آزادی یا توهین به حجاب و زن مسلمان؟!

mikhak s

New member
در مورد سوال اولتون هرچند بی انصافیه که نظر بدم چون شاید به زحمات بانوانی که در این زمینه زحمت کشیدند بی احترامی بشه ولی بنظرم ورزشهایی چون: بکس،وزنه برداری،کشتی و ...
من در مورد جایگاه زن از منظر قران،کتاب فاطمه فاطمه است(دکتر شریعتی)و چند مقاله در این مورد خوندم و در یه حد خوبی هم در تشکلات اجتماعی و دانشگاهی با این موضوع آشنایی دارم.
در ضمن یک مورد هم که بانوان ایرانی برای احیای حقوقشون در زمینه ورزش باید منصفانه،با تعقل وتدبیر جلو برند، این عکسیه که همین الان تو نت دیدمش:

تیم هندبال مونا:
90761228259239654560.jpg

29162339329983863362.jpg

همان تیم!:
43102130606558172255.jpg

95137366319100554071.jpg

کشتی که یه ورزش غربی نیست. این ورزش ها بیشتر مردانه هستن تا غربی درسته؟

پس از اطلاعاتتون برای من بگید خواستم از من شروع کنید و منو آگاه کنید. جایگاه رو بگید.
در مورد عکسی که گذاشتید :چیز یکه من میبینم توی ورزش حجاب کامل ولی خارج از زمین حجابی رو که خودشون انتخاب کردن. خوب قصدتونو از گذاشتن این عکس بزارید تا بدونم.

mikhak s

New member
میخک خانم دارید رو کلمات مانور میدید! که من هم بلدم ولی نمیخوام انجام بدم! بین صفر و یک بیشمار عدد هست همان طور که بین حرکت کامل تا حرکت ناکامل حالات زیادی وجود داره:: 0<x و >180، حالا ازتون میخوام با جواب سوالتونو در مورد دومیدانی با توجه به عکس پست اول من جواب بدید:

خوب همین کلمات جمله رو می سازند جمله ای که یه ایده یا نظر پشتش هست نه؟ شما تاکید کامل دارید که حجاب مانع حرکت کامل میشه و منم مخالفم دلیل آوردید منم روی همون کلمات دلیل آوردمو توضیح دادم . و درمورد توضیحات من نگفتید مخالفید یا موافقید.
در مورد دو میدانی خانمی که سمت چپ عکس هست پوششی که استفاده کرده از نظرمن هیچ ایرادی نداره. ولی من نظر شمارو خواستم.

varia

Well-known member

کشتی که یه ورزش غربی نیست. این ورزش ها بیشتر مردانه هستن تا غربی درسته؟

پس از اطلاعاتتون برای من بگید خواستم از من شروع کنید و منو آگاه کنید. جایگاه رو بگید.
در مورد عکسی که گذاشتید :چیز یکه من میبینم توی ورزش حجاب کامل ولی خارج از زمین حجابی رو که خودشون انتخاب کردن. خوب قصدتونو از گذاشتن این عکس بزارید تا بدونم.

میخک خانم ظاهرا شما هدفی از بحث کردن جلو نمیبرید و میخواید من رو بگونه ای سردرگم گفته هام کنید که رشته حرفهام از دستم خارج بشه. محض اطلاعتون بگم که بنده در خیلی از اینچنین مباحث شرکت کردم(البته حقیقی نه مجازی). من حتی از کلمه سفسطه هم خوشم نمیاد ولی نمیدونم چرا دوستان مجازی اصرار بر استفاده از این ترفند در بحثهاشون دارند!
ما نمیتونیم در مجاز به مباحثه و مناظره (آنگونه که در فضای بیرون قرار میگیریم)بشینیم، ولی ...
نگاه کنید شما گفتیدکشتی بیشتر ورزش مردانه هست: من اینگونه برداشت میکنم یعنی منظورتون این بوده که بیشتر با ساختار بدنی مردها سازگاری داره تا زنها! پس شما هم با من هم عقیده هستید که تفاوتهایی از لحاظ ساختاری و فیزیولوژیکی وجود داره که بدنبال اون باید در زمینه ورزشی برخی تفاوتهایی رو هم اعمال کنیم.
بنده بجای اینکه خدمت شما اطلاعاتی در مورد جایگاه و آزادی زنان ارائه بدم میتونم چند کتاب، مقاله و سایت جهت افزایش اطلاعاتتون خدمتتون معرفی کنم(اگه بخواید).
انسانها محکوم به آزادی اند! ولی ازادی متفاوت با تقلید هست!و متاسفانه ماها آزادی رو در تقلید از غرب میبینیم.
من به هیچ عنوان حامی ورزش حرفه ای و ملی کنونی در کشور(وچه جهان) نیستم(چه آقایانش باشه چه خانومهاش)
الان این خانمهای ایرانی که بدنبال احیای حقوق مثلا ورزشیشون هستند حجاب داخل زمین بازی و ورزشیشون از حجاب بیرون زمین بهتر و کاملتره! پس این خانمها نه بدنبال آزادی جامعه زنان و نه به دنبال سرفرازی کشور اسلامی هستند بلکه صرفا دارند علاقه و ذهنیت خودشونو جلو میبرند که من نمیگم کار درستی میکنن یا نه(اگر اسلام هدفش بود داشتن حجاب متناسب با بیرون الزامی تر بود،اگه دنبال آزادی و احیای حقوق زنان بودند که باید تفاوت در لباسشون دیده نمیشد). لباسی که این خانمها بیرون زمین پوشیدند به سلیه خودشون انتخاب کردند نه اسلام رو دخیل کردند نه آزادی رو(فقط کمی جبر فرهنگ جامعه دخیل بوده).
بحث من با شما هیچوقت به نتیجه نمیرسه چون شما معلومه که برای به نتیجه رسیدن نیومدید چون یک لایک هم نشان از تائید حرفهای من نزدید چون منو قطب مقابل خودتون میبینید! اینگونه بحثها بی نتیجه میمونه پس همین بهتر ادامه ندیم.

آخرین ویرایش:

شفيع

New member
بنظر من کسایی که فقط زن رو در اندام خلاصه میکنن بدجور در اشتباهندچرا زن حجاب داشته باشه؟منظور اینه که مرد تحریک نشه؟پس چرا مرد با شوت فوتبال بازی میکنه و با اون لباسای آنچنانی کشتی میگیرن؟ایا زن انسان نیست و تحریک نمیشه؟کی میتونه پاسخمو بده خوشحال میشم.

negin ka

New member
بنظر من کسایی که فقط زن رو در اندام خلاصه میکنن بدجور در اشتباهندچرا زن حجاب داشته باشه؟منظور اینه که مرد تحریک نشه؟پس چرا مرد با شوت فوتبال بازی میکنه و با اون لباسای آنچنانی کشتی میگیرن؟ایا زن انسان نیست و تحریک نمیشه؟کی میتونه پاسخمو بده خوشحال میشم.

اینو باید از کسای دیگه بپرسین ن ما!!!!!!
تو این کشور حجاب فقط برای زن خلاصه میشه دلیلشم اینه ک مردا تحریک نشن!!!!!!!!
اما یکی نیس بگه قران به زن و مرد هردو حجابو سفارش کرده!!!!!!!
اسلام تحریف شده!!!!!!!!

mikhak s

New member

میخک خانم ظاهرا شما هدفی از بحث کردن جلو نمیبرید و میخواید من رو بگونه ای سردرگم گفته هام کنید که رشته حرفهام از دستم خارج بشه. محض اطلاعتون بگم که بنده در خیلی از اینچنین مباحث شرکت کردم(البته حقیقی نه مجازی). من حتی از کلمه سفسطه هم خوشم نمیاد ولی نمیدونم چرا دوستان مجازی اصرار بر استفاده از این ترفند در بحثهاشون دارند!
ما نمیتونیم در مجاز به مباحثه و مناظره (آنگونه که در فضای بیرون قرار میگیریم)بشینیم، ولی ...
نگاه کنید شما گفتیدکشتی بیشتر ورزش مردانه هست: من اینگونه برداشت میکنم یعنی منظورتون این بوده که بیشتر با ساختار بدنی مردها سازگاری داره تا زنها! پس شما هم با من هم عقیده هستید که تفاوتهایی از لحاظ ساختاری و فیزیولوژیکی وجود داره که بدنبال اون باید در زمینه ورزشی برخی تفاوتهایی رو هم اعمال کنیم.
بنده بجای اینکه خدمت شما اطلاعاتی در مورد جایگاه و آزادی زنان ارائه بدم میتونم چند کتاب، مقاله و سایت جهت افزایش اطلاعاتتون خدمتتون معرفی کنم(اگه بخواید).
انسانها محکوم به آزادی اند! ولی ازادی متفاوت با تقلید هست!و متاسفانه ماها آزادی رو در تقلید از غرب میبینیم.
من به هیچ عنوان حامی ورزش حرفه ای و ملی کنونی در کشور(وچه جهان) نیستم(چه آقایانش باشه چه خانومهاش)
الان این خانمهای ایرانی که بدنبال احیای حقوق مثلا ورزشیشون هستند حجاب داخل زمین بازی و ورزشیشون از حجاب بیرون زمین بهتر و کاملتره! پس این خانمها نه بدنبال آزادی جامعه زنان و نه به دنبال سرفرازی کشور اسلامی هستند بلکه صرفا دارند علاقه و ذهنیت خودشونو جلو میبرند که من نمیگم کار درستی میکنن یا نه(اگر اسلام هدفش بود داشتن حجاب متناسب با بیرون الزامی تر بود،اگه دنبال آزادی و احیای حقوق زنان بودند که باید تفاوت در لباسشون دیده نمیشد). لباسی که این خانمها بیرون زمین پوشیدند به سلیه خودشون انتخاب کردند نه اسلام رو دخیل کردند نه آزادی رو(فقط کمی جبر فرهنگ جامعه دخیل بوده).
بحث من با شما هیچوقت به نتیجه نمیرسه چون شما معلومه که برای به نتیجه رسیدن نیومدید چون یک لایک هم نشان از تائید حرفهای من نزدید چون منو قطب مقابل خودتون میبینید! اینگونه بحثها بی نتیجه میمونه پس همین بهتر ادامه ندیم.

رشته حرفاتون؟ با دوکلمه حرف؟ اصلا درست نیست. ببینید اگه من روی یه سری از حرفای شما مانور میدم چون میخوام روی اونا بحث کنم و با دلیل جواب منو بدید. مثلا میگید حجاب مانع حرکت کامل میشه براتون دلیل آوردم ولی بدون جواب گذاشتینش، یا میگیدورزش های غربی اما انتظار داشتم چیزی مثل رقص و... باشه اینا ورزش های غربی هستن نه کشتی و... تاکید کردم و پرسیدم ولی جای اینکه جواب منو بدید حرفی دیگه رو ادامه میدید.اینکه شما توی بحثا شرکت کردید پس باید خیلی بیشتر از اینا صبرو تحمل توی بحثو گفتگو داشته باشید.سفسطه؟؟؟؟برداشت شما اینه من فقط روی حرفایی که شما میزنید بحثو ادامه میدم میخوام با دلیل به من بگید نه اینکه یه ریز اصرار داشته باشید که خانمها بیشتر به سمت ورزش های غربی میرن ازتون پرسیدم چه ورزش هایی؟ گفتید کشتی و... خوب این ورزش ها رو بیشتر آقایون انجام میدن غربی نیستن . به نظرم شما اول باید این قضیه غربی بودن و مردانه بودن ورزش ها رو برای خودتون روشن کنید بعد وارد بحث بشید.
درمورد جایگاه زن: من اطلاعات خودم رو دارم میخواستم شما که تاکید دارید و میگید باید اول زن جایگاهشو بدونه بعد براساس شان و جایگاهش ورزشی رو انجام بده ...دلایلتونم بگید. از لحاظ ساختاری کاملا مشخصه که خانم ها با آقایون فرق دارن ولی خانمی که کشتی میگیره با هم نوع خودش هست. کشتی ورزش سنگینی هست ولی ساختار بدنی یه خانم طوری نیست که نتونه این ورزش رو انجام بده. ببینید کسی که بحث رو پیش نمی بره شمایید چون من براساس حرفتون وعقیدتون سوال کردم ولی جوابی ندادید . مثلا گفتید رفتن جبهه برای خانم ایرادی نداره ولی برای ورزش و.. برای یه خانم بد میدونید چون در شان یه خانم نیست. توی حرفاتون ضدو نقیض زیاد هست ولی نمی خواید قبول کنیدو به زبون بیارید و دارید با مثال زدنو تاکید روی ورزش غربی و...می پوشونیدش.لایک رو زمانی میزنن که با حرفای طرف موافق باشید ولی من با حرفای شما موافق نبودم. اگه با صحبتاتون موافق بودم پس چه بحثی باشما داشتم؟ اتفاقا اومدم برای به نتیجه رسوندن ولی شما حاظر نیستی با دید مثبت ادامه بدی.(بچه های قدیمی اینجا توی بحث کردن منو کاملا می شناسن با منطق ودلیل پیش میرم) به بقیه بچه ها گفتید بدون پیش زمینه بحث کنید ولی من برای خودتون چنین چیزی ندیدم. من تا الان با منطق پیش رفتم ولی متاسفانه هیچ کدوم از پستای منو درست جواب ندادید . بله کاملا درسته این بحث به جایی نمی رسه همون موقع که تاپیکو با پستای اول من در مورد حرفاتون حذف کردید باید پی میبردم. موفق باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahsa.

varia

Well-known member

رشته حرفاتون؟ با دوکلمه حرف؟ اصلا درست نیست. ببینید اگه من روی یه سری از حرفای شما مانور میدم چون میخوام روی اونا بحث کنم و با دلیل جواب منو بدید. مثلا میگید حجاب مانع حرکت کامل میشه براتون دلیل آوردم ولی بدون جواب گذاشتینش، یا میگیدورزش های غربی اما انتظار داشتم چیزی مثل رقص و... باشه اینا ورزش های غربی هستن نه کشتی و... تاکید کردم و پرسیدم ولی جای اینکه جواب منو بدید حرفی دیگه رو ادامه میدید.اینکه شما توی بحثا شرکت کردید پس باید خیلی بیشتر از اینا صبرو تحمل توی بحثو گفتگو داشته باشید.سفسطه؟؟؟؟برداشت شما اینه من فقط روی حرفایی که شما میزنید بحثو ادامه میدم میخوام با دلیل به من بگید نه اینکه یه ریز اصرار داشته باشید که خانمها بیشتر به سمت ورزش های غربی میرن ازتون پرسیدم چه ورزش هایی؟ گفتید کشتی و... خوب این ورزش ها رو بیشتر آقایون انجام میدن غربی نیستن . به نظرم شما اول باید این قضیه غربی بودن و مردانه بودن ورزش ها رو برای خودتون روشن کنید بعد وارد بحث بشید.
درمورد جایگاه زن: من اطلاعات خودم رو دارم میخواستم شما که تاکید دارید و میگید باید اول زن جایگاهشو بدونه بعد براساس شان و جایگاهش ورزشی رو انجام بده ...دلایلتونم بگید. از لحاظ ساختاری کاملا مشخصه که خانم ها با آقایون فرق دارن ولی خانمی که کشتی میگیره با هم نوع خودش هست. کشتی ورزش سنگینی هست ولی ساختار بدنی یه خانم طوری نیست که نتونه این ورزش رو انجام بده. ببینید کسی که بحث رو پیش نمی بره شمایید چون من براساس حرفتون وعقیدتون سوال کردم ولی جوابی ندادید . مثلا گفتید رفتن جبهه برای خانم ایرادی نداره ولی برای ورزش و.. برای یه خانم بد میدونید چون در شان یه خانم نیست. توی حرفاتون ضدو نقیض زیاد هست ولی نمی خواید قبول کنیدو به زبون بیارید و دارید با مثال زدنو تاکید روی ورزش غربی و...می پوشونیدش.لایک رو زمانی میزنن که با حرفای طرف موافق باشید ولی من با حرفای شما موافق نبودم. اگه با صحبتاتون موافق بودم پس چه بحثی باشما داشتم؟ اتفاقا اومدم برای به نتیجه رسوندن ولی شما حاظر نیستی با دید مثبت ادامه بدی.(بچه های قدیمی اینجا توی بحث کردن منو کاملا می شناسن با منطق ودلیل پیش میرم) به بقیه بچه ها گفتید بدون پیش زمینه بحث کنید ولی من برای خودتون چنین چیزی ندیدم. من تا الان با منطق پیش رفتم ولی متاسفانه هیچ کدوم از پستای منو درست جواب ندادید . بله کاملا درسته این بحث به جایی نمی رسه همون موقع که تاپیکو با پستای اول من در مورد حرفاتون حذف کردید باید پی میبردم. موفق باشید.

مطمئن باشید من یک درصد هم خسته نشدم از بحث با شما! ولی شما باید درنظر داشته باشید که مباحثه مجازی متفاوت با مباحثه رو در رو هست.
من گفتم حجاب مانع حرکت کامل اندام(دست،پا و ...) میشه، این امر طبیعی هست که شما میتونید توی خونتون یک بار با لباس راحت و یک بار با لباس بیرون انجام بدید و متوجه بشید،من نگفتم که حجاب مانع حرکت میشه(گفتم مانع حرکت کامل) یعنی درصدی از ممانعت ایجاد میکنه از حرکت کامل اندامها، اینکه دیگه جای بحث نداره شما باید کامل اینو قبول کنید چون یه امر بدیهیه!
در پشت کامپیوتر که من نمیتونم همه چیزو بنویسم!!شما باید خودت برداشت کنی طرفتون چی میگه:: من گفتم ورزشهای غربی:منظورم ورزشهای مردانه ای هست که در غرب وجود داره و زنان غرب به بهانه آزادی و احیای حقوقشون اصرار بر اونها دارند(چه بسا بعضی از این ورزشها اصلا بیس غربی نداره و از یک کشور آسیایی یا آفریقایی به غرب رفته)
من هیچ پستی از شما حذف نکردم؟؟!چه پستی رو میگید؟؟؟

شفيع

New member
اینو باید از کسای دیگه بپرسین ن ما!!!!!!
تو این کشور حجاب فقط برای زن خلاصه میشه دلیلشم اینه ک مردا تحریک نشن!!!!!!!!
اما یکی نیس بگه قران به زن و مرد هردو حجابو سفارش کرده!!!!!!!
اسلام تحریف شده!!!!!!!!

واقعا زنها با دیدن اندام مردا تحریک نمیشن؟!پس چرا اینقد تناقض وجود داره؟

varia

Well-known member
میخک خانم شما مورد مورد سوالهاتونو بپرسید تا من جواب بدم.
اون مواردی هم که فعلا از پستاتون تو ذهنمه اینجا میارم:
1) مانع حرکت کامل بودن حجاب که فکر کنم تا حدودی توضیحاتمو قبول کردید! چون ذات حجاب اینجوریه چه برای مرد چه برای زن، شاید بتونیم این مثال رو هم کنارش بیاریم تا رفع ابهام بشه : هرکسی غذا بخوره به علت پر بودن شکم حرکات و انعطاف و توانایی بدنش کم میشه ولی نمیتونیم این رو دلیل منفی برای خوردن غذا بدونیم چون خوردن غذا مارو قوی(اثر+) نگه میداره همون طور که حجاب مارو از برخی ضعفها محفوظ نگه میداره(اثر+).
2)من گفتم ورزشهای غربی: منظورم ورزشهایی که در غرب بوجود اومده بودند نبود بلکه ورزشهایی که در غرب فعلا وجود دارند و زنان غربی میگن چون ما از لحاظ حقوقی هماندازه مرهاییم باید ماهم در این ورزشها شرکت کنیم. کشتی ورزشی هست که زادگاه اون آسیای میانی میباشد ولی امروزه تقریبا در کل جهان وجود دارد،چه بسا غربی ها در بسیاری از ورزشهایی که اصلا تا چند دهه قبل در کشورشون وجود نداشته برتریت و انگیزه مالکیت یافته اند. با این تعریف میگیم ورزشهای مردانه<ورزشهای غربی یعنی همه ورزشهای مردانه زیر مجموعه ورزشهای غربی هستند.
3) گفتم زنان باید جایگاهشونو بدونند: نمیدونم چرا بانوان کشور ما خودشونو با غربی ها مقایسه میکنند؟!زنان غربی طبق یک تعریف خاص که از آزادی دارند پیش میرند که قسمتی از بیس این تعریف مکتب فروید هست، حال که دین ما(اسلام،سوای از مذاهب مختلفش) از بیخ این مکتب رو قبول نداره ماها در این دین و بخصوص در این کشور که نظام حاکم بر اون اسلامی هست میتونیم برای نشان دادن آزادی و قدرت جهانی (در زمینه بحثی که میکنیم)خودمون رو همپای زنان غربی بدونیم؟؟ خب ایت دارای تناقض آشکاری هست که مثلا سیاه و سفید بیاند از لحاظ کیفیت رنگ با هم رقابت کنند.
4) گفتم زنان میتونند در جبهه نبرد از کارهای پشت جبهه تا جنگ در خط مقدم(درصورت لزوم) شرکت کنند. شما میاید این بحث رو با اینکه پس چرا جهاد میکنند ولی نتونند ورزش کنند مقایسه میکنید! کی میگه ورزش نکنند؟؟ بحث سر برخی از ورزشهایی هست کهبنده میگم متناسب با فیزیولوژی زن و جایگاه زن نیست. یک مثال یک زن حقشه مادر بشه ولی کارخونه تولی مثل نه! جهاد یک امر ضروری برای هر انسانی هست تا پایه زندگیشو بر مبنای آرامش ایجاد کنه ولی مثلا ورزش کشتی بانوان...!(بحثو نباید قاطی بکنیم)
5) شما بگید تا منم بگم...؟

2)

irani

New member

ااحسنت و احسنت

negin ka

New member
واقعا زنها با دیدن اندام مردا تحریک نمیشن؟!پس چرا اینقد تناقض وجود داره؟

گفتم ک این تناقضا رو ی عده بوجود آوردن!!!!!!
اصن ما داریم ک میگن کشتی رو نباید بطور مستقیم و زنده دید البته خانومارو میگم اما تو اون فتوا نگفتن دیگه مگه پخش مستقیم با تکرار چ فرقی میکنه خخخخخخ برا خودمم سواله!!!!!!!!:smiliess (11):
من خودم هر چی عقلم بگه گوش میکنم معمولا کشتی رو بطور زنده گوش میکنم تکرارش ک اصن هیجان نداره خوووووووووووووو!!!!!!
ی جا خوندم ی حدیث از پیامبر اوردن تو اون حدیث به کلمه بحر الفارس اشاره شده که تفسیرش همون خلیج فارسه!با ایناس ک ما شدیم 70 میلیون به خدااااااااااااا!!!!!!!!!
هنگ موکونی!!!!!!!!!:j58r36j3gcr4suxymup

کرهانی

New member

الن به نظر من اقایون با حجاب هم میتونند تحریک بشن
زن با این چیزا تحریک نمیشه ، من کلا ورزش نگاه نمیکنم اما خدایی لباس کشتی و وزنه برداری دیگه نوبرشن
واسه مرد هم حجاب هست(از ناف تا زانو) اما دیگه حیا هم خوب چیزیه:smiliess (5):
من خودم چادرملی میپوشم اما گردش و سفر چادر نمیپوشم
و اگه میخوان حجاب باشه پس زن بی حجاب هم پخش نکنه تی وی (فیلم خارجی)

varia

Well-known member
گفتم ک این تناقضا رو ی عده بوجود آوردن!!!!!!
اصن ما داریم ک میگن کشتی رو نباید بطور مستقیم و زنده دید البته خانومارو میگم اما تو اون فتوا نگفتن دیگه مگه پخش مستقیم با تکرار چ فرقی میکنه (جواب: سانسووووور!)خخخخخخ برا خودمم سواله!!!!!!!!
من خودم هر چی عقلم بگه گوش میکنم معمولا کشتی رو بطور زنده گوش(منظور دیدنه دیگه هان؟!!) میکنم تکرارش ک اصن هیجان نداره خوووووووووووووو!!!!!!( بابا حوصله داری من 5ساله اصن کشتی ندیدم!)
ی جا خوندم ی حدیث از پیامبر اوردن تو اون حدیث به کلمه بحر الفارس اشاره شده که تفسیرش همون خلیج فارسه!با ایناس ک ما شدیم 70 میلیون (متوجه نشدم؟!:21: ارتباطش چیه؟!)به خدااااااااااااا!!!!!!!!!
هنگ موکونی!!!!!!!!!:j58r36j3gcr4suxymup

:smiliess (12):...................:ahi5slcgm04mi8jqqkl

mikhak s

New member
مطمئن باشید من یک درصد هم خسته نشدم از بحث با شما! ولی شما باید درنظر داشته باشید که مباحثه مجازی متفاوت با مباحثه رو در رو هست.
من گفتم حجاب مانع حرکت کامل اندام(دست،پا و ...) میشه، این امر طبیعی هست که شما میتونید توی خونتون یک بار با لباس راحت و یک بار با لباس بیرون انجام بدید و متوجه بشید،من نگفتم که حجاب مانع حرکت میشه(گفتم مانع حرکت کامل) یعنی درصدی از ممانعت ایجاد میکنه از حرکت کامل اندامها، اینکه دیگه جای بحث نداره شما باید کامل اینو قبول کنید چون یه امر بدیهیه!
در پشت کامپیوتر که من نمیتونم همه چیزو بنویسم!!شما باید خودت برداشت کنی طرفتون چی میگه:: من گفتم ورزشهای غربی:منظورم ورزشهای مردانه ای هست که در غرب وجود داره و زنان غرب به بهانه آزادی و احیای حقوقشون اصرار بر اونها دارند(چه بسا بعضی از این ورزشها اصلا بیس غربی نداره و از یک کشور آسیایی یا آفریقایی به غرب رفته)
من هیچ پستی از شما حذف نکردم؟؟!چه پستی رو میگید؟؟؟

تنها تفاوتش اینه که در مجازی حرفاتو می نویسی. من هم دقیقا اشاره کردم "مانع حرکت کامل"!!!!

چرا نمی تونید بنویسید؟ بحثو گفتگوی منطقی اگه بر پای حدس و گمان باشه که دیگه فایده ای نداره.شاید من برداشتی که از حرفای شما میکنم با منظور شما فرق داشته باشه . اصل بحث کردن هم یعنی واضح صحبت کردن نه اینکه بگید وقتی من میگم غربی یعنی مردانه، اصلا قابل قبول نیست.من چند بارازتون پرسیدم و الان میگید منظورم این بوده. باید خودت برداشت میکردی منظورم چی بوده!!!:5::5:
الانم یه چیزه دیگه میگید:ورزش های غربی: ورزش های مردانه ای که در غرب وجود داره؟؟؟ مثل چی؟ تا جایی که من میدونم بحث در مورد خانم های ایرانیه نه زنان غرب. چرا همش اصرار دارید و میگید زنان برای احیای حقوق وبهانه آزادی این ورزش ها رو انجام میدن؟ یعنی اگه مثلا من دوست دارم کشتی بگیرم و توی این این رشته پیشرفت کنم فقط برای اینه که نشون بدم از آقایون چیزی کم ندارم ؟ پس علاقه اینجا چه معنی میده؟ چرا یه بعدی بهش نگاه میکنید؟ چرا فکر نمی کنید که اون خانم به اون رشته علاقه داره؟
من نگفتم پست. گفتم تاپیک

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahsa.

varia

Well-known member

تنها تفاوتش اینه که در مجازی حرفاتو می نویسی. من هم دقیقا اشاره کردم "مانع حرکت کامل"!!!!

چرا نمی تونید بنویسید؟ بحثو گفتگوی منطقی اگه بر پای حدس و گمان باشه که دیگه فایده ای نداره.شاید من برداشتی که از حرفای شما میکنم با منظور شما فرق داشته باشه . اصل بحث کردن هم یعنی واضح صحبت کردن نه اینکه بگید وقتی من میگم غربی یعنی مردانه، اصلا قابل قبول نیست.من چند بارازتون پرسیدم و الان میگید منظورم این بوده. باید خودت برداشت میکردی منظورم چی بوده!!!
الانم یه چیزه دیگه میگید:ورزش های غربی: ورزش های مردانه ای که در غرب وجود داره؟؟؟ مثل چی؟ تا جایی که من میدونم بحث در مورد خانم های ایرانیه نه زنان غرب. چرا همش اصرار دارید و میگید زنان برای احیای حقوق وبهانه آزادی این ورزش ها رو انجام میدن؟ یعنی اگه مثلا من دوست دارم کشتی بگیرم و توی این این رشته پیشرفت کنم فقط برای اینه که نشون بدم از آقایون چیزی کم ندارم ؟ پس علاقه اینجا چه معنی میده؟ چرا یه بعدی بهش نگاه میکنید؟ چرا فکر نمی کنید که اون خانم به اون رشته علاقه داره؟
من نگفتم پست. گفتم تاپیک
نگاه کنید مجاز با حقیقت زیاد فرق میکنه،مثلا در نظر بگیرید من و شما سر این که من گفتم حجاب مانع حرکت کامل میشه چند تا پست ردوبدل کردیم؟ یا سر اینکه من گفتم ورزشهای غربی(خب اگه رودر رو بودیم شما ذهنت به سمت اینکه ورزش غربی متفاوت با ورزش مردونه هست سوق پیدا نمیکرد چون معلومه ما داریم سر چی بحث میکنیم و در اصل بحثمون غربی یا مردونه بودن ورزش هایی که رو اونا داریم بحث میکنیم تاثیری نداره) مثلا میگم شما گفتید کشتی ورزش مردونه هست من دیگه دلیلشو نمیپرسم چون ذهنیتتونو از گفتن این حرفتون متوجهم واگه بخوام بحث بیهوده ای باهاتون داشته باشم اونوقت باید رو این جمله شما به شما گیر میدادمو جوری سوال پیچتون میکردم که بحث کلا منحرف میشد!!
بگذریم: نگاه کنید ما میگیم دینمون اسلام و فرهنگمون اسلامی-ایرانیه(ایرانی که شاید به تناسب منطقه و قوم فرهنگ متفاوتی داشته باشه). حالااز اصل جدا نشیم:
اینکه کشورمون در یک منطقه بحرانی و حساس از دنیا قرار داره و اینکه دینمون همیشه توصیه به جهاد میکنه بحثش جداست، ولی جایگاه یک ورزشی مثه کشتی برای یک بانوی مسلمان چی و کجا میتونه باشه؟؟ خب آزادی حق هر انسانی هست ولی خب قبلا هم گفتم بانوانمون بهتره تشکلهایی تشکیل بدند تا این موارد رو بررسی کنند و علاقه هارو تفهیم کنند. خب چرا برای یک بانوی مسلمان ایرانی برای اینکه آزادی ،داشتن حقوق شهروندی و ...رو مطرح کنیم میایم از الگوی خارجی(غربی که از اصل در تضادیم استفاده میکنیم). مثلا مهرشاد جان مثال خوبی آورد:ورزش شنا(ورزشش ها نه استخر رفتنش!):؟ خب شاید اگه بررسی بشه بسیار مفیدتر از ورزشی مثه کشتی یا بکس یا وزنه برداری برای خانمها میتونه باشه ولی ... خب قرار نیست که هر ورزشی رو تو جامعه حرفه ای کنیم، و مثالهای دیگه،
ما که اسلام و فرهنگی که در وطنمون هست قبول داریم دلیلی نداره انرژیمونو صرف کاری کنیم که اساسا با دین و فرهنگمون سازگاری نداره.
مثلا رفتن خانمها به استادیوم! باید بررسی بشه!مثلا(مثال میزنمها در اصل نیاز به بررسی بیشتر داره) اگه قسمتی از استادیوم رو شیشه های عایق صدا بزنن و ورودی خروجی متفاوتی داشته باشه خانمهای علاقه مند هم برند(گفتم عایق صدا چون واقعا از نظر من افتضاحه جملاتی که اونجا شنیده میشه!)
ولی اینکه یه خانم بیاد بگه من علاقه به بکس دارم؟!یا کشتی؟؟ این ورزشها اثر مستقیم بر روی عاطفه خانم داره،تداخل با جایگاه مادری خانم داره و ...ای که باید بیشتر حولش تحقیق بشه. شاید مثلا بگید چرا پس تو امریکا خانمها کشتی میرن؟ خب اونها به اقتضای فرهنگ و شرایط خودشون این حقوق رو به خانمها میدند(مثلا تو فرهنگ آمریکا خانواده مثه ایران پایه مستحکم نداره، یا اون آزادی جنسی که هست یا رابطه همجنسها اینا در تصمیمهای اجتماعیشون دخیل هست)

ببخشیدها مجبور شدم بعضی مسائل دیگه! رو پیرامون موضوع مطرح کنم.

negin ka

New member
:smiliess (12):...................:ahi5slcgm04mi8jqqkl

هه هه هه
چ بانمک!!!!!!!!
چرا جوابشو ساسنور کردی همینه ک بچه های ما الان ی عالمه علامت سوال تو ذهنشونه بخاطر همین تکنولوژی سانسور!!!!!!!!!!
گلچین خان حالا ب انشای ما ایراد میگیری برادر؟!!!!!!!دس مریزاد!!!!!!!
5 ساله کشتی ندیدی؟!!!!!!!من آخرین کشتی ک دیدم همین امشب بود کشتی عزت ا.. اکبری دمش گرم!!!!!!!

:riz481:

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا