هر روز یک سوال جدید از مباحث علمی انگل شناسی

medical.1990

New member
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده کارشناس علوم آزمایشگاهی و دانشجوی ارشد زیست شناسی(میکروبیولوژی) آزاد هستم.
به نظر شما اگه واسه Ph.D انگل شناسی شرکت کنم.در صورت قبولی در آزمون شانس قبول شدن در مصاحبه رو دارم؟
البته به شرط داشتن:
پایان نامه مرتبط
سابقه کار
گواهی گذراندن کارگاه
3 مقاله
چاپ 3 جلد کتاب

Hamidvet

New member
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده کارشناس علوم آزمایشگاهی و دانشجوی ارشد زیست شناسی(میکروبیولوژی) آزاد هستم.
به نظر شما اگه واسه Ph.D انگل شناسی شرکت کنم.در صورت قبولی در آزمون شانس قبول شدن در مصاحبه رو دارم؟
البته به شرط داشتن:
پایان نامه مرتبط
سابقه کار
گواهی گذراندن کارگاه
3 مقاله
چاپ 3 جلد کتاب

سلام دوست عزیزم، شما هرچه بیشتر مقاله هایی که نوشتی کتبی که چاپ کردی، کارگاه هایی که شرکت کردی مرتبط با موضوع انگل شناسی پزشکی باشه امتیازت بیشتره شانست بهتره .... حالا خودت حساب کن چی داری دیگه؟! آیا همچی چیزائی رو مرتبط باشه داری؟! ....

vet lab sciences

New member
در مورد سستود دیفیلوبوتریوم لاتوم کدام عبارت صحیح است؟
1) ماهی ها میزبان واسط و انسان میزبان نهایی 2) ماهی ها میزبان نهایی و انسان میزبان واسط
3) نرم تنان و ماهی ها میزبان واسط و انسان میزبان نهایی 4) نرم تنان میزبان نهایی و انسان میزبان واسط

خودم فکر می کنم 1 باشه ، چون سیکلوپس ها Crustacean (سخت پوست) هستند.درسته؟:21:

آخرین ویرایش:

vet lab sciences

New member
ممنون دوست عزیز.:a2d3:
خودمم سوال 1 رو بین 2 و 4 شک داشتم.
سوال 2 رو هم نظرم رو گزینه ی 1 بود ولی مطمئن نبودم.

3-کدام محلول جهت مشاهده ی بهتر مایت ها در نمونه ی مشکوک استفاده می شود؟
1) KOH
2) NaCL
3) NaOH
4) KCL

خودم پیداش کردم گزینه ی 1 یا همون پتاس.

Soroush Star

New member
جواب درست : گزینه 3 هست

توضیحات :

در چرخه زندگی بوترید ها ( مثل سستود دیفیلوبوتریوم لاتوم ) 2 نوع لارو وجود دارد : پروسرکوئید ، پلروسرکوئید .

انسان ( میزبان نهایی ) تخم انگل را دفع میکند . این تخم همانند تخم ترماتودها دارای دریچه هست .
تخمها به هنگام دفع فاقد جنین هستند و پس از مدتی در درون آب دارای جنین میشن .
این جنین کوراسیدیوم نام داره . کوراسیدیوم در آب شنا میکنه و خودشو به اولین میزبان واسط ( نرم تن : سیکلوپس ) میرسونه ، در بدن سیکلوپس کوراسیدیوم تبدیل به پروسرکوئید میشه . اگر سیکلوپس توسط ماهیان کوچک ( میزبان واسط دوم ) خورده بشه ، لارو پروسرکوئید تبدیل به لارو پلروسرکوئید میشه .

اگر ماهیان کوچک توسط ماهیان بزرگ خورده بشن ، لارو پلروسرکوئید دیگه رشد نمیکنه چون ماهیان بزرگ در نقش میزبان انتقالی (پاراتنیک) عمل میکنن .

در نهایت اگر این ماهیان بزرگ توسط انسان و سایر پستانداران خورده بشن ، انگل چرخه خودشو کامل میکنه و بالغ میشه .

در نتیجه ، در چرخه زندگی دیفیلوبوتریوم لاتوم :

نام جنین : کوراسیدیوم ( مژه دار ) ، مرحله لاروی اول : پروسرکوئید ( در بدن سیکلوپس که میزبان واسط اول هست )

مرحله لاروی دوم : پلروسرکوئید ( در بدن ماهیان کوچک که میزبان واسط دوم هستن )

میزبان پاراتنیک : ماهیان بزرگ

میزبان نهایی : انسان ، پستانداران دریایی و خشکی زی

vet lab sciences

New member
جواب درست : گزینه 3 هست

توضیحات :

در چرخه زندگی بوترید ها ( مثل سستود دیفیلوبوتریوم لاتوم ) 2 نوع لارو وجود دارد : پروسرکوئید ، پلروسرکوئید .

انسان ( میزبان نهایی ) تخم انگل را دفع میکند . این تخم همانند تخم ترماتودها دارای دریچه هست .
تخمها به هنگام دفع فاقد جنین هستند و پس از مدتی در درون آب دارای جنین میشن .
این جنین کوراسیدیوم نام داره . کوراسیدیوم در آب شنا میکنه و خودشو به اولین میزبان واسط ( نرم تن : سیکلوپس ) میرسونه ، در بدن سیکلوپس کوراسیدیوم تبدیل به پروسرکوئید میشه . اگر سیکلوپس توسط ماهیان کوچک ( میزبان واسط دوم ) خورده بشه ، لارو پروسرکوئید تبدیل به لارو پلروسرکوئید میشه .

اگر ماهیان کوچک توسط ماهیان بزرگ خورده بشن ، لارو پلروسرکوئید دیگه رشد نمیکنه چون ماهیان بزرگ در نقش میزبان انتقالی (پاراتنیک) عمل میکنن .

در نهایت اگر این ماهیان بزرگ توسط انسان و سایر پستانداران خورده بشن ، انگل چرخه خودشو کامل میکنه و بالغ میشه .

در نتیجه ، در چرخه زندگی دیفیلوبوتریوم لاتوم :

نام جنین : کوراسیدیوم ( مژه دار ) ، مرحله لاروی اول : پروسرکوئید ( در بدن سیکلوپس که میزبان واسط اول هست )

مرحله لاروی دوم : پلروسرکوئید ( در بدن ماهیان کوچک که میزبان واسط دوم هستن )

میزبان پاراتنیک : ماهیان بزرگ

میزبان نهایی : انسان ، پستانداران دریایی و خشکی زی

چرخه ش درست ، ولی سروش جان فکر نمی کنی ، سیکلوپس سخت تن باشه!!:(50):
چون تو ویکی پدیا ، ساب فایلوم سیکلوپس رو زده کراستیشیا !! حالا این چجور نرم تنه ؟! :smiliess (11):

Cyclops (genus) - Wikipedia, the free encyclopedia

Soroush Star

New member
درست میگی ، سیکلوپس از سخت پوستان هست ولی به نظرم نظر طراح تست این بوده که سیکلوپس رو نرم تن در نظر گرفته باشه .

چون در چرخه زندگی این سستود تعداد 2 مورد میزبان واسط حضور داره :smilies-azardl (181

به نظرم این تست از نظر گزینه ها مشکل داشته باشه :(50): :j58r36j3gcr4suxymup

vet lab sciences

New member
درست میگی ، سیکلوپس از سخت پوستان هست ولی به نظرم نظر طراح تست این بوده که سیکلوپس رو نرم تن در نظر گرفته باشه .

چون در چرخه زندگی این سستود تعداد 2 مورد میزبان واسط حضور داره

به نظرم این تست از نظر گزینه ها مشکل داشته باشه :(50): :j58r36j3gcr4suxymup

اگه اینجور باشه که سیکلوپس رو نرم تن در نظر گرفته باشه که باید بره دنبال بازیش!!:smiliess (15):
ولی سروش جان فکر کنم این تست ازون ریزه کاریا بود!
چون گزینه ی 1 فی نفسه درسته ، چون انسان اصلیه و ماهی هم واسط ، صرفنظر از تعداد میزبانان.
یستردی (yesterday) ؟؟!!!!!!:25r30wi:

آخرین ویرایش:

Soroush Star

New member
آره درست میگی شاید ریزه کاری داشته و من دقت نکردم :(50):

ولی همه احتمالات وجود داره

vet lab sciences

New member
هیچ دوکی جان و استاد سروش!:bunnyearsmiley:
همین سوالای بی کلید ، ambiguous ! غلط و ... !!:sad::wacsmiley:

Hamidvet

New member
هیچ دوکی جان و استاد سروش!:bunnyearsmiley:
همین سوالای بی کلید ، ambiguous ! غلط و ... !!:sad::wacsmiley:

سوالای دکترای Ph.D مای بدبخت رو هم ببینی بعد به ما هم رحمت میاد؛ بوخودا بعضی وقتا این طراحا ی سوالا میارن که نپرس ... از سروش بپرس بهت میگه!!!

Soroush Star

New member
رضا جان ، زیاد سخت نگیر .

فردا یک تست میارم توی بخش پاتوق انگل شناسی 93 قرار میدم ، تا شاهکار طراح کنکور امسال ( ارشد انگل شناسی پزشکی ) رو ببینی ..

شبت خوش رضا جان :riz304::smiliess (10): :smiliess (9):

vet lab sciences

New member

سوالای دکترای Ph.D مای بدبخت رو هم ببینی بعد به ما هم رحمت میاد؛ بوخودا بعضی وقتا این طراحا ی سوالا میارن که نپرس ... از سروش بپرس بهت میگه!!!

خب دوکی جان ، پزشکی لااقل یه چیش خوبه که رفرنساش معلومه ، یعنی درستی گزینه ها رو بر اساس رفرنسای معرفی شدشون میزارن.
ولی دامپزشکی چی !!
دانشجوی بیچاره باید 10تا رفرنس بخونه ، بعد آخرشم یا سوال غلط باشه یا تو اون رفرنسا نباشه!!!!!!:smiliess (15)::smiliess (15):
برای نمونه من یه سری از جوابای سوالات رو با زبون انگلیسی پیدا می کنم!!
فر اگزمپل ! رفلکس فلهمن رو هرچی تو رفرنسام گشتم پیدا نکردم.
آخر با سرچ انگلیسی پیداش کردم.سرچ فارسی هم که مفت نمی ارزه!

Hamidvet

New member
خب دوکی جان ، پزشکی لااقل یه چیش خوبه که رفرنساش معلومه ، یعنی درستی گزینه ها رو بر اساس رفرنسای معرفی شدشون میزارن.
ولی دامپزشکی چی !!
دانشجوی بیچاره باید 10تا رفرنس بخونه ، بعد آخرشم یا سوال غلط باشه یا تو اون رفرنسا نباشه!!!!!!:smiliess (15)::smiliess (15):
برای نمونه من یه سری از جوابای سوالات رو با زبون انگلیسی پیدا می کنم!!
فر اگزمپل ! رفلکس فلهمن رو هرچی تو رفرنسام گشتم پیدا نکردم.
آخر با سرچ انگلیسی پیداش کردم.سرچ فارسی هم که مفت نمی ارزه!

آره من همیشه انگلیسی سرچ میکنم، راحتتر و زودتر گیر میاد!!!
شما کی آزمون داری عزیزم؟!
آماده ای حسابی نه؟!:smiliess (3):

بالا