((: بررسی سوالات زبان ارشد 93 هر 4 نوبت :))

stem_cell

New member
توضیح من برای سوال 130 زبان:
دوستان به این نکته باید دقت کنید که نتیجه مطالعه روی miceها این نبوده که رژیم با فیبر بالا لزوما از سرطان جلوگیری میکنه طبق جمله however the high-fiber diet by itself did not protevt against colon cancer
بلکه نتیجه این بوده که موش های سالم بوتیرات بیشتری در سلول های کلون خود دارند فقط همین !توجه کنید که بین این دو تا خیلی فرقه!
حالا بریم سر سوال . سوال از ما خواسته که بگیم در کدوم پاراگراف به ارتباط بین نتایج تحقیق روی موش ها و مورد مشابه در انسان اشاره شده ؟حالا برید پاراگراف پنجم رو بخونید اونجا دقیقا گفته که نتایج تحقیقات اخیر نشون داده که افراد سالم دارای بوتیرات بیشتری در سلول هایشان هستندو این مشابه نتیجه تحقیق روی موش هاست!
ببینید درسته که پاراگراف چهارم گفته بعضی از تحقیقات نشون دادن که رژیم با فیبر بالا می تونه از سرطان جلوگیری کنه ولی این نتیجه تحقیق روی موش ها نیست در حالی که سوال این رو از ما خواسته.

آخرین ویرایش:

ROJO

New member
یه چندتا حرفم بارشون میکردی که انقدر سوالاشون اینطوری نباشه هرکی از راه رسید طرح کنه بعد همینطوری جواب بده.

اگه این سوال رو با این توضیح مبسوطی که دادی اصلاح نکنن پس کلا اعتراض بی فایده س. دستتم درد نکنه.

خواهش میکنم، امیدوارم منت بذارن بر ما و عنایت بفرمایند خخخخخ

Kianoosh.m

New member
دوستا یعنی 128 درسته تومور میشه؟ اگه درسته میشه به منم توضیح بدین توجیه شم؟

Kianoosh.m

New member
دوستا یعنی 128 درسته تومور میشه؟ اگه درسته میشه به منم توضیح بدین توجیه شم؟

خودم به خودم نقل قول میزنم :دی
فهمیدم چیشد اونجا که نوشته butyrate colletcts inside the cells potentially causing them to "self-destruct" said...
اینجاشو اصن دقت نکردم

neginb

New member
بچه ها من دقیق نگا نکردم اما مطمینم 130 ایراد داره به نظرم گزینه ب درسته

neginb

New member
در ادامه الان توضیحات دوستمونو دیدم قانع شدم اخه این چه وضعشه!!!!:14:

neginb

New member
سلام دوستان توضیح من برای سوال 126 زبان:
در خط اول گفته شده موش هاwere fed شدند یعنی تغذیه شدند حالا با چی تغذیه شدند؟ جواب می شه fiber diet
اما سوال از ما چی پرسیده ؟ پرسیده موش ها چه چیزی given میشدند و نکته این تست در همین کلمه است چون معمولا در کارهای تحقیقاتی وقتی محقق ماده ای را علاوه بر تغیه رایج حیوان آزمایشگاهی ،وارد میکند عبارت given آورده می شود نه fed حالا می رویم سراغ خط سوم بعد از عبارت were given این کلمه carcinogen است که کاملا صحیح است[/]

سلول بنیادی جان شما اینارو از کجا اینقد خوب بلد هستی؟چه کتابی خوندید میشه بگید:smiliess (4):

stem_cell

New member
خواهش میکنم شما لطف دارید
من کتاب خاصی نخوندم فقط به خاطر شرایط کارم با مقالات و تحقیقات زیاد سر و کار دارم برای همین مقالات انگلیسی زیاد می خونم به نظر من خوندن متون پزشکی خیلی میتونه کمک کننده باشه شما میتونید راجع به هر موضوع بالینی که خواستید توی سایتpub med سرچ کنید و با نحوه نوشتن مقالات و اصطلاحات رایج اونها آشنا بشید چون اگه توجه کرده باشید اکثر متن های زبان نتایجی از یک کار تحقیقاتی هستند

Kianoosh.m

New member
سلول بنیادی جان شما اینارو از کجا اینقد خوب بلد هستی؟چه کتابی خوندید میشه بگید:smiliess (4):

به نظرم زبان کتاب نیاز نداره رفرنسای ارائه شده زیاد مهم نیست. واسه متن فقط باید کار کرده باشی وقتی 50 تا متن رو کار کنی و یاد بگیری 51 امین متن رو راحت درک میکنی لغتم که هرچی دایره لغات بیشتر باشه به نفع خودته مثلا تافل یا 504 واژه خیلی خوبه. کلا هم زبان هرچی هست به نظرم تکرار و تمرینه

kakooooo

New member
در بند چهارم بیان شده: در اینکه ایا فیبر از سرطان کولون افراد را محافظت میکند, اختلاف نظر وجود دارد.ولی بعضی مطالعات SUGGEST A LINK BETWEEN رژیم غذایی با فیبر و کاهش خطر بیماری(سرطان کولون).از انجایی که رژیم با فیبر و تاثیرش ابتدا در موش بررسی شده بود پس این بند ارتباط بین یافته های موشها در انسان را پیشنهاد داده است.لذا گزینه ی صحیح B می باشد.
بند پنجم متضمن واژه ی found می باشد که سوال در پی ''یافته'' نیست و تنها بدنبال بندی ست که در ان ارتباط مورد نظر ''پیشنهاد'' شده است. پس گزینه ی c اشباه است.

هههه باشه بهش میگم

ROJO

New member
افرین lol نگفتیم عب نداره خودشون چشم دارن میبینن:idea_majidonline:

karshenasgh

New member
بچه ها! شماهایی که زبانتون خوبه، میشه یکی یکی همه سؤالا رو اینجا توضیح بدین تا کسایی که زبانشون خوب نیست استفاده کنن؟...

Kianoosh.m

New member
بچه ها! شماهایی که زبانتون خوبه، میشه یکی یکی همه سؤالا رو اینجا توضیح بدین تا کسایی که زبانشون خوب نیست استفاده کنن؟...

من سوال 121 (اولین سوال) رو میگم میرم :p

سوال میگه میزان اثری که یه اسید میتونه روی پوست داشته باشه با .... مرتبطه:

خیلی آسونه با توجه به متن خط دوم از اونجایی که نوشته The effect an acid.... میفهمیم که عوامل موثر، غلظت (concentration)، مدت زمان تماس (duration of contact) ، اندازه و مقدار (amount)، و نفوذ پذیری (penetrability) هستند.
با توجه به این گزینه 3 صحیح هستش یعنی : مدت زمانی که اون (اسید) پوست رو لمس میکنه (با پوست در تماسه) که معادل همون Duration of contact هستش

biotec93

New member
سلام دوستان توضیح من برای سوال 126 زبان:
در خط اول گفته شده موش هاwere fed شدند یعنی تغذیه شدند حالا با چی تغذیه شدند؟ جواب می شه fiber diet
اما سوال از ما چی پرسیده ؟ پرسیده موش ها چه چیزی given میشدند و نکته این تست در همین کلمه است چون معمولا در کارهای تحقیقاتی وقتی محقق ماده ای را علاوه بر تغیه رایج حیوان آزمایشگاهی ،وارد میکند عبارت given آورده می شود نه fed حالا می رویم سراغ خط سوم بعد از عبارت were given این کلمه carcinogen است که کاملا صحیح است[/]

126 رو قبول دارم و اصلا در کارسینوزن شکی نیست...اما 130 همچنان گزینه b

jilla

New member
عصر پنجشنبه من 128، 136 ، 138.

128 ج نمیشه، 136 با توجه به متن سوال هم 1 درسته هم 3، 138 ، 2 هم درسته

اینا درست شه خیلی زبانم خوب میشه بالای 70 میشه

سلام به نظرم سوال 138 همون ج درسته یعنی need for

بالا