دانشجویان آمریکایی در اتوبوس بین دختر و پسر پرده می کشند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

parnian24

New member
اصن از کجا معلوم که اونا پرده میکشن؟!تازه به فرضم اگه درست باشهو اونا پرده میکشن.اینجا انقد که همه چیز تقلیدیه شورشو در میارن نرده میکشن..:25r30wi:

جت الاسلام پناهیان امروز و در پنجمین روز از ماه محرم در دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت که در قسمتی از آن ادامه می آید:
آن زمانی که کت و شلوار در ایران باب شد. علمایی قوی نداشتیم وگرنه در آن زمان کت وشلوار حرام قطعی بود.
پناهیان مدعی شد: اما آنها برای دیگران سبک زندگی درست می کنند؛ مثلا می‌گویند جوان ها در دانشگاه باید مختلط باشند؛ در حالی که در خود آمریکا بین دانشجویان دختر و پسر در اتوبوس پرده می‌کشند و می‌گویند مگر ما حیوانیم که مختلط زندگی کنیم؟

منبع:
بازتاب امروز - پناهیان:علمای قوی نداشتیم، وگرنه کت وشلوار حرام قطعی بود
......

یکی یه هفت تیر داره خودمو بزنم خلاص کنم؟ :black_eyed:

حاج آقا این حرفا رو برای امثال شما نگفتن برای اونی گفتن که دغدغه اسلامی زندگی کردن داره ...
امثال شما وقتی معنی حرفی رو نمیفهمه شروع میکنه به تمسخر
و این چیز جدیدی نیست ، در طول تاریخ آدمای از جنس شما کم نبودند...
کاش احترام گذاشتن به همدیگه رو یه جا بهمون یاد میدادن...
امیدوارم لااقل با مریضای ناتوان اینجور رفتار نکنی!!!
......

am-ml

New member

حاج آقا این حرفا رو برای امثال شما نگفتن برای اونی گفتن که دغدغه اسلامی زندگی کردن داره ...
......
دوست عزیزم
درست نیست کسی رو به خاطر مخالفت با حرف دیگری اینطوری بد قضاوت کنیم .
اگر چه به نظر من خوب بود آقا مسعود به جای اینکه یه قسمت از صحبتای ایشون رو بیارن تمامش رو اینجا میاوردن اون وقت قضاوت روشن تر میشد . اینکه یه قسمت از صحبت کسی رو (اونم یه قسمت که حتما قبل و بعدش توضیح داشته ) بیاریم که تو جریان یه سخنرانی بوده ،کار جالبی نیست.
در هر صورت فکر نمیکنم مخالفت با اختلاط یا عدم اون ربطی به مسلمونی داشته باشه(توضیحش مفصله که چرا این نظر رو دارم و من کلا نمی خواستم تو این تاپیک نظر بدم ولی ناراحت میشم وقتی میبینم اینقد راحت به همدیگه برچسب بی دینی میزنیم)

princess

New member

اگر چه به نظر من خوب بود آقا مسعود به جای اینکه یه قسمت از صحبتای ایشون رو بیارن تمامش رو اینجا میاوردن اون وقت قضاوت روشن تر میشد . اینکه یه قسمت از صحبت کسی رو (اونم یه قسمت که حتما قبل و بعدش توضیح داشته ) بیاریم که تو جریان یه سخنرانی بوده ،کار جالبی نیست.

سلام
من هم با نظر این دوست عزیز موافقم. بهتر بود بجای اینکه قسمتی از جمله رو بذارن ، تمامشو می ذاشتن تا بشه استنباط درست تری از صحبت ایشون داشته باشیم و اینقدر سریع جبهه نگیریم.

اولا مخالفت و اعتراض با تمسخر متفاوته و لحن متفاوتی هم داره
ثانیا این نظر شماست که ربطی داره یانه.. نظر من چیز دیگه ایه... ضمن اینکه آقای پناهیان در موضوع سبگ زندگی اسلامی این مطلب رو گفتن
ثالثا دوباره میگم حاج آقا برای کسی اونو گفته که دغدغه اسلامی زندگی کردن داره...
رابعا ظاهرا شما دارید به من برچسب میزنید چون من درباره دین ایشون اظهارنظری نکردم

آخرین ویرایش:

شهاب

New member
خطاب به سرباز امام(عج)(؟)
به نظر من صلاح در اینه که اسم کاربریتونو عوض کنید.

Taraa

Well-known member
بچه ها!
چیکار به هم دارید؟

فقط نظر خودتونو بگید، محترمانه

Taraa

Well-known member
نظر خودم:

من تا ترم 2 دانشگاه با اختلاط مشکلی نداشتم ... یعنی راجع بهش نظری نداشتم ، ولی باهاش هم مشکلی نداشتم. دلیلم هم همین چیزایی بود که الان شما نوشتید: من انقدر رو خودم کنترل دارم و انقدر آدم معتقدی هستم که دلیلی نداره بخوان از هم تفکیکمون کنن. اصلا اگه تفکیک کنن یعنی بهمون توهین کردن و....

از ترم 2 به بعد شدم دشمن سرسختش. آخه دیدم این یه موضوع یک طرفه نیست .... یعنی تنها فاکتور موثرش من نیستم. همه آدمایی که تو دانشگاها هستن آدمای خوبی نبودن. کنترل من رو خودم فقط 50% قضیه بود. بقیه آدما رو که نمیتونستم کنترل کنم

هر چند بهترین روش اینه که تک تک افراد جامعه خودسازی کنن ولی از اونجا که این موضوع عملا امکانپذیر نیست بنظرم بهترین راه تفکیکه، ولی اگه راه بهتری به میون بیاد استقبال میکنم

آخرین ویرایش:

Persian-Masoud

New member

......

درود بر شما،
خیلی خیلی خوشحال میشم اگه مثل یه آدم متمدن و با فرهنگ و منطقی توی این تاپیک جلوی چشم تمام اعضای سایت باهم در این موارد یه مناظره بکنیم؟ قبول دارین؟ اگه از خودتون و مواضعتون مطمئنید و بهشون اطمینان دارین بسم الله!
هر وقت اعلام آمادگی کردین یه بحث شیک و مفصل باهاتون میکنم اعضای سایت هم با زدن لایک فقط نشون بدن کدوم حرف هارو بیشتر منطقی دونستن! قبول؟
دوستان همه قبول دارند؟

Taraa

Well-known member
من قبول ... تنها به شرط اینکه همه به هم احترام بذارن .... قرار نیست چیزی رو به زور به هم بقبولونیم ... فقط گفتگو و استدلال منطقی

آخرین ویرایش:

@... zahra

New member
:4d564ad6:آی گل گفتیا؟؟؟؟میخاستم همجین جیزی بگم ولی شما زدین به هدف.

@... zahra

New member
اینکه به جای پرده نرده میکشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////:thumbsupsmileyanim:

varia

Well-known member
خدايش خيلي سخته اين چيزارو ببينيو بخواي سكوت كني:smiliess (2): مستقيما دارن بهت توهين ميكنن :image170:چشم مسلط ميشم:smiliess (1):
از ماست که بر ماست! دانشجوهایی که خودشونو منگ در رویاهاشون نشون بدن و نسبت به اونچه در اطرافشون میگذره بی تفاوت نشون بدن وهیچ اتحادی و موضعی نداشته باشن حقشونه که که چند نفر غریبه واسشون تصمیم بگیرن. ای خدا،دلم پره سرم داغون ولی نمیتونم بی امید زندگی کنم!!!!

princess

New member
سلام
منم با مناظره موافقم. فقط لطفا با اطلاعات کافی تو این مناظره آماده شین و سریع جبهه نگیرین (البته با خودمم هستما) .از حرفای بی پایه و اساس هم بپرهیزید.اگه مطلبی رو از یه بزرگی مطرح می کنید با ذکر منبع باشه تا افرادی که دچار شک و شبهه می شن به اون مراجعه کنن برای رفع شبهه. این خودش سبب می شه که سطح اطلاعات ما هم در این زمینه بالا بره.
باتشکر

درود بر شما،
خیلی خیلی خوشحال میشم اگه مثل یه آدم متمدن و با فرهنگ و منطقی توی این تاپیک جلوی چشم تمام اعضای سایت باهم در این موارد یه مناظره بکنیم؟ قبول دارین؟ اگه از خودتون و مواضعتون مطمئنید و بهشون اطمینان دارین بسم الله!
هر وقت اعلام آمادگی کردین یه بحث شیک و مفصل باهاتون میکنم اعضای سایت هم با زدن لایک فقط نشون بدن کدوم حرف هارو بیشتر منطقی دونستن! قبول؟
دوستان همه قبول دارند؟

اولا این تاپیک باید حذف شه.. چون موضوعش تمسخره یه شخصیت روحانیه..بنابراین بنده به شخصه در این تاپیک با کسی مناظره نمیکنم
ثانیا اگه قراره مثل آدمای متمدن و بافرهنگ و منطقی مناظره کنیم حق تمسخر هیچ شخصی رو نداریم
ثالثامن به مواضعم مطمئنم پس بسم الله اما در یک تاپیک غیر از این
رابعا بحث شیک و مفصل نمیتونه لزوما مال آدمای بافرهنگ و منطقی باشه چون شیک و مفصل برای من تعریف نشده است پس سعی کنید حرف منطقی بزنید
خامسا منطق آدمای این سایت منفاوته... و بعضا هم بی منطق و مغرض هستند پی زیاد روی لایک زدن مانور ندید
چون نظر اعضای سایت نمیتونه معیار منطقی بودن نظر منو شما و هرکس دیگه ای باشه
بدرود

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا