الگوی من علی ع است الگوی تو کیست ؟؟؟؟

پرند62

New member
چرا فک می کنید شعاره ؟ بس که گفتن و ما عمل نکردیم ؟
همین خود شما از همین امروز شرو کن در تمام لحظات از حضرت علی ع الگو بگیری و لبخند بزنی ... ببین فقط همین لبخند چقدر زندگیت را عوض می کند ... از همین لحظه شرو کن ... احتمالا تا شب نشده تغییرات را در زندگی احساس می کنی....:rose:
اجازه دارم ی سوال کاملا شخصی همینجاازتون بپرسم؟؟؟

TUMS

Well-known member

به نظرم این قبیل تاپیک ها درست نیست

البته من هیچ وقت شرکت نمیکنم و نمی خونم هم !
چون برام مهم نیستن و میدونم اینجا جایی نیست که بشه یه نفر را تغییر داد هر چه تو بیشتر تلاش کنی اون سخت تر میشه و تو خسته تر

مجید دیجی

مدیر بخش
از جنبه تاریخی و جامعه شناختی اگر به زندگی ائمه بزرگوار نگاهی انداخته بشه و تو روزمرگیهاشون یه سرکی بکشیم متوجه میشیم جدا انسانهای کاملی بودن...در نقش همسر...در نقش پدر...در نقش شهروند...چطور کار میکردن...چطور تو مسایل مختلف تصمیم میگرفتن...چطور با وجود سختی های مختلف امیدشون رو از دست نمیدادن...اگر چرخی تو زندگی این بزرگواران بزنیم متوجه میشیم خیلی از اشتباهاتی که الان داریم میشه با الگو قرار دادن منطق زندگی اون عزیزان اصلاح بشه...

الگو گرفتن هم هرگز منافاتی با استفاده از عقل نداشته...همونطوری که یه نقاش وقتی میخاد یه طرحی رو بکشه از طبیعت"الهام"میگیره یا یه نویسنده با دیدن زندگی واقعی افراد ازش الهام میگیره و شخصیتهای خودش رو خلق میکنه الگو گرفتن هم شبیه همین هست...

یه آدم معمولی وقتی برای اولین بار پاشو میذاره تو یه باشگاه آیا با عقل خودش شروع به استفاده از فنون میکنه؟؟قطعا مربیشو الگو قرار میده تا "یاد بگیره"

وقتی پایان نامه و مقاله مینویسیم یه گروهی به اسم"گروه پایه"داریم که نتایج رو با اون مقایسه میکنیم...

میبینید عقل من داره میگه تو مجبور به الگو گرفتنی...و چه الگویی بهتر از علی و سایر ائمه بزرگوار

البته این رو هم عرض بکنم اشکال دین ورزی در شرایط حال حاضر نیاز به یه نگاه تعدیل شده داره....نه رومی روم نه زنگی زنگ

سبز بمونید...

خوب خدا رو شکر یکی حرف من رو متوجه شد... ممنونم از پست خودبتون...

مجید دیجی

مدیر بخش
جناب از کلیه تاپیک ها که زدین فقط حجاب چادر پوشش دادین حجاب باید در همه چی باشه چشم و گوش و فکر وقتی فکر خراب باشه توی کارتن یخچالم قرار بگیرید کار خودتونو مبکنید حجاب ظاهری هم بدرد نمیخوره
در مورد بهتر زندگی کردن نیاز به الگو نیست تنها راهش اینه که در حریم خصوصی دیگران وارد نشید و با عقل و درایت زندگی کنیم و به هنجار های هم دیگه احترام بگزاریم و هرکس ذهن و فکرش درگیر کار خودش باشه تا اینکه سرک بکشه و فضولی کنه در کار دیگران / این نظر من بود / شاد باشید

در مورد قسمت اول که گفتید ، موافقم این کوتاهی صورت گرفته ...
===
ان شاء الله بتونم منظورم و هدفم رو کامل از زدن این تایپیک برسونم ... در ابتدا باید نگاهی کوتاه بر روی اخلاقیات بزرگان داشته باشیم (باید سعی کنیم رفتارهای ناب بزرگان رو جمع آوری کنیم ) ... بعد نتیجه گیری کنیم و تمام خصوصیات رو کنار یکدیگر بذاریم ... سپس یک آدم امروزی رو و شرایط جامعه و برخوردهاش رو بر اساس الگو گیری از زندگی بزرگان بررسی کنیم ... البته اگر عمری باقی باشه ... و خدا کمک کنه...

مجید دیجی

مدیر بخش
اجازه دارم ی سوال کاملا شخصی همینجاازتون بپرسم؟؟؟

احتمالا می خواید بپرسید خودت چقدر الگو برداری از زندگی این بزرگان می کنی ( وچقد به حرفات عمل می کنی ) ؟؟//
اگه این سوال رو می خوای بپرسی باید بگم... سعیم رو می کنم... هم تو دوران دانشجویی و هم بعد از اون ... گاهی موفق بودم و گاهی شکست خوردم ...

====
من یکی که توی جامعه امروز سر گردانم و دنبال راه نجات از این همه گناهم و به این نتیجه رسیدم که باید از درون اخلاقم رو درست کنم ( ودوستانم رو هم آگاه می کنم تا جامعه نیز اصلاح شود ) ... یه مثال می زنم توی قطب شمال هوا خیلی سرده اگه یه انسان بدون لباس در معرض سرما قرار بگیره سریع میمیره ... اما اگه لباس مناسب بپوشه میتونه زنده بمونه ( اخلاق درون ) ... اما اگه هوا بیش از اندازه سرد بشه دیگه هیچ لباسی نمیتونه آدم رو زنده نگه داره( فساد زیاد در جامعه ) ... ( امیدوارم همه منظورم رو گرفته باشن ):auizz3ffy9vla57584x

کمی فکر کنیم....

مجید دیجی

مدیر بخش
حضرت زینب :
1- زینت پدر
2- علم الهى
3- عبادت و بندگى
4- عفت و پاكدامنى
5- ولایت مدارى
6- روحیه بخشى
7- صبر
8- ایثار
9- شجاعت و شهامت
10- فصاحت و بلاغت
11- جود و سخاوت
12- نبوغ و استعداد
13- مفسر قرآن
14- آینه تمام نماى مقام رسالت و امامت
15- تلاوت قرآن
16- زینب ، چشمه علم لدنى
نجابت، مروّت، سخاوت، شجاعت، بخشش، جمال و اندام موزون، نرم خویی، سعه صدر، صبر و بردباری، مهربانی، متانت، عفّت و پاک دامنی، خویشتن داری، حق گویی، حفظ اسرار، وفای به عهد و پیمان، صداقت و راست گویی، ایثار، تقوا وعبودیت، صراحت لهجه و فصاحت کلام، قناعت پیشگی، ساده زیستی، مناعت طبع، دوری از تجمّل، غرور، حِرص، غیبت، تهمت، دروغ و... بخشی از دنیای شخصیت ممتاز آن یگانه ی دوران و جگر گوشه پیامبر(ص) هست .
و......
منبع کامل : فضايل و ويژگي هاي حضرت زينب سلام الله عليها

آخرین ویرایش:

پرند62

New member
احتمالا می خواید بپرسید خودت چقدر الگو برداری از زندگی این بزرگان می کنی ( وچقد به حرفات عمل می کنی ) ؟؟//
اگه این سوال رو می خوای بپرسی باید بگم... سعیم رو می کنم... هم تو دوران دانشجویی و هم بعد از اون ... گاهی موفق بودم و گاهی شکست خوردم ...

====
من یکی که توی جامعه امروز سر گردانم و دنبال راه نجات از این همه گناهم و به این نتیجه رسیدم که باید از درون اخلاقم رو درست کنم ( ودوستانم رو هم آگاه می کنم تا جامعه نیز اصلاح شود ) ... یه مثال می زنم توی قطب شمال هوا خیلی سرده اگه یه انسان بدون لباس در معرض سرما قرار بگیره سریع میمیره ... اما اگه لباس مناسب بپوشه میتونه زنده بمونه ( اخلاق درون ) ... اما اگه هوا بیش از اندازه سرد بشه دیگه هیچ لباسی نمیتونه آدم رو زنده نگه داره( فساد زیاد در جامعه ) ... ( امیدوارم همه منظورم رو گرفته باشن ):auizz3ffy9vla57584x

کمی فکر کنیم....
اوکی...بسیار هم خوب...ولی سوال من این نبود...کمی تخصصی تربود:33:

پرند62

New member
شما ک خیلی معتقدی ...البته جسارت نمی کنم...
برای ازدواج چ تیپ دختری می پسندی؟؟؟
1.چادری
2.مانتویی
فقط ج مستقیم لطفا:rose:

ROJO

New member
الگوی من علی ع است الگوی تو کیست ؟؟؟؟

ب نام خدا

من الگو ندارم :)

vahid28

New member
شما ک خیلی معتقدی ...البته جسارت نمی کنم...
برای ازدواج چ تیپ دختری می پسندی؟؟؟
1.چادری
2.مانتویی
فقط ج مستقیم لطفا:rose:

جدیدا فقط میگن چادری یا مانتویی!!!
عزیزم بعضی مانتوییا هستن حجابشون از بعضی چادریا بهتره اما کلا قبول که چادر کاملتره

مجید دیجی

مدیر بخش
جدیدا فقط میگن چادری یا مانتویی!!!
عزیزم بعضی مانتوییا هستن حجابشون از بعضی چادریا بهتره اما کلا قبول که چادر کاملتره

ممنون وحید جان جواب منم همینه...
اگرچه چادر کامل ترین حجاب هست ... اما اگر این حجاب قلبی نباشه و به اجبار باشه ... شان چادر زیر سوال میره ...

مجید دیجی

مدیر بخش
سیره اخلاقی امام سجاد(ع)
1. فزونى عبادت و نیایش امام چهارم (ع) در پیشگاه خدا به حدى بود که آن حضرت سرور و زینت بخش عبادت کنندگان (سیّد العابدین، زین العابدین) و بسیار سجده کننده (سجّاد) لقب یافت.
2. عفو و گـذشت و پاسخ بدى را به نیکى دادن از دیگر خصلتهاى پیشواى چهارم (ع) بود.
3. بـخـشـش بـه نـیازمندان و رسیدگى به مشکلات آنان، خصلت فراگیر همه امامان معصوم علیهم السّلام و از جمله فضیلت های امام سجاد (ع) بود.
4. امـام چـهـارم هـمـچـون سـایر امامان علیهم السلام، شجاع، دلیر و ظلم ستیز بود. موضع سخت و سـخـنـان کـوبـنـده آن حـضـرت در بـرابـر ستمگران خودکامه اى همچون (عبیداللّه)، (یزید) و (عبدالملک) بهترین گواه قوّت روحى و شجاعت آن بزرگوار در جریان های بعد از واقعه کربلا و دوران امامت آن امام همام است.
:rose::rose::rose:
البته عظمت امام بسیار بیشتر از این چند نکته هست و در صورت علاقه می تونید صحیفه سجادیه رو مطالعه کنید ... که در آن حتی احترام به همسایگان در قالب دعا آورده شده...

========
در وصف صحیفه سجادیه می توان گفت :
صحیفه سجادیه تمام اصول کاربردی انسانی، نیازهای بشری و دینی آمده است؛ یعنی اگر یک پدری بخواهد فرزندش را تربیت کند یا رابطه یک فرزند در محیط خانوادگی، ارتباط با خالق، جامعه، دشمن و ... در صحیفه سجادیه تعریف شده است، به عبارتی زندگی با صحیفه عامل یک رشد است.

آخرین ویرایش:

پرند62

New member
ممنون وحید جان جواب منم همینه...
اگرچه چادر کامل ترین حجاب هست ... اما اگر این حجاب قلبی نباشه و به اجبار باشه ... شان چادر زیر سوال میره ...
داداش وحیدوداداش مجید...
منظورمنم ازچادری...
چادریه واقعیش بود...بگذریم...پیچوندین:65d6a5d6s:

ع ل ی رضا

New member
نظر من >>> این تاپیک کاملا اشتباهه....و اینکه شما از همون اول اسم شخصی رو میاری که علاوه بر دوستداران زیاد، دشمنان زیادی هم داره که چهره هاشونو در پشت یه هویت جعلی مجازی پنهان کردن... این اشخاص منتظر زدن چنین تاپیکهایی هستن تا با آسودگی خیال بیان و مستقیم و غیر مستقیم توهین کنن، عقده گشایی کنن و بعدم ژست روشن فکری بگیرن....

بالا