((: بررسی سوالات زبان ارشد 93 هر 4 نوبت :))

sa@@ra

New member
سلام به نظرم سوال 138 همون ج درسته یعنی need for

میدانیم 'want of' وقتی قبل از عبارتی قرار گیرد به معنای 'نبود/فقدان' می باشد.مثلا want of ability که می شود inability و یا want of attention که میشود disinterest ! لذا نزدیکترین هم معنی برای want of گزینه ی b است که هر دو به معنی 'غیاب/فقدان' می باشند. همچنین در خط سوم عبارت LACK of a clear definition را داریم که دیگر جای هیچ تردیدی نمی ماند که جواب صحیح گزینه ی B است.

solmaz01

New member
بچه ها سوال 128 رو چرا کسی نمیگه؟؟!!!مگه اول بوتیرات جمع نمیشه تو سلول هااای سالم؟؟؟؟؟پس کلید چی میگه؟؟؟

Kianoosh.m

New member
بچه ها سوال 128 رو چرا کسی نمیگه؟؟!!!مگه اول بوتیرات جمع نمیشه تو سلول هااای سالم؟؟؟؟؟پس کلید چی میگه؟؟؟

من اول گفتم 128، الانم نمیدونم شک دارم ولی فکر کنم همون ب بشه چون نوشته بوتیراتی که توی سلولها جمع میشه، بصورت بالقوه باعث میشه خودشون رو تخریب کنن (self-destruct)، حالا نمیدونم این یعنی B درسته یا اینکه همون c...

چون سوال هم میگه too much، اگه تو ماچ نمیومد شاید همون C درست بود

ROJO

New member

جواب سوال 128 درسته

در بند 3 گفته شده:
سلولهای سالم کولون از بوتیرات برای سوخت استفاده میکنند
اما
سلولهای سرطانی از گلوکز استفاده میکنند [ نتیجه: سلولهای سرطانی از بوتیرات استفاده نمیکنند! ]

بعدش گفته:
بوتیرات جمع میشه در این سلولها و باعث خودتخریبی انها میشود
[ منظور از سلولها اینجا سلولهای سرطانیه چون از گلوکز استفاده میکنند پس بوتیرات بلااستفاده میمونه و جمع میشه توی این سلولها]

سوالم ک گفته بوتیرات کجا جمع میشه، میشه همون سلولهای سرطانی (تومور)

آخرین ویرایش:

ROJO

New member
سلول سالم سوختش بوتیراته و وقتی بسوزونه دیگه تجمع نداریم! ;)

solmaz01

New member
من اول گفتم 128، الانم نمیدونم شک دارم ولی فکر کنم همون ب بشه چون نوشته بوتیراتی که توی سلولها جمع میشه، بصورت بالقوه باعث میشه خودشون رو تخریب کنن (self-destruct)، حالا نمیدونم این یعنی B درسته یا اینکه همون c...

چون سوال هم میگه too much، اگه تو ماچ نمیومد شاید همون C درست بود

درسته به خاطر too much ...وای من ناامید شدم چقدر اشتباه کردم

UZI

New member
سلام
سوالای 146 لغات صبح پنچ شنبه که من خودم غلط زدم رو میزارم..نظرتونو بگین
The nedical industry has experirnced overwhelming advances pver last 50 years ,and now further esteps are taking to help...... patient care.
1-optimize
2-advertise
3-neutralize
4-compromise
جواب شده "4" که بنظر من 1" خــــیلی بهتره

ROJO

New member
سلام
The nedical industry has experirnced overwhelming advances pver last 50 years ,and now further esteps are taking to help...... patient care.
1-optimize
2-advertise
3-neutralize
4-compromise

مشخصأ گزینه ی یک جوابه، برای اون کسی که چهار رو بعنوان جواب تعیین کرده، متاسفم، حتما اعتراض بذارید

sa@@ra

New member
:25r30wi:
حالا ما گفتیم اینا اشتباه کردن ولی خیلیاشو درست جواب دادن، جواب بعضیاشو سوپری محله ما هم میدونه:j58r36j3gcr4suxymup

روجو:25r30wi:
وزارت اشتباه کرده نباید یک هفته تایم اعتراض میداد همون یه شب کافی بود :25r30wi:

nerci

New member
سلام
1-optimize
2-advertise
3-neutralize
4-compromise
دوست عزیز جواب همان گزینه 1 هست.توو کلید هم همینه

Immunity

Well-known member
سلام بچها کسی به سوالای 122..124..127 اعتراض خاصی نداره!!!؟

بالا