اعلام نتیجه ارشد وزارت علوم 92

Mohammad gh

New member
سلام بچه ها ميدونين تا چه رتبه اي پيام نور ويا غيرانتفاعي ميشه قبول شد؟؟؟؟
راستش فکر نمیکنم جای نگرانی برای پیام نور و غیر انتفاعی داشته باشید چون معمولا همیشه ظرفیت هاشون خالی میمونه و گاهی میبینید به شکل بسیار عجیب و با رتبه هایی که هرگز فکرش رو نمیکنید در پیام نور قبول میشید

مرسی...
زبان عمومی 26/67
مجموعه زیست شناسی 33/33
ژنتیک 53/33
بیوشیمی 20
سلولی مولکولی 18/33
میکروب 53/33
مجموعه ويروس شناسي قارچ شناسي ايمني شناسي 16/67
بیوفیزیک 8/33
مجموعه زيست شناسي دريا 5
رتبه هام هم به ترتیب زیر گروه 362 - 231 - 114- 461 - 497 -110 -261

خیلی خیلی ممنون که کارنامتون رو گذاشتید
اگر سلولی و بیوشیمیتون رو بالای ۵۰ زده بودید الان میتونستید به دانشگاه های تاپ و درجه اول در ژنتیک امید داشته باشید البته الانم نباید نا امید بشید و درصد ها و رتبتون خیلی خوب بوده انشالله که بهترین انتخاب رو بکنید
برید تو سایت ایران بیولوژی اونجا استاد جبارزاده میتونن کمکتون کنن

مرسی که جواب دادین.برگ برنده شما میکرب بوده چون من میکرب نزدم و ضرر زیادی کردم

درسته. معمولا اونیبه چشم میاد که کمتر از بقیه بهش توجه میشه و ضعف ها درش بیشتر نمود پیدا میکنه.اگرچه بنابر توصیه ی استاد جبارزاده اهمیت سلولی و بیوشیمی بیشتر از همه هست اما ازونجایی که معمولا خیلی به میکروب توجه نمیشه و درسی هم هست که ضرایب بالایی داره من فکر میکنم درصد خوب در میکروب میتونه واقعا موثر باشه.

دانشگاه مالک بد نیس اما مصاحبه داره، که میگن کار هر کس نیس درثانی دوتا انتخاب هم بیشتر نمیتونید بکنید از دانشگاه های مصاحبه دار... بدی مالک هم به اینه که ظاهراً چون مال وزارت دفاعه تحریم ها روش بیشتره و مدرکشم اون ور آب قبول ندارن اما داخل مشکلی نداره مثل بقیه است
یک سوال بچه ها تاثیر معدل روی رتبه و نمره الانمونه یا روی قبولیها... یعنی میخوام بگم اگه من الان رتبه میکروبم 300 شده با معدله یا بعدن قراره با معدل کم و زیاد بشه؟

zeindinho

New member
مرسی...
زبان عمومی 26/67
مجموعه زیست شناسی 33/33
ژنتیک 53/33
بیوشیمی 20
سلولی مولکولی 18/33
میکروب 53/33
مجموعه ويروس شناسي قارچ شناسي ايمني شناسي 16/67
بیوفیزیک 8/33
مجموعه زيست شناسي دريا 5
رتبه هام هم به ترتیب زیر گروه 362 - 231 - 114- 461 - 497 -110 -261

درصدات که خیلی کمه پس چطور رتبه هات خوبه????

nanaz

New member
بنظرتون ژنیک شهرکرد یا گیلان رو جلوتر بزنم یا بیوتک اصفهان (خودم بیشتر به ژنتیک علاقه دارم)

اگر به میکروب علاقه دارید بیوتک اصف بزنید.گیلان هم شنیدم توی کارای مولکولی خیلی قویه...شهرکرد استاداش خوبن ولی امکاناتش ضعیفه

بیوتک میکروبی انقدرها هم که فک میکنید مختص میکروب نیست !!! دانشگاه شهرکرد یکی از قویترین گروه های ژنتیک کشور را داره با 6 تا هیئت علمی که آقای دکتر احدی بهترینشون هست و قبولی دکترای ارشدها هم بد نیست اما امکانات :sad::sad::sad:

شادیا

New member
دانشگاه مالک بد نیس اما مصاحبه داره، که میگن کار هر کس نیس درثانی دوتا انتخاب هم بیشتر نمیتونید بکنید از دانشگاه های مصاحبه دار... بدی مالک هم به اینه که ظاهراً چون مال وزارت دفاعه تحریم ها روش بیشتره و مدرکشم اون ور آب قبول ندارن اما داخل مشکلی نداره مثل بقیه است
یک سوال بچه ها تاثیر معدل روی رتبه و نمره الانمونه یا روی قبولیها... یعنی میخوام بگم اگه من الان رتبه میکروبم 300 شده با معدله یا بعدن قراره با معدل کم و زیاد بشه؟

سلام
دوست خوبم معدل دیگه الان تاثیر خودشو گذاشته!!! و همین رتبه و وضعیت الانتون با حساب تاثیر معدل هستش و دیگه تو مرحله انتخاب رشته تاثیری نداره
موفق و پیروز باشیددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد
:riz304:

آخرین ویرایش:

asie67

New member
یک سوال بچه ها تاثیر معدل روی رتبه و نمره الانمونه یا روی قبولیها... یعنی میخوام بگم اگه من الان رتبه میکروبم 300 شده با معدله یا بعدن قراره با معدل کم و زیاد بشه؟[/color][/quote]

من فکر میکنم تو مرحله انتخاب رشته هم تاثیر میذاره چون کارنامه نهایی که سال پیش بعد انتخاب رشته گرفتم رتبه های متفاوتی از کارنامه اولیه توش زده بود

saedidavoud

New member
سلام دوستان تورو خدا اگه کسی میدونه کمکم کنه .میخواستم بدونم روزانه و شبانه رشته سلولی و مولکولی خوارزمی سال پیش تا چه رتبه ایی قبولی داشته خصوصا شبانه؟

شادیا

New member
یک سوال بچه ها تاثیر معدل روی رتبه و نمره الانمونه یا روی قبولیها... یعنی میخوام بگم اگه من الان رتبه میکروبم 300 شده با معدله یا بعدن قراره با معدل کم و زیاد بشه؟من فکر میکنم تو مرحله انتخاب رشته هم تاثیر میذاره چون کارنامه نهایی که سال پیش بعد انتخاب رشته گرفتم رتبه های متفاوتی از کارنامه اولیه توش زده بود

والا یه مشاور تراز اول این حرفو به من زد که دیگه معدل تاثیری رو انتخاب رشته نداره!
ولی با این توضیحی که شما دادی.......................خدا داند،،،،،،،،، تاثیر داره یا نه:33:

bitoo

New member
از ديروز تا حالا 10 تا كارنامه ديدم ، بدون استثنا همه بچه هايي كه رتبشون خوب شده بود ميكروب و بيوفيزيك رو زده بودن ! حتي ميكروب 15 درصد هم كلي تاثير داشت !!!! كلآ بايد تا يه حدي بخونيم كه بشه 15-20 درصد زد ! از حالا براي سال بعد استرس ميكروب و بيوفيزيك رو گرفتم !!!!

biotech_92

New member
سلام به همه

من فقط اومدم بگم کلا این وزارت علوم خیلی باحاله من اصلا مجموعه (ویروس ایمنی قارچ) رو نزدم بعد تو کارنامه زده -8 % بعد بیوشیمی کلا 4 تا سوال جواب دادم زده 30%

الان یکی بیاد بگه یعنی چی این؟!

شادیا

New member
سلام به همه

من فقط اومدم بگم کلا این وزارت علوم خیلی باحاله من اصلا مجموعه (ویروس ایمنی قارچ) رو نزدم بعد تو کارنامه زده -8 % بعد بیوشیمی کلا 4 تا سوال جواب دادم زده 30%

الان یکی بیاد بگه یعنی چی این؟!

سلام
دوست خوبم مطمئنی که اصلا نزدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟سوالا تو یه دفترچه جدا بود؟ یا مثلا کلا تفکیک شده بود؟؟؟؟

و سوال بعدی اینکه 4 تا سوال که برا اون درست جواب دادی کلا چند تا سوال داشت؟؟؟
به نظرمن بعیده اشتباه بشه! اما خب غیر ممکن نیست
:smilies:

شادیا

New member
از ديروز تا حالا 10 تا كارنامه ديدم ، بدون استثنا همه بچه هايي كه رتبشون خوب شده بود ميكروب و بيوفيزيك رو زده بودن ! حتي ميكروب 15 درصد هم كلي تاثير داشت !!!! كلآ بايد تا يه حدي بخونيم كه بشه 15-20 درصد زد ! از حالا براي سال بعد استرس ميكروب و بيوفيزيك رو گرفتم !!!!

سلام
من میگم شما اصلا استرس نداشته باش!!!! درصدای امسال ربطی به سال بعد نداره
ببین من رشته م فیزیکه اما یه چیزی میگم این مربوط به همه رشته ها هست و به گروه خاصی مربوط نمیشه!!!!
ببین مثلا............
درس کوانتوم ما امسال خیلی سخت میشه ( مثلا گفتما...........) بعد یه داوطلب محترم دوسه سوال جواب میده اونم درست! چون اکثر داوطلب ها به این درس جواب ندادن یا بد جواب دادن تراز و نمره کل این داوطلب محترم با این ک درصد کمی هم زده میره بالا و به تبع اون رتبه ش میاد پایین! و به نفعش میشه دیگه!!!!!!!!
حالا البته یه چیزجالب دیگه این وسط هست ............... ممکنه یه درسی باشه کلا داوطلبای رشته فیزیک تواون ضعیفن و پایین میزنن یا اصلا نمیزنن!!!!!!!! خب حالا اگه داوطلب محترمی بیاد و چند تا سوال درست جواب بده همون وضعیت بالا پیش میاد و خوش به حالش میشه
:4d564ad6:
ممکنه درس میکروب برای رشته شما هر کدوم از دو صورت بالا را داشته باشه من چون رشته م نیست نمیدونم کدومه اما اگر صورت دوم باشه شما با خوندن این درس کمک شایانی به تراز و در نتیجه رتبه تون میکنید پس به جای استرس خوشحال باشینو این درسو سرمایه گذاری کنید روش!
و اگر صورت اول را داشته باشه پس اصلا استرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس نداشته باشین چون ممکنه سال بعد برا ما اسون باشه

نتیجه اخلاقی::: کلا استرس رو بی خیال
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bitoo
نه بیوتک جان، احتمالا داری اشتباه میکنی. توی وارد کردن گزینه یا ....
من بعد ارشد دقیقادرصدام را حساب کردم از روی دفترچه و کلید ارائه شدم
شاید باورت نشه ولی به جز مجموعه ویروس ایمنی بقیه درصد هام حتی 1% هم کم یا زیاد نشده بود دقیق همونا که خودم حساب کرده بودم. فقط مجموعه ویروس ایمنی ام را 27حساب کردم که نمیدونم چرا 18شده احتمالا توی وارد کردن گزینه ها اشتباه کردم و....

بالا