خواب . . .

Briana

New member
برای من هم تمام موارد + کلی تجربه ی جالب دیگه اتفاق افتاده....حالا واقعا تحلیل روانشناختیش چیه؟ کسی در این مورد تخصص داره؟

میخواستم ببینم بقیه هم میبینن یا نه.اگه علتشم بدونم که چه بهتر.حالا پیش بریم ببینیم به چه نتیجه گیری می رسیم.

سلام دوستان عزیز

من هم خواب هایی که توی اون ها دارم پرواز میکنم یا از یه جایی سقوط میکنم را زیاد دیدم که در مورد آنها تحقیق کردم.
شنیدم افرادی که فشار خونشون معمولا پایین است بیشتر این خواب ها را می بینن.
یا مثلا اگر کسی شب غذای به اصطلاح سردی بخوره مثل سوپ جو یا ماست زیاد بخوره فشارش میاد پایین و این خواب ها میان سراغش.
حتی خانم ها در طول یک هفته ای که عادت ماهیانه هستن به خاطر پایین اومدن فشار خونشون ممکنه این خواب ها (پرواز یا سقوط) را بیشتر ببینند.

در کل مثال هایی که شما از خواب هاتون آوردین به شدت بین همه عمومیت دارند, و من هم از بقیه شنیدم که این خوابها را زیاد می بینند و هم خودم این خواب ها را زیاد تجربه کردم.

ولی اگر شما به نوعی دنبال تعبیر خواب هاتون هستین که اون قضیه اش جداست و کتابای مشهوری در این زمینه هستن مثل کتاب تعبیر خواب ابن سیرین و ... که میتونید از آنها استفاده کنید.
این را هم بگم که همه خواب ها را نمیشه تعبیر کرد و خواب هایی که تعبیر دارند در زمان خاصی از ساعات خواب دیده میشن و ...

shahram25

New member
شهاب جان ما در روانكاوي فرويد بخشي بنام رويا داريم كه در اونجا علت خواب ديدن رو خوب تشريح كرده و ميگه انسانها چون در خواب مكانيسم هاي دفاعي شون شل ميشه و سوژر ايگوشون ممانعتي براي ابراز نداره هر چيزي رو كه در حالت هوشياري نميتونن داشته باشن در خواب چون مانعي ندارن ميبينن.فكر كنم تخصصي گفتم البته بيشتر از اين نتوستم ساددش كنم

ali_ah

New member
سومیش گاهی
چهارمیش زیاد و هم میتونم بیدار شم هم میتونم تغییر بدم بیشتر وقتیه که خوابم سبک شده
پنجمیش هم بچگی ها که همون موقع شنیدم که بختک (همون جن ) میوفته رو ادم

ali_ah

New member
همه پوستا رو نخوندم شاید اشاره شده باشه

ششم = خواب ببینی بعد چند وقته دیگه اتفاق بیفته یا جایی رو حس کنی قبلا دیدی مثلا توی خواب

waria

New member
همه پوستا رو نخوندم شاید اشاره شده باشه

ششم = خواب ببینی بعد چند وقته دیگه اتفاق بیفته یا جایی رو حس کنی قبلا دیدی مثلا توی خواب
برای من این مورد خیلی اتفاق افتاده...
وهمچنین مورد سوم.همیشه خواب میبینم تو یه جوب افتادمو از خواب میپرم...مردم خواب میبینن مام خواب میبینیم.جا قحطیه انگار...:ph34r-smiley:

ali_ah

New member
من خواب نمیبینم توی جوب یا .. بیفتم تا میاد خوابم ببره یهو حس میکنم زیرم خالی شده .

mahsa.

New member
برای من این مورد خیلی اتفاق افتاده...
وهمچنین مورد سوم.همیشه خواب میبینم تو یه جوب افتادمو از خواب میپرم...مردم خواب میبینن مام خواب میبینیم.جا قحطیه انگار...:ph34r-smiley:
بخدا منم همیشه میفتم توجوب بیدار میشم.خواهرم میگه چیه 2باره افتادی؟
بچگیام خارج شدن خودمو ازکالبدم میدیدم آخرخوابم ازگوشه سقف پرت میشدم توجسمم دردم میگرفت پا میشدم گریه میکردم.

mohana

Well-known member
دقیقا

تا حالا شده تو خواب برین ی جایی که تا حالا نرفتین بعد چند روز بعد دوباره تو خواب همون مکانو ببینین بعد بگین قبلا هم ی بار اومدم اینجا؟
یا مثلا ی خوابی ببینین بعد چند روز بعد ادامه شو ببینین؟مثه فیلم
برا من اونقد از این اتفاقات افتاده...همه عجیب غریبن!!!

mikhak s

New member
مورد سوم و پنجم خيلي زياد، مورد ششم هم برام پيش اومده. خيلي دوست دارم دليل اينكه يهو از خواب ميپرم يا هرچي سعي ميكنم سريعتر بدوام ولي انگار دارم در جا ميزنم رو بدونم

najma

New member
من هر 5 تایی که گفتید تجربه کردم !
در رابطه با پرواز تا یه جایی آسون پرواز میکردم اما بعد توی خواب یهو توانایی پرواز رو از دست میدادم .
یه نوع خواب دیگه هم داشتم :
توی خواب مثلا میدیدم مامانم یه خبری بهم میده . چند ثانیه بعد بیدار میشدم و مامانم دقیقا همون خبر رو بهم میداد .
یا با فاصله چند ساعت تا چند روز عین اون اتفاق خواب و یا مشابهش برام رخ میداد .
بعضی ها هم خواب های سریالی می بینن من متاسفانه این رو تجربه نکردم .
فکر میکنم دلیل اکثر خواب ها ضمیر ناخود آگاه باشه . مثلا خواب هایی که برمیگردیم به گذشته . یا فرار از یک فرد ناشناس .
ولی در رابطه با سقوط از ارتفاع یا مثلا اینکه آدم میخواد بیدار شه و اینکار رو میکنه دلیلش رو نمیدونم .
رویاهای صادقه هم که دلیلش معلومه : روح زمان و مکان نمیشناسه ...
من مامانم یه زمانی خیلی رویای صادقه می دید به طوری که همه به خواب هاش اعتقاد داشتن !!!!

آخرین ویرایش:

شهاب

New member
دقیقا

تا حالا شده تو خواب برین ی جایی که تا حالا نرفتین بعد چند روز بعد دوباره تو خواب همون مکانو ببینین بعد بگین قبلا هم ی بار اومدم اینجا؟
یا مثلا ی خوابی ببینین بعد چند روز بعد ادامه شو ببینین؟مثه فیلم
برا من اونقد از این اتفاقات افتاده...همه عجیب غریبن!!!
نه.این یکی برای من اتفاق نیفتاده.ممنون.

شهاب

New member
مورد سوم و پنجم خيلي زياد، مورد ششم هم برام پيش اومده. خيلي دوست دارم دليل اينكه يهو از خواب ميپرم يا هرچي سعي ميكنم سريعتر بدوام ولي انگار دارم در جا ميزنم رو بدونم
من هم خیلی دوست دارم بدونم.

شهاب

New member
من هر 5 تایی که گفتید تجربه کردم !
در رابطه با پرواز تا یه جایی آسون پرواز میکردم اما بعد توی خواب یهو توانایی پرواز رو از دست میدادم .
یه نوع خواب دیگه هم داشتم :
توی خواب مثلا میدیدم مامانم یه خبری بهم میده . چند ثانیه بعد بیدار میشدم و مامانم دقیقا همون خبر رو بهم میداد .
یا با فاصله چند ساعت تا چند روز عین اون اتفاق خواب و یا مشابهش برام رخ میداد .
بعضی ها هم خواب های سریالی می بینن من متاسفانه این رو تجربه نکردم .
فکر میکنم دلیل اکثر خواب ها ضمیر ناخود آگاه باشه . مثلا خواب هایی که برمیگردیم به گذشته . یا فرار از یک فرد ناشناس .
ولی در رابطه با سقوط از ارتفاع یا مثلا اینکه آدم میخواد بیدار شه و اینکار رو میکنه دلیلش رو نمیدونم .
رویاهای صادقه هم که دلیلش معلومه : روح زمان و مکان نمیشناسه ...
من مامانم یه زمانی خیلی رویای صادقه می دید به طوری که همه به خواب هاش اعتقاد داشتن !!!!
بسیار خوب بود ممنون.

شهاب

New member
شهاب جان ما در روانكاوي فرويد بخشي بنام رويا داريم كه در اونجا علت خواب ديدن رو خوب تشريح كرده و ميگه انسانها چون در خواب مكانيسم هاي دفاعي شون شل ميشه و سوژر ايگوشون ممانعتي براي ابراز نداره هر چيزي رو كه در حالت هوشياري نميتونن داشته باشن در خواب چون مانعي ندارن ميبينن.فكر كنم تخصصي گفتم البته بيشتر از اين نتوستم ساددش كنم
خیلی ممنون از پاسخ و راهنماییت آقا شهرام.

eli

New member
نگران نباشید برای من هر 4مورد اتفاق افتاده حتی اون مورد دیگه ایی که گفتی چیز عجیبی نیست .فقط میزانش فرق میکنه مثلن بچه بودم بیشتر مورد اول رو میدیدم.

شهاب

New member
چه جالب.الان ساعت 10:08 شب.جمعه تو تلویزیون داشت راجع به همون که نمیتونیم توی خواب داد بزنیم یا بدویم صحبت میکرد.میگفت:به این میگن فلج خواب و از هر 10 نفر 4 نفر تجربه میکنن.
و گفت از نظر مذهبی هم اینکه میگن بختکه و . . . درست نیست.
و گفت که اگه انگشتاتونو تکون بدید(نمیدونم دست یا پا) راحت بیدار میشید و . . .

mikhak s

New member
چه جالب.الان ساعت 10:08 شب.جمعه تو تلویزیون داشت راجع به همون که نمیتونیم توی خواب داد بزنیم یا بدویم صحبت میکرد.میگفت:به این میگن فلج خواب و از هر 10 نفر 4 نفر تجربه میکنن.
و گفت از نظر مذهبی هم اینکه میگن بختکه و . . . درست نیست.
و گفت که اگه انگشتاتونو تکون بدید(نمیدونم دست یا پا) راحت بیدار میشید و . . .

بله دقيقا منم الان اومدم همينو بگم ، خيلي برام جالب بود، فلج خواب!!!

بالا