یادگیری زبان با تصویرسازی ذهنی

mehrshad.namdar

New member
perilous
همون مایع ظرف شویی پریل اس دیگه . وحشتناک خطرناکه دست و داغون می کنه اصلا مثل اسید میمونه لامصب...( تبلیغ سو نشه ها؟ تصویر سازی ذهنی دیگه)

gisoo23

New member
Popular
معني:محبوب-پرطرفدار
کدينگ: درحال حاضر براي آقادامادها (پاپيون) (پرطرفدارتر) از کراواته. چون مد شده پس (محبوبيت) بيشتري داره!

gisoo23

New member
بچه ها من چندتا لغت پشت سرهم فرستادم. اومده؟؟
براي منکه نشون نداد.
لغاتش اينا بودن:
Popular-vanish-frigit-poar

mojnia

New member
0448.jpg

پیچک

New member
بچه ها کسی می تونه این رو واسم نشونه گذاری کنه؟
evitable
اجتـناب پذیر
میتونی با سینونیمش یاد بگیری مثلا evoidable ( نمیدونم املاش درسته یا نه ) هم همین معنی رو میده ...هم از نظر آهنگ شبیهشه

- - - Updated - - -

بچه ها کسی می تونه این رو واسم نشونه گذاری کنه؟
evitable
اجتـناب پذیر
میتونی با سینونیمش یاد بگیری مثلا evoidable ( نمیدونم املاش درسته یا نه ) هم همین معنی رو میده ...هم از نظر آهنگ شبیهشه

eeeeeeehsan

New member
مرسی پیچی، من اینطوری نشونه گذاری کردم.:smilies:
evitable یاد زندان اوین میافتم (evit « evin) میگم اجتناب می کنم از اینکه برم زندان اوین.
avoidable هم خوب شد گفتی، همون معنی رو میده. با تلفظش یاد اوووید بر وزن اوهوووی میافتم، میگم اوهوووی دست نزن، دوری کن، اجتناب کن.

این 3تا رو هم بگو اگه میدونی.

interpret
توجیه کردن، تفسیر کردن

compensate
جبران کردن

inflate
مبالغه آمیز

mojnia

New member
misfortune_1.jpg

misfortune_2.jpg

mis که پیشوند منفی کننده است
fortune یعنی خوش شانس میشه گفت پر چونه. آدمای پرچونه آدمهای خوش شانسی هستند چون اطرافشون همش شلوغه و.....
بنابراین چون پیشوند منفی کننده بهش می خوره میشه بد شانس

آخرین ویرایش:

ROJO

New member
مرسی پیچی، من اینطوری نشونه گذاری کردم.:smilies:

inflate
مبالغه آمیز

Inflate وربه یعنی متورم شدن ،مغرور شدن ،کلأ بگم "باد الکی" :))
کلمه ی inflation هم یادت باشه دیگه حله، یعنی "تورم" ک اونم یجور باد الکیه ارزش پول الکی باد میکنه میره بالا خبریم نیس
اینفلیشن دو رقمی در کشور :(

بالا