بزرگترین سایت همسریابی دنیا

melinaa

New member
بچه ها نمیدونم تا چه انداره ای به تاپیک ربط داره ولی دوس دارم همه نظرتونو بگین..باشه......
اگه پسری خوب باشه و دختر هم از خودش بهتر...از همه لحاظ واقعا خوب باشن و واقعا هم عاشق هدیگه باشن...اما مشکلشون این باشه که یکی مسیحی باشه و اونیکی مسلمان...بنظرتون میتونه اختلاف ساز باشه...و اینکه خانواده دوطرف هم بشدت مخالف....بشدددددددددتتتتتتتتت.......
اما با جدا شدن از هم این دوتا جوون واقعا شکست بدی رو تجربه میکنن...
بنظرتون چکار میشه کرد؟؟؟کلا نظرتون در این باره چیه؟؟؟؟؟

AWWA

New member
بچه ها نمیدونم تا چه انداره ای به تاپیک ربط داره ولی دوس دارم همه نظرتونو بگین..باشه......
اگه پسری خوب باشه و دختر هم از خودش بهتر...از همه لحاظ واقعا خوب باشن و واقعا هم عاشق هدیگه باشن...اما مشکلشون این باشه که یکی مسیحی باشه و اونیکی مسلمان...بنظرتون میتونه اختلاف ساز باشه...و اینکه خانواده دوطرف هم بشدت مخالف....بشدددددددددتتتتتتتتت.......

ملینا جان دو تا سوال دارم: چه مدته همو میشناسن؟ و اینکه پسره رسما خواستگاری کرده؟

کینز

New member

اول اینکه یه مسلمون نمیتونه با یه غیر مسلمون ازدواج کنه

مگر اینکه اون شخصم دین اسلامو قبول کنه و مسلمون بشه

دوم اینکه

حتی یه شیعه و یه سنی هم که جفتشون مسلمونن توی

خیلی از مسایل اعتقادی اختلافای شدیدی با هم دارن و

دیدگاهشون

خیلی با هم فرق داره یاحتی دوتا شیعه اگر طرز

فکرشون توی این جور مسایل خیلی متفاوت باشه و در واقع

از دوتا دنیای مختلف باشن ازدواجشون به صلاح نیست چه

برسه به اینکه

طرف دینش چیزی غیر از دین تو باشه.مطمئناا اگر هم شرایط

ازدواجشون فراهم بشه در

آینده به مشکلات شدیدتری برخورد میکنندطوری که عشقی

که الان دارنو فراموش میکنن شک نکن. مسایل اعتقادی

توی زندگی خیلی تاثیر داره خیلی.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
ملینا جان مریم راس میگه.....با اینکه این مسئله حرف دلم نیست ولی حکمشو سرچ کردم:

آیا ازدواج مسلمان با فرد مسیحی یا یهودی جائز است؟
ازدواج با کفّار جائز نیست . بنابراین پسری که مسلمان است ، نمی تواند با دختر مسیحی یا یهودی بامجوسی ازدواج کند، ولی می تواند ازدواج موقت (متعه ) با آنان داشته باشد، اما ازدواج دائم با آنان صحیح نیست ،مگر این که دختر مسلمان شود.بر عکس ازدواج دختر مسلمانی با پسری که مسیحی یا یهودی است ، مطلقاً جایز نیست ؛ نه به عقد دائم و نه به عقد موقّت .(1)

1.امام خمینی ، تحریر الوسیله ، ج 2 ص 285

وآسا - آیا ازدواج مسلمان با فرد مسیحی یا یهودی جائز است؟

AWWA

New member
صدوق در کتاب علل الشرایع روایتی را از زراره نقل کرده که امام صادق(ع) فرمود:"با زنان شکاک و مرددّ در دین خود ازدواج کنید و زنان مسلمان را به شکاکان تزویج ننمایید، زیرا زن از شوهرش تربیت می‏پذیرد و شوهر او را مجبور می‏کند که به آیین خود درآید".(4)

علامه مجلسی(5) روایتی به همین مضمون آورده که:"از افراد بی‏اعتقاد زن بگیرید، ولی به آنان زن ندهید، زیرا زنان در معرض تأثیر پذیری از مردان هستند و مردان زنان را مجبور به پذیرش آیین خود می‏کنند

4 - علل الشرایع، ج 2، ص 502.
5 - بحارال، ج 103، ص 377 و 380.

ReZa76

New member
صدوق در کتاب علل الشرایع روایتی را از زراره نقل کرده که امام صادق(ع) فرمود:"با زنان شکاک و مرددّ در دین خود ازدواج کنید و زنان مسلمان را به شکاکان تزویج ننمایید، زیرا زن از شوهرش تربیت می‏پذیرد و شوهر او را مجبور می‏کند که به آیین خود درآید".(4)

علامه مجلسی(5) روایتی به همین مضمون آورده که:"از افراد بی‏اعتقاد زن بگیرید، ولی به آنان زن ندهید، زیرا زنان در معرض تأثیر پذیری از مردان هستند و مردان زنان را مجبور به پذیرش آیین خود می‏کنند

4 - علل الشرایع، ج 2، ص 502.
5 - بحارال، ج 103، ص 377 و 380.

قربانت برم امام صادق عزیز ولــــــــــــی ...

الان دیگه آقایون از خانماشون تربیت می پذیرند!!!

ممنون از استارتر و مطالی خوبشون

ساحل

New member
خوب من اینجور دختری ندیدم و فکر نکنم تو شهرمون پیدا بشه . پس همون بهتر فعلا بیخیالی طی کنیم تا فرج حاصل بشه .
بذارید یک فیلم نامه درست کنیم ببینیم میشه یا نمیشه البته متناسب با واقعیت جامعه شهر خودم حالا اگه ناقص بود شما کاملش کنید
پدر دختر : خوب عبدالله جان مدرکت چی هست؟؟
من: ارشد ژئوفیزیک گرفتم دانشگاه هرمزگان
پدر دختر: کارت چیه ؟؟
من: فعلا بیکارم و دنبال کار هستم
پدر دختر: خونه داری؟/
من: نه با خانوادم زندگی میگنم
پدر دخختر: ماشین داری؟
من: از خودم نه ولی ماشین بابایی هست
پدر دختر: دری که ازش وارد خونم شدی میدونی کجاست؟؟
من: اره اینو خوب میدونم کجاست
پدر دختر: خوب از اون در برو بیرون اینارو که نداری تهیه کن بیا از همین در واردشو

خب معلومه وقتی که خواستگار بیکار باشه جواب رد میشنوه
میشه با زیر دیپلم بودن و معمولی بودن خواستگار راه اومد ولی با بیکاری نهههههههههه
الان بخوای یه سر از خونه بری بیرون و بیای 4- 5تومن فقط هزینه کرایه ماشین میشه
من موندم یه آدم بیکار با چه فکری میره خواستگاری!!! حالا اگه پدر بخواد خرجشو بده یه حرفی
آقایون خواستگار! دانشجویی با کار و اشتغال هیچ منافاتی نداره، میشه تو همون دوران دانشجویی یه کار نیمه وقت یا آزاد دست و پا کرد فقط کافیه یه هنر یا مهارت به جز دانشجویی و درس خوندن داشت!

AWWA

New member
قربانت برم امام صادق عزیز ولــــــــــــی ...

الان دیگه آقایون از خانماشون تربیت می پذیرند!!!

ممنون از استارتر و مطالی خوبشون

آره کاملا موافقم....این قضیه به نظر من وحشتناکه

با این نگاره شما موافق نیستم/ هرکس دیر ازدواج میکنه مگه به زنا کشیده میشه فعلا که بعضی از متاهلین چشم ناپاک ترن

زنا فقط زنای جسم نیست.....زنای چشم ،گوش وفکر هم داریم. تو این دوره زمونه ام با وجود ماهواره و بعضی سایتا همه یه جورایی خواه ناخواه درمعرض انواع زنا هستن(و به عبارتی، هستیم)!!

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
تلخند

چرا ازدواج نکردم؟؟؟
چند سال پیش یک روز جلوی تلویزیون دراز کشیده بودم، فوتبال نگاه می کردم و تخمه می خوردم.

ناگهان پدر و مادر و آبجی بزرگ و خان داداش سرم هوار شدند و فریاد زدندکه:

(( ای عزب! ناقص! بدبخت! بی عرضه! بی مسئولیت! پاشو برو زن بگیر)).

رفتم خواستگاری، دختر پرسید: مدرک تحصیلی ات چیست؟ گفتم: دیپلم تمام! گفت: بی سواد! امل! بی ! ناقص العقل! بی شعور! پاشو برو دانشگاه.

رفتم چهار سال دانشگاه لیسانس گرفتم برگشم، رفتم خواستگاری. پدر دختر پرسید: خدمت رفته ای؟ گفتم : نه هنوز. گفت: مرد نشد نامرد! بزدل! ترسو! سوسول! بچه ننه! پاشو برو سربازی.

رفتم دو سال خدمت سربازی را انجام دادم برگشتم. رفتم خواستگاری. مادر دختر پرسید: شغلت چیست؟ گفتم فعلا کار گیر نیاوردم. گفت: بی کار! بی عار! انگل اجتماع! تن لش! علاف! پاشو برو سر کار.

رفتم کار پیدا کنم گفتند: سابقه کار می خواهیم. رفتم سابقه کار جور کنم. گفتند: باید کار کرده باشی تا سابقه کار بدهیم. دوباره رفتم کار کنم، گفتند باید سابقه کار داشته باشی تا کار بدهیم. برگشتم رفتم خواستگاری گفتم : رفتم کار کنم گفتند سابقه کار ، رفتم سابقه کار جور کنم گفتند باید کار کرده باشی.

گفتند: برو جایی که سابقه کار نخواهد. رفتم جایی که نخواستند. گفتند باید متاهل باشی!. برگشتم رفتم خواستگاری گفتم : رفتم جایی که سابقه کار نخواستند ولی گفتند باید متاهل باشی. گفتند باید کار داشته باشی تا بگذاریم متاهل شوی. رفتم گفتم: باید کار داشته باشم تا متاهل شوم. گفتند: باید متاهل باشی تا به تو کار بدهیم.

برگشتم رفتم نیم کیلو تخمه خریدم دوباره دراز کشیدم جلوی تلویزیون و فوتبال نگاه کردم!

انقدر سخت نگیرین بذارین این جونای ماهم متاهل بشن و از زندگی لذت ببرن!!!
آخه چه خبره این بهانه های بنی اسراییلی!!!

AWWA

New member
مردان و زنان بی همسر را همسر دهید، زیرا با این کار خداوند متعال اخلاق انان را نیکو می گرداند و روزی های شان را گشایش می بخشد و بر مروت آنان می افزاید.

امام جعفر صادق ع(الجعفریات / ص91)

ساحل

New member
تا اجبارا سر سفره عقد ننشوندنتون خودتون با میل خودتون برید ازدواج کنید(از ما گفتن بودااااا:whistle:)

د
ولت داره کاری میکنه که جوونا برن سمت ازدواج
البته نه کارای مفید مثل ایجاد اشتغال و کاهش تورم و افزایش درآمد و کارهای فرهنگی و ...
بلکه با ایجاد محدودیت های اجتماعی و استخدامی واسه مجردا
مثل ممنوعیت استخدام دختران مجرد در هیات علمی، اولویت استخدام با مردای متاهل بچه دار و ....

جزئیات طرح جامع رشد جمعیت در کمیسیون فرهنگی؛

اولویت استخدام با مردان دارای فرزند/ ممنوعیت مجردها به عضویت هیات علمی/ تقویت ژن نخبگی

حالا دیگه خود دانید!!!!!!:sarma:

melinaa

New member
رسما نیومد خواستگاری...چون خوانواده دو طرف شدیداااااااااا مخالف بودن...شدیدااااا

moj

New member
تلخند

چرا ازدواج نکردم؟؟؟
چند سال پیش یک روز جلوی تلویزیون دراز کشیده بودم، فوتبال نگاه می کردم و تخمه می خوردم.

ناگهان پدر و مادر و آبجی بزرگ و خان داداش سرم هوار شدند و فریاد زدندکه:

(( ای عزب! ناقص! بدبخت! بی عرضه! بی مسئولیت! پاشو برو زن بگیر)).

رفتم خواستگاری، دختر پرسید: مدرک تحصیلی ات چیست؟ گفتم: دیپلم تمام! گفت: بی سواد! امل! بی ! ناقص العقل! بی شعور! پاشو برو دانشگاه.

رفتم چهار سال دانشگاه لیسانس گرفتم برگشم، رفتم خواستگاری. پدر دختر پرسید: خدمت رفته ای؟ گفتم : نه هنوز. گفت: مرد نشد نامرد! بزدل! ترسو! سوسول! بچه ننه! پاشو برو سربازی.

رفتم دو سال خدمت سربازی را انجام دادم برگشتم. رفتم خواستگاری. مادر دختر پرسید: شغلت چیست؟ گفتم فعلا کار گیر نیاوردم. گفت: بی کار! بی عار! انگل اجتماع! تن لش! علاف! پاشو برو سر کار.

رفتم کار پیدا کنم گفتند: سابقه کار می خواهیم. رفتم سابقه کار جور کنم. گفتند: باید کار کرده باشی تا سابقه کار بدهیم. دوباره رفتم کار کنم، گفتند باید سابقه کار داشته باشی تا کار بدهیم. برگشتم رفتم خواستگاری گفتم : رفتم کار کنم گفتند سابقه کار ، رفتم سابقه کار جور کنم گفتند باید کار کرده باشی.

گفتند: برو جایی که سابقه کار نخواهد. رفتم جایی که نخواستند. گفتند باید متاهل باشی!. برگشتم رفتم خواستگاری گفتم : رفتم جایی که سابقه کار نخواستند ولی گفتند باید متاهل باشی. گفتند باید کار داشته باشی تا بگذاریم متاهل شوی. رفتم گفتم: باید کار داشته باشم تا متاهل شوم. گفتند: باید متاهل باشی تا به تو کار بدهیم.

برگشتم رفتم نیم کیلو تخمه خریدم دوباره دراز کشیدم جلوی تلویزیون و فوتبال نگاه کردم!

انقدر سخت نگیرین بذارین این جونای ماهم متاهل بشن و از زندگی لذت ببرن!!!
آخه چه خبره این بهانه های بنی اسراییلی!!!

این یک ظلمه...
طرف رو حداقل شش سال از تخمه خوردن انداختن!!!
چقد ما مظلومیم

ROJO

New member
تا اجبارا سر سفره عقد ننشوندنتون خودتون با میل خودتون برید ازدواج کنید(از ما گفتن بودااااا:whistle:)

د
البته نه کارای مفید مثل ایجاد اشتغال و کاهش تورم و افزایش درآمد و کارهای فرهنگی و ...
مثل ممنوعیت استخدام دختران مجرد در هیات علمی، اولویت استخدام با مردای متاهل بچه دار و ....

اولویت استخدام با مردان دارای فرزند/ ممنوعیت مجردها به عضویت هیات علمی/ تقویت ژن نخبگی

وای چقد همه ترسیدن
164.gif

AWWA

New member
رسما نیومد خواستگاری...چون خوانواده دو طرف شدیداااااااااا مخالف بودن...شدیدااااا

وقتی دو نفر در یکی از اساسیترین موضوعات زندگیشون با هم اتفاق نظر ندارن ،احتمال اینکه اختلافشون بعدها توی جزئیاتم بیشتر باشه هست. البته من چند مورد ازدواج مسیحی و مسلمونو خوندم که خوشبختم شدن. نظر من به شخصه اینه که در مورد دین به یه توافقی برسن بعد به فکر ازدواج باشن. اینجاست که مشخص میشه دو طرف واقعا عاشق هم هستن یا یه حس گذرایی بینشونه.

abdolla

Member

د

اولویت استخدام با متاهلا بعد مجردا برن تو خیابون

AWWA

New member
آزاااادی!!!!!

"فروش غیراخلاقی و انسانی زنان در غرب" . . . آری در غرب ........ فرهنگ غربی كه زنان کشور مان از آزادی در آن حرف میزنن... چه شبیه است به فرهنگ برده داری...

بالا