ارشد اپیدمیولوژی 94 ! حرکت !!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

diseases

Well-known member
به نظر میاد سئوالای خیلی سختی باشه .
خیلی جزئیات رو درنظر گرفتن . :14:

Iris

New member
سلام جناب دیسیز...سوالات واقعا سخته...امتحانی که ازما گرفتن دقیقا همینجوری بود شاید اون روز اندازه تمام عمرم تو اون دوساعت امتحان فک کردم :65d6a5d6s:تازه میگن این ساده س پایان ترم سختتره :smilies-azardl (181
از اون امتحان از 6نمره من 4.5شدم بالاترین نمره 5بود:thanks:

Iris

New member
رفتین تهران به اساتیدتون سوالا رو بدین جواب بدن والا ما که سخت به جواب میرسیم ...گوردیس واسه ما شده غول....یادمه قبل کنکور من هفته ای گوردیسو دوره میکردم الان 1فصلشو هفته ای نمیتونم تموم کنم:black_eyed:

diseases

Well-known member
رفتین تهران به اساتیدتون سوالا رو بدین جواب بدن والا ما که سخت به جواب میرسیم ...گوردیس واسه ما شده غول....یادمه قبل کنکور من هفته ای گوردیسو دوره میکردم الان 1فصلشو هفته ای نمیتونم تموم کنم:black_eyed:

بله ، چشم
انشالله جوابا رو اون هفته میذارم ، این هفته ازبس ترجمه کردم ، همه چیز و همه کس رو شبیه دیکشنری بابیلون می بینم ...

Iris

New member
درد همه ورودیای 93ترجمه کردنه من همه چیزو همه کسو لب تاب مقاله و بابیلون میبینم درس هم که خداروشکر تعطیله:25r30wi:

Lemen

New member
سلااااااام دوستان، چطورین با درس و مشق؟؟؟؟
منم گرفتارم مثل شما جناب دیسیز و دادا آیریس
ترجمه، کوئیز و تهدید اساتید در مورد سختی امتحان پایان ترم و.....

diseases

Well-known member

سلام و ادب

هنوز که فرصت نشده درس بخونیم ،

خونه و زندگی از یه طرف ،

کار و اداره از یه طرف ،

دانشگاه هم که فقط ترجمه داریم و کنفرانس ،

بقیه شم که خوابیم ،

تو خوابگاه هم که نمیشه درس خوند... از بس دوستان بهمون لطف دارن . میشینیم داستان رستم و سهراب برا هم تعریف میکنیم ... :65d6a5d6s:

به امید خدا گذاشتیم برا شب امتحان :smilies-azardl (181

Iris

New member
سلاااااااااااااااااااااااام داداجوووووووووووووووووووونم خوبی؟دادا خعلی کم پیدایی ها؟بدجور سرت تو کتاباس بجای منم بوخون خاهر...
دادا هر کاری بگی میکنم الا درس اصن فرصت نمیشه قاط زدم بوخودا...
فقط دوس دارم این یه ماه زودبگذره برگردم ولایت خودمون بدجور دلوم تنگ رفده نیگا دادا قاطی کردم رفتم شبکه خراسون:smilies:
با ارزوی موفقیت واسه همه دوستای گلم

Iris

New member
سلام و ادب

هنوز که فرصت نشده درس بخونیم ،

خونه و زندگی از یه طرف ،

کار و اداره از یه طرف ،

دانشگاه هم که فقط ترجمه داریم و کنفرانس ،

بقیه شم که خوابیم ،

تو خوابگاه هم که نمیشه درس خوند... از بس دوستان بهمون لطف دارن . میشینیم داستان رستم و سهراب برا هم تعریف میکنیم ... :65d6a5d6s:

به امید خدا گذاشتیم برا شب امتحان :smilies-azardl (181
سلام داداش...
پس دلیل آبجیتم واسه درس نخوندن موجه نمیشه تو خابگاه درس خوند اگه رفوزه شدم تنبیه نمیشم دیگه:riz481:
فقط یه سوال:بنظرتون من میتونم مبانی رو شب امتحان بخونم با اون نحو سوال دادن استادمون خودتون که شاهد بر اعمال اساتید هستین؟؟؟؟؟

diseases

Well-known member
سلام داداش...
پس دلیل آبجیتم واسه درس نخوندن موجه نمیشه تو خابگاه درس خوند اگه رفوزه شدم تنبیه نمیشم دیگه:riz481:
فقط یه سوال:بنظرتون من میتونم مبانی رو شب امتحان بخونم با اون نحو سوال دادن استادمون خودتون که شاهد بر اعمال اساتید هستین؟؟؟؟؟

بله ، با این سئوالایی که اساتید عزیزتر از جان میدن ، شب امتحان و روز امتحان و حین امتحان و بعد از امتحان فرقی با هم ندارن ...
همون بهتر زیاد خودمونو تو دردسر نندازیم ... بد میگم ؟

Iris

New member
بله ، با این سئوالایی که اساتید عزیزتر از جان میدن ، شب امتحان و روز امتحان و حین امتحان و بعد از امتحان فرقی با هم ندارن ...
همون بهتر زیاد خودمونو تو دردسر نندازیم ... بد میگم ؟

کاملا موافقم داداش بیاین بیخیال درس بشیم و خوش بگذرونیم :1dco2x0p1lilzhfpg1t
کل جوونیمون به هدر رف پای استرس و فشار درسی مگه آدم میخاد چقد عمر کنه والا....
من فردا ارائه دارم اولین پروپوزال مقطع ارشد که میخاد به مقاله ختم بشه چقد سی وی من قویه فک کنم دکترا لازم نیس آزمون بدم :smiliess (11):

مظلوم

New member
سلام بر دوستان خوب (دیزیس و آیریس) سوال های که نیاز به تحلیل داره

با افزایش ویژگی یک آزمون غربالگری در صورت ثابت بودن شیوع بیماری در جامعه کدام یک از حالات زیر اتفاق می افتد

1.موارد مثبت زیادتر میشود

2.ارزش اخباری مثبت کاهش می یابد

3.موارد منفی کاذب کمتر میشود

4.ارزش اخباری مثبت افزایش میابد

لطفا با توضیح کامل و جدا از این سوال رابطه بین افزایش ویژگی با حساسیت و اخباری منفی و اخباری مثیت و منفی کاذب
ومثبت کاذب بگین :smilies-azardl (181 ممنون :65d6a5d6s:

مظلوم

New member
کدام یک از گزینه ها در مطالعات همگروهی صحیح نیست

1.در ابتدا مطالعه کل جمعیت به دو گروه مواجه یافته و مواجه نیافته تقسیم می شوند

2.هنگامی که پشتوانه مالی مناسب وجود دارد استفاده آن مفیدتر است

3.مناسبترین نوع مطالعه برای مواجهه های نادر است

4.پیامد های متعدد مربوط به مواجهه میتوانند به طور همزمان بررسی شوند

ممنون

fnpsh

New member
به نظر جواب سوال الف است . درسته؟

ممنون

simaa225

New member
سلام دوستان .درجواب سوال اول فک کنم ارزش اخباری + افزایش پیدا میکند.اگر شیوع هم یکسان باشد یک تغییرکوچک در ویزگی باعث افزایش ارزش اخباری + میگردد.درکل ارزش اخباری به هرسه عامل حساسیت َویژگی و شیوع بستگی دارد.اگرچه بین حساسیت و ویزگی تغییرویزگی مهمترازتغییرحساسیت می باشد . البته اگربا یک ازمایش با شیوع فراروان روبروباشیم شرایط فرق میکنه.ارزش اخباری منفی هم اگر ارزش احباری + افزایش پیدا کند کاهش می یابد.درمورد مثبت و منفی کاذب شما اگه به فرمول ویژگی نگاه کنیدمتوجه میشید با افزایش ویژگی مثبت کاذب کاهش مییابد و برعکس ومنفی کاذب هم با افزایش حساسیت کاهش و با کاهش آن افزایش می یابد. سوال دوم هم که گرینه اول درسته . ما در اول مطالعه کل جمعیت رو به دو گروه مواجهه یافته و نیافته تقسیم نمیکنیم. روی قسمتی از جمعیت این کارو انجام میدیم . امیدوارم درست جواب داده باشم . دوستان عزیز اگه جواب اشتباست راهنمایی کنید . مرسی

- - - Updated - - -

سلام دوستان .درجواب سوال اول فک کنم ارزش اخباری + افزایش پیدا میکند.اگر شیوع هم یکسان باشد یک تغییرکوچک در ویزگی باعث افزایش ارزش اخباری + میگردد.درکل ارزش اخباری به هرسه عامل حساسیت َویژگی و شیوع بستگی دارد.اگرچه بین حساسیت و ویزگی تغییرویزگی مهمترازتغییرحساسیت می باشد . البته اگربا یک ازمایش با شیوع فراروان روبروباشیم شرایط فرق میکنه.ارزش اخباری منفی هم اگر ارزش احباری + افزایش پیدا کند کاهش می یابد.درمورد مثبت و منفی کاذب شما اگه به فرمول ویژگی نگاه کنیدمتوجه میشید با افزایش ویژگی مثبت کاذب کاهش مییابد و برعکس ومنفی کاذب هم با افزایش حساسیت کاهش و با کاهش آن افزایش می یابد. سوال دوم هم که گرینه اول درسته . ما در اول مطالعه کل جمعیت رو به دو گروه مواجهه یافته و نیافته تقسیم نمیکنیم. روی قسمتی از جمعیت این کارو انجام میدیم . امیدوارم درست جواب داده باشم . دوستان عزیز اگه جواب اشتباست راهنمایی کنید . مرسی

diseases

Well-known member

ممنون

دوستان سئوال گزینه غلط رو میخواد !
گزینه 1 و 2 و 3 صحیح هستند.
در مورد گزینه 4 : در یک کوهورت (در جامعه ای مشخص) می توان چند نوع مواجهه را بطور همزمان بررسی کرد (و نه چند نوع پیامد)

diseases

Well-known member
سلام بر دوستان خوب (دیزیس و آیریس) سوال های که نیاز به تحلیل داره

با افزایش ویژگی یک آزمون غربالگری در صورت ثابت بودن شیوع بیماری در جامعه کدام یک از حالات زیر اتفاق می افتد

1.موارد مثبت زیادتر میشود

2.ارزش اخباری مثبت کاهش می یابد

3.موارد منفی کاذب کمتر میشود

4.ارزش اخباری مثبت افزایش میابد

لطفا با توضیح کامل و جدا از این سوال رابطه بین افزایش ویژگی با حساسیت و اخباری منفی و اخباری مثیت و منفی کاذب
ومثبت کاذب بگین :smilies-azardl (181 ممنون :65d6a5d6s:

گزینه 4
توضیحات رو هم دوستمون sima225 کامل ارائه دادن . فقط اینو اضافه کنم :
ارزش اخباری (چه مثبت و چه منفی) به شدت به شیوع بیماری در جامعه بستگی داره و در درجه دوم به حساسیت و ویژگی .

diseases

Well-known member
نکته :

برای تعیین حساسیت و ویژگی حتماً لازم نیست نمونه ای تصادفی از جامعه گرفته شود ولی
برای تعیین ارزش اخبـــاری حتماً لازمه نمونه ای تصادفی از جامعه گرفته شود .

diseases

Well-known member
نکته :

هر چه خطای تصـــادفی کاهش یابد : Reliability افزایش می یابد .
هر چه خطای سیستماتیک کاهش یابد : Validity افزایش می یابد .

Iris

New member
دوستان سئوال گزینه غلط رو میخواد !
گزینه 1 و 2 و 3 صحیح هستند.
در مورد گزینه 4 : در یک کوهورت (در جامعه ای مشخص) می توان چند نوع مواجهه را بطور همزمان بررسی کرد (و نه چند نوع پیامد)
با سلام و عرض ادب...
در مطالعه کوهورت ما چند نوع مواجهه و چند نوع پیامد رو میتونیم بررسی کنیم و من فک میکنم گزینه دوم غلط باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا