ارشد اپیدمیولوژی 94 ! حرکت !!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

diseases

Well-known member
سلااااااااااااااااااام بر مدیر اکتیو و زرنگ مون...احسنت احسنت نمراتتون خیلی عالیه روم نشد نمراتمو اینجا بذارم امار گذاشتم ابروم حفظ بشه:bunnyearsmiley:

سلام و ادب
ممنونم
شما لطف دارین
وقتی نماینده کـلاس آمار رو 20 بیاره پس معلومه هم خیلی باهوشه و هم بقیه نمراتشم باید عالی باشه ...

برقرار باشید و سبز ...

mw.ashel

New member
95812449126861216539.jpg

diseases

Well-known member
انحراف معیار مقادیر 26 ، X1 , X2 , ... و Xn برابر صفر است . میانگین مقادیر X1 , X2 , ... و Xn چقدر است ؟

با توجه به اینکه انحراف معیار اعداد ، برابر صفر است درنتیجه همه اعداد با هم برابرند (26) بنابراین میانگینشون هم 26 هست .

fnpsh

New member
ببخشید راه حل ساده تری نداره؟ چه جوری باید فهمید گزینه سه درسته؟
تفسیر حداکثر سه نفر = مجموع 0 + 1 + 2 + 3 نفر
با فرمول توزیع دو جمله ای :
p = 0.2
q = 0.8
n = 5
متغیر X احتمال موفقیت ماست که به ازای X ، یه بار 0 ، یه بار 1 ، یه بار 2 و یه بار 3 میذاریم و 4 تا جواب بدست میاریم :
0.32768
0.4096
0.2048
0.0512
مجموع 4 عدد فوق : 0.99328
که همون گزینه ج میشه

fnpsh

New member
می تونیم یکبار x را برابر 4 و یکبار5 بگیریم و یک را ازنتیجه ایندو کم کنیم؟
2/ به توان 5 + 2/ به توان چهار * 8/ * 5 هر چی شد منهای 1 کنیم؟
لطفا یکی منو ارشاد کنه چطوری جواب بدست آوردید؟لطفا
فرض کنید 20 درصد rh خون افرداد یک جامعه منفی باشد چنانچه یک گروه 5 نفری از افرداد جامعه مذکور انتخاب گردد احتمال اینکه حداکثر سه نفر آنها دارای rh منفی باشند برابر است با :

5 (0.2)*160

5 (0.2)*21

5 (0.2)*1-21

5 (0.2)*1-160

این 0.2 به توان پنج است که من نتونستم خوب بنویسم عذر میخواهم

سوال پارسال بود

diseases

Well-known member
می تونیم یکبار x را برابر 4 و یکبار5 بگیریم و یک را ازنتیجه ایندو کم کنیم؟
2/ به توان 5 + 2/ به توان چهار * 8/ * 5 هر چی شد منهای 1 کنیم؟
لطفا یکی منو ارشاد کنه چطوری جواب بدست آوردید؟لطفا

راه حل ساده ترش اینه که یه بار x=4 و یه بار x=5 بگیریم : (همین که خودتون اشاره کردین)

دو تا جواب بدست میاد : 0.0064 و 0.00032

مجموع دو عدد فوق رو از 1 کم می کنیم و باز هم 0.99328 به دست میاد .

fnpsh

New member
ببخشید یعنی در مجموع باید کل پاسخها را هم تبدیل به یک عدد کنیم تا مشخص شود کدام جواب هست؟ بازم تشکر میکنم از محبت شما دوست وهمکار گرامی
راه حل ساده ترش اینه که یه بار x=4 و یه بار x=5 بگیریم : (همین که خودتون اشاره کردین)

دو تا جواب بدست میاد : 0.0064 و 0.00032

مجموع دو عدد فوق رو از 1 کم می کنیم و باز هم 0.99328 به دست میاد .

diseases

Well-known member
ببخشید یعنی در مجموع باید کل پاسخها را هم تبدیل به یک عدد کنیم تا مشخص شود کدام جواب هست؟ بازم تشکر میکنم از محبت شما دوست وهمکار گرامی

به نظر می رسه که این شکلی باشه ...

چون در دو تا از گزینه های پاسخ ، مکمل قید شده ( یعنی یک منهای ... ) و در دوتاشون قید نشده یکم حل مسئله پیچیده میشه . حلش هم بدون ماشین حساب وقت گیره .

دوستان اگه راه حل بهتری به نظرشون می رسه حتماً عنوان کنن ...

اتفاقاً این سئوال 10 دقیقه از وقت منو تلف کرد آخرشم به جواب نرسیدم . شما اشتباه منو تکرار نکنید . درصورت برخورد به چنین سئوالاتی ازش رد بشین و وقتتون رو برا سئوالای دیگه بذارین . با این 10 دقیقه میشد 6 ، 7 تا سئوال زبان زد ...

diseases

Well-known member
انحراف معیار :

مهم ترین شاخص پراکندگی است .

اگر همه داده ها با هم مساوی باشند ، برابر صفر است .

اگر تنها یک داده داشته باشیم ، برابر صفر است درنتیجه ضریب تغییرات نیز صفر میشه .

برای داده های فاصله ای و نسبتی ، مناسب ترین اندازه پراکندگی است .

diseases

Well-known member
باسلام . با توجه به اینکه 4 ماه به امتحان باقی مانده . یک برنامه ریزی از طرف دوستان انجام بشه تا طبق آن مطالعه کنیم . البته برای امثال من که خیلی نخوندند هنوز. باتشکر
آقای دیزیز اگر زحمت نمیشه لطف کنید راهنمایی فرمائید .

سلام و ادب

دوست محترم ، برنامه ریزی درسی طبق شرایط هر فرد ، متفاوته . من فقط می تونم تجربه شخصی خودمو بگم .

اگه به قول خودتون خیلی نخوندید ، هنوز فرصت دارید . من سال گذشته این موقع هنوز شروع نکرده بودم . فقط میتونم بگم ماه آخر رو به تست زدن اختصاص بدین . مخصوصاً تست های سال های قبل .

هفته آخر مجدد آمار رو مرور کنید چون فرمول های آمار فرّار هستن . آمار احتیاج به تست زدنِ زیاد داره .

سئوال ها اکثراً مفهومی هستن . سعی کنید معنی و مفهوم اون چیزی رو که می خونید درک کنید و نه اینکه حفظشون کنید .

شاید بعضی از دوستان خوششون نیاد ولی طبق نظر شخصی : کیفیت خوندن مهم تر از کمیت هست . شما یه مطلب رو 10 بار سطحی بخونید ، 2 بار هم بصورت عمقی و درک مفهوم . ببینید کدوم مؤثر تره ...

برقرار باشید و سبز ...

diseases

Well-known member
به نظر من قبولی در رشته اپیدمیولوژی سخت تر از قبول شدن در سایر رشته های وزارت بهداشته .

در بعضی رشته ها اگه به صورت میانگین همه دروس رو 20 تا 30% بزنید قبولی شما حتمیه . ولی تو این رشته حداقل میانگین قبولی تقریباً 60% هست (طبق آمار و ارقام پذیرفته شدگان سال های قبل) . میانگین 70% و بالاتر هم جزء تک رقمی ها .

اکثر افرادی که این رشته رو انتخاب نمی کنن (و من باهاشون صحبت کردم) دلیل عدم انتخابشون بیشتر قبولی سخت تر در آزمون ارشد بوده تا عدم علاقه شون .

یکی از دلایل دیگه رقابت سخت ، حضور کلیه دارندگان مدرک کارشناسی علوم پزشکی (در هر رشته ای !) ، پزشکان و حتی دامپزشکان هست که تعداد شرکت کنندگان رو بالا می بره .

در حالی که تعداد پذیرش محدود و معدودی داره (اگه اشتباه نکنم پذیرش عادی سال گذشته 63 نفر بود)

البته اینا رو نگفتم که دوستان دلسرد بشن . واقعیت هایی بود که باید برای رسیدن به هدف در نظر داشته باشن .

diseases

Well-known member

شرایط روحی و استرس روز کنکور واقعاً اثرگذاره . سایر دوستان هم میتونن تجاربشون در زمینه نحوه خوندن دروس و ... رو با بقیه دوستان به اشتراک بذارن .

در کل نمی دونم چرا تاپیک به این آرومی داریم ... شاید یکی از دلایلش اینه که دوستان سئوالاتشون رو بیشتر با پیام خصوصی مطرح می کنن ...

آخرین ویرایش:

diseases

Well-known member
دوستان میشه بگید امسال مهمترین بیماریها چی است که تو کنکور میاد ؟

اکثرا که بیماریهای شایع ایران بوده . نمونه سئوالات سال های قبل رو بخونید متوجه میشید .

درضمن بعضی از بیماریها در صورت وقوع اپیدمی یا پاندمی . مثل ابولا که تو ایران وجود نداره ولی یکی از مشکلات قاره آفریقا بود. التور ، cchf ، هیپوتیروئیدی نوزادی ، سرطان های شایع ایران ، سوانح و حوادث و ...

درضمن امسال تو دستورالعمل های وزارت بهداشت بحث کورونا ویروس خیلی داغ بود .

diseases

Well-known member
ضمنا به نظر شما بهداشت چه قسمتهایی را روش تاکید کنیم ؟

سئوالات بهداشت در سال های اخیر ، زیاد تکرار شده . نمونه سئوالات سال های قبل رو حتما مطالعه کنید .

درضمن تغییر برنامه کشوری واکسیناسیون هم یادتون نره . ادغام واکسن پنتاوالان که قبلاً تو همین تاپیک توضیح داده شد .

اکثرا که بیماریهای شایع ایران بوده . نمونه سئوالات سال های قبل رو بخونید متوجه میشید .

درضمن بعضی از بیماریها در صورت وقوع اپیدمی یا پاندمی . مثل ابولا که تو ایران وجود نداره ولی یکی از مشکلات قاره آفریقا بود. التور ، cchf ، هیپوتیروئیدی نوزادی ، سرطان های شایع ایران ، سوانح و حوادث و ...

درضمن امسال تو دستورالعمل های وزارت بهداشت بحث کورونا ویروس خیلی داغ بود .

لطفا توضیح بدید سرطانهای شایع ایران کدوم هاست ؟
کورونا ویروس ها چی هستند ؟

اقای دزیس واقعا توضیح بیشتر من خیلی تو بیماریها عقبم

diseases

Well-known member
لطفا توضیح بدید سرطانهای شایع ایران کدوم هاست ؟
کورونا ویروس ها چی هستند ؟

اقای دزیس واقعا توضیح بیشتر من خیلی تو بیماریها عقبم

سرطان معده ، پوست ، سینه (کتاب اپیدمیولوژی بیماریهای شایع ، دکتر پروین یاوری)

کورونا ویروس ها نوعی از ویروس ها هستند که بیماری تنفسی شبیه آنفلوانزا ایجاد می کنند .

متأسفانه توضیح کامل همراه با جزئیات ، امکان پذیر نیست .

Lemen

New member
سلام خدمت همگی دوستان
مامان شاین عزیز، توصیه میکنم سوالات بیماریهای کنکور دکتری اپیدمیولوژی رو حتما مطالعه کنید. هم اطلاعاتتون در مورد بیماریها بالا میره هم تمرینه تست زدنه و هم احتمال تکرار اونها در کنکور ارشد هست. موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا