کار............کار.............

sevill1991

New member
آقا من یه سوال اساسی دارم:
بیوتکنولوژی بازار کاردارد آیا!؟!؟!؟!

لفطا!جواب بدید شدیدا نیازدارم به پاسخ این سوال

mf2009

New member
آقا من یه سوال اساسی دارم:
بیوتکنولوژی بازار کاردارد آیا!؟!؟!؟!

لفطا!جواب بدید شدیدا نیازدارم به پاسخ این سوال

اهل فن میگن که انگار خبری از کار نیست تو ایران مگر این که شرکت زیست بنیان بزنی شما

sevill1991

New member
اهل فن میگن که انگار خبری از کار نیست تو ایران مگر این که شرکت زیست بنیان بزنی شما

ها اینی که گفتی یعنی چه!؟؟!؟!؟!
بخدا دارم دق میکنم همه آینده زندگی من و نامزدم به این کنکور من بستگی داره یعنی کار بی کار؟!؟!؟!؟!؟!

mf2009

New member
ها اینی که گفتی یعنی چه!؟؟!؟!؟!
بخدا دارم دق میکنم همه آینده زندگی من و نامزدم به این کنکور من بستگی داره یعنی کار بی کار؟!؟!؟!؟!؟!
اگه تاپ باشی همیشه کار هست حتی میتونی تا دکترا بخونی استاد دانشگاه بشی ولی تو ارشد زیاد کار نیست جز کار تحقیقاتی اونم تو دانشگاه های تاپ

آخرین ویرایش:

biomar

New member
خودمونیم حالا مگه واسه دکترا کجا کار هست!؟

بگم چند نفر رو میشناسم ، دکترای بیکار یا فوقش با درآمد کم خوبه!؟
دکترا که میگم نه فقط با یه مدرک...
بلکه همون آدم تاپی که شما میگی...آدم های کوشا، آدم های نخبه خلاق...
آدم هایی که جایی مثل رویان روی هوا خواستتشون... اما هنوز معلقن و بی پول

خیلی از اینا یا با بی پولی میسازن، یا کار غیر مرتبط میکنن که درآمد داشته باشن
وقتی هم فارغ التحصیل میشن بازم خیلیهاشون چند تا کارو با هم میکنن چون درآمد با یه کار زیاد نیست.

ینی اینه اوضاع مملکت... هیچ تضمینی واسه هیچی وجود نداره دوست عزیز.
وقتی هزار تا رشته میگیرن و هی ظرفیت زیاد میکنن اما ازون طرف هیچ بودجه و کاری براشون تعریف نمیشه همینه...
خصوصا رشته های علوم پایه و باز خصوصا زیست شناسی.

هر سال چند نفر فارغ التحصیل میشن و هر سال چند نفر استاد استخدام!؟ غیر قابل قیاسه!
بعدم باید دید انتظار افراد از حقوق چقدره!؟
شاید کسی دوست نداشته باشه 12 سال (تازه اگه فرض کنیم بدون فاصله قبول شه) درس بخونه سه بار کنکور بده کلی زحمت بکشه برای پایان نامه هاش
ولی حتی یک سوم یه مهندس با معدل 12 فارغ التحصیل از پیام نور ضعبه فلان روستا، درآمد نداشته باشه!

شما ندیدید در بعضی دانشگاه ها استادان ارجمند داشنگاه رو قبضه میکنن و اجازه استخدام جوونا رو نمیدن،
مبادا از تعداد پایان نامه هایی که دارن کم بشه ...
مگه کارهای تعریف شده یا کار کارمندی و آزمایشگاهی شانسش چقدره؟!
نه تنها برای بیوتک ... تو کل رشته ها ی علوم پایه کارهای تعریف شده زیاد نیستن...

هرکی وارد این رشته ها میشه باید اینارو بدونه و باهاش کنار بیاد
وگرنه هر چه زودتر ماهی رو از اب بگیری تازه تره!!!

قبول دارم کارآفرینی میشه کرد و خلاقیت میشه داشت و باید تلاش کرد و الخ...

اما کیه که ندونه یه کسی با رتبه ی صدهزار کنکور که میره پیام نور فلان روستا یه مدرک مهندسی فلان رشته میگیره ،
خیلی امکانش بیشتره با سن 22 23 سال بره سر کار تا یه دکترایی که رتبه ی اول بوده و نخبه و توی سن 30 و ...

هرکسی بنابر انتظارات و استعدادها و صبرش باید این حقایق رو ببینه و بهترین انتخاب خودش رو انجام بده.

اینو میدونم خیلی از ماها با رویا وارد این رشته ها شدیم... یا عشق... هنوزم همینطوره... اما رویا کجا واقعیت کجا!

کسایی که مسئله ی مالی براشون اهمیت خاصی داره،
آقایونی که توی سن پایینتر میخوان ازدواج کنن و منبع درآمد دیگه ای ندارن،
یا کسایی که تحمل بی پولی و بیکاری رو ندارن (کار راحتی هم نیست)
بیخیال این راه بشن چون واقعیت رو نمیشه انکار کرد یا ازش فرار کرد.

آدم خوبه خوشبین باشه خوبه امیدوار باشه اما نه در حدی که به توهم برسه!

(اینارو میگم چون هر بار چنین حرفی زدم بعضیا هی دم از علاقه و علم و مثبت نگری و امید و این چیزا زدن،
همه اینا سر جاش و ارزشمند، بر منکرش، اما هر کسی تحمل و توان چنین راهی رو نداره بهتره از اول آدم بدونه قدم تو چه مسیری میذاره.)

من یه چیزایی از نزدیک دیدم و میدونم متاسفانه نمیتونم اینجا بگم... که واقعیات هستن و هرکسی تاب تحملشون رو نداره .
(اصلا هم بد نیست که کسی تحمل نداشته باشه! همه آدما روحیه ی مشابه ندارن و نمیخوام بگم اونی که این راهو تحمل کنه لزوما آدم بهتریه... سوء تفاهم نشود!)

دوستانه در حد یه پیشنهاد...
در صورتی که به شاخه های فنی علاقه دارید، میتونید واسه ارشد برید فنی
حتی اگه پیام نور یا علمی کاربردی و آزاد هم برید براتون کار پیدا میشه به هر حال.
یا حتی برید کارشناسی یه رشته فنی بگیرید دوباره!
(خودم یه مدت تو فکرش بودم)
برای درآمد داشتن خیلی کارای بهتر میشه انجام داد غیر از ادامه تحصیل، اونم ادامه تحصیل توی رشته های ما!!

آخرین ویرایش:

Aysel

New member
خودمونیم حالا مگه واسه دکترا کجا کار هست!؟

بگم چند نفر رو میشناسم ، دکترای بیکار یا فوقش با درآمد کم خوبه!؟
دکترا که میگم نه فقط با یه مدرک...
بلکه همون آدم تاپی که شما میگی...آدم های کوشا، آدم های نخبه...
آدم هایی که جایی مثل رویان روی هوا خواستتشون... اما هنوز معلقن و بی پول

خیلی از اینا یا با بی پولی میسازن، یا کار غیر مرتبط میکنن که درآمد داشته باشن
وقتی هم فارغ التحصیل میشن بازم خیلیهاشون چند تا کارو با هم میکنن چون درآمد با یه کار زیاد نیست.

ینی اینه اوضاع مملکت... هیچ تضمینی واسه هیچی وجود نداره دوست عزیز.
وقتی هزار تا رشته میگیرن و هی ظرفیت زیاد میکنن اما ازون طرف هیچ بودجه و کاری براشون تعریف نمیشه همینه...
خصوصا رشته های علوم پایه و باز خصوصا زیست شناسی.

هر سال چند نفر فارغ التحصیل میشن و هر سال چند نفر استاد استخدام!؟ غیر قابل قیاسه!
بعدم باید دید انتظار افراد از حقوق چقدره!؟
شاید کسی دوست نداشته باشه 12 سال (تازه اگه فرض کنیم بدون فاصله قبول شه) درس بخونه سه بار کنکور بده کلی زحمت بکشه برای پایان نامه هاش
ولی حتی یک سوم یه مهندس با معدل 12 فارغ التحصیل از پیام نور ضعبه فلان روستا، درآمد نداشته باشه!

شما ندیدید بعضی دانشگاه ها استادان ارجمند داشنگاه رو قبضه میکنن و اجازه استخدام جوونا رو نمیدن،
مبادا از تعداد پایان نامه هایی که دارن کم بشه ...
مگه کارهای تعریف شده یا کار کارمندی و آزمایشگاهی شانسش چقدره؟!
نه تنها برای بیوتک ... تو کل رشته ها ی علوم پایه کارهای تعریف شده زیاد نیستن...

هرکی وارد این رشته ها میشه باید اینارو بدونه و باهاش کنار بیاد
وگرنه هر چه زودتر ماهی رو از اب بگیری تازه تره!!!

قبول دارم کارآفرینی میشه کرد و خلاقیت میشه داشت و باید تلاش کرد و الخ...

اما کیه که ندونه یه کسی با رتبه ی صدهزار کنکور که میره پیام نور فلان روستا یه مدرک مهندسی فلان رشته میگیره ،
خیلی امکانش بیشتره با سن 22 23 سال بره سر کار تا یه دکترایی که رتبه ی اول بوده و نخبه و توی سن 30 و ...

هرکسی بنابر انتظارات و استعدادها و صبرش باید این حقایق رو ببینه و بهترین انتخاب خودش رو انجام بده.

اینو میدونم خیلی از ماها با رویا وارد این رشته ها شدیم... یا عشق... هنوزم همینطوره... اما رویا کجا واقعیت کجا!

پس به نظر من کسایی که مسئله ی مالی براشون اهمیت خاصی داره،
آقایونی که توی سن پایینتر میخوان ازدواج کنن و منبع درآمد دیگه ای ندارن،
یا کسایی که تحمل بی پولی و بیکاری رو ندارن (کار راحتی هم نیست)
بیخیال این راه بشن چون واقعیت رو نمیشه انکار کرد یا ازش فرار کرد.

آدم خوبه خوشبین باشه خوبه امیدوار باشه اما نه در حدی که به توهم برسه!

(اینارو میگم چون هر بار چنین حرفی زدم بعضیا هی دم از علاقه و علم و مثبت نگری و امید و این چیزا زدن،
همه اینا سر جاش و ارزشمند، بر منکرش، اما هر کسی تحمل و توان چنین راهی رو نداره بهتره از اول آدم بدونه قدم تو چه مسیری میذاره.)

من یه چیزایی از نزدیک دیدم و میدونم متاسفانه نمیتونم اینجا بگم... که واقعیات هستن و هرکسی تاب تحملشون رو نداره .
(اصلا هم بد نیست که کسی تحمل نداشته باشه! همه آدما روحیه ی مشابه ندارن و نمیخوام بگم اونی که این راهو تحمل کنه لزوما آدم بهتریه... سوء تفاهم نشود!)

دوستانه یه چیزی میگم در حد یه پیشنهاد...
در صورتی که به شاخه های فنی علاقه دارید، میتونید واسه ارشد برید فنی
حتی اگه پیام نور یا علمی کاربردی و آزاد هم برید براتون کار پیدا میشه به هر حال.
یا حتی برید کارشناسی یه رشته فنی بگیرید دوباره!
(خودم یه مدت تو فکرش بودم)
خلاصه این که برای درآمد داشتن خیلی کارای بهتر میشه انجام داد غیر از ادامه تحصیل، اونم ادامه تحصیل توی رشته های ما!!
خیلی خیلی خیلی خوشحالم که بالاخره یکی پیدا شده که تو این مدت یک حرف راست بزنه
خیلی خوب واقعیت ماجرا رو گفتی ممنونم ازت

TrueLove90

New member
...

به مدرک نیست !

آدم اگه خودش تلاش کنه میتونه ایجاد کارکنه ، همراه اینکه دانشش رو میبره بالا ، کارعملی و تکنیکها رو یاد بگیری و خودی نشون بدی ،

حتی در مقطع کارشناسی هم میشه !!

وگرنه بشینی فقط تئوری بخونی به امید اینکه یکی دستتو بگیره ببره سر کار خیـــــــــلی سخته ! حتی با دکترا

...

hanas68

New member
اصلا خوب نیست ک برای به اثبات رسوندن حرفتون دیگران رو پله خودتون میکنین، مگه پیام نور چشه؟ من خودم از دانشگاه پیام نور با معدل 17 زیست خوندم. لطفا ب هرقشری توهین نکنین، اینقد دانشگاه ملیو تو سر ماها پیام نوریا نکوبین و در ضمن مارو با دانشگاه آزاد نندازین، کاش موقع امتحانات ما باشین و مارو ببینین ک با چه امکانات کمی درس میخونیم و همیشه موفق هستیم.:smiliess (6):

هانیه

Well-known member
اصلا خوب نیست ک برای به اثبات رسوندن حرفتون دیگران رو پله خودتون میکنین، مگه پیام نور چشه؟ من خودم از دانشگاه پیام نور با معدل 17 زیست خوندم. لطفا ب هرقشری توهین نکنین، اینقد دانشگاه ملیو تو سر ماها پیام نوریا نکوبین و در ضمن مارو با دانشگاه آزاد نندازین، کاش موقع امتحانات ما باشین و مارو ببینین ک با چه امکانات کمی درس میخونیم و همیشه موفق هستیم.:smiliess (6):

منظور قیاس دانشگاه ها نبود حنا جان...منظور کلی ایشون این بود تو رشته فنی با بارتبه موبایل فبول شی...یک ی رشته تجربی با رتبه خیلی خیلی کمتر ...برای رشته های فنی کار هست برای ما ها نه..که خب درستم میگن..من با لیسانس زیست چیکار میتونم بکنم؟ولی دوستم با توجه به اینکه دختر هم هست با لیسانس عمران ماشین زیرپاشه..رتبه منم از مال اون بهتربودش..تودانشگاه بهتری هم نسبت به اون دوستم قبول شدم...حالا اون کجا می کجا...بگذریممممممممممممممممممممممممممممممممم.......

biomar

New member
...
به مدرک نیست !
آدم اگه خودش تلاش کنه میتونه ایجاد کارکنه ، همراه اینکه دانشش رو میبره بالا ، کارعملی و تکنیکها رو یاد بگیری و خودی نشون بدی ،
حتی در مقطع کارشناسی هم میشه !!
وگرنه بشینی فقط تئوری بخونی به امید اینکه یکی دستتو بگیره ببره سر کار خیـــــــــلی سخته ! حتی با دکترا

یادم رفته بود این تاپیکو!!!! یک بار دیگه متنمو بخونید قشنگ این حرف شمارو باز کردم گفتم اینطوری نیس!!!!
مرز بین مثبت نگری و خیال باریکه (ببخشید). همه حرفاتون قشنگه! منم باور دارم. ولی سختیش زیاده!
اونی که میخواد بیاد توی این رشته ها، یا مردده یا پول براش خیلی مهمه باید و باید اینارو بدونه.

اینکه با خیالای مثبت جلو بری کار شاقی نیست. اینکه حقیقت رو حتی اگه تلخ، باور داشته باشی ولی بازم تلاش کنی ارزش داره.
با تمام این مشکلات منم مثل شماها همین راهو انتخاب کردم.
اما اون کسی که دلش نمیخواد این راهو انتخاب کنه لزوما به معنای سطح پایین بودنش نیست و ما هم که این سختی رو انتخب کردیم لزوما چیزی برتر از بقیه نداریم!

بحثم راه های مختلفی بود که هرکسی به فراخور موقعیت و ظرفیت و نیاز و علاقه باید انتخاب کنه. ولی با چشم باز باز باز!
اینکه با کارشناسی هم میشه کار کرد و منتظر کسی نشد و ... نگفتم نمیشه! هیچی نشد نیس.
ولی امکانشم یه بررسی بکنیم! میبینیم خیلی ضعیفه تو این مملکت! من اطرافم زیاد دارم...
ته تهش هزار جور کارم بکنی یه مقایسه کنی زحمتتو،طول سالهای درس خوندنتو،مشکلات کار و الخ ..
میبینی رشته های ما برای کسی که میخواد درآمد خوب داشته باشه یا ثروتمند باشه راه مناسبی نیست!
برای پول در آوردن که نمیان زیست!! میرن مهندسی و بیزینس و کار ازاد!

حرف من اینه! شرایط برای کسی با رتبه ی صدهزار مهندسی از نظر مالی "راحت تره" تا دکترای درسخون عالم دانشمند رشته ی ما!!!
( اینم گفتم که باز نگین اگه خوب باشی اگه دانشمند باشی اگه فعال باشی اگه اگه اگه... اونوقت درآمد و کارت تضمینه!
اونوقت لزوما پول دستت میاد و نتیجه زحماتتو میگیری و...
نه هیچی توی رشته ی ما تضمین نداره!!! کار ایجاد کردن هم توی رشته های علوم پایه مثل مغازه زدن نیست که بشه هرکسی یه گوشه یه کاری بزنه!
اولا خیلی کارا توی ایران برد نداره - ثانیا سنگ اندازی زیاده یعنی مقاومت سنگ میخواد. ممکنه سالها طول بکشه تا به یه مال و جایگاه کاری برسی.
ثالثا دست خیییییلی زیاد شده. بازم میگم نکه بگم نشده یا بخوام نا امید کنم اونجوریام گل و بلبل نیست و به راحتی رشته های دیگه نیست. از من گفتن بود به هر حال! )

اینارو از هوا نمیگما از نزدیک دیدم که میگم! خو نمیتونم الان هویت بعضیا رو فاش کنم از زندگیشون براتون بگم که مستند باشه باورتون بشه.
شما یه سر به رویان بزنید مثلا! ببینید چند تا دکترای نمونه با چندین سال سابقه کار و سن وسال گذشته، با علم و خلاقیت و تلاش بالا (نه تئوری خون و بی علم و تنبل منتظر کار!!)
اونجا با حقوق بخور و نمیر میسازن و از صبح تا یازده دوازده شب کار میکنن یه روز تعطیلم ندارن!
فقط این وضعیت رو مقایسه کردم با وضعیت خیلی رشته های دیگه.

این حرفا رو برای خودمون نمیزنم که دگ انتخابمونو انجام دادیم. برای اونی میگم که امید داره دکترا بگیره پولدار بشه!
یا فکر میکنه دکترا بگیره حتما و فورا میتونه یه کاری ایجاد کنه به خودکفایی برسه یا استخدام بشه! برای اونا گفتم که اگه انتخاب های دگ ای دارن بهش فکر کنن. بررسی کنن.
ببینن از درس چی میخوان!؟ پول!؟ کار!؟ علم!؟ تحقیق!؟ با چشم باز انتخاب کنن.

دوست عزیز ببخشید من قصدم توهین به شخصی که پیام نور میره نبود! شما درست میگی استثنا زیاده.
کسایی که بعدها جبران میکنن و موفق تر از دانشجوهای بهترین دانشگاهای دولتی میشن.
اما من به طور کلی گفتم.
همونطور که دوستمون گفت خودم رو میبینم با رتبه 2000 که رفتم زیست و دوستایی داشتم که بیوتک میخوندن همه با رتبه های 600 تا 800
(یکی از دانشگاهای دولتی تهران بودم اسم نمیبرم).
بعد دوستای دیگمو میبینم که با 17 هزار رفتن مهندسی شبانه شهرستان خوندن الان بیا و ببین درآمد و آرامش و زندگیشون رو...
باز کسایی رو میبینم که اصلا هیچی بارشون نیست اما صرف داشتن مدرک با اسم مهندسی استخدام میشن میتونن باری از رو دوش خونواده بر دارن، ازدواج کنن و ..
خب اینا مگه دروغه!؟ اینا واقعیته! من از لحاظ انسانی و اخلاقی که نگفتم اونایی که پیام نور میرن پایینن!
به هر حال پیام نور واحدهای روستایی مثلا، رتبه ی خیلی خیلی پایین تری میخواد. نگفتم شما درس نمیخونید یا نمره الکی بهتون میدن!
ولی سطح آموزش و امکانات آموزشی و پژوهشی یه فرقی میکنه دیگه! نگید نمیکنه!!!! حقیقتو که نمیشه انکار کرد آخه
(بازم میگم توی هر دانشگاهی دانشجوهای استثنا هم هست من کلی گفتم . خدا عالمه اصلا قصدم بی احترامی یا کوچک کردن نیست)

آخرین ویرایش:
بالا