگه نمیتونیدازشون دل بکنیداتفاقی که برای خودمن افتاد,شهدااونقدربامعرفت هستندکه هرکی ازشون یادی کنه,هواشوهمه جادارن,من همیشه حضورشون رووآرامشی که بهم میدن روتوزندگیم حس میکنم,البته قبلااصلاهمچین حسی نداشتم واگرکسی میگفت برام به هیچ وجه قابل درک نبود!!!,تااینکه راهیان نوررفتم کافیه فقط یکبارراهیان نوربریدیااگررفته باشیدمیدونیدمن چی میگم,چون دیگه نه شماازشهدادست می کشیدنه اونهاازشما...واقعاراسته که شهدازنده اند...

maxin

Well-known member
خدا در قرآن گفته جهنم 7 در دارد:

http://www.parsquran.com/data/show.p...ang=far&tran=1

و جهنم 77 بار در قرآن ذکر شده که مضرب 7 است:

http://www.parsquran.com/data/word.p...87%D9%86%D9%85

کلمه آدم 25 بار در قرآن آمده است:

http://www.parsquran.com/data/word.p...A2%D8%AF%D9%85

کلمه عیسی هم 25 بار در قرآن آمده:

http://www.parsquran.com/data/word.p...8C%D8%B3%DB%8C

از اول قرآن هفتمین باری که کلمه آدم ذکر شده با هفتمین باری که کلمه عیسی ذکر شده در تنها آیه مشترکی می باشد که اسم هر دو آمده:

(سوره آل عمران آیه 59)متن قرآن, سوره: آل عمران, از آيه 59 تا آيه 68

خدا در این آیه گفته است:

"در واقع مثل عيسى نزد خدا همچون مثل [خلقت] آدم است [كه] او را از خاك آفريد سپس بدو گفت باش پس وجود يافت"

در این آیه خدا میگوید آفریده شدن عیسی مثل آفرینش آدم است و صراحتا خدا بودن یا پسر خدا بودن او را به این روش رد میکند.

خدا در آیه 88 سوره اسراء میگوید:

"بگو اگر انس و جن گرد آيند تا نظير اين قرآن را بياورند مانند آن را نخواهند آورد هر چند برخى از آنها پشتيبان برخى [ديگر] باشند"

تعداد کلمات این آیه 19 و تعداد حروف آن 76 و تعداد حروف الفبایی که در این آیه آمده اند 19 است که مجموع این شماره ها برابر 114 یعنی تعداد سوره های قرآن است:

"قُل لَّئِنِ اجْتَمَعَتِ الإِنسُ وَالْجِنُّ عَلَى أَن يَأْتُواْ بِمِثْلِ هَذَا الْقُرْآنِ لاَ يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَلَوْ كَانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِيرًا"

maxin

Well-known member
در یکی از کنفراس ها که یکی از استادان دانشگاه در مورد اعجاز و بلاغت قرآنی سخن می گفت، اظهار می داشت که:

اگر یک کلمه در قرآن جا به جا شود یا حذف و اضافه گردد، معنی آیه ناقص شده، و مراد را نخواهد رساند. وی برای گفته های خویش مثالهای مختلفی از قرآن ذکر می نمود؛ ناگهان یکی از دانشجویان که فکر علمانی (بی دینی) داشت، از جای خود بلند شد وگفت: من حرف شما را قبول ندارم، در قرآن کلماتی به کار رفته ، که مناسب آن مکان نیست، مثلا این آیه: (مَا جَعَلَ اللَّهُ لِرَجُلٍ مِنْ قَلْبَیْنِ فِی جَوْفِهِ) {احزاب:4} خداوند دو قلب را در درون مرد قرار نداده است.آن جوان گفت: هیچ بشری دو قلب ندارد، چرا گفته درون مرد دو قلب قرار نداده است،به جای لفظ "لرجل" صحیح أن است که می گفت: مَا جَعَلَ اللَّهُ لِبشر ...

سالن کنفراس در سکوت عجیبی فرور رفت، وهمۀ نگاه ها متوجه آن استاد بود، که چگونه پاسخ می دهد!!

و از طرف دیگر: شبهه ان دانشجو نیز معقول و قابل قبول بود ... چون در بدن ما یک قلب بیشتر وجود ندارد حال فرقی نمی کند زن باشد یا مرد .... پس چرا در این آیه لفظ رجل
(مرد) آمده است ...
استاد سخنران در فکر فرو رفت و می دانست اگر جواب محکمی برای شبهه ایراد شده بیان نکند، چه بسا دیگر دانشجویان نیز این شبهه به دلشان رسوخ کند !!!
بعد از اندکی تامل استاد با افتخار جواب داد: بله... واقعا نیز همین طور است
...تنها مرد است که به هیچ عنوان امکان ندارد دو قلب در بدن او وجود داشته
باشد .... ولی زن هر وقت حامله باشد در جوف او دو قلب وجود دارد، قلب مادر و قلب جنینی که در شکم مادر قرار دارد ...
اینجا بود که چهره های دانشجویان مسلمان و شادان شد، و این استاد زبر دست را تحسین کردند.
نتیجه گیری:
هیچ کلمه ی در قرآن گذاشته نشده مگر اینکه یک نوع حکمت ربانی در آن وجود دارد، و بدون شک تغییر دادن هر لفظ از قرآن، سبب ایجاد نقص و خلل در معنی می شود..

eeeeeeehsan

New member
قشنگ بود.
ولی نماز تاثیری نداره رو سلامتی، مگه اینکه علم پزشکی بیاد خیلی دقیق ثابتش کنه.
این خود ماییم که با خوندن نماز و قرآن و گرفتن روزه و در کل ارتباط با خدا به آرامش می رسیم و همین آرامش و خوشحالی درونیه که باعث میشه آدم سالیان سال سالم بمونه، وگرنه زیاد هستند آدمهای مومنی که صد برابر نمازطاعتین ولی بدنشون سالم نیست.
در مقابلش هم خیلیا هستند که نماز نمی خونن ولی سالمن.

نماز باعث سلامتی نیست، این انس و معرفتی که بنده با خدا رد و بدل می کنه باعث سلامتیه. فقط باید هنرش رو داشته باشیم ازش استفاده کنیم.
یا نخونیم نماز رو، یا اگه می خونیم همون دو رکعت رو کلاغ پرپری نخونیم؛ طوری بخونیم که لذتش رو ببریم تا تاثیرش هم رو ببینیم.

بالا