روان شناسی از دوربین سینما

rawy

New member
دوستان من همونطور که تو اولین صفحه ی همین تاپیک کامل توضیح دادم با تورنت فیلم دانلود می کنم
برای دانلود با تورنت به دو مورد نیاز هست, یک نرم افزارش که حجم خیلی کمی داره و سریع دانلود می شه
دو تورنت فیلم یا هر فایلی که مدنظر هست رو باید داشته باشیم که با دابل کلیک روی اون توی برنامه باز می شه و خودش شروع به دانلود می کنه (که این قسمت پیدا کردن تورنت فیلم نیاز به سرچ داره و اکثرا ف ی ل ت ر هستند) من همشو یه جا براتون آپلود کردم و لینکشون رو می ذارم
این لینک دانلود نرم افزار تورنت
این لینک هم شامل تورنت شش قسمت سریال Black Box هست
لینک دانلود زیرنویس فارسی و انگلیسی قسمت 1-6
بعد از نصب نرم افزار که از لینک بالا دانلودش کردید وقتی روی هرکدوم از اینها دابل کلیک کنید, خودش تو برنامه باز می شه و شروع به دانلود می کنه
یه تنظیمات کوچیکی هم داره که اگه انجام بدید بهتره اما انجام ندادید هم خیلی با سرعت لاکپشتی ایران تفاوتی نداره
روی فایل توی برنامه کلیک راست کنید و شروع با زور رو بزنید سریع تر دانلود می کنه
دوباره راست کلیک کنید و واگذاری پهنای باند رو روی زیاد بگذارید

آخرین ویرایش:

fanoosi

New member
وااااااااااااااااای فااااااااااااااانوووووووووسیییییییییی , معرکهههههه بووووووووووووووود
واااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای هرچی بگم کم گفتم
تو اینا رو از کجا پیدا می کنی آخه بچه جان؟ :thanks::rose:
آدم فیلم و سریال هم ببینه آمریکایی البته اونایی که یه نکته به درد بخور توش داره, که وقت آدمو تلف نمی کنن و واسه شعور بیننده احترام قائلند
من الان چی بگم؟؟؟
از کجا بگم؟؟؟؟؟
امشب قسمت اولش رو دیدم
نکته هایی که توش برام جالب بود:

اشاره به نظر ونگوگ در مورد تضاد و اینکه اگر می خوای یک رنگی رو بشناسی باید متضادش رو بشناسی خیلی جالب بود, اینکه افراد نخبه ای رو اسم می برد که خودکشی کردند و کلا نخبه ها حالت نرمال ندارن, و این سوال چالش برانگیز که بالاخره نرمال باشی با عمر طولانی بهتره؟ یا خاص باشی با عمر کوتاه؟ (خودش یه بحث فلسفی عمیق می طلبه)
کیت کارش رو خیلییییییییی عالی انجام می داد, حظ کردم از اینکه انقدر خوب با اون پسری که غرق توهم بود ارتباط گرفت و تونست وارد دنیاش بشه و اعتمادش رو جلب کرد, بحث اول همه درمانها, یعنی ماهم باید بریم دیوونه بشیم آیا؟

یه قسمت دیگه اش خیلیییییییی برام جالب بود اونجایی بود که با دوس پسرش در مورد تفاوت بیماری روانی و اثراتش و بیماری جسمی ای مثل دیابت بحث می کنن, و اینکه آیا واقعا امکانش هست بیماری روانی مثل بیماری جسمی برای آدمها قابل هضم و پذیرش باشه؟

اوووووووج این قسمتش که برای من فوق العاده بود اونجایی بود که پسره توهم آتیش سوزی داشت و دستش رو گرفت و بردش به سمت آتیش که ببینه واقعیت نداره و وقتی اون داخل آتیش رفت, همه چی عادی شد و توهمش از بین رفت!!!! این خیلی جالب بود, فانوسی من اینو تو خواب تجربه کردم, وقتی با کابوسم مواجه شدم و به سمتش رفتم دیگه تموم شد, این تجربه ی شخصی منه که لمسش کردم, یه فردی که توهم داره در واقع داره تو بیداری کابوس می بینه, پس اون رو هم می شه به این شکل حل کرد, این یه روش عالیه

نکته ی فوق العاده دیگه ای که ازش یاد گرفتم , بحث وراثتی بودن بیماری های خلقی و مخصوصا دو قطبی بود, که اگه هزار بار تو کاپلان بخونی شاید فراموشت بشه, اما با دیدن این فیلم دیگه ثبت دائم شد وقتی کاملا شرایط رو می بینی و لمس می کنی و اصولا اینکه یه بیمار دوقطبی چه حسی داره و چه دنیایی رو داره تجربه می کنه

قسمت جالب دیگه اش اینه که آیا بهتره آدما نرمال باشن یا نباشن؟ تو این قسمت وارد بحث معنا درمانی شد, اون خانومی که کسی رو نداشت وقتی تنها همدمش که توهمش بود رو از دست داد حالش بدتر شد, این نرمال بودن نمی تونه خوب باشه, در واقع نرمالی مطلوبه که حال مراجع رو خوب کنه, احساس رضایت مراجع است که مهمه همیشه عادی شدن رو نباید هدف درمان قرار داد.
و این معنی رو تو لحظه ای که خودش هم قصد خودکشی داشت باز هم نشون داد که با مشاورش تماس گرفت و یه معنی برای زندگیش خواست.

عالی بود, عالی , عالی :thanks:

سلام راوی جونم
خوبی؟
باور کن دیروز تا شب بیست بار این صفحه رو باز کردم که جوابو بنویسم ولی هر بار یه چیزی پیش اومد و نشد...اصلا یه وضعی دارم که نگو... امتحان از یه طرف... کارهای اینترنتیم از یه طرف...لامصب قول هم میدم دیگه نمیتونم عقب بندازم...
خلاصه شرمنده بابت تاخیر...
منم معتقدم سریال معرکه ایه... اولین سریالی هست که واقعا 4 تا کلمه درست و حسابی یاد آدم میده...کمتر سریالی اینجوریه...اغلب بعد از وقت گذاشتن پای بقیه ی سریال ها احساس عذاب وجدان دارم ولی این یکی رو حاضرم شب امتحان به بهای نخوندن درسم و بدون هیچ عذاب وجدانی نگاه کنم!!
جالبه که چون خودش تجربه توهم موسیقیایی داره بیماراش رو خوب درک میکنه... راستش کسانی که جلب رشته ی روانشناسی میشند شاید رسما دیوونه نباشند ولی زخم هایی رو تجربه کردند که باعث شده عمیق تر به زندگی نگاه کنند و راحت تر بقیه رو درک کنند...بحث همدلیه دیگه...
آره اختلال دوقطبی درصد انتقال از طریق وراثتش بالاتر از بقیه اختلال ها (حتی اسکیزوفرنی) هست و اینجا هم میبینیم که مادرش هم دوقطبی داشته و خودکشی کرده و دخترش هم (همونی که مثلا برادرزاده اشه ولی در واقع دختر خودشه) یه سری نشونه هایی بعدا از خودش نشون میده که والدین دختر رو نگران میکنه
واکنش کاترین به حال اون پیرزنه جالب بود...گفت قرصهای ضد توهمش رو قطع کنید...گفت مغزش چیزی رو که نیاز داشته براش ساخته...یه همدم!!!
توهمش طوری نبود که آسیب زا و ناراحت کننده یا احیانا خطرناک باشه فقط یه همدم و دوست بود...
همینطور که فیلم جلو میره یه سری اختلالهایی رو نشون میده که تا حالا به گوشمون نخورده و تشخیص افتراقی هایی که مطرح میکنه واقعا بی نظیر و جالبه...
شیطونه میگه یه بار دیگه برم این 6 قسمت رو از اول نگاه کنما!!!

rawy

New member
سلام راوی جونم
خوبی؟
باور کن دیروز تا شب بیست بار این صفحه رو باز کردم که جوابو بنویسم ولی هر بار یه چیزی پیش اومد و نشد...اصلا یه وضعی دارم که نگو... امتحان از یه طرف... کارهای اینترنتیم از یه طرف...لامصب قول هم میدم دیگه نمیتونم عقب بندازم...
خلاصه شرمنده بابت تاخیر...
منم معتقدم سریال معرکه ایه... اولین سریالی هست که واقعا 4 تا کلمه درست و حسابی یاد آدم میده...کمتر سریالی اینجوریه...اغلب بعد از وقت گذاشتن پای بقیه ی سریال ها احساس عذاب وجدان دارم ولی این یکی رو حاضرم شب امتحان به بهای نخوندن درسم و بدون هیچ عذاب وجدانی نگاه کنم!!
جالبه که چون خودش تجربه توهم موسیقیایی داره بیماراش رو خوب درک میکنه... راستش کسانی که جلب رشته ی روانشناسی میشند شاید رسما دیوونه نباشند ولی زخم هایی رو تجربه کردند که باعث شده عمیق تر به زندگی نگاه کنند و راحت تر بقیه رو درک کنند...بحث همدلیه دیگه...
آره اختلال دوقطبی درصد انتقال از طریق وراثتش بالاتر از بقیه اختلال ها (حتی اسکیزوفرنی) هست و اینجا هم میبینیم که مادرش هم دوقطبی داشته و خودکشی کرده و دخترش هم (همونی که مثلا برادرزاده اشه ولی در واقع دختر خودشه) یه سری نشونه هایی بعدا از خودش نشون میده که والدین دختر رو نگران میکنه
واکنش کاترین به حال اون پیرزنه جالب بود...گفت قرصهای ضد توهمش رو قطع کنید...گفت مغزش چیزی رو که نیاز داشته براش ساخته...یه همدم!!!
توهمش طوری نبود که آسیب زا و ناراحت کننده یا احیانا خطرناک باشه فقط یه همدم و دوست بود...
همینطور که فیلم جلو میره یه سری اختلالهایی رو نشون میده که تا حالا به گوشمون نخورده و تشخیص افتراقی هایی که مطرح میکنه واقعا بی نظیر و جالبه...
شیطونه میگه یه بار دیگه برم این 6 قسمت رو از اول نگاه کنما!!!

مرسیییییییی عزیزم تو این شرایط وقت گذاشتی, به درست برس فعلا ایشالا بعد از امتحانا دوباره باهم می بینمش, باید اینو دقیق دید و در مورد هر اختلال بحث کرد, منم از ذوقم همه رو یه جا دیدم, دیگه خسته شده بودم :rolleyessmileyanim:

fanoosi

New member
مرسیییییییی عزیزم تو این شرایط وقت گذاشتی, به درست برس فعلا ایشالا بعد از امتحانا دوباره باهم می بینمش, باید اینو دقیق دید و در مورد هر اختلال بحث کرد, منم از ذوقم همه رو یه جا دیدم, دیگه خسته شده بودم :rolleyessmileyanim:

خواهش میکنم عزیزم...
منم موافقم...اون موقع با دقت و حوصله ی بیشتر فیلم رو دنبال میکنیم...
این امتحانا هم شدن بلای جون....
اگه استاد بشم امتحان نمیگیرم دیگه...کار عملی میدم فقط!!

rawy

New member
In Treatment

76928831131262460185.png

ﺑﻌﻀﯽ ﻭﻗﺘﻬﺎ ﺁﺩﻡ ﺑﻪ ﯾﻪ ﻫﻢ ﺻﺤﺒﺖ ﺍﺣﺘﯿﺎﺝ ﺩﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﺑﺘﻮﻧﻪ ﺣﺮﻓﺎﺵ ﺭﻭ ﺭﺍﺣﺖ ﺑﻬﺶ ﺑﺰﻧﻪ ﺍﻣﺎ ﮐﺴﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺸﻪ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﺭﺍﺣﺖ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻫﺮ ﺣﺮﻓﯽ ﺭﻭ ﺯﺩ ﻭ ﻣﺠﺒﻮﺭﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﯾﻪ ﺳﺮﯼ ﺍﺯ ﺣﺮﻓﺎﺕ ﺭﻭ ﺗﻪ ﺩﻝ ﺧﻮﺩﺕ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﺍﻣﺎ ﺍﺩﻡ ﺑﻌﻀﯽ ﻭﻗﺘﻬﺎ ﻓﯿﻠﻢ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﻪ ﯾﺎ ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺧﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﻫﻤﻮﻥ ﻣﺸﮑﻞ ﺧﻮﺩﺵ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺗﻮﺵ ﺣﺎﻻ ﺷﺎﯾﺪ ﮐﻢ ﻭ ﺑﯿﺶ ﺑﯿﺎﻥ ﺑﺸﻪ ﻭ ﺍﺩﻡ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﻪ ﻧﻈﺮﺍﺕ ﺑﻘﯿﻪ ﺭﻭ ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻪ ﺍﻭﻥ ﻣﺸﮑﻠﺶ ﺑﺒﯿﻨﻪ.
ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺗﺤﺖ ﺩﺭﻣﺎﻥ ‏( In Treatment ‏) ﺍﺯ ﺩﺳﺘﻪ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﻫﺎﯾﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﻄﻤﺌﻨﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﻫﺎ ﺗﻮ ﺩﯾﺪﺍﻭﻝ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺭﻭ ﺗﺤﻤﻞ ﻧﺎﭘﺬﯾﺮ ﻣﯽ ﺩﻭﻧﻦ ﻭ ﺗﻮ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻢ ﺩﯾﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﻢ ﺍﺩﻋﺎ ﮐﻨﻢ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﻧﺪﺍﺭﻩ .
ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺭﻭﺍﻥ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﻪ ﺍﺳﻢ ﭘﺎﻭﻝ ﻭﺳﺘﻦ ﻫﺴﺖ ﭘﺎﻭﻝ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﻫﻔﺘﻪ 4 ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﺩﺭ ﺍﺧﺮ ﻫﻔﺘﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﭘﯿﺶ ﺭﻭﺍﻧﭙﺰﺷﮑﺶ ﻣﯿﺮﻩ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻭﻥ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﻪ ﻣﺎ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﻦ 4 ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﭘﺎﻭﻝ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯿﻢ ﮐﻪ ﭼﻄﻮﺭ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﭘﺎﻭﻝ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻣﯽ ﺯﺍﺭﻩ .
ﺗﺤﺖ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻧﺎﻡ ﺳﺮﯾﺎﻟﯿﺴﺖ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﺳﺎﻝ 2008 ﺍﺯ ﺷﺒﮑﻪ ﯼ .HOB ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺧﺼﻮﺻﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺟﺴﺎﺭﺕ ﻭ ﺩﻭﻣﯽ ﻧﻮ ﺁﻭﺭﯼ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ. ﺷﺮﻭﻉ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﯾﮏ ﺍﺗﺎﻕ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ " ﮔﺎﺑﺮﯾﻞ ﺑﺮﻥ " ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﯾﮏ ﺭﻭﺍﻥ ﺷﻨﺎﺱ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﺩﺧﺘﺮﯼ ﻧﺎﺭﺍﺣﺖ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﻭ ﺩﺧﺘﺮ ﺻﺤﺒﺖ ﻣﯿﮑﻨﺪ . ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﯼ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺩﺭﻣﯿﯿﺎﺑﯿﻢ ﮐﻪ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺮﯾﺾ ﻭ ﮔﻮﺵ ﺩﺍﺩﻥ ﺩﮐﺘﺮ ﯾﮏ ﭼﺸﻤﻪ ﯼ ﺭﻭﺍﻥ ﺩﺭﻣﺎﻧﯿﺴﺖ! ﻫﺮ ﺟﻠﺴﻪ ﯼ ﺭﻭﺍﻥ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺮﯾﺾ ﻫﺎ ﺻﺤﺒﺖ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﻭ ﺩﮐﺘﺮ ﮔﻮﺵ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﮔﺎﻫﯽ ﻫﻢ ﺟﻤﻼﺕ ﮐﻮﺗﺎﻫﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺎﯾﯿﺪ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﻣﯿﺎﻭﺭﺩ ﻭﻟﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ !ﻫﯿﭻ ﺳﮑﺎﻧﺴﯽ ﻋﻮﺽ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ ﻭ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺩﻭﺭﺑﯿﻦ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺛﺎﺑﺖ ﺭﻭﯼ ﭼﻬﺮﻩ ﯼ ﺩﮐﺘﺮ ﯾﺎ ﻣﺮﯾﺾ ﻣﯽ ﺍﯾﺴﺘﺪ .ﻫﯿﭻ ﻓﻠﺶ ﺑﮏ ﻭ ﻫﯿﭻ ﻓﻠﺶ ﻓﻮﻭﺭﻭﺍﺭﺩﯼ ﺍﺯ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻭ ﺍﯾﻨﺪﻩ ﯼ ﺩﺧﺘﺮﮎ ﻧﺸﺎﻥ ﻧﻤﯿﺪﻫﺪ ﻭ ﻓﻘﻂ ﺟﻤﻠﻪ ﻫﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺳﺮﯾﺎﻝ
ﻧﮑﺘﻪ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺪﺕ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ، ﻫﯿﭻ ﺳﮑﺎﻧﺴﯽ ﻋﻮﺽ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ ، ﺩﻭﺭﺑﯿﻦ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺛﺎﺑﺖ ﭼﻬﺮﻩ ﻫﺎﯼ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﻭ ﺩﮐﺘﺮ ﺭﺍ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﯿﺪﻫﺪ ﻭ ﻫﯿﭻ ﺻﺤﻨﻪ ﺍﯼ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺍﺗﺎﻕ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﺩﺍﺩﻩ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ . ﻫﯿﭻ ﻓﻠﺶ ﺑﮏ ﺑﺎ ﻓﻠﺶ ﻓﻮﺭﻭﺍﺭﺩﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﻭﻗﺎﯾﻊ ﭘﯿﺶ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺧﺘﺮ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ .
ﺑﺎﺯﯼ ﮔﺎﺑﺮﯾﻞ ﺑﺮﻥ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﻓﻮﻕ ﺍﻟﻌﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ ، ﺍﻭ ﻧﻘﺶ ﺩﮐﺘﺮﯼ ﺁﺭﺍﻡ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﮐﺎﺭﯼ ﺧﻮﺩ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﺒﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺑﺎﺯﯼ ﻣﯿﮑﻨﺪ .
ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻭﺟﻮﺩ ﮐﻪ ﺩﯾﺎﻟﻮﮔﻬﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺍﺩﺍ ﻧﻤﯿﮑﻨﺪ ﻭﻟﯽ ﺣﺎﻟﺖ ﺻﻮﺭﺕ ﻭ ﺣﺮﮐﺖ ﭼﺸﻤﺎﻧﺶ ﻭ ﺩﯾﺎﻟﻮﮔﻬﺎﯼ ﮐﻮﺗﺎﻫﺶ ﻫﻤﮕﯽ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺷﮑﻞ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺩﺍ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﮐﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﮔﻠﺪﻥ ﮔﻼﺏ ﻫﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ.
ﺷﺎﯾﺪ ﺳﺮﯾﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺟﻠﺴﺎﺕ ﻣﺪﺍﻭﻡ ﺭﻭﺍﻥ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ ، ﺁﻥ ﻫﻢ ﺑﺪﻭﻥ ﺗﻨﻮﻉ ﺗﺼﻮﯾﺮﯼ ﻭ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﺗﻮﺳﻞ ﺑﻪ ﮐﻠﻤﺎﺕ ، ﺑﯿﻨﻨﺪﻩ ﺭﺍ ﺩﭼﺎﺭ ﺧﺴﺘﮕﯽ ﻭ ﺑﯽ ﺣﻮﺻﻠﮕﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ ﻭﻟﯽ ﺷﻤﺎ ﺍﺑﺪﺍ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﮔﺬﺭ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺑﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺗﻤﺎﺷﺎﯼ ﺁﻥ ﻧﻤﯿﺸﻮﯾﺪ . ﺷﺎﯾﺪ ﺩﻟﯿﻞ ﺍﻭﻝ ﻧﻮﻉ ﺩﯾﺎﻟﻮﮔﻬﺎﯼ ﺁﻥ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺎﻣﻼ ﻋﺎﺩﯼ ﻭ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺭﻭﯾﺪﺍﺩ ﻫﺎﯼ ﺭﻭﺯﻣﺮﻩ ﺑﻪ ﺗﺤﺮﯾﺮ ﺩﺭ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﻧﺪ ، ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﻭ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ، ﻭ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺗﺼﺎﺩﻓﯽ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻗﺴﻤﺖ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻣﯿﭙﺮﺩﺍﺯﻧﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﺑﺎ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺯﻣﺎﻥ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ. ﺷﺎﯾﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﺳﺨﻨﺎﻥ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﮔﻮﺵ ﺑﺪﻫﯿﺪ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﯽ ﺗﻔﺎﻭﺕ، ﺩﺭ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻣﺠﺬﻭﺏ ﻭ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎ ﺷﮕﻔﺖ ﺯﺩﻩ ﺷﻮﯾﺪ ، ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﯾﻦ ﺷﮕﻔﺖ ﺯﺩﮔﯽ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﮐﺸﻒ ﺭﺧﺪﺍﺭ ﻋﺠﯿﺒﯽ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻓﺮﺩ ﻧﯿﺴﺖ ، ﺑﻠﮑﻪ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺑﯿﺎﻥ ﺗﺠﺮﺑﯿﺎﺕ ﯾﮏ ﻓﺮﺩ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ... ﺷﺎﯾﺪ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺷﺪ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺟﻠﺴﻪ ﺭﻭﺍﻥ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ، ﺩﮐﺘﺮ ﺑﺎ ﮐﻠﻤﻪ ﺍﯼ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺭﻭﺣﯽ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﺭﺍ ﺭﻓﻊ ﮐﻨﺪ ، ﻭﻟﯽ ﺍﯾﻦ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺍﻓﺘﺪ .
ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﭼﻨﺪﺍﻥ ﺳﺨﺖ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ، ﻭﻟﯽ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﺒﻮﺩ ﻫﯿﭻ ﮔﻮﻧﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﺑﺼﺮﯼ ، ﻓﻘﻂ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﮔﻮﺵ ﺧﻮﺩ ﺍﮐﺘﻔﺎ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﻣﺪﺕ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ، ﺩﻧﺒﺎﻝ ﮐﺮﺩﻥ ﺯﻧﺠﯿﺮﻩ ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﮐﻤﯽ ئﺳﺨﺖ ﻣﯿﻨﻤﺎﯾﺪ . ﻭﻟﯽ ﺍﮔﺮ ﻣﺸﮑﻞ ﺯﺑﺎﻥ ﻧﺪﺍﺭﯾﺪ ﻣﺸﮑﻞ ﺩﻭﻡ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪﻥ ﺍﺯ ﯾﮏ ﻣﮑﺎﻥ ﻭ ﯾﮏ ﺑﺎﺯﯾﮕﺮ ﺛﺎﺑﺖ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﻧﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﺩﺍﺷﺖ . ﺑﺎﺯﯼ ﻫﺎ ﻭ ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﯼ ﺯﯾﺒﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍﻓﺮﯾﻔﺘﻪ ﺧﻮﺩ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ .
ﺷﺒﮑﻪ HBO ، ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺗﻌﻠﯿﯿﻖ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻮﺍﻟﯽ ﺭﻭ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﺭﺍ ﻓﺪﺍﯼ ﺟﺬﺏ ﻣﺨﺎﻃﺐ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺍﯾﻦ ﺷﺒﮑﻪ ﺩﺭ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﭼﻨﯿﻦ ﺳﺮﯾﺎﻟﯽ ﻫﺎﯾﯽ ﺟﺎﯼ ﻗﺪﺭﺩﺍﻧﯽ ﺩﺍﺭﺩ .
ﻧﮑﺘﻪ ﺍﺧﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺳﺮﯾﺎﻝ In Treatment ﺗﺤﺖ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﺻﻼ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺮﮔﺮﻣﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺳﺮﯾﺎﻟﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺨﻮﺍﯾﺪ ﺳﺮ ﺷﺎﻡ ﯾﺎ ﺑﺎ ﺭﻓﻘﺎ ﺑﺒﯿﻨﯿﺪ ﻭ ﻗﻀﯿﻪ ﺍﺵ ﺑﺎ ﻫﻤﻪ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺣﺎﻻ ﺩﯾﺪﯾﻦ ﻓﺮﻕ ﺩﺍﺭﻩ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺍﺻﻼ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﯾﮏ ﺩﺭﺍﻡ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﻫﺴﺖ.

آخرین ویرایش:

rawy

New member
دوستان یک لینک دانلود در دسترس تر برای سریال Black Box

قسمت 7 و 8 اضافه شده

دوستان اگر لینکی که گذاشتم براتون ف ی ل ت ر هست به این شکل عمل کنید
تو گوگل سرچ کنید "ایران فیلم" لینک اول سایت ایران فیلم براتون میاد به آدرس بالا
بعد تو نوار جستجو سریال Black Box رو سرچ کنید

آخرین ویرایش:

yazdan

New member
دارم فیلم بلک باکس رو میبینم.واقعآ تاثیر گذاره.
داشت یادم میرفت که چرا انقدر شیفته این رشته هستم و تو این سن بازم اصرار دارم به تحصیل در روانشناسی ادامه بدم.امیدوارم روزی ببینم که تلاشهای ما گوشه ای از رنج انسانی رو کاهش میده.

rawy

New member
دارم فیلم بلک باکس رو میبینم.واقعآ تاثیر گذاره.
داشت یادم میرفت که چرا انقدر شیفته این رشته هستم و تو این سن بازم اصرار دارم به تحصیل در روانشناسی ادامه بدم.امیدوارم روزی ببینم که تلاشهای ما گوشه ای از رنج انسانی رو کاهش میده.

هورا, بالاخره به جمع معتادین Black Box پیوستین؟
:smiliess (8):
تحلیل, تحلیل, تحلیل, تحلیل :auizz3ffy9vla57584x

yazdan

New member
دوستان عزیز اینم لینک ی سریال دیگه که کاملآ روانشناسیه و درواقع محتوای فیلم مرور جلسات درمان چند مراجع توسط روانشناسیه که نقش اول فیلم هم هست

خودم هم تازه دیدمش و هنوز نمیدونم کیفیت مطالبش چقدره و آیا بدرستی تونستن جلسات رو به تصویر بکشن یا نه

دانلود سریال In Treatment

gtrytjnytjyyuuikuil,.JPG

rawy

New member
دوستان عزیز اینم لینک ی سریال دیگه که کاملآ روانشناسیه و درواقع محتوای فیلم مرور جلسات درمان چند مراجع توسط روانشناسیه که نقش اول فیلم هم هست

خودم هم تازه دیدمش و هنوز نمیدونم کیفیت مطالبش چقدره و آیا بدرستی تونستن جلسات رو به تصویر بکشن یا نه

دانلود سریال In Treatment

مشاهده فایل‌پیوست 6079

دو قسمتش رو دیدم, عالی بود
درسته که هیجان و رنگ و لعاب Black Box رو نداره, اما واقعا باور نکردنیه که سریال فقط مکالمه دو نفر باشه و میخکوب پای تصویر نگهت داره, نمی دونم چون مرتبط با رشته مونه برام اینطوری بوده یا کلا بیننده رو جذب می کنه
کیس اولش به نظرم مورد سختی نبود, تقریبا قابل پیش بینی بود که چی قراره گفته بشه و مشکل چیه
اما مورد دوم (به نظر من اقلا) چالش برانگیز بود, از اون مراجع های کمال گرای همه چیز دان که اومدن تو رو ضایع کنن! البته عذاب وجدانش رو حدس زدم, تا ببینیم جلسات بعدی چی پیش میاد
به هر حال دیدن این سریال برای هر روانشناسی واجبه , اگه بلک باکس اونهمه جذاب و تعریفیه به خاطر ذات سریالش و ارتباطش با نورولوژی و رشته ما هست, اما In Treatment مختص روانشناسی هست و برای ما ساخته شده, ضمن اینکه حجم هر قسمت هم حدودا 80 مگ هست و به راحتی قابل دانلوده
مرسی جناب یزدان که لینکش رو گذاشتید, تصمیم داشتم بخرمش :riz304:

yazdan

New member
عجب فیلمی بوووووووود
راستی سلام
ی لحظه صبر کنید من فکمو از رو زمین جمع کنم الان میام
شمام این فیلمو ببینید همین میشه
MV5BMjA1Nzk0OTM2OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjU2NjEwMDE@__V1_SY317_CR0,0,214,317_AL_.jpg
داستان فیلم در یک جمله ماجرای مردیه که عاشق سیستم عامل هوشمندش میشه و رابطه ی پیچیده ای رو شکل میده
بله عرض میکردم.این فیلمو الان دیدم.البته ایده ی فیلمو که روی پیش نمایشش دیده بودم حدس میزدم قشنگ باشه ولی دیگه نه در این حد.خیل خوب پرداخته شده بود.این ایده رو اگه بمن داده بودنش ی فیلم کوته 5 دقیقه ای ازش درمیاوردم اونم نصفش تیتراژ.

واقعآ چقدر ی انسان میتونه خلاق باشه که اینطور تمام مفاهیم رو در غالب یک فیلم به چالش بکشه؟!!
شایدم من زیادی جوگیر شدم ولی خب امتیازشم تو Her (2013) - IMDb بالاس

بعضی قسمتهای فیلم خیلی جالب بود.و بنظرم بد نیست ی اشاره ای داشته باشم.

دقیقه52 فیلم همکار تیودور به اون میگه که نیمی زن و نیمی مرده و تیودور این رو ی تعریف میدونه و تشکر میکنه درحالیکه به نوعی کنایه امیز بنظر میرسه.تیودور از اون بخش زنانه به نحو احسنت استفاده میکنه و فکر میکنم این باعث خوشبختی خواهد بود اگر ما جنسیت رو در شکل خالص خودش نپسندیم(بدونیم که مرد و زن بودن به تنهایی ارزشمند نیست)

دقیقه 61 تیودور و دوستش بشکل اشاره به شخص سوم از رابطشون با سیستم عامل حرف میزنن ولی بمحض اینکه کمی از دیدگاه زرف مقابل خیالشون راحت میشه اعتراف میکنن که خودشون رو میگفتن و بعد هم جزییاتش رو میگن.(بنظرم ی برداشت میتونه این باشه که خلوت انسانها چقدر شبیه همدیگس و چقدر خوب میشه ما در برخوردهامون وانمود نکنیم کاملیم و کوچکترین عامل نلامتعارف در جامعه رو با قدرت پس نزنیم)شاید این مجالی باشه برای گشایش یک عقده.

در دقیقه 89:50 تیودور به سامانتا( سیستم عامل هوشمند) میگه تو زیبایی.آیا این همون علاقه به باطن ی ک انسان نیست.کمی بعد در ملاقاتی که تیودور با همکارش و دوست دخترش بیرون میرن و تیودور سامانتا رو معرفی میکنه خود سامانتا هم بعد از اینکه دوست تیودور اعتراف میکنه که اصلی ترین جذابیت طرفش پاهای اونه میگه که خیلی خوشحاله که جسم نداره چون ازطرفی تیودور هم میگه عاشق ویژگیهای ذهنی سامنتاس و از طرف دیگه اون در چارچوب زمان و مکان محدود نیست.

من اساسآ اهل شعر نیستم و در این زمینه یک شنونده ی ساده هستم اما بی اختیار یاد این بیت افتادم از حافظ افتادم که :
آسمان بار امانت نتوانست کشید / قرعه کار به نام من دیوانه زدند
این سیستم عامل در اندک زمانی محدودیتهای وجودی انسان رو کشف میکنه و خوشحاله که در این غالب محدود نیست.
اون حتی باوجود خزانه ی عظیم اطلاعاتش در کنار اومدن با احساسات محدود خودش و درک احساسات صاحبش که رسمآ رفتار اونو وارسی میکنه هم ناتوانه.حالا میشه راحتتر با اینهمه اختلاف دربین انسانها کنار اومد.اما بعنوان یک راهکار رابطه ی رو به زوال این دو در زمانی بهبود پیدا میکنه که تیودور و سامانتا هردو تصمیم میگیرن با محدودیت های سامنتا کنار بیان و اون رو همونطور که هستن بپذیرن.تیودور متوجه میشه که یکی از مشکلاتش عدم بازخورد دادن به طرف مقابلش بوده.

سوالی که پیش میاد برای یک روانشناس شاید این باشه که آیا ما انسانها از تجربه ی دنیای همیشگی خودمون خسته نمیشیم؟چرا علاقه ای نداریم که دنیارو از چشم دیگری ببینیم؟چرا تلاش میکنیم همه رو بشکل خدشون تغییر بدیم؟

در پایان فیلم هم باز اون بیت حافظ برام تداعی شد
چون سیستم عاملهای هوشمند تصمیم گرفتن با صاحبانشون خداحافظی کنن.اونها هم از پس به دوش کشیدن بار هستی بر نیومدن علی رغم تمام هیجانی که در ابتدا نشون دادن.

نکته دیگه ای که برام جالب بود و پیش ترها در تاپیک باز هم به اون اشاره کرده بودم این گرایش رو به رشد به جوامع مجازی هست.در این فیلم نمونه ای از ون رو میبینیم.در این لحظه من فکر میکنم بخشی از این گرایش یک راهکار از جانب انسان در فریب دادن سیستم های اجتماعی و دور زدن اونها هست.در جامعه مجازی میشه خیلی از اعمال ناپسند رو انجام داد بدون اینکه مورد قضاوت قراربگیریم.ولی چرا ما با پذیرش این توتم و تابوها جلوی این دور شدن از هم رو نگیریم.چرا ابعادی از زندگی رو که بلطف گذشتگانمون برامون بشکل بی معنی و پستی در اومدن رو نپذیریم و در تداوم لذت زندگی بکار نبندیم؟بیشتر از این نمیتونم بازش کنم چون خودم خودم هنوز جوابشو نمیدونم

ghasedak69

New member
سلام دوستان
لینک کمکی برای In Treatment دارید؟؟ از لینکی که گذاشتید من نمی تونم دانلود کنم.

ghasedak69

New member
منم قسمت اول black box رو دیدم....
خیلی خووووووووووووب بود....همیشه از فیلم و سریال دیدن حوصله ام سر می ره و طی چند مرحله یا چند روز می بینم ولی اینقدر روند سریال سریع بود که اصلا اگهامنز روی صندلی تکون که نخوردم هیچ.... چشمم هم از صفحه مانیتور تکون نخورد حتی چند جا مجبور شدم بزنم عقب تا با دقت بیشتری ببینم....
واقعا قشنگ بود.... با اینکه قبل از دیدن فیلم مطالب شما رو خونده بودم ولی در حین دیدن اصلا برام تکراری نبود و انگار اصلا چنین مطالبی رو نخونده بودم... منم از شروع ناگهانی فیلم تعجب کردم و یک لحظه فکر کردم از قسمت دومش شروع کردم:21:
فانوسی جون بابت پیشنهاد فوق العاده ات ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون

rawy

New member
سلام دوستان
لینک کمکی برای In Treatment دارید؟؟ از لینکی که گذاشتید من نمی تونم دانلود کنم.

سلام قاصدک جون
جه عججججججب
به جز من و آقای یزدان و فانوسی جونم بالاخره یه معتاد جدید بهمون اضافه شد
راوی هستم یک معتاد
مشکلی که با اون لینک داشتی چی بوده؟ مشکلی نداره راحت قابل دانلوده که

rawy

New member
واااااااااای فاننننووووووووسی اومدهههههههههه :28::thanks:
دیدمت دیدمت, چراغت روشنه :4d564ad6:
دستا بالا :p7977cujr38iyymsu8:

neda.farahani

New member
:riz481: آخییییییی, من جوونیام اهل فوتبال بودم الان ترک کردم
شما اهل فیلم دیدنی؟؟؟؟؟ :smiliess (11):
تا الان هیچی نگفتی؟؟؟ :smiliess (7):
الان خودت بگو حقته با چی جریمه ات کنم؟؟؟
فیلم دیدن اخراج نداره خانم خانومااااا, جایزه داره, بدو بیا اینجا ببینم چی برامون داری؟؟؟؟

اهلِِش هستم.. ولی خوب دیگه نه به این شدت! :smiliess (3):
خوب... از فیلمی که دیشب دیدم شروع میکنم..از اینکه صد تا فیلم یک جا معرفی بشه خوشم نمیاد.. انگار ارزش فیلم ها میاد پایین، پس هر شب یه دونه!
فیلم فوق العاده ی "The great Gatsby"... با بازی بی نظیر برد پیت ,.. این فیلم امسال کلی هم جایزه برنده شد.... بر اساس کتابی به همین اسم نوشته Nick Carraway... زندگی مردی به اسم Gatsby هست که رویاهای بزرگی در سرش داره رویاهایی که همه اون ها رو به حقیقت تبدیل میکنه به جز یکیشون رو و حالا داره تمام تلاشش رو میکنه که در اوجِ موفقیت و جذابیتی که داره با برآورده کردن آخرین رویاش به زندگیش معنا بده... بهتره چیزی نگم درمورد داستان فیلم.. من که واقعا لذت بردم.. امیدوارم شما هم خوشتون بیاد.

moslem noori

New member
In Treatment

76928831131262460185.png

ﺑﻌﻀﯽ ﻭﻗﺘﻬﺎ ﺁﺩﻡ ﺑﻪ ﯾﻪ ﻫﻢ ﺻﺤﺒﺖ ﺍﺣﺘﯿﺎﺝ ﺩﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﺑﺘﻮﻧﻪ ﺣﺮﻓﺎﺵ ﺭﻭ ﺭﺍﺣﺖ ﺑﻬﺶ ﺑﺰﻧﻪ ﺍﻣﺎ ﮐﺴﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺸﻪ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﺭﺍﺣﺖ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻫﺮ ﺣﺮﻓﯽ ﺭﻭ ﺯﺩ ﻭ ﻣﺠﺒﻮﺭﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﯾﻪ ﺳﺮﯼ ﺍﺯ ﺣﺮﻓﺎﺕ ﺭﻭ ﺗﻪ ﺩﻝ ﺧﻮﺩﺕ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﺍﻣﺎ ﺍﺩﻡ ﺑﻌﻀﯽ ﻭﻗﺘﻬﺎ ﻓﯿﻠﻢ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﻪ ﯾﺎ ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺧﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﻫﻤﻮﻥ ﻣﺸﮑﻞ ﺧﻮﺩﺵ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺗﻮﺵ ﺣﺎﻻ ﺷﺎﯾﺪ ﮐﻢ ﻭ ﺑﯿﺶ ﺑﯿﺎﻥ ﺑﺸﻪ ﻭ ﺍﺩﻡ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﻪ ﻧﻈﺮﺍﺕ ﺑﻘﯿﻪ ﺭﻭ ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻪ ﺍﻭﻥ ﻣﺸﮑﻠﺶ ﺑﺒﯿﻨﻪ.
ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺗﺤﺖ ﺩﺭﻣﺎﻥ ‏( In Treatment ‏) ﺍﺯ ﺩﺳﺘﻪ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﻫﺎﯾﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﻄﻤﺌﻨﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﻫﺎ ﺗﻮ ﺩﯾﺪﺍﻭﻝ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺭﻭ ﺗﺤﻤﻞ ﻧﺎﭘﺬﯾﺮ ﻣﯽ ﺩﻭﻧﻦ ﻭ ﺗﻮ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻢ ﺩﯾﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﻢ ﺍﺩﻋﺎ ﮐﻨﻢ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﻧﺪﺍﺭﻩ .
ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺭﻭﺍﻥ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﻪ ﺍﺳﻢ ﭘﺎﻭﻝ ﻭﺳﺘﻦ ﻫﺴﺖ ﭘﺎﻭﻝ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﻫﻔﺘﻪ 4 ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﺩﺭ ﺍﺧﺮ ﻫﻔﺘﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﭘﯿﺶ ﺭﻭﺍﻧﭙﺰﺷﮑﺶ ﻣﯿﺮﻩ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻭﻥ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﻪ ﻣﺎ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﻦ 4 ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﭘﺎﻭﻝ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯿﻢ ﮐﻪ ﭼﻄﻮﺭ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﭘﺎﻭﻝ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻣﯽ ﺯﺍﺭﻩ .
ﺗﺤﺖ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻧﺎﻡ ﺳﺮﯾﺎﻟﯿﺴﺖ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﺳﺎﻝ 2008 ﺍﺯ ﺷﺒﮑﻪ ﯼ .HOB ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺧﺼﻮﺻﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺟﺴﺎﺭﺕ ﻭ ﺩﻭﻣﯽ ﻧﻮ ﺁﻭﺭﯼ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ. ﺷﺮﻭﻉ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﯾﮏ ﺍﺗﺎﻕ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ " ﮔﺎﺑﺮﯾﻞ ﺑﺮﻥ " ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﯾﮏ ﺭﻭﺍﻥ ﺷﻨﺎﺱ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﺩﺧﺘﺮﯼ ﻧﺎﺭﺍﺣﺖ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﻭ ﺩﺧﺘﺮ ﺻﺤﺒﺖ ﻣﯿﮑﻨﺪ . ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﯼ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺩﺭﻣﯿﯿﺎﺑﯿﻢ ﮐﻪ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺮﯾﺾ ﻭ ﮔﻮﺵ ﺩﺍﺩﻥ ﺩﮐﺘﺮ ﯾﮏ ﭼﺸﻤﻪ ﯼ ﺭﻭﺍﻥ ﺩﺭﻣﺎﻧﯿﺴﺖ! ﻫﺮ ﺟﻠﺴﻪ ﯼ ﺭﻭﺍﻥ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺮﯾﺾ ﻫﺎ ﺻﺤﺒﺖ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﻭ ﺩﮐﺘﺮ ﮔﻮﺵ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﮔﺎﻫﯽ ﻫﻢ ﺟﻤﻼﺕ ﮐﻮﺗﺎﻫﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺎﯾﯿﺪ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﻣﯿﺎﻭﺭﺩ ﻭﻟﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ !ﻫﯿﭻ ﺳﮑﺎﻧﺴﯽ ﻋﻮﺽ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ ﻭ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺩﻭﺭﺑﯿﻦ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺛﺎﺑﺖ ﺭﻭﯼ ﭼﻬﺮﻩ ﯼ ﺩﮐﺘﺮ ﯾﺎ ﻣﺮﯾﺾ ﻣﯽ ﺍﯾﺴﺘﺪ .ﻫﯿﭻ ﻓﻠﺶ ﺑﮏ ﻭ ﻫﯿﭻ ﻓﻠﺶ ﻓﻮﻭﺭﻭﺍﺭﺩﯼ ﺍﺯ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻭ ﺍﯾﻨﺪﻩ ﯼ ﺩﺧﺘﺮﮎ ﻧﺸﺎﻥ ﻧﻤﯿﺪﻫﺪ ﻭ ﻓﻘﻂ ﺟﻤﻠﻪ ﻫﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺳﺮﯾﺎﻝ
ﻧﮑﺘﻪ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺪﺕ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ، ﻫﯿﭻ ﺳﮑﺎﻧﺴﯽ ﻋﻮﺽ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ ، ﺩﻭﺭﺑﯿﻦ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺛﺎﺑﺖ ﭼﻬﺮﻩ ﻫﺎﯼ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﻭ ﺩﮐﺘﺮ ﺭﺍ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﯿﺪﻫﺪ ﻭ ﻫﯿﭻ ﺻﺤﻨﻪ ﺍﯼ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺍﺗﺎﻕ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﺩﺍﺩﻩ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ . ﻫﯿﭻ ﻓﻠﺶ ﺑﮏ ﺑﺎ ﻓﻠﺶ ﻓﻮﺭﻭﺍﺭﺩﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﻭﻗﺎﯾﻊ ﭘﯿﺶ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺧﺘﺮ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ .
ﺑﺎﺯﯼ ﮔﺎﺑﺮﯾﻞ ﺑﺮﻥ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﻓﻮﻕ ﺍﻟﻌﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ ، ﺍﻭ ﻧﻘﺶ ﺩﮐﺘﺮﯼ ﺁﺭﺍﻡ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﮐﺎﺭﯼ ﺧﻮﺩ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﺒﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺑﺎﺯﯼ ﻣﯿﮑﻨﺪ .
ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻭﺟﻮﺩ ﮐﻪ ﺩﯾﺎﻟﻮﮔﻬﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺍﺩﺍ ﻧﻤﯿﮑﻨﺪ ﻭﻟﯽ ﺣﺎﻟﺖ ﺻﻮﺭﺕ ﻭ ﺣﺮﮐﺖ ﭼﺸﻤﺎﻧﺶ ﻭ ﺩﯾﺎﻟﻮﮔﻬﺎﯼ ﮐﻮﺗﺎﻫﺶ ﻫﻤﮕﯽ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺷﮑﻞ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺩﺍ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﮐﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﮔﻠﺪﻥ ﮔﻼﺏ ﻫﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ.
ﺷﺎﯾﺪ ﺳﺮﯾﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺟﻠﺴﺎﺕ ﻣﺪﺍﻭﻡ ﺭﻭﺍﻥ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ ، ﺁﻥ ﻫﻢ ﺑﺪﻭﻥ ﺗﻨﻮﻉ ﺗﺼﻮﯾﺮﯼ ﻭ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﺗﻮﺳﻞ ﺑﻪ ﮐﻠﻤﺎﺕ ، ﺑﯿﻨﻨﺪﻩ ﺭﺍ ﺩﭼﺎﺭ ﺧﺴﺘﮕﯽ ﻭ ﺑﯽ ﺣﻮﺻﻠﮕﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ ﻭﻟﯽ ﺷﻤﺎ ﺍﺑﺪﺍ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﮔﺬﺭ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺑﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺗﻤﺎﺷﺎﯼ ﺁﻥ ﻧﻤﯿﺸﻮﯾﺪ . ﺷﺎﯾﺪ ﺩﻟﯿﻞ ﺍﻭﻝ ﻧﻮﻉ ﺩﯾﺎﻟﻮﮔﻬﺎﯼ ﺁﻥ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺎﻣﻼ ﻋﺎﺩﯼ ﻭ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺭﻭﯾﺪﺍﺩ ﻫﺎﯼ ﺭﻭﺯﻣﺮﻩ ﺑﻪ ﺗﺤﺮﯾﺮ ﺩﺭ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﻧﺪ ، ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﻭ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ، ﻭ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺗﺼﺎﺩﻓﯽ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻗﺴﻤﺖ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻣﯿﭙﺮﺩﺍﺯﻧﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﺑﺎ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺯﻣﺎﻥ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ. ﺷﺎﯾﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﺳﺨﻨﺎﻥ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﮔﻮﺵ ﺑﺪﻫﯿﺪ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﯽ ﺗﻔﺎﻭﺕ، ﺩﺭ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻣﺠﺬﻭﺏ ﻭ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎ ﺷﮕﻔﺖ ﺯﺩﻩ ﺷﻮﯾﺪ ، ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﯾﻦ ﺷﮕﻔﺖ ﺯﺩﮔﯽ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﮐﺸﻒ ﺭﺧﺪﺍﺭ ﻋﺠﯿﺒﯽ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻓﺮﺩ ﻧﯿﺴﺖ ، ﺑﻠﮑﻪ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺑﯿﺎﻥ ﺗﺠﺮﺑﯿﺎﺕ ﯾﮏ ﻓﺮﺩ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ... ﺷﺎﯾﺪ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺷﺪ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺟﻠﺴﻪ ﺭﻭﺍﻥ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ، ﺩﮐﺘﺮ ﺑﺎ ﮐﻠﻤﻪ ﺍﯼ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺭﻭﺣﯽ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﺭﺍ ﺭﻓﻊ ﮐﻨﺪ ، ﻭﻟﯽ ﺍﯾﻦ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺍﻓﺘﺪ .
ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﭼﻨﺪﺍﻥ ﺳﺨﺖ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ، ﻭﻟﯽ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﺒﻮﺩ ﻫﯿﭻ ﮔﻮﻧﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﺑﺼﺮﯼ ، ﻓﻘﻂ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﮔﻮﺵ ﺧﻮﺩ ﺍﮐﺘﻔﺎ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﻣﺪﺕ 30 ﺩﻗﯿﻘﻪ ، ﺩﻧﺒﺎﻝ ﮐﺮﺩﻥ ﺯﻧﺠﯿﺮﻩ ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﮐﻤﯽ ئﺳﺨﺖ ﻣﯿﻨﻤﺎﯾﺪ . ﻭﻟﯽ ﺍﮔﺮ ﻣﺸﮑﻞ ﺯﺑﺎﻥ ﻧﺪﺍﺭﯾﺪ ﻣﺸﮑﻞ ﺩﻭﻡ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪﻥ ﺍﺯ ﯾﮏ ﻣﮑﺎﻥ ﻭ ﯾﮏ ﺑﺎﺯﯾﮕﺮ ﺛﺎﺑﺖ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﻧﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﺩﺍﺷﺖ . ﺑﺎﺯﯼ ﻫﺎ ﻭ ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﯼ ﺯﯾﺒﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍﻓﺮﯾﻔﺘﻪ ﺧﻮﺩ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ .
ﺷﺒﮑﻪ HBO ، ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺗﻌﻠﯿﯿﻖ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻮﺍﻟﯽ ﺭﻭ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﺩﯾﺎﻟﻮﮒ ﺭﺍ ﻓﺪﺍﯼ ﺟﺬﺏ ﻣﺨﺎﻃﺐ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺍﯾﻦ ﺷﺒﮑﻪ ﺩﺭ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﭼﻨﯿﻦ ﺳﺮﯾﺎﻟﯽ ﻫﺎﯾﯽ ﺟﺎﯼ ﻗﺪﺭﺩﺍﻧﯽ ﺩﺍﺭﺩ .
ﻧﮑﺘﻪ ﺍﺧﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺳﺮﯾﺎﻝ In Treatment ﺗﺤﺖ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﺻﻼ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺮﮔﺮﻣﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺳﺮﯾﺎﻟﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺨﻮﺍﯾﺪ ﺳﺮ ﺷﺎﻡ ﯾﺎ ﺑﺎ ﺭﻓﻘﺎ ﺑﺒﯿﻨﯿﺪ ﻭ ﻗﻀﯿﻪ ﺍﺵ ﺑﺎ ﻫﻤﻪ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺣﺎﻻ ﺩﯾﺪﯾﻦ ﻓﺮﻕ ﺩﺍﺭﻩ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺍﺻﻼ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﯾﮏ ﺩﺭﺍﻡ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﻫﺴﺖ.

عجب تحلیل تاثیر گذاری !!!!
میخواستم برم فصل دوم هانیبال رو بخرم که ببینم اما نظرم عوض شداما انصافاً هانیبال رو ببینید ضرر نداره

ghasedak69

New member
سلام قاصدک جون
جه عججججججب
به جز من و آقای یزدان و فانوسی جونم بالاخره یه معتاد جدید بهمون اضافه شد
راوی هستم یک معتاد
مشکلی که با اون لینک داشتی چی بوده؟ مشکلی نداره راحت قابل دانلوده که

معتاد شدم چه معتادی .... دلم می خواد یا بشینم همه قسمت ها رو پشت هم ببینم یا یه قسمت رو چندین بار ببینم ...
یه پیشنهاد دارم بیاید مثل قسمت اولش هر قسمتی رو که دیدیم بیایم اینجا در موردش بحث کنیم و نکات جالبش رو بگیم... حیفه با یه بار دیدن از روش رد بشیم. با این کار هم موقع تماشا دقیق تر می شیم و هم چون بعدش بهش فکر می کنیم ذهنمون بیشتر درگیر میشه و از طرفی نکاتی که نوشتیم رو می تونیم چندین بار مرور کنیم در حالی که تماشای مجدد وقت زیادی رو میخواد....
به نظر من حتی ارزش داره براش یه پیج جدید باز بشه

بالا