نابغه های ایرانی مقیم امریکا- بخندیم یا گریه کنیم؟

epi_info

New member
این لیست و ببینید . من که اینا رو می*بینم نمی*دونم ناراحت شم یا خوشحال؟ باید به خودم ببالم یا قبطه؟:13:
علم اگر در ثریا باشد مردمانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت…..

صنعت، تجارت و فناوری:

آوید مجتبایی
امید کردستانی (گوگل)
سینا تمدن (معاونت امور برنامه*های کاربردی در شرکت اپل)
پیر امیدیار (ای*بِی e-bay)
بیژن داوری (معاون ارشد شرکت آی*بی*ام)
انوشه انصاری (رئیس موسسه فناوری تل*کام و حامی*مالی جایزه انصاری)
علی*اصغر عبداله*زاده (متخصصccie cissp [۵] ) (رئیس انیستیتو فناوری PERSIAN DATA و برنده جایزه المپیادACM)
فرزاد ناظم (معاون ارشد فن*آوری در شرکت یاهو تا ژوئن سال ۲۰۰۷)
وحید تارخ (مخترع کدهای فضا-زمان در مخابرات)
حسین اسلامبولچی (شرکت مخابرات آمریکا AT&T) وبسایت AT&T
محسن معظمی*(معاون ارشد شرکت سیسکو سیستم)
ناصر بزرگ گرایلی (نایب رئیس شرکت اینتل)
گلبرگ پارس*تبار، نایب رئیس شرکت جواهرسازی هری وینستون.

علمی*:

مهندسی برق :

پروفسور لطفی ع.زاده، پدر منطق فازی
فریناز کوشانفر، استاد دانشگاه رایس
همایون سراجی محقق برجسته روباتیک در ناسا و استاد سابق دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف
محمد شاهیده پور، فلوی IEEE و رییس دانشکدهٔ مهندسی برق موسسه فناوری ایلینوی
یحیی رحمت سمیعی، رییس سابق دانشکدهٔ مهندسی برق دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس و مدیر آزمایشگاه تحقیقات، تحلیل و اندازه گیری آنتن (ARAM) یو سی ال ای
بهزاد رضوی، فلوی IEEE و استاد برجسته مدارهای آنالوگ دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس
علی عمادی، رییس آزمایشگاه تحقیقاتی خودروهای الکتریکی*هایبریدی در موسسه فناوری ایلینوی
منیژه رازقی، ریاست مرکز تجهیزات کوانتمی، دانشگاه نورث وسترن.
قوام شهیدی، فلوی IEEE، فلوی IBM و مدیر سابق توسعه منطقی کیفیت بالای میکروالکترونیک IBM
حمید جعفرخانی فلوی IEEE و استاد دانشگاه کالیفرنیا در ارواین
نریمان فروردین فلوی IEEE و معاون دانشگاه مریلند در کالج پارک
اشکان آسیایی پور National Aeronautics and Space Administration – NASA and SETİ İnstitute Education: Ph.D. in Information Security Engineering Specialty: Electronics, aerospace, computer hardware and software, telecommunications

علوم انسانی:
سید حسین مدرسی طباطبایی، استاد مطالعات خاور نزدیک دانشگاه پرینستون
محسن کدیور، استاد مدعو فلسفه اسلامی*دانشگاه دوک
سید حسین نصر
علی محمدی، رئیس دانشکده باستان*شناسی دانشگاه*هاروارد
مارک زندی، اقتصاددان برجسته آمریکایی و موسس وبگاه اقتصادیEconomy.com
لاله بختیار
فرهنگ هلاکوئی دارای دکتری در رشته جامعه*شناسی و سه فوق لیسانس در رشته*های اقتصاد و روانشناسی و مشاور ازدواج خانواده و کودکان است.وی مدیر مرکز بهزیستی بورلی هیلز می*باشد.
عبدالکریم سروش

ریاضی :
مریم میرزا خانی مریم میرزاخانی (زاده ۱۹۷۷) ریاضیدان و استادایرانی دانشگاه پرینستون و ساکن آمریکا است.از مریم میرزاخانی به عنوان یکی از ده ذهنِ جوان برگزیده سال ۲۰۰۵ از سوی نشریه پاپیولار ساینس در آمریکا و ذهن برتر در رشته ریاضیات تجلیل شد..

فیزیک :

علی جوان، فیزیکدان، مخترع لیزر گازی، استاد بازنشسته فیزیک مؤسسه فناوری ماساچوست
کامران وفا، استاد فیزیک دانشگاه*هاروارد
نیما ارکانی*حامد، فیزیکدان دانشگاه*هاروارد
بهرام مشحون، فیزیکدان دانشگاه میزوری در کلمبیا
پرفسورمظفر پرتوماه، از نخستین استادان ایرانی رشته فیزیک هسته*ای عضو سابق سازمان فضایی ناسا

زیست*شناسی :

صبا ولدخان
پردیس ثابتی، یکی از ۸ نابغه بزرگ جهان در سال ۲۰۰۷ به گفته سی ان ان

پژوهش*های فضایی :
فیروز نادری (مدیر پروژهٔ مریخ*نورد ناسا)
انوشه انصاری (رئیس موسسه فناوری تل*کام و حامی*مالی جایزه انصاری)
آزیتا ولی*نیا (استاد فیزیک دانشگاه در آمریکا و عضو پژوهشگران ناسا)
آزاده تبازاده (استاد دانشگاه استنفورد و متخصص فیزیک اتمسفری در ناسا)

علوم پزشکی :

دکتر نادر نیلی متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه پرینستون
شهلا مسعود، محقق برجسته و ریاست محترم گروه بیماری شناسی دانشگاه فلوریدا
روشن باستانی، ریاست پژوهشی دانشکده بهداشت دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس
بهمن امامی، ریاست گروه Radiation Oncology دانشگاه لویولا
علی ناجی، ریاست مرکز پیوند کبد و کلیه دانشگاه پنسیلوانیا
عبدالمحمد رستمی، ریاست دانشکده عصب شناسی دانشگاه توماس جفرسون
رضا حکاک، پروفسور تغذیه، و رئیس مبحث علوم پزشکی دانشگاه آرکانزاس
رامین پرتوی، متخصص مغز و اعصاب دانشگاه پرینستون
فرهاد معمارزاده، ریاست بخش منابع فنی موسسات ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا
سام پرنیا، از متخصصین برجسته در مطالعات علمی*مربوط به مرگ و تجربه نزدیک مرگ
پرفسور سید حمید سجادی (پدر چشم پزشکی نوین ایران)

دیگران :
بهرام ناصرشریف رییس کالج مهندسی دانشگاه رودآیلند
سروش سروشیان استاد برجسته دپارتمان مهندسی محیط زیست و عمران و مدیر مرکز هیدرومتئورولوژی و سنجش از راه دور دانشگاه کالیفرنیا در ارواین
پرویز معین، استاد مهندسی مکانیک سیالات دانشگاه استنفورد
پاتریسیا مختاریان، ریاست آموزشی موسسه مطالعات حمل و نقل، دانشگاه کالیفرنیا در دیویس
سیمین نیکبین می*دانی، ریاست مرکز پژوهشی وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا در دانشگاه تافتز.

laeya

New member
واقعا برای ایران جای تاسف داره ،ولی نباید این واقعیت رو نادیده گرفت که در خارج از ایران قدر نابغه ها رو بیشتر می دونن و امکانات برای پیشرفت هم بیشتره.

مهدیس

New member
اسمش مصطفی بود ، دکترای فیزیک پلاسما داشت از دانشگاه برکلی کالیفرنیا ، بهش پیشنهاد استادی همون دانشگاه رو دادن ، اما قبول نکرد چون عاشق کارای تحقیقاتی بود ، یه مدت هم تو مرکز تحقیقاتی بل مشغول به کار شد ، اما اونجا هم نموند. رفت مصر یه سری آموزش دید ،بعد رهسپار لبنان شد ، همه فکر میکردن خوب لابد میره تو یکی از دانشگاه های بیروت درس میده ، اما اون جنوب لبنان و انتخاب کرد،( شهر صور )، دانشگاه هم نرفت ،مدیر یه مدرسه شد به نام جبل عامل . خلاصه اینکه بعدش اومد ایرن و وزیر دفاع شد و به قولی که داده بود عمل کرد
من اول گریه میکنم بعد لبخند میزنم ، گریه میکنم چون دلم خیلی واسه دکتر چمران تنگ شده ، لبخند میزنم چون خیلی بهش افتخار میکنم.

samar.sh

New member
یکی هم من اضافه میکنم
mansoure jeihani phd assistant professor dept.of transportion and urban infrastructure studiesعضو هیءت علمی دانشگاه مورگان:14:

yalda 023

New member
من خوشحالم چون نام ایران رو همیشه تو دنیا سربلند میکنن شاید اگه اینام تو ایران میموندن الان کسی ایرانیها رو نمیشناخت....اونا رفتند ومطمینم اگه میخواستن می موندن....به حال خودمون اشک بریزیم بهتره//:sarma:

epi_info

New member
چه فاییده وقتی نفعی برای کشورشون ندارند
ایران می موندن که هیچی نمی شدن. تازه چون نمی تونستن ریش بزارن و زیر آب بزنن، آخرش یه پست هیت علمی با ماهی 2 تومن حقوق بهشون می دادن دیگه . غیر از اینه؟

arezoo_68

New member
اول برای داشتن این همه هم وطن که باعث افتخارن یه جیغ و هورای بلند:thanks: بعد به خاطر اینکه این همه نخبه داره از ایرانمون میره یه دل سیر گریه
از ته دل ارزو میکنم این لیست در سال های اینده خیلی خیلی وسیع تر بشه و همه دنیا از هوش ایرانی بگن .بعدم دعا میکنم هر کدوم از ایرانی ها که به جایی رسیدن و یه کاره ای شدن کشورشون و ملتشون و هم وطناشون رو از یاد نبرن و حداقل دانششون رو با بچه ایرونیا شریک شن

گلاب

New member
پردیس ثابتی (زاده ۱۹۷۵ (میلادی) / ۱۳۵۴ در تهران) زیست شناس ایرانی-آمریکایی اهل فلوریدا و ساکن ماساچوست در ایالات متحده آمریکا است.

وی همکنون استاد دانشگاه هاروارد است.
ثابتی سومین زنی در تاریخ است که با معدل ۱۰۰ و مدارج کامل (به لاتین: Summa Cum Laude) از مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده*است. وی بعنوان یکی از سرشناس*ترین محققان آمریکا در زمینه بررسی ژنوم مالاریا، از بنیاد بیل و ملیندا گیتس بالغ بر ۲ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دریافت کرده*است.
رتبه 49 دانشمند جهان!!!!!!!!!!!
عکسش همین آواتارمه

[/quote][/quote][/quote][/quote]
پردیس ثابتی (زاده ۱۹۷۵ (میلادی) / ۱۳۵۴ در تهران) زیست شناس ایرانی-آمریکایی اهل فلوریدا و ساکن ماساچوست در ایالات متحده آمریکا است.

وی همکنون استاد دانشگاه هاروارد است.
ثابتی سومین زنی در تاریخ است که با معدل ۱۰۰ و مدارج کامل (به لاتین: Summa cum laude) از مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده*است. وی بعنوان یکی از سرشناس*ترین محققان آمریکا در زمینه بررسی ژنوم مالاریا، از بنیاد بیل و ملیندا گیتس بالغ بر ۲ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دریافت کرده*است.
رتبه 49 دانشمند جهان!!!!!!!!!!!
عکسش همین آواتارمه

امیدوارم برگردن و به کشور خودمون خدمت کنن

من خوشحالم چون نام ایران رو همیشه تو دنیا سربلند میکنن شاید اگه اینام تو ایران میموندن الان کسی ایرانیها رو نمیشناخت....اونا رفتند ومطمینم اگه میخواستن می موندن....به حال خودمون اشک بریزیم بهتره//:sarma:

رفتن مهم نیست برگشتن مهمه...مثل خیلیها که برگشتن و تا حدی تغییر ایجاد کردن
ایشالا اونم برمیگردن و کن فیکون میشه( نخندید !!! فرض محال که محال نیست)

najma

New member
برای اونها میخندم و برای خودم و میهنم گریه میکنم .
چرا برگردن ؟
که توی کاغذ بازی و اداره بازی های اینجا علمشون و عمرشون هدر بره و آخرش بشن زیر دست یه کسی که اصلا علم نمیدونه چیه . برای گرفتن هر بودجه تحقیقاتی لهشون کنن ؟
بمونن همونجا از امکاناتش استفاده کنن و به بشریت خدمت کنن ولی با هویت یه ایرانی .

گلاب

New member
رفتن مهم نیست برگشتن مهمه...مثل خیلیها که برگشتن و تا حدی تغییر ایجاد کردن
ایشالا اونم برمیگردن و کن فیکون میشه( نخندید !!! فرض محال که محال نیست)
چرا بخندیم؟! انشاءالله روزی برسه که فرمایش پیامبر عزیزمون در مورد رسیدن دانش در ایران به ثریا تحقق پیدا کنه تا نه تنها هیچ دانشمند ایرانیی مقیم کشور های دیگه نشه بلکه ایران عزیزمون دانشمند پرور کل کشورهای جهان بشه...
انشاءالله

najma

New member
ایران می موندن که هیچی نمی شدن. تازه چون نمی تونستن ریش بزارن و زیر آب بزنن، آخرش یه پست هیت علمی با ماهی 2 تومن حقوق بهشون می دادن دیگه . غیر از اینه؟

اونم هیئت علمی یه دانشگاه بوووووووووووووووووووووووق .
تا حالا چند تا استاد اینجوری داشتم که خیلی تلاش کردن تا با شرایط کنار بیان و ایران بمونن ولی دست آخر نشد و رفتن ....
تا وقتی به دانشمند توی مملکت بها داده نشه ، همین خواهد بود ...

najma

New member
چرا بخندیم؟! انشاءالله روزی برسه که فرمایش پیامبر عزیزمون در مورد رسیدن دانش در ایران به ثریا تحقق پیدا کنه تا نه تنها هیچ دانشمند ایرانیی مقیم کشور های دیگه نشه بلکه ایران عزیزمون دانشمند پرور کل کشورهای جهان بشه...
انشاءالله

مثل روزهایی که گندی شاپوری بود که مهد دانش کل جهان بود .
به امید اونروز ....:heart:

sara77

New member
واقعا جای گریه داره دلمون خوشه کجا داریم زندگی میکنیمممممممممم

sara77

New member
من به این معتقدم جایی که مازندگی میکنیم فقط شعاره دینو قاطیه سیاستو علم میکنن که ما حرف نزنیم والا خودمون نمیدونیم کجا با چه سیاست مدارایی زندگی میکنیم کاش منم اونجا بودممممممممم

بالا