آزادی یا توهین به حجاب و زن مسلمان؟!

mikhak s

New member
میخک خانم شما مورد مورد سوالهاتونو بپرسید تا من جواب بدم.
اون مواردی هم که فعلا از پستاتون تو ذهنمه اینجا میارم:
1) مانع حرکت کامل بودن حجاب که فکر کنم تا حدودی توضیحاتمو قبول کردید! چون ذات حجاب اینجوریه چه برای مرد چه برای زن، شاید بتونیم این مثال رو هم کنارش بیاریم تا رفع ابهام بشه : هرکسی غذا بخوره به علت پر بودن شکم حرکات و انعطاف و توانایی بدنش کم میشه ولی نمیتونیم این رو دلیل منفی برای خوردن غذا بدونیم چون خوردن غذا مارو قوی(اثر+) نگه میداره همون طور که حجاب مارو از برخی ضعفها محفوظ نگه میداره(اثر+).
2)من گفتم ورزشهای غربی: منظورم ورزشهایی که در غرب بوجود اومده بودند نبود
بلکه ورزشهایی که در غرب فعلا وجود دارند و زنان غربی میگن چون ما از لحاظ حقوقی هماندازه مرهاییم باید ماهم در این ورزشها شرکت کنیم. کشتی ورزشی هست که زادگاه اون آسیای میانی میباشد ولی امروزه تقریبا در کل جهان وجود دارد،چه بسا غربی ها در بسیاری از ورزشهایی که اصلا تا چند دهه قبل در کشورشون وجود نداشته برتریت و انگیزه مالکیت یافته اند. با این تعریف میگیم ورزشهای مردانه<ورزشهای غربی یعنی همه ورزشهای مردانه زیر مجموعه ورزشهای غربی هستند.
3) گفتم زنان باید جایگاهشونو بدونند:
نمیدونم چرا بانوان کشور ما خودشونو با غربی ها مقایسه میکنند؟!زنان غربی طبق یک تعریف خاص که از آزادی دارند پیش میرند که قسمتی از بیس این تعریف مکتب فروید هست، حال که دین ما(اسلام،سوای از مذاهب مختلفش) از بیخ این مکتب رو قبول نداره ماها در این دین و بخصوص در این کشور که نظام حاکم بر اون اسلامی هست میتونیم برای نشان دادن آزادی و قدرت جهانی (در زمینه بحثی که میکنیم)خودمون رو همپای زنان غربی بدونیم؟؟ خب ایت دارای تناقض آشکاری هست که مثلا سیاه و سفید بیاند از لحاظ کیفیت رنگ با هم رقابت کنند.
4) گفتم زنان میتونند در جبهه نبرد از کارهای پشت جبهه تا جنگ در خط مقدم(درصورت لزوم) شرکت کنند. شما میاید این بحث رو با اینکه پس چرا جهاد میکنند ولی نتونند ورزش کنند مقایسه میکنید! کی میگه ورزش نکنند؟؟ بحث سر برخی از ورزشهایی هست کهبنده میگم متناسب با فیزیولوژی زن و جایگاه زن نیست. یک مثال یک زن حقشه مادر بشه ولی کارخونه تولی مثل نه! جهاد یک امر ضروری برای هر انسانی هست تا پایه زندگیشو بر مبنای آرامش ایجاد کنه ولی مثلا ورزش کشتی بانوان...!(بحثو نباید قاطی بکنیم)
5) شما بگید تا منم بگم...؟

2)

از صفحه 6من مورد مورد سوال کردم و انتظار دارم با نقل قول از صحبتای من جواب بدید.
درمورد "مانع حرکت کامل" نمیدونم چرا همون موقع این توضیحات رو ندادید بعد از اینکه من به طور مفصل براتون دلیل آوردم و توضیح دادم شماهم با یه مثالی مشابه دارید جواب میدید!!!

ورزش هایی که فعلا در غرب وجود دارن؟؟ منظورتون چیه؟ چرا هر دفه منظورتون رو در مورد ورزش های غربی تغییر میدید؟از کجا میدونید زنای غربی چنین فکری میکنن؟

این تعریف نظر شخصی شماست یا نه عمومیت داره؟
3) نمیدونم شما چرا همه چیزو مطلق می بینید بانوان کشور ماخودشون روبا غربی ها مقایسه میکنن؟ خیلی با اصمینان میگید و این اصلا درست نیست. و اصلا توی مورد خانمها میانه رو نیستید ممکنه باشن کسایی که خودشون رو با بقیه (به قول شما غربی ها) مقایسه کنن ولی تعدادشون زیاد نیست . و از همه مهم تر برای تقلید نمیرن ورزشی رو انجام بدن که خیلی زحمت داره ساده ترین راه رو انتخاب میکنن.
4) من تو هیچ کدوم از پستام نگفتم ورزش نکنن!!!! هر چند توی پستای قبلی اینو کامل براتون توضیح دادم: شما فرمودید خانم ها از لحاظ فیزیولوژی و... نمی تونن بعضی ورزش ها رو انجام بدن یا در شان خانم نیستو ... خوب برای جبهه رفتن یه خانم باید بتونه از خودش دفاع کنه باید یه کماندو باشه و بتونه با دشمنش درگیر بشه در شان خانم هست درگیر بشه؟ سینه خیز بره ؟و خیلی حرکت های سنگینی که یه کماندو باید یاد بگیره خوب اینا از لحاظ فیزیولوژی برای خانم سخت نیستن؟ این سخت تره یا کشتی بکس و... هرچند همه اینا جزیی از حرکتهایی هست که کماندو تقریبا انجام میده.خانم که میخواد از کشورش دفاع کنه همه این سختی ها رو به جون میخره ، دفاع از کشورو قبول دارید ،دست خالی که نمیشه؟ باید تعلیم ببینه نه؟ باید ورزش هایی رو انجام بده که شما از نظر فیزیولوژی و جایگاه زن ردش میکنید. اینجاست که میگم ضدونقیض وجود داره.

من جواب منطقی از همینا بگیرم برام کافیه

mikhak s

New member
نگاه کنید مجاز با حقیقت زیاد فرق میکنه،مثلا در نظر بگیرید من و شما سر این که من گفتم حجاب مانع حرکت کامل میشه چند تا پست ردوبدل کردیم؟ یا سر اینکه من گفتم ورزشهای غربی(خب اگه رودر رو بودیم شما ذهنت به سمت اینکه ورزش غربی متفاوت با ورزش مردونه هست سوق پیدا نمیکرد چون معلومه ما داریم سر چی بحث میکنیم و در اصل بحثمون غربی یا مردونه بودن ورزش هایی که رو اونا داریم بحث میکنیم تاثیری نداره) مثلا میگم شما گفتید کشتی ورزش مردونه هست من دیگه دلیلشو نمیپرسم چون ذهنیتتونو از گفتن این حرفتون متوجهم واگه بخوام بحث بیهوده ای باهاتون داشته باشم اونوقت باید رو این جمله شما به شما گیر میدادمو جوری سوال پیچتون میکردم که بحث کلا منحرف میشد!!
بگذریم: نگاه کنید ما میگیم دینمون اسلام و فرهنگمون اسلامی-ایرانیه(ایرانی که شاید به تناسب منطقه و قوم فرهنگ متفاوتی داشته باشه). حالااز اصل جدا نشیم:
اینکه کشورمون در یک منطقه بحرانی و حساس از دنیا قرار داره و اینکه دینمون همیشه توصیه به جهاد میکنه بحثش جداست، ولی جایگاه یک ورزشی مثه کشتی برای یک بانوی مسلمان چی و کجا میتونه باشه؟؟ خب آزادی حق هر انسانی هست ولی خب قبلا هم گفتم بانوانمون بهتره تشکلهایی تشکیل بدند تا این موارد رو بررسی کنند و علاقه هارو تفهیم کنند.
خب چرا برای یک بانوی مسلمان ایرانی برای اینکه آزادی ،داشتن حقوق شهروندی و ...رو مطرح کنیم میایم از الگوی خارجی(غربی که از اصل در تضادیم استفاده میکنیم). مثلا مهرشاد جان مثال خوبی آورد:ورزش شنا(ورزشش ها نه استخر رفتنش!):؟ خب شاید اگه بررسی بشه بسیار مفیدتر از ورزشی مثه کشتی یا بکس یا وزنه برداری برای خانمها میتونه باشه ولی ... خب قرار نیست که هر ورزشی رو تو جامعه حرفه ای کنیم، و مثالهای دیگه،
ما که اسلام و فرهنگی که در وطنمون هست قبول داریم دلیلی نداره انرژیمونو صرف کاری کنیم که اساسا با دین و فرهنگمون سازگاری نداره.
مثلا رفتن خانمها به استادیوم! باید بررسی بشه!مثلا(مثال میزنمها در اصل نیاز به بررسی بیشتر داره) اگه قسمتی از استادیوم رو شیشه های عایق صدا بزنن و ورودی خروجی متفاوتی داشته باشه خانمهای علاقه مند هم برند(گفتم عایق صدا چون واقعا از نظر من افتضاحه جملاتی که اونجا شنیده میشه!)
ولی اینکه یه خانم بیاد بگه من علاقه به بکس دارم؟!یا کشتی؟؟ این ورزشها اثر مستقیم بر روی عاطفه خانم داره،تداخل با جایگاه مادری خانم داره و ...ای که باید بیشتر حولش تحقیق بشه. شاید مثلا بگید چرا پس تو امریکا خانمها کشتی میرن؟ خب اونها به اقتضای فرهنگ و شرایط خودشون این حقوق رو به خانمها میدند(مثلا تو فرهنگ آمریکا خانواده مثه ایران پایه مستحکم نداره، یا اون آزادی جنسی که هست یا رابطه همجنسها اینا در تصمیمهای اجتماعیشون دخیل هست)

ببخشیدها مجبور شدم بعضی مسائل دیگه! رو پیرامون موضوع مطرح کنم.

چه دنیای مجازی چه حقیقی توی بحث کردن باید از کلمات وجمله های واضح استفاده کرد. حرکت کامل " اگه تو دنیای واقعی هم بودیم همین برداشتو میکردم و ظاهرا منظوره شما چیزی دیگه بوده(که بعد از چند پست تازه بیانش کردید!!!)

من با سوال پیچ شدن مشکلی ندارم. اگه جایی مشکلی هست بگید. این الگوی خارجی که میگید چیه؟ انقدر با اطمینان تو یه مواردی صحبت میکنید که تعجب میکنم. بیشتر مطلق نگریه.

یعنی کشتی یا یه سری ورزش هایی که خانم ها انجام میدن با دین ما ناسازگاره؟

بکس و... که توی روحیه یه خانم اثر مستقیم میزاره : وقتی یه نفر کاریو انجام میده بعد مدتی براش عادی میشه. مثلا یه خانمی که کارش مرده شوی هست و ساعت ها در غسالخانه می مونه این کار توی روحیه اوتاثیر نیمزاره؟ مسلما میزاره خیلی بدتر از یه بکس کار ،میشه بگیم چون خانم احساسات لطیف داره چون مادره نباید این کارو انجام بده؟؟ هر کاری تاثیرات خودشو داره و دلیل نمیشه بگیم چون مادر آینده است یا احساسات لطیفی داره نباید کشتی گیر بشه.!! این کار یعنی اجبار یعنی خانم شما به خاطر احساست و چون مادری یا مادر آینده هستی نباید بشی مرده شوی یا کشتی گیر و... اگه بحث عاطفه است خوب اینم نباید باشه

konjkave

New member
دوست محترم من کجا تواناییهای خانمهارو به طور کامل زیر سوال بردم؟؟ ذکر منبع(پست) بکنید.
شما ذهنیت قبلیتونو بذارید کنار(کلا) بعد بیاید اینجا نظرتونو بگید.من حقیقت رو گفتم، کار بر گرامی توجه فرمایید چرا باید چشمهامونو به همه چیز ببندیم و بدون دلیل دنبال یک عمل عبادی بریم بعد از دین طلبکار بشیم که چرا دین اینو میگه ؟چرا مارو محدود میکنه؟
چرا و ...
اینکه مانع حرکات کامل دست و پا بشه مگه چه عیب و ایرادی داره؟؟ مگه ما بیرون خونه برای چه کاری میریم که نیاز به حرکات کامل دست و پا و ... باشه. حجاب پرده ای روی اندامهای یک خانم ایجاد میکنه تا اون رو از خطرهای احتمالی حفظ کنه بدنبال اون این پرده حجاب مانع حرکات کامل دست و پا میشه همونطور که هر لباسی باعث این امر میشه هر لباسی! حال اینکه حجاب(البته بستگی به تنوع حجابی که داریم قابله بحثه، انواع چادر،مانتو و ...) یخورده بیشتر.این امر هیچ تداخلی با ازادی یک بانو نداره.
نمیدونم چقدر ورزش کردید و با ورزش کاری آشنایی دارید شاید اگه کمی ورزشکار میبودید بجای مخالفت با حرف من کاملا هم قبول میکردید. من نمیگم ورزش برای بانوان نباشه من میگم کمی بیشتر بررسی کنیم ببینیم چه ورزشهایی رو بانوان میتونند انجام بدند،چه بسا ورزشهای جدیدی با توجه به فرهنگ خودمون بتونیم برای خانمها معرفی کنیم که استقبال جهانی داشته باشه. از نظر من این کار ینی احیای حق زن نه اینکه بریم به تقلید از غربی هایی که به کل آزادی زن رو برابری زن با مرد میدونند!(البته بحث این جداست که چرا اونها این امر رو دنبال میکنند چون از مکتبه دیگه ای پیروی میکنند و ...)

مواردی که رنگی شده رو لطفا دوباره بخونید.شما میدونید من چه ذهنیتی دارم که باید کنار بذارم تا بتونم نظر بدم؟؟
بنده کجای حرفم از دین طلبکار شدم یا کجا دوستان همچین حرفی زدند؟اگر هم شما از کسی چنین حرفی شنیدید چرا در جواب کامنت من این جمله رو گفتید؟؟
ایرادش اینجاست که همین جمله شما خیلیها رو از حجاب دلزده میکنه،و حق هم دارن.در ضمن حرف شما غلط چرا که حجاب مانع حرکات کامل دست و پا نمیشه.اینو با اطمینان میگم چون خودم با حجابم در ضمن چادری هستم پس میتونم نظر بدم.
من اصلا تو حرفام به نظرات شما در مورد ورزش بانوان اشاره مستقیمی نکردم اونوقت چطوری شما برداشت کردید ورزشکار هستم یا نه؟؟
خیلی خوب میشه اگه موقع جواب دادن و مباحثه کردم با دقت تمام صحبت کنیم.چرا که اشتباه کردن دو کلمه با هم مثل بعضیا و خیلیا میتونه باعث اختلاف و منحرف کردن مسیر بحث به سمت دیگه بشه.

ROJO

New member
53187839220104315884.jpg

37822690029024221420.jpg

04399691278707287221.jpg

18330371129729521139.jpg

سو فانی:)))))))))))))))))))))))) دلم یه دل سیر خندیدن میخواس بعد ایمنی خوندن، عاقااا خیلی کارتون درسته هاا ;)

irani

New member
بچه ها من فک کنم نظر گلچین اینه که بعضی حرکات از بعضی ورزشها، در شان ی زن مسلمون که اسلام رو با احکامش قبول کرده نیست، واقعییت امر اینه من و خیلی از دخترهایی که میشناسم حتی خارج از مسلمون بودن راضی نیستن حرکاتی مثل حرکات ژیمناستیک رو توی جمعی که اقایون هستن یا از تی وی پخش میشه رو انجام بدن!
لباس بعضی از این اشخاص حاضر در عکس یا در جاهای دیگه درسته که دیدن بدن و پوست تن رو مانع میشه اما، برجستگی های اندام رو تا اون حد لازم عرفی و شرعی اش هم نمیپوشونه، وما در اسلام داریم که لباس زن نباید تنگ و نازک باشه!
گلچین فک کنم میخاد بگه اگه هر کدوم از این خانوما حتی بیرون از محیط کار و ورزششون اگر که حجاب رو قبول ندارن وزیاد هم تو رعایتش سختگیر نیستن، به خودشون بستگی داره، اما وقتی به عنوان ی زن مسلمان ورزشکار توی جمعی حاضر میشن این موضوع اهمییت پیدا میکنه چون اونا میشن نماد زن دینشون و کشورشون!
من به شخصه نه با ورزش زن نه با نوعش مخالفتی ندارم هرکسی ازاده و میتونه انتخاب کنه، اما ی زن مسلمون باید مرععات کنه و مراقب انتخاباش باشه و تنهو به صرف علاقه چیزی رو که براش پسندیده نیست دنبال نکنه،
گلچین جان من منظورتو درک میکنم و من هم چون فک میکنم بعضی از این خانوما صرف حجاب واسشون مهم نی و مهم واسشون ورزششونه ی کم توی بعضی موارد سهل انگاری میبینیم، اما اونا توی حیطیه ی شخصی مختارن اما به نظرم در بعد اینکه ممکنه در اجتماع چطور دیده و برداشت بشن باید بیشتر مراقب باشن،
من خودم فقط با ورزشایی مث ژژیمناستیکو ورزشایی که حرکاتی مث ژیمناستیک دارن واسه زن مسلمون مخالفم اونم در جمع ررسانهها یا اقایون اما با ورزشای دیگه چندان نه! در نهایت باز هم متذکر میشم که به کلماتی چون، بعضی، و نظر شخصی، فکر میکنم و... تو خوندن مطالبم دقت کنیین و سوء برداشتی پیش نیاد!

negin ka

New member
جدی به دخترای ایرونی باید مدال شجاعت و استقامت داد!
مانتو کوتا میپوشه ، نگاه آنچنانی بهش میکنن !!
میگن نپوش تا نگات نکنن؛
توی نت تیکه میندازن بهش !!
میگن عکس نزار تا حرف نشنوی؛
توی تاکسی مردک میچسبه بهش !!
میگن سوار نشو ؛
توی دانشگاه استاد بهش نظر داره !
میگن خوب درس نخون !
و کلا هر جا میره به جرم دختر بودن باید از هر بشری حرف بشنوه؛
من دوتا راه حل پیشنهاد میکنم:
یا تمام دخترا رو بکشیم
یا مردها رو توجیه کنیم که
آقا ..
این دخترم به اندازه تو حق حضور در اجتماع رو داره !!
سعی کنیم انسان باشیم...

51945195351125425882.jpg

به افتخار هر چی دختر ایرانی!!!!!!!!

varia

Well-known member
quote_icon.png
نوشته اصلی توسط konjkave جناب گلچین بنده تاپیکتون چند بار از ابتدا تا انتها خوندم.ولی یه چیزی رو دقیق متوجه نشدم.مقصود شما چیه؟؟؟
دوست عزیز شما توانمندیهای بانوان به طور کامل زیر سوال بردید،بعد از ارزش خانومها حرف میزنید؟؟؟در جواب اکثر دوستان هم فقط گفتید پستای قبلیم درست نخوندید. به نظر من خودتون بشینید پستاتون دوباره و با دقت تمام بخونید.قطعا متوجه تناقض،تندروی در حرفاتون میشید.شاید کلام شما در ظاهر مودبانه و یا حتی برآمده از منطق به نظر بیاد ولی مفهومش بی انداره بی منطق.یک چیز دیگه هم هست که باید بگم متاسفانه بعضی از اقشار مذهبی با طرز تفکرشون بقیه رو دین زده میکنند. واقعا این جمله یعنی چی حجاب مانع حرکات کامل دست و پا میشه؟؟؟شما با این حرفتون نه تنها ارزش حجاب بالا نبردید بلکه لگدمال هم کردید.
دوست محترم من کجا تواناییهای خانمهارو به طور کامل زیر سوال بردم؟؟ ذکر منبع(پست) بکنید.
شما ذهنیت قبلیتونو بذارید کنار(کلا) بعد بیاید اینجا نظرتونو بگید.
من حقیقت رو گفتم، کار بر گرامی توجه فرمایید چرا باید چشمهامونو به همه چیز ببندیم و بدون دلیل دنبال یک عمل عبادی بریم بعد از دین طلبکار بشیم که چرا دین اینو میگه ؟چرا مارو محدود میکنه؟ چرا و ...
اینکه مانع حرکات کامل دست و پا بشه مگه چه عیب و ایرادی داره؟؟ مگه ما بیرون خونه برای چه کاری میریم که نیاز به حرکات کامل دست و پا و ... باشه. حجاب پرده ای روی اندامهای یک خانم ایجاد میکنه تا اون رو از خطرهای احتمالی حفظ کنه بدنبال اون این پرده حجاب مانع حرکات کامل دست و پا میشه همونطور که هر لباسی باعث این امر میشه هر لباسی! حال اینکه حجاب(البته بستگی به تنوع حجابی که داریم قابله بحثه، انواع چادر،مانتو و ...) یخورده بیشتر.این امر هیچ تداخلی با ازادی یک بانو نداره.
نمیدونم چقدر ورزش کردید و با ورزش کاری آشنایی دارید شاید اگه کمی ورزشکار میبودید بجای مخالفت با حرف من کاملا هم قبول میکردید. من نمیگم ورزش برای بانوان نباشه من میگم کمی بیشتر بررسی کنیم ببینیم چه ورزشهایی رو بانوان میتونند انجام بدند،چه بسا ورزشهای جدیدی با توجه به فرهنگ خودمون بتونیم برای خانمها معرفی کنیم که استقبال جهانی داشته باشه. از نظر من این کار ینی احیای حق زن نه اینکه بریم به تقلید از غربی هایی که به کل آزادی زن رو برابری زن با مرد میدونند!(البته بحث این جداست که چرا اونها این امر رو دنبال میکنند چون از مکتبه دیگه ای پیروی میکنند و ...)
مواردی که رنگی شده رو لطفا دوباره بخونید.شما میدونید من چه ذهنیتی دارم که باید کنار بذارم تا بتونم نظر بدم؟؟ جواب این سوالتون تاثیری در بحث نداره!
بنده کجای حرفم از دین طلبکار شدم یا کجا دوستان همچین حرفی زدند؟ اگر هم شما از کسی چنین حرفی شنیدید چرا در جواب کامنت من این جمله رو گفتید؟؟ جواب این سوالتون هم در بحث تاثیری نداره ولی اگه از این کار بنده ناراحت شدید عذر میخوام.
ایرادش اینجاست که همین جمله شما خیلیها رو از حجاب دلزده میکنه،و حق هم دارن.در ضمن حرف شما غلط چرا که حجاب مانع حرکات کامل دست و پا نمیشه.اینو با اطمینان میگم چون خودم با حجابم در ضمن چادری هستم پس میتونم نظر بدم. حجاب در هر حالی چه برای مرد و چه زن مانع حرکات کامل میشه مفصلا در جواب به پستهای میخک خانم توضی دادم. بنده هم از یک خانواده محجبه(چادری) هستم.
من اصلا تو حرفام به نظرات شما در مورد ورزش بانوان اشاره مستقیمی نکردم اونوقت چطوری شما برداشت کردید ورزشکار هستم یا نه؟؟ متوجه سوالتون از بابت ورزشکار بودن یا نبودن،نشدم ولی شما در سطر دومتون گفتید "دوست عزیزشما توانمندیهای بانوان به طور کامل زیر سوال بردید" در حالی که یک جمله از پستهای قبلی(قبل جواب دادن به شما)پیدا کنید که توانایی های اصیل یک بانو رو زیر سوال برده باشم.
خیلی خوب میشه اگه موقع جواب دادن و مباحثه کردم با دقت تمام صحبت کنیم.چرا که اشتباه کردن دو کلمه با هم مثل بعضیا و خیلیا میتونه باعث اختلاف و منحرف کردن مسیر بحث به سمت دیگه بشه. بنده برای تک تک پستهای دوستان در حد توان وقت میذارم و انتظار دارم که دوستان توجه داشته باشند که مباحثه مجازی متفاوت با بحث رودررو هست.خب شما فقط یک جمله از من رو میبینید من چطور احساس ظاهریمو نشون بدم تا شما متوجه لحن من بشید و متوجه شید که من با آرامش و احترام خدمتتون جواب میدم. شاید بگید از روی کلمات لحن متوجه میشه ولی در خیلی از مواقع این حالت محقق نمیشه اگه خودتون امتحان کنید شاید متوجه بشید.:rose:

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member

چه دنیای مجازی چه حقیقی توی بحث کردن باید از کلمات وجمله های واضح استفاده کرد. حرکت کامل " اگه تو دنیای واقعی هم بودیم همین برداشتو میکردم و ظاهرا منظوره شما چیزی دیگه بوده(که بعد از چند پست تازه بیانش کردید!!!)

من با سوال پیچ شدن مشکلی ندارم. اگه جایی مشکلی هست بگید. این الگوی خارجی که میگید چیه؟ انقدر با اطمینان تو یه مواردی صحبت میکنید که تعجب میکنم. بیشتر مطلق نگریه.

یعنی کشتی یا یه سری ورزش هایی که خانم ها انجام میدن با دین ما ناسازگاره؟

بکس و... که توی روحیه یه خانم اثر مستقیم میزاره : وقتی یه نفر کاریو انجام میده بعد مدتی براش عادی میشه. مثلا یه خانمی که کارش مرده شوی هست و ساعت ها در غسالخانه می مونه این کار توی روحیه اوتاثیر نیمزاره؟ مسلما میزاره خیلی بدتر از یه بکس کار ،میشه بگیم چون خانم احساسات لطیف داره چون مادره نباید این کارو انجام بده؟؟ هر کاری تاثیرات خودشو داره و دلیل نمیشه بگیم چون مادر آینده است یا احساسات لطیفی داره نباید کشتی گیر بشه.!! این کار یعنی اجبار یعنی خانم شما به خاطر احساست و چون مادری یا مادر آینده هستی نباید بشی مرده شوی یا کشتی گیر و... اگه بحث عاطفه است خوب اینم نباید باشه

میخک خانم من از اولین پستم در این راجع گفتم: مانع حرکت کامل ، شما یا دقیق نخوندید یا مجدد متذکر میشم با ذهنیت قبلی تفسیرش کردید.مطمئن باشید من اگه احساس کنم هدفتون سوال پیچ کردن و سفسطه هست بحث رو ترک میکنم! حالا من یه سوال دارم: مانع حرکت کامل این عبارت رو میتونید تفسیر کنید؟؟!
بله این ورزشها ناسازگاره و خواست عمومی مردم و اصرار بر اون گاه موجب اجازه به ایجاد همچین ورزشهایی در کشور اسلامی میشه.ناسازگاره، دین زمانی توصیه به ورزش میکنه که هدفی پی اون باشه،مثلا یک بانو از کشتی چه هدفی رو دنبال میکنه؟کما اینکه این ورزش اصلا متناسب با ساختار آناتومیکی و فیزیولوزیکی و جایگاه فردی،عرفی و اجتماعی اون نیست.
مطلق نگری نیست،حقیقته و چون شما احساس میکنید ممتقارن با میلتون نیست جبهه میگیرید.
خب الگوی خاجی فک نکنم نیاز به تعریف داشته باشه. ما داریم پیرامون ورزش بانوان بحث میکنیم، الگوی خارجی هم در ارتباط با همین بحثمون مطرح و تفسیر میشه.
اولا این مثالتون کاملا اشتباهه! کار برای بدست آوردن نان حلال و امرارمعاش میباشد امری که پر از فیض و حب اللهی، در ثانی برخی از کارها هم برای بانوان مناسب نیست(در صورت مجبور بودن و حالات استثنایی رو کار نداریم). خب شما با چه استدلالی میاید یک امر که لازمه زندگی و بقا هست رو با یک امری که فقط برای سلامتی در کنار بسیاری از موارد دیگه مفیدتر توصیه شده مقایسه میکنید؟؟

varia

Well-known member

از صفحه 6من مورد مورد سوال کردم و انتظار دارم با نقل قول از صحبتای من جواب بدید.
درمورد "مانع حرکت کامل" نمیدونم چرا همون موقع این توضیحات رو ندادید بعد از اینکه من به طور مفصل براتون دلیل آوردم و توضیح دادم شماهم با یه مثالی مشابه دارید جواب میدید!!!

ورزش هایی که فعلا در غرب وجود دارن؟؟ منظورتون چیه؟ چرا هر دفه منظورتون رو در مورد ورزش های غربی تغییر میدید؟از کجا میدونید زنای غربی چنین فکری میکنن؟

این تعریف نظر شخصی شماست یا نه عمومیت داره؟
3) نمیدونم شما چرا همه چیزو مطلق می بینید بانوان کشور ماخودشون روبا غربی ها مقایسه میکنن؟ خیلی با اصمینان میگید و این اصلا درست نیست. و اصلا توی مورد خانمها میانه رو نیستید ممکنه باشن کسایی که خودشون رو با بقیه (به قول شما غربی ها) مقایسه کنن ولی تعدادشون زیاد نیست . و از همه مهم تر برای تقلید نمیرن ورزشی رو انجام بدن که خیلی زحمت داره ساده ترین راه رو انتخاب میکنن.
4) من تو هیچ کدوم از پستام نگفتم ورزش نکنن!!!! هر چند توی پستای قبلی اینو کامل براتون توضیح دادم: شما فرمودید خانم ها از لحاظ فیزیولوژی و... نمی تونن بعضی ورزش ها رو انجام بدن یا در شان خانم نیستو ... خوب برای جبهه رفتن یه خانم باید بتونه از خودش دفاع کنه باید یه کماندو باشه و بتونه با دشمنش درگیر بشه در شان خانم هست درگیر بشه؟ سینه خیز بره ؟و خیلی حرکت های سنگینی که یه کماندو باید یاد بگیره خوب اینا از لحاظ فیزیولوژی برای خانم سخت نیستن؟ این سخت تره یا کشتی بکس و... هرچند همه اینا جزیی از حرکتهایی هست که کماندو تقریبا انجام میده.خانم که میخواد از کشورش دفاع کنه همه این سختی ها رو به جون میخره ، دفاع از کشورو قبول دارید ،دست خالی که نمیشه؟ باید تعلیم ببینه نه؟ باید ورزش هایی رو انجام بده که شما از نظر فیزیولوژی و جایگاه زن ردش میکنید. اینجاست که میگم ضدونقیض وجود داره.

من جواب منطقی از همینا بگیرم برام کافیه

من وقت برای سوالپیچ کردن طرف مقابلم نمیذارم هرچند طرف مقابلم بگه که باهاش مشکلی ندارم( سطر اول و سطر آخرتون باهم در تضاد هستند!)
ورزش هایی که فعلا در غرب وجود دارن؟؟ منظورتون چیه؟ منظور ورزشهایی که امروزه در غرب وجود داره با گذشته این ورزشها که متعلق به کجا هست و آینده ای که شاید برخی ورزشها اضافه شود کاری نداریم چرا هر دفه منظورتون رو در مورد ورزش های غربی تغییر میدید؟از کجا میدونید زنای غربی چنین فکری میکنن؟ بنده به هیچ عنوان منظورمو تغییر نمیدم چون شما متوجه نمیشید مجبور میشم با توضیح یا مثال تا آنحدی که متوجه بشید موضوع رو بازتر کنم. با استفاده از رسانه های مختلف و مطالعه!

این تعریف نظر شخصی شماست یا نه عمومیت داره؟ نظر شخصی بنده هست که شاید تعداد قابل توجهی هم با بنده هم نظر هستند.
3) نمیدونم شما چرا همه چیزو مطلق می بینید بانوان کشور ماخودشون روبا غربی ها مقایسه میکنن؟ خیلی با اصمینان میگید و این اصلا درست نیست. و اصلا توی مورد خانمها میانه رو نیستید ممکنه باشن کسایی که خودشون رو با بقیه (به قول شما غربی ها) مقایسه کنن ولی تعدادشون زیاد نیست . و از همه مهم تر برای تقلید نمیرن ورزشی رو انجام بدن که خیلی زحمت داره ساده ترین راه رو انتخاب میکنن. بنده به هیچ عنوان نمیگم همه بانوان کما اینکه تعداد قابل توجهی از بانوان محترم رو میشناسم که کاملا با من هم فکرند و حتی این انعطافی که از بنده میبینید هم در آنها نبینید!! خب خیلی از همین موارد سخت وجود داره که انسان بدون آگاهی محتمل میشه(چه زن و چه مرد)
4) من تو هیچ کدوم از پستام نگفتم ورزش نکنن!!!! هر چند توی پستای قبلی اینو کامل براتون توضیح دادم: شما فرمودید خانم ها از لحاظ فیزیولوژی و... نمی تونن بعضی ورزش ها رو انجام بدن یا در شان خانم نیستو ... خوب برای جبهه رفتن یه خانم باید بتونه از خودش دفاع کنه باید یه کماندو باشه و بتونه با دشمنش درگیر بشه در شان خانم هست درگیر بشه؟ با یک مثال متذکر میشم مثالتون اشتباهه:برای حفظ جانت در شرایطش میتونی از گوشتهای حرام گوشت استفاده کنی! سینه خیز بره ؟و خیلی حرکت های سنگینی که یه کماندو باید یاد بگیره خوب اینا از لحاظ فیزیولوژی برای خانم سخت نیستن؟ سخت هستند و به همین دلیل ابتدا پشتیبانی در پشت جبهه جنگ برای خانمها(و آن هم درصورت نیاز)توصیه میشه. این سخت تره یا کشتی بکس و... هرچند همه اینا جزیی از حرکتهایی هست که کماندو تقریبا انجام میده.خانم که میخواد از کشورش دفاع کنه همه این سختی ها رو به جون میخره ، دفاع از کشورو قبول دارید ،دست خالی که نمیشه؟ باید تعلیم ببینه نه؟ باید ورزش هایی رو انجام بده که شما از نظر فیزیولوژی و جایگاه زن ردش میکنید. اینجاست که میگم ضدونقیض وجود داره.
این ضدونقض نیست،برداشت یک طرفه شماست که شاید بخاطر عدم اطلاع از احکام دینی دو تا مورد مستقل رو با هم مقایسه میکنید.

navik

New member
روزي استادم عينكي به من هديه داد
ديدم عينك شيشه ندارد
با اينكه ميدونستم حتما درسي در اون نهفته است
دليل اين كار رو سوال كردم
گفتند
من قابي رو براي ديدن شما دادم
ولي اينكه چه نوع شيشه اي بر اون نصب كنيد به خود شما برميگرده !
شما ميتونيد شيشه اي دودي نصب كنيد و همه چيز رو كدر و مات ببينيد
يا ميتوني آينه اي نصب كنيد و فقط خودتون رو ببينيد
يا ميتونيد هر شيشه اي با رنگي كه دوست داريد بر اون نصب كنيد
همه چيز رو با رنگ دلخواهتان ببينيد
يا ميتونيد شيشه شفاف نصب كنيد و همه چيز رو شفاف ببينيد
من سالهاست اين عينك رو دارم!
شما چه جور شيشه اي بر عينك خودتون دوست داريد !
navik

آخرین ویرایش:

mikhak s

New member
میخک خانم من از اولین پستم در این راجع گفتم: مانع حرکت کامل ، شما یا دقیق نخوندید یا مجدد متذکر میشم با ذهنیت قبلی تفسیرش کردید.مطمئن باشید من اگه احساس کنم هدفتون سوال پیچ کردن و سفسطه هست بحث رو ترک میکنم! حالا من یه سوال دارم: مانع حرکت کامل این عبارت رو میتونید تفسیر کنید؟؟!
بله این ورزشها ناسازگاره و
خواست عمومی مردم و اصرار بر اون گاه موجب اجازه به ایجاد همچین ورزشهایی در کشور اسلامی میشه.ناسازگاره، دین زمانی توصیه به ورزش میکنه که هدفی پی اون باشه،مثلا یک بانو از کشتی چه هدفی رو دنبال میکنه؟کما اینکه این ورزش اصلا متناسب با ساختار آناتومیکی و فیزیولوزیکی و جایگاه فردی،عرفی و اجتماعی اون نیست.
مطلق نگری نیست،
حقیقته و چون شما احساس میکنید ممتقارن با میلتون نیست جبهه میگیرید.
خب الگوی خاجی فک نکنم نیاز به تعریف داشته باشه. ما داریم پیرامون ورزش بانوان بحث میکنیم، الگوی خارجی هم در ارتباط با همین بحثمون مطرح و تفسیر میشه.
اولا این مثالتون کاملا اشتباهه! کار برای بدست آوردن نان حلال و امرارمعاش میباشد امری که پر از فیض و حب اللهی، در ثانی برخی از کارها هم برای بانوان مناسب نیست(در صورت مجبور بودن و حالات استثنایی رو کار نداریم). خب شما با چه استدلالی میاید یک امر که لازمه زندگی و بقا هست رو با یک امری که فقط برای سلامتی در کنار بسیاری از موارد دیگه مفیدتر توصیه شده مقایسه میکنید؟؟

هدف من رسيدن به يه جواب منطقي هست نه حرفايي كه براساس عقايد طرف باشه. دقت كنيد توي پست قبلي گفتيد" من ميتونستم بهتون گير بدم و سوال يپچتون كنم" كه در جواب اين حرف گفتم، من با سوال پيچ شدن مشكلي ندارم!!!اگه كاري ناسازگار با دين باشه به هيچ عنوان حتي با اصرار مردم اجازه ي ايجاد اون كاررو نمي دن. وقتي حرفي ميزنيد ادامشم بگيد: چه هدفي بايد باشه؟ يه بانو تو ورزش واليبال چه هدفي بايد پي اون باشه؟ يا يه آقا كه ورزش فوتبال يا كشتي انجام ميده؟. ميگم مطلق نگريه چون شما آقايون رو نمي بينيد اگه مخالف ورزش و پوشش خانم ها هستي بايد مخالف پوشش آقايون هم باشي مثلا پوششي كه در كشتي دارن و... چرا مخالف اين پوشش نيستي؟من اگه قرار بود جبهه بگيرم الان با آرامش و بامنطق با شما صحبت نمي كردم مثل بقيه دوستان جواب مي دادم. شما از عاطفه و احساس خانم ها صحبت كرديد منم مثالم در مورد عاطفه خانم ها بود نه امرار معاش. كه به هرحال اين كار هم توي روحيه اون ها تاثير گذاره. اگه كسي نخواد وارد اين كار نميشه. (در صورت مجبور بودن رو كار نداريم) ميگيم علاقه.

mikhak s

New member
من وقت برای سوالپیچ کردن طرف مقابلم نمیذارم هرچند طرف مقابلم بگه که باهاش مشکلی ندارم( سطر اول و سطر آخرتون باهم در تضاد هستند!)
ورزش هایی که فعلا در غرب وجود دارن؟؟ منظورتون چیه؟ منظور ورزشهایی که امروزه در غرب وجود داره با گذشته این ورزشها که متعلق به کجا هست و آینده ای که شاید برخی ورزشها اضافه شود کاری نداریم چرا هر دفه منظورتون رو در مورد ورزش های غربی تغییر میدید؟از کجا میدونید زنای غربی چنین فکری میکنن؟ بنده به هیچ عنوان منظورمو تغییر نمیدم چون شما متوجه نمیشید مجبور میشم با توضیح یا مثال تا آنحدی که متوجه بشید موضوع رو بازتر کنم. با استفاده از رسانه های مختلف و مطالعه!

این تعریف نظر شخصی شماست یا نه عمومیت داره؟ نظر شخصی بنده هست که شاید تعداد قابل توجهی هم با بنده هم نظر هستند.
3) نمیدونم شما چرا همه چیزو مطلق می بینید بانوان کشور ماخودشون روبا غربی ها مقایسه میکنن؟ خیلی با اصمینان میگید و این اصلا درست نیست. و اصلا توی مورد خانمها میانه رو نیستید ممکنه باشن کسایی که خودشون رو با بقیه (به قول شما غربی ها) مقایسه کنن ولی تعدادشون زیاد نیست . و از همه مهم تر برای تقلید نمیرن ورزشی رو انجام بدن که خیلی زحمت داره ساده ترین راه رو انتخاب میکنن. بنده به هیچ عنوان نمیگم همه بانوان کما اینکه تعداد قابل توجهی از بانوان محترم رو میشناسم که کاملا با من هم فکرند و حتی این انعطافی که از بنده میبینید هم در آنها نبینید!! خب خیلی از همین موارد سخت وجود داره که انسان بدون آگاهی محتمل میشه(چه زن و چه مرد)
4) من تو هیچ کدوم از پستام نگفتم ورزش نکنن!!!! هر چند توی پستای قبلی اینو کامل براتون توضیح دادم: شما فرمودید خانم ها از لحاظ فیزیولوژی و... نمی تونن بعضی ورزش ها رو انجام بدن یا در شان خانم نیستو ... خوب برای جبهه رفتن یه خانم باید بتونه از خودش دفاع کنه باید یه کماندو باشه و بتونه با دشمنش درگیر بشه در شان خانم هست درگیر بشه؟ با یک مثال متذکر میشم مثالتون اشتباهه:برای حفظ جانت در شرایطش میتونی از گوشتهای حرام گوشت استفاده کنی! سینه خیز بره ؟و خیلی حرکت های سنگینی که یه کماندو باید یاد بگیره خوب اینا از لحاظ فیزیولوژی برای خانم سخت نیستن؟ سخت هستند و به همین دلیل ابتدا پشتیبانی در پشت جبهه جنگ برای خانمها(و آن هم درصورت نیاز)توصیه میشه. این سخت تره یا کشتی بکس و... هرچند همه اینا جزیی از حرکتهایی هست که کماندو تقریبا انجام میده.خانم که میخواد از کشورش دفاع کنه همه این سختی ها رو به جون میخره ، دفاع از کشورو قبول دارید ،دست خالی که نمیشه؟ باید تعلیم ببینه نه؟ باید ورزش هایی رو انجام بده که شما از نظر فیزیولوژی و جایگاه زن ردش میکنید. اینجاست که میگم ضدونقیض وجود داره.
این ضدونقض نیست،برداشت یک طرفه شماست که شاید بخاطر عدم اطلاع از احکام دینی دو تا مورد مستقل رو با هم مقایسه میکنید.

اگه من اينجام و دارم بحث ميكنم به دليل اينه كه با حرفهايي كه در پستاي اول زديد مخالف بودم ازتون سوال كردم و ميخواستم يه دليل منطقي براي مخالفتتون بياريد.تا اينجا فقط براي من مثال زديد دليل و مدرك نمياريد . من نظر شخصي شما رو نمي خوام، توي يه بحث وقتي كسي مخالفه براي مخالفتش دليل مياره نه اينكه فقط به خاطر عقيده خودش بگه زن ها براي احياي حقوقشون دنبال اينجور ورزش ها ميرن(فوتبال و...).رو چه حسابي؟ براي اين كه من متوجه بشم روشن تر صحبت مي كنيد؟ اصولا كسي بخواد موضوعي رو براي كسي قابل تفهيم كنه و منظورشو برسونه مثال هاي مشابه بكار مي بره. نه كاري كه شما انجام ميديد.مشكل اينجاست از كلمات مناسب استفاده نمي كنيد!! وقتي ميگيد" بانوان كشورمون" يعني چي؟ يعني همه بانوان !!! نگيد منظورم همه نبوده كه بايد بگم بازم از كلمه مناسب استفاده نكرديد.من هيچ وقت بدون مطالعه وارد بحثي نميشم!!!

mikhak s

New member
آقاي گلچين اين بحث به جايي نمي رسه. تا الان بايد به يه جايي ميرسيد. بايد با دليل و مدرك حرف هايي رو كه زديد روشن مي كرديد. ولي اينطوري نشده. من هم وقت ندارم چنين بحثي رو ادامه بدم چون همش با ذكر مثالو نظر شخصي داره پيش ميره. جوابمو گرفتم. موفق باشيد

varia

Well-known member
آقاي گلچين اين بحث به جايي نمي رسه. تا الان بايد به يه جايي ميرسيد. بايد با دليل و مدرك حرف هايي رو كه زديد روشن مي كرديد. ولي اينطوري نشده. من هم وقت ندارم چنين بحثي رو ادامه بدم چون همش با ذكر مثالو نظر شخصي داره پيش ميره. جوابمو گرفتم. موفق باشيد

چشم. موفق و موید باشید.:rose:

navik

New member
کاش به من سر بزنید !
به سکوت شب من
مرحم شعری بزنید
کاش در دفتر نقاشی من
طرحی از شاعر فردا بزنید!
k1nd
92/8/12

..RANA..

New member
ماششششششششششششالا چقد بحث کردین هااااااااااااااااا..... چقد حوصله دارین . :wacsmiley:

mikhak s

New member
ماششششششششششششالا چقد بحث کردین هااااااااااااااااا..... چقد حوصله دارین . :wacsmiley:

رعنا جان اگه میدونستم قراره به اینجا بکشه هیچ وقت از اول وارد چنین بحثی نمیشدم همش سفسطه بود بدون منطق و دلیل.
:wacsmiley:

varia

Well-known member

رعنا جان اگه میدونستم قراره به اینجا بکشه هیچ وقت از اول وارد چنین بحثی نمیشدم همش سفسطه بود بدون منطق و دلیل.
:wacsmiley:

میخک خانم شما با این دیدگاه و نحوه بحثتون فک نکنم هیچ وقت بتونید در بحثی به نتیجه ای برسید.

اگه سفسطه ای هم بود باید کس دیگه ای اینو بگه، نه اینکه کسی که اصرار بر ادامه دادن بحث داشت!

من در بحث با کسی دنبال معجزه نمیگردم و نقاط ضعف طرف مقابلم رو هم بروش نمیارم. ولی این حرفتون حرف جالبی نبود! متاسفم.

pashmak

New member
حجاب واقعی رو باید در ذهن آدم ها دید نه ظاهر!

اکه ظاهر با اینان مثل بی ایمات باشه چه فرقی دارند پس دین کی نمود پیدا میکنه تو زندکی
دین یعنی تسلیم نه سلیقه نه اینکه هرجاش بنفع من نبود ودوست نداشتم اجرا نکنم
حوحدیثی هست که اگر کسی خودش رو شبیه دسته ای بسازه از اونها به حساب میاید

آخرین ویرایش:
بالا