مریم خالصی

mrmt

New member
سلام به همه
من میخواستم برای 92 بیوتک بخونم
بچه ها نظرتون درباره کتاب زیست سلولی مریم خالصی چیه؟
باکتری مورای چه طور؟
شما چه پیشنهادی درباره ترتیب خوندن درس ها میکنید ؟:smiliess (10):

xavi

New member
دقیقا منم میخوام بدونم واسه سلولی چه کتابی بهتره؟

mortaza

New member
دوست عزیز من امسال بیوتک ارشد تبریز قبول شدم.توصیه میکنم کتاب سلولی مولکولی مجید مهدوی و کتاب سلولی برای کنکور انتشارات خسروی رو بخونین از همه کتاب ها بهترن

xavi

New member
مرسی مرتضی

راستی بچه ها نظرتون راجع به کتاب سلولی دکتر عبادی چیه؟کسی میدونه جزوشو چجوری میشه گیر اورد؟

دوستان واسه قبولی دانشگاه ازاد سلولی چی بخونم؟

ممنون

mahdieh

New member
مریم خالصی بد نیست ...یعنی کتابش بد نیست .. ولی به گمانم زیاد به روز نباشد .. منابع پیشنهادی مرتضی را جدی بگیر
مورای خوبست
تر تیب درسها هم
خوب زیستت باید خوب باشد .. ببین البته با وجود بچه های زیست و میکرو رقابت در میکرو و زیست به اعتقاد من نفس گیر خواهد بود
و شیمی و زبان تعیین کننده هست
من با توجه به وقت بهتان جزوه های خلاصه را پیشنهاد میکنم و یا کتاب های خلاصه
البته باز بستگی به بیس درسیتان دارد

mrmt

New member
ممنون به نظر شمامن چون پایه زیست و بیوشیمی ام ضعیفه کتاب های مخصوص کنکور برای من مناسبه منظورم اینکه زیاد خلاصه نیستند

mahdieh

New member
ممنون به نظر شمامن چون پایه زیست و بیوشیمی ام ضعیفه کتاب های مخصوص کنکور برای من مناسبه منظورم اینکه زیاد خلاصه نیستند
خب من دقیق نمیدانم که شما تا به حال زیست سلولی و ملوکلی را گذرانده اید یا نه؟ شناخت حداقلی خیلی کمک میکند ..
من با توجه به فرصت باقی مانده چنین پیشنهادی دادم .. مسلما یک تسلط اجمالی خیلی موثر است.... ولی در هر صورت غیر ممکن نیست.... شاید اگر وقت اجازه میداد پیشنهاد من شروع از کتاب مرجع و بعد خلاصه بود..
بخوانید و حوصله کنید

mrmt

New member
میشه یه کتاب معرفی کنید برای من که پایه زیستم صفره ولی خیلی هم مثل لودیش زیاد نباشه

Boloor

New member
میشه یه کتاب معرفی کنید برای من که پایه زیستم صفره ولی خیلی هم مثل لودیش زیاد نباشه

دوست عزیز برای شما که به قول خودتون پایه زیستتون صفره, کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی نوشته رسول صالحی(انتشارات مانی) کتاب خوبیه, علاوه بر اون بچه های انجمن بیوتکنولوژی کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی نوشته مجید مهدوی رو هم توصیه میکنن. کتاب سلولی مولکولی برای کنکور به صورت نکته ایه و فکر نمی کنم الان به دردتون بخوره, چون باید به مطالب یه حداقل تسلطی داشته باشید.
موفق باشید.

mrmt

New member
خیلی ممنون
اونوقت به نظرشما فقط یه رفرنس بخونیم کافیه؟سوالات کنکور جوری هست که از متن کتاب باشه؟
برای میکروب نظرتون چه کتابی خوبه؟جاوتز بهتر یا مورای ؟بخش ویروس میکروب حذفه؟

Boloor

New member
خیلی ممنون
اونوقت به نظرشما فقط یه رفرنس بخونیم کافیه؟سوالات کنکور جوری هست که از متن کتاب باشه؟
برای میکروب نظرتون چه کتابی خوبه؟جاوتز بهتر یا مورای ؟بخش ویروس میکروب حذفه؟

دوست عزیز تو این وقت کم, شما 1 کتاب سلولی مولکولی رو خوب خوب بخونی, شاهکار کردی. در مورد میکروب هم هر کتابی که دوست داری رو بخون, مورای, واکر, جاوتز, زینسر, همشون خوب هستن, فقط هر منبعی رو که می خونی کامل و دقیق بخون. در مورد ویروس شناسی در آزمون امسال, قبلا ادمین عزیز راهنمایی کردن و گفتن که نیازی به خوندنش نیست.

arezoomand

New member
سلام دوست عزیز.من برای میکروب درسنامه میکروب شناسی پزشکی(موسی بهری) رو که کلی تست داره و مجموعه مطالب مهم 6 رفرنس :واکر /جاوتز /مورای /زینسر/بهادر و رحیمیه هست میخونم و به شما هم پیشنهاد میدم.در کنارش برای پایه 10 فصل اول مورای عالیه .

آذين

New member
سلام.ببخشيد پس كتاب دكتر احمد مجد چي؟آخه تو رفرنسا اين بود براي سلولي مولكولي.من پايه زيستم صفره و ميخوام سال ديگه ارشد بدم به نظرتون چه كتابي بهتراه

firtina

New member
من مجد خوندم خوبه ولي زياد كنكوري نيس.خوب بالاخره خالصي چي خوب هست يا خوب نيست؟؟

آخرین ویرایش:

biomar

New member
مجد خیلی قدیمیه واسه همین زیاد معتبر نیست، اگه از پایه خیلی ضعیف هستین لودیش آلبرت بهتره (البته ترجمه های کتابای انگلیسی هم تعریف چندانی ندارن!) .
من کتاب سلولی و مولکولی انتشارات پوران پژوهش رو یه نگاه اجمالی کردم، دو جلد هست، خیلی مفصل و خوبه، اما کنکوری نیست چون خیلی مفصل و جزئی. یه نگاه بهش بنداز. اگه بتونی بخری و به عنوان مرجع واسه سوالاتت و نکات مبهم و و این طور چیزا ازش استفاده کنی کتاب خیلی خوبیه.
کتاب مریم خالصی هم هر دو جلدش روخریدم بدک نیست. یکم درهم برهمه و همه چیز رو با هم توضیح داده! نمیشه گفت کتاب کاملیه.
کلا کتاب تالیف یا ترجمه ی خیلی خوب فارسی واسه سلولی و مولکولی متاسفانه نیست!
ولی بازم بهتریناش واسه کنکور همون پوران پژوهش "به عنوان مرجع کامل" ، و مریم خالصی و کتاب سلولی ِ برای کنکور، نشر دیباج هستن.
کسایی که با رتبه خوب قبول شدن بهتر میدونن اگه بیان راهنمایی کنن.

arezoomand

New member
سلام.من امسال مورایو خوندم خوبه اکثرا از مورای بود سوالا البته در ترکیب با بقیه رفرنسا.درسنامه میکروب پزشکیم که بانک تسته خیلی خوبه مجموعه 5 تا رفرنس هست.سلولی کتاب جامع که هم تست باشه هم درس:بیولوزی (موسی بهری و جواد محمدنزاد) خلاصه (مجد_صالحی_لودیش_البرت _لنینجر_ زنوم 3 _زن 9) .

unique2000

New member
بهتره برای پایه کتابهای مریم خالصی رو شروع کنین البته از نظر تعداد صفحات نمیترسین ولی کافی نیست . بد نیست نگاهی به کتاب آلبرت ترجمه دکتر محمد زاده داشته باشین

TUMS

Well-known member

من خالصی خوندم واسه ضریب 2
کم هست و نکته ای
واسه ما که فقط 2 واحد زیست پاس کردیم یه کم فرار بود
ولی باهاش تا 50 درصد به راحتی میشد زد

unique2000

New member
دوستان سلام

بیاین از امروز دست به دست هم و با صداقت و با استفاده از تجربه های هم برای ارشد92 حسابی درس بخونیم و تا آخرش بهم روحیه بدیم هر کی موافقه like رو بزنه و پیشنهائاتون را در پاسخ به همین مطلب ارائه کنین

پیروز باشین

بالا