نظر شما راجع به کلید اولیه رشته بیوشیمی‌...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

shilan

New member
واقعا مرسی‌.
:smiliess (4):
یه سوال دیگه مگه اول 4s پر نمیشه بعد 3d؟

shilan

New member
چه جالب!من فکر می‌کردم حتما حتما اول s پر میشه!
اینم از تعاریف دقیقی‌ که بهمون گفتن! :13:
خداااااااااااااااااااا

raha11

New member
سوال 4زیست که گفته سوکسینات تولید میشه، خب کربس هم هست،درصورتی ک زده گزینه الف!:-(
گیاهان می توانند بر خلاف مهره داران از استیل کوا گلوکز بسازند.
ازدو مولکول استیل کوا یک مولکول سوکسینات بسازند و ان را وارد چرخه کربس می کنن و در نهایت تبدیل به کربوهیدرات میشود.
کتاب دکتر احسانی فصل 11- صفحه 377 و تست شماره 18 صفحه 403 همان کتاب.
[/quote]

امپراتو جان من تو ضروریات خوندم که استیل کوا حاصل از ایزوسیترات لیاز به گلی اکسالات تبدیل میشه بعد با یه استیل کوا دیگه توسط مالات سنتاز میشن مالات .اگزالواستات هم که میشه سوکسینات .با این حساب این سوال جواب صحیح نداره نظر شما چیه؟

raha11

New member
س54 الف -102 ب- در مورد کینورنین زده د ولی باید بشه ب چونکه ازکاتابولیسم تریپتوفانه که حلقه هتروسیکل داره ولی به کینورنات تبدیل نمیشه ./ س68 الف-116 ب-زده گزینه ج ولی ایزوانزیمای ا و 2 ldh مربوط به ماهیچه های قلبه تو سکته قلبی بالا میره مشابه این س تو ازمون 90 بود. س75 الف-28ب- نکته سوال 2+درنظر نگرفته ب درستشه . /س100الف-4ب- استیل کوا تبدیل به گلی اکسالت میشه اگزالو استاته که تبدیل به سوکسینات میشه این س ج صحیح نداره ./س 103الف-7ب- که واضحه الف میشه./ من منابع وزارت بهداشت نخوندم لطفا بقیه تومنابع پیداش کنین اعتراض بذارین

گیاهان می توانند بر خلاف مهره داران از استیل کوا گلوکز بسازند.
ازدو مولکول استیل کوا یک مولکول سوکسینات بسازند و ان را وارد چرخه کربس می کنن و در نهایت تبدیل به کربوهیدرات میشود.
کتاب دکتر احسانی فصل 11- صفحه 377 و تست شماره 18 صفحه 403 همان کتاب.

امپراتو جان من تو ضروریات خوندم که استیل کوا حاصل از ایزوسیترات لیاز به گلی اکسالات تبدیل میشه بعد با یه استیل کوا دیگه توسط مالات سنتاز میشن مالات .اگزالواستات هم که میشه سوکسینات .با این حساب این سوال جواب صحیح نداره نظر شما چیه؟[/quote]

مطالبت درسته ولی اینجا مهمه که ایزو سیترات توسط ایزو سیترات لیاز(آنزیم اختصاصی چرخه گلی اکسیلات) تبدیل به گلی اکسیلات و سوکسینات میشه.گلی اکسیلات با ترکیب یک استیل کوا دیگه توسط مالات سنتاز(دومین انزیم اختصاصی این چرخه) به مالات تبدیل میشه.سوکسینات وارد میتوکندری شده و در چرخه کربس قرار میگیرد و در نهایت به مالات تبدیل شده و سپس وارد سیتوزول میشه تو مسیر گلوکو نئوژنز تبدیل به گلوکز میشه.
از این مطلب هر ساله تو کنکور سوال اومده.

امپراتو جان من تو ضروریات خوندم که استیل کوا حاصل از ایزوسیترات لیاز به گلی اکسالات تبدیل میشه بعد با یه استیل کوا دیگه توسط مالات سنتاز میشن مالات .اگزالواستات هم که میشه سوکسینات .با این حساب این سوال جواب صحیح نداره نظر شما چیه؟

مطالبت درسته ولی اینجا مهمه که ایزو سیترات توسط ایزو سیترات لیاز(آنزیم اختصاصی چرخه گلی اکسیلات) تبدیل به گلی اکسیلات و سوکسینات میشه.گلی اکسیلات با ترکیب یک استیل کوا دیگه توسط مالات سنتاز(دومین انزیم اختصاصی این چرخه) به مالات تبدیل میشه.سوکسینات وارد میتوکندری شده و در چرخه کربس قرار میگیرد و در نهایت به مالات تبدیل شده و سپس وارد سیتوزول میشه تو مسیر گلوکو نئوژنز تبدیل به گلوکز میشه.
از این مطلب هر ساله تو کنکور سوال اومده.
[/quote]

منبع بیوشیمی لنینجر- ترجمه دکتر محمدی -انتشارات اییژ-چاپ 85- فصل 20- صفحه 855
بیوشیمی احسانی-فصل 11- صفحه 378

fd136692

New member
سوال 58بیو. مگه گزینه ج نمشه؟!
آخه گفته اپیمر باشن! اپیمر اختلاف در آرایش یک کربن هست،ک میشه گزینه ج. تو کلید زده ب!
گزینه ب هم میشه.لطفا نگید ک گزینه ج انانتیمرند.چون باید کربن شماره سه هم جاش عوض شه تا بتونن انانتیمر باشن.
درواقع دوگزینه صحیح داره!

آخرین ویرایش:

fatalist

New member
امپراتور یعنی تو میگی این سوال همون گلی اکسالات درسته؟

fatalist

New member
امپراتور تو که رفرنس خوندی اون سوال لیپاز زیست و اون سوال اوربیتال شیمی و اعتراض بذار به ما هم بگو دقیقشو تا ما هم اعتراض بذاریم شاید اثر کنه

fatalist

New member

nocerino

New member
اره گلی اگسیلات درسته.تو مریستم گیاهان گلی اگسی زوم وجودداره و در اونجا چربی به قند تبدیل میشه

س54 الف -102 ب- در مورد کینورنین زده د ولی باید بشه ب چونکه ازکاتابولیسم تریپتوفانه که حلقه هتروسیکل داره ولی به کینورنات تبدیل نمیشه ./ س68 الف-116 ب-زده گزینه ج ولی ایزوانزیمای ا و 2 ldh مربوط به ماهیچه های قلبه تو سکته قلبی بالا میره مشابه این س تو ازمون 90 بود. س75 الف-28ب- نکته سوال 2+درنظر نگرفته ب درستشه . /س100الف-4ب- استیل کوا تبدیل به گلی اکسالت میشه اگزالو استاته که تبدیل به سوکسینات میشه این س ج صحیح نداره ./س 103الف-7ب- که واضحه الف میشه./ من منابع وزارت بهداشت نخوندم لطفا بقیه تومنابع پیداش کنین اعتراض بذارین

من باهات موافقم.من خودم ب رو زدم ولی نمی دونم چرا اینا میگن د. کینورنین خودش حلقه داره و قبلش ان فرمیل کینورنین حلقه داره و تریپتوفان هم داره.من واقعا نمی دونم چرا میگن حلقه داره غلط هست.
تریپتوفان به ان فرمیل کینورنین تبدیل میشه وبعد به کینورنین اون هم به 3-هیدروکسی کینورنین اون هم به 3- هیدروکسی انترانیلات و طی 12 مرحله به استو استیل کوا تبدیل میشه.(کینورنات نداره اصلا)
من اینو اعتراض می زنم بچه ها شما هم بزنید
منبع : بیوشیمی هارپر- ترجمه دکتر سبحان نیا و ملک نیا-انتشارات ارجمند-چاپ 85- صفحه 313و317.
بیوشیمی دکتر احسانی - انتشارات پوران پژوهش- چاپ91- فصل 13- صفحه 542

داش محسن

New member

بچه ها دیگه به این سوال زیادی گیر ندین دیگه این سوال کاملا مشخص که گلی اکسالات میشه جوابشم اینه که تو هر 2 چرخه هم کربس هم گلی اکسالات سوکسینات تولید میشه ولی سوکسینات تولید شده در کربس مصرف میشه
ولی در گلی اکسالات سوکسینات به عنوان یه محصول فرعی از چرخه جدا میشه

امپراتور تو که رفرنس خوندی اون سوال لیپاز زیست و اون سوال اوربیتال شیمی و اعتراض بذار به ما هم بگو دقیقشو تا ما هم اعتراض بذاریم شاید اثر کنه

اعتراض سوال 7 زیست:
بر اساس طبقه بندی بین المللی لیپازها جزء گروه هیذرولازها طبقه بندی میگردند.
هیدرولازها نوع واکنشی که کاتالیز میکنند واکنش های هیدرولیز می باشد و ان هم انتقال گروه های عامل به آب(پس وجود اب الزامی است).
منبع : بیوشیمی لنینجر-ترجمه دکتر محمدی- انتشارات اییژ- چاپ 85- فصل 8 انزیم ها- صفحه 276

arshadbio

New member
سلام دوستان
در مورد کلید سوالات بخش بیوشیمی نظری ندارم اما بخش زیست احساس می کنم یکمی با نظر بنده یکمی متفاوته.
سوال 98 دفترچه الف (سوال 2 زیست) گزینه الف درسته.
سوال 100 دفترچه الف (سوال 4 زیست) گزینه ج درسته.
سوال 101 دفترچه الف (سوال 5 زیست) گزینه ج درسته.
سوال 103 دفترچه الف (سوال 7 زیست) گزینه الف درسته.
سوال 104 دفترچه الف (سوال 8 زیست) گزینه الف درسته.

raha11

New member
سلام دوستان
در مورد کلید سوالات بخش بیوشیمی نظری ندارم اما بخش زیست احساس می کنم یکمی با نظر بنده یکمی متفاوته.
سوال 98 دفترچه الف (سوال 2 زیست) گزینه الف درسته.
سوال 100 دفترچه الف (سوال 4 زیست) گزینه ج درسته.
سوال 101 دفترچه الف (سوال 5 زیست) گزینه ج درسته.
سوال 103 دفترچه الف (سوال 7 زیست) گزینه الف درسته.
سوال 104 دفترچه الف (سوال 8 زیست) گزینه الف درسته.

سلام س103 درس میگین ولی بقیش یه خرده دقت کن مثلا تو چرخه کربس استیل کوا به صورت2تا دی اکسید کربن خارج میشه/ واونی که پیامبر ثانویه اس فسفاتیدیل تری فساته!

اعتراض :سوال 54 بیوشیمی:کینورنین خودش حلقه داره و قبلش ان فرمیل کینورنین حلقه داره و تریپتوفان هم داره.من واقعا نمی دونم چرا میگن حلقه داره غلط هست.
تریپتوفان به ان فرمیل کینورنین تبدیل میشه وبعد به کینورنین اون هم به 3-هیدروکسی کینورنین اون هم به 3- هیدروکسی انترانیلات و طی 12 مرحله به استو استیل کوا تبدیل میشه.(کینورنات نداره اصلا)
من اینو اعتراض می زنم بچه ها شما هم بزنید
منبع : بیوشیمی هارپر- ترجمه دکتر سبحان نیا و ملک نیا-انتشارات ارجمند-چاپ 85- صفحه 313و317.
بیوشیمی دکتر احسانی - انتشارات پوران پژوهش- چاپ91- فصل 13- صفحه 542

جواب گزینه (ب) میشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا