حق بچه های بهداشت عمومی پایمال شده .....

farshad25

New member
اقاي فرشاد وجدان تنها محكمه است كه نياز به قاضي ندارد.واقعا پيش وجدان خودتم فك ميكني كه اين تصميم تصميم درستي بوده؟فقط بخاطر اينكه پرستاري 15 واحد بهداشت گذرونده؟پس رشته بهداشت كه 4 سال اكثر واحداش بهداشت بوده حقش نيست؟درسته به نفع پرستاراس اين تصميم ولي با وجدانتون بهش نظر بديد.

عزیز دلم من نگفتم حق شما نیست اون ستایش خانم گفتن پرستارا از پیشگیری و کودکان چیزی نمیدونن من به خاطر این ناراحت شدم.....تازه اصن من میخوام واسه ارشدپرستاری رو ول کنم

ساحل

New member
دوستان.در این خبر نوشته که از سال تحصیلی جدید...سال تحصیلی جدید هم شد (مهر 91)ولی پرستار بدین منظور استخدام نکردن.اینا همه در حد حرفه.پس زیاد نگران نباشید.

موضوع فقط مربی بهداشت و استخدام پرستارا نیست
کلا بهداشت عمومی جایگاه تعریف شده ای نداره و تو خیلی از استانها اصلا به کارشناس بهداشت هیچ بهایی نمیدن
جدیدا هم که فقط رفتن تو کار استخدام نیروهایی درمانی، مثل استخدامی خردادماه، باز وضعیت بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای بهتره و میتونن تو بیمارستانها و کارخونه ها مشغول به کار شن اما اگه اینطور پیش بره بهداشت عمومی کاملا فراموش میشه

تا جایی هم که من پیگیر بودم قرار بود سال 91 5000 مربی بهداشت استخدام کنن که قرار بود پرستاری ، بهداشت عمومی و روانشناسی حق شرکت داشته باشن بعد بنا به دلایلی از استخدام مربی بهداشت پشیمون شدن و این 5000 نفر رو گذاشتن واسه استخدام معلمهای نهضتی و کمبود مربی بهداشتشون رو از طریق همون طرح ساماندهی نیروهایی که داشتن جبران کردن یعنی معلمای استخدام شده ی بیکاری رو که داشتن بدون توجه به رشته و تخصصشون به عنوان مربی بهداشت در نظر گرفتن

دوباره حرف از استخدام 5000 مربی بهداشت جدیده
مجوز استخدام 7000 مربی بهداشت از بین پرستارارا داده شده
امسال که معلما با رشته های غیر مرتبط رو مربی بهداشت کردن
و اگه استخدامی جدیدی در کار باشه پرستارها میشن مربی بهداشت
اتفاقا باید خیلی نگران بود

varia

Well-known member
درسته رشته من بهداشت نیست ولی واقعا کار بیخودیه، آخه رسالت رشته پرستاری مراقبت هست نه بهداشت!! خوب اگه یه جایی بر حسب ضرورت میشه گفت پرستار نماینده بهداشت فردی و اجتماعی هست ولی نه زمانی که به تعداد وفور تحصیل کرده بیکار بهداشت داشته باشیم!!منم به بهداشتی ها توصیه میکنم حتما پیگیر این کار باشن.

mexin

Well-known member
اگه بهداشت هم مثل پرستارها که نظام پرستاری دارند نظام بهداشت هم بود که نداریم و نخواهیم داشت و کسی هم دنبالش نیست که باشه الان وضع بهداشتیها هم اینجوری نبود.ماشااله هرکی میاد میگه پرستار میخوایم!توهین نمیکنم ولی کم مونده فقط علمی کاربردی هم پرستاری بگیره و یکم تئوری آموزششون بده و وسط ترم 2 و 3 بگه همتون استخدامید و.....!!
کاش مسئولی پاسخگو بود که نیست و این برمیگرده به فقر مدیریتی که کاریش هم نمیشه کرد!!

setayesh71

New member
بچه ها من شنیدم بچه های شهید بهشتی ( البته فقط شنیدم ) به رئیس دانشگاهشون گفتن و اعتراض کردن . اگه اینطوری میشه بیاین یه کاری بکنیم .
اگه از تمام کشور جمع بشیم دیگه فکر نمی کنم بتونن چنین کاری بکنن . من خودم اولین نفر آمادگیمو برای همه چیز اعلام می کنم .

varia

Well-known member
اگه بهداشت هم مثل پرستارها که نظام پرستاری دارند نظام بهداشت هم بود که نداریم و نخواهیم داشت و کسی هم دنبالش نیست که باشه الان وضع بهداشتیها هم اینجوری نبود.ماشااله هرکی میاد میگه پرستار میخوایم!توهین نمیکنم ولی کم مونده فقط علمی کاربردی هم پرستاری بگیره و یکم تئوری آموزششون بده و وسط ترم 2 و 3 بگه همتون استخدامید و.....!!
کاش مسئولی پاسخگو بود که نیست و این برمیگرده به فقر مدیریتی که کاریش هم نمیشه کرد!!

mexin jan ziyadi naomidane harf zadi. eslahe har vaziate hemmat mikhad hala berid donbale hemmat !

paradise80

New member

سلام mexin جان
پرستاری رو دست کم نگیرید لطفا.پرستاری علم وهنره وبا چند واحد نظری نمیشه ....

ساحل

New member
میشه بعضی از دوستان لطف کنن این تاپیک رو به تاپیک جدل و کل کل بین دو رشته تبدیل نکنن؟؟؟(البته با اجازه صاحب تاپیک)

ساحل

New member
ستایش جان با استادی که گفتی قراره حمایتگر و راهنما باشه صحبت کردی؟ نظرش چیه؟
میشه بدونم کدوم دانشگاه درس میخونی؟

مهدیس

New member
بچه ها من شنیدم بچه های شهید بهشتی ( البته فقط شنیدم ) به رئیس دانشگاهشون گفتن و اعتراض کردن . اگه اینطوری میشه بیاین یه کاری بکنیم .
اگه از تمام کشور جمع بشیم دیگه فکر نمی کنم بتونن چنین کاری بکنن . من خودم اولین نفر آمادگیمو برای همه چیز اعلام می کنم .

منم به عنوان نفر بعدی آمادگیمو اعلام میکنم
لطفا منم در جریان بذارید

reza

New member
دوستان عزيز
اينكه به فكر يه تشكل و يا ايجاد نظام بهداشتي افتادين جاي تقدير داره و اميدوارم به سر منزل برسه چون قبلاً هم تلاشهايي شده بود اما.......
ولي اينكه آموزش و پرورش استخدام بكنه من شك دارم چون صحبت اينكه 7 هزار نيروي بهداشت مدارس كم دارن و بايد استخدام كنن و اولويت استخدام با بچه هاي بهداشت عمومي هستش و ..... از سال 84 مطرح شده اما هنوز خبري نيست

خودتونو زياد نگران نكنيد
باز هم اميدوارم شاهد تشكييل نظام بهداشتي در كشور باشم

mahsa.

New member
نمیدونم چی بگم سردرد گرفتم واقعا
اگه قرار ماماها وپرستارا کار بهداشتیارو انجام بدن چرا اصلا این رشته پذیرش داره؟
.....

amir20

New member
سلام
واقعا متاسف شدم واسه مسئولين از شنيدن اين خبر
بهداشت مدارس ك ربطي ب پرستاري نداره!!!
پس اينهمه فارغ التحصيل بهداشت عمومي چيكار كنن؟؟
الانم ك كارشناسي شده ، ماشالا اينهمه ورودي داره!!!!

amir20

New member
اينجوري فايده نداره
بايد بحث نظام بهداشتو با قاطعيت دنبال كرد
بلكه بشه از حقمون دفاع كنيم

jajool

New member
سلام..از شنیدن این خبر واقعا متاسف شدم..رو منم حساب کنید.:ad54ad:

puranabi

New member
سلام من روانشناسی بالینی ولی منم خیلی متاسف شدم.حق باشماست!

فاطما

New member
آقای محترم من نگفتم شما از پیشگیری اطلاع ندارین . ولی خب دقیقا به اسم این رشته ها هم نگاه کنین پرستاری مربوط به بیمارستان و پرستار میشه . ولی کار تخصصی ما پیشگیری هستش . قبول ندارین ؟؟؟؟؟؟

در ضمن این طرز حرف زدن شما اصلا در شان یه دانشجو نیست
سلام دوستان برای این پرستار استخدام می کنن که اگه داخل مدرسه بچه ای افتاد و پاش زخمی شد یا چیزیش شد یکی باشه که کمک کنه . این جواب یکی از استادم به سوال من در مورد استخدام پرستارها در مدارس به عنوان مربی بهداشت بود . حالا ن که زیاد قانع نشدم .
رشته ما خیلی مظلوم واقع شده .

بالا