یا حسین

دریا...

New member
تو دلم يه دنيا حرفه كه ميخوام بگم برا تو ، چي ميشه بيام ببينم حرم و كربُبلاتو
بـا خودم يه نـذري كردم كه اگه تو رو بـبينم ، با همـون نگاه اول جونمو بدم برا تو
آقـاجون دلم گرفتـه مثـل آسمون پائيز ، ميدونـم مـرغ دل من دوبـاره كرده هواتو
دل من سائـل عشقه ، دل تو ساحـل غـمها ، چي ميـشه كشتي قـلبم کناره بگيره با تو
چي ميشه خونه قلبم بشه جاي تو هميشه ، حك كني رو صفحه ی دل نقش روي دلرباتو

التماس دعا

nsj

New member
به نظر من تمام یاران امام حسین (ع) جانشان را در راه خدا برای امام دادند که به امام اسیبی وارد نشود . حضرت قاسم که دستش را مثل سپر جلوی شمشیر دشمن قرار داد که شمشیر به امام نخورد و حتی حضرت علی اصغر (ع) . السلام علیک یا ابا عبد الله السلام علیک ورحمته الله و برکاته.

PCR

New member
قربونه گلوی خشکیده و غربت و مظلومیتت برم یا حسین
حالا وسط دعا و مناجاتتون هم هستا... ولی این قسمت گلوی خشکیده خیلی نظر من رو جلب کرد... شما با استناد به کدوم تاریخ این حرف رو میگید؟تا اونجایی که تو کتاب تاریخ طبری ذکر شده ،آب بوده.اما من نمیدونم چرا تو عزاداری ها مثلا از ماجرای حضرت عباس و مشک آب میگن و .... چون همچین چیزی تو تاریخ ذکر نشده
در تاریخ طبری، داستان دیگری نوشته. در جلد 7 صفحه ی 3006 و 3007 نوشته که:

حضرت عباس با 50 نفر سرباز رفت، مشک ها رو پر کردند و برگشتند و آب رو به امام حسین رسوندند.

حالا من نمیدونم این ماجرای قطع دست و اینا دقیقا از کجا منشا گرفته...

بهارک

New member
[با سلام خدمت پی سی ار عزیز راستش من این قسمت رو واسه درد ودل با سرورم حسین بن علی درست کردم نه برای به نقد کشیدن واقعه های کربلا و روز عاشورا!من اسناد حرفم رو پس از بررسی دقیق براتون ارسال میکنم،و بحث رو اونجا ادامه میدیم باعرض معذرت و با آرزوی توفیق برای شما]

mohana

Well-known member
اما در مورد خود کتاب:
بیشتر قسمت های این کتاب به صورت روایته
یعنی:
حرفهای سلسله راوی و در نهایت ثبت میشه
مولف هم نظر خودشو وارد نمیکنه

گاهی اوقات بعضی از احادیث از تاریخ طبری نقل میشه اصلا آدم واقعا شاخ درمیاره...یه چیزایی که آدم فکر میکنه واقا این نویسندهه فکر هم میکرده؟!

یعنی شما داری به کتابی استناد میکنی که نویسنده اصلا پیش خود فکر نکرده این روایاتی که از 100 سال پیش(بر فرض مثال) بهش رسیده درسته یا نه!

majede

New member
فانوس اشکهایتان را روشن کنید...
ماه غریبی شهید نینواست...

majede

New member
گویند *می*نمی شود از راه گوش خورد
من *یاحسین *می شنوم مست میشوم

majede

New member
آنان که به گوش دل شنیدند تورا
رفتند وبه پای دل رسیدند تورا
آن کور دلان که بر دلت تیر زدند
دیدند تو را ولی ندیدند تورا....

majede

New member
محرم زیباترین نگارخانه در قلب هستی است
که زمین وآسمان وملک وملکوت و عرش وفرش را شگفت زده کرده است

PCR

New member
اما در مورد خود کتاب:
بیشتر قسمت های این کتاب به صورت روایته
یعنی:
حرفهای سلسله راوی و در نهایت ثبت میشه
مولف هم نظر خودشو وارد نمیکنه

گاهی اوقات بعضی از احادیث از تاریخ طبری نقل میشه اصلا آدم واقعا شاخ درمیاره...یه چیزایی که آدم فکر میکنه واقا این نویسندهه فکر هم میکرده؟!

یعنی شما داری به کتابی استناد میکنی که نویسنده اصلا پیش خود فکر نکرده این روایاتی که از 100 سال پیش(بر فرض مثال) بهش رسیده درسته یا نه!
دست شما درد نکنه....تاریخ طبری معتبرترین تاریخی هست که میشه بهش استناد کرد.اگر ما تاریخ طبری رو حذف کنیم میشه گفت بخش عظیمی از تاریخ اسلام رو حذف کردیم در اون صورت شاید شخصی به اسم حسین رو نشناسیم که بخوایم در مورد عاشورا صحبت کنیم.

اونوقت اگه به این کتاب استناد نکنیم میشه بگید باید به چی استناد کنیم؟به حرفهایی که پای منبر زده میشه؟کتاب تاریخ طبری نزیکترین کتاب تاریخی به تاریخ اسلام هست که خیلی از کتابهای تاریخی به همین کتاب استناد کردن...اگر کتاب تاریخ طبری رو قبول ندارین پس باید خیلی از روایتها از جنگها..بیعتهاو...رو نادیده بگیریم...شاید بشه گفت بدون تاریخ طبری ما هیچ درکی از تاریخ اسلام نداریم.....

sara77

New member
ااقای pcr منظوراز گلوی تشنه یا هرچیز دیگه اینه که دارن مظلومیت و بی کسی امام حسین رو نشون میدن حالا دیگه اب خورده یا نخورده اینقد مهم نیست همینه که دشمنای کثیف به امام حسین وطفل 6ماهشو خانوادش رحم نکردن اینقدی دل ادمو بدرد میاره که اگه بگیم اب خوردن یا نه اصن بحث جالبی نیست

PCR

New member
ااقای pcr منظوراز گلوی تشنه یا هرچیز دیگه اینه که دارن مظلومیت و بی کسی امام حسین رو نشون میدن حالا دیگه اب خورده یا نخورده اینقد مهم نیست همینه که دشمنای کثیف به امام حسین وطفل 6ماهشو خانوادش رحم نکردن اینقدی دل ادمو بدرد میاره که اگه بگیم اب خوردن یا نه اصن بحث جالبی نیست
بله خیلی وقایع هستن که دل آدم رو به درد میاره....حالا خوب شد شما طفل 6 ماهه رو گفتین.برای من یه سوالی هست...کسی که میخوا بره جنگ زن و بچه و ....همراه خودش میبره؟دوحالت داره
یا زن و بچه ای در کار نبوده که به استناد تاریخ زن و بچه بوده...که حالت اول از بین میره...
یا قصد جنگ نبوده!!!!

mohana

Well-known member
بله خیلی وقایع هستن که دل آدم رو به درد میاره....حالا خوب شد شما طفل 6 ماهه رو گفتین.برای من یه سوالی هست...کسی که میخوا بره جنگ زن و بچه و ....همراه خودش میبره؟دوحالت داره
یا زن و بچه ای در کار نبوده که به استناد تاریخ زن و بچه بوده...که حالت اول از بین میره...
یا قصد جنگ نبوده!!!!

پرتوی پژوهش مجتمع آموزش عالی فقه

+ اینکه
انجمن های مذهبی زیادی هستن که اصلا یکی از وظایفشون برطرف کردن شبهاته
شما میتونین سوالای خودتون و از اون ها بپرسین

sara77

New member
یا قصد جنگ نبوده!!!!
ucعزیز من مگه امام حسین خانوادشو برده؟؟خب بش حمله کردن تو خیمها چه حرفایی میزنین هاااااااااااااااااااااا

بهارک

New member
خدایا کمکم کن با سخنم باعث گمراهی کسی نباشم و همه انچه را که میدانم نگویم وهر انچه که نمیدانم را به زبان نیاورم،خدایا کمکم کن راهمان در دنیا راه سیدالشهدا باشد،و در اخرت ما رابا شهدای کربلا و سالار شهیدان محشور بفرما>آمین

آخرین ویرایش:

بهارک

New member
دوستان عزیزم قبلا هم عرض کردم من این تایپیک رو برای نقد واقعه کربلا درست نکردم من از pcrعزیز خواهش میکنم یک تایپیک با این مضمون راه بندازن که دوستان در اونجا تبادل اطلاعات کنن من هم حتما میام و از اطلاعات دوستان استفاده میکنم.با عرض تشکر از همه ی دوستان[/

آخرین ویرایش:
بالا