نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

مهربون

New member
بچه ها من این روزا اصلا اروم نیستم که بشینم سوالو بررسی کنم .....میشه یکی بمن بگه ...اونایی که درصد بالا زدن و یا حتی اونایی که نزدنو میدونن چرا...بمن بگن امسال ژنتیک تنها امری کافی بود؟؟؟بیشتر مبحث مولکولی بود اخه.....شماهایی که زیاد زدین چی خوندین واسش؟؟؟؟ فقط امری؟؟؟ یا از هزاره هم بود؟؟؟؟ چنتا سوال از هزاره بود؟؟؟

دوست عزیز با توجه به اینکه امسال بخش عمده ای از سوالات مهندسی بود،حتما توصیه میکنم علاوه بر امری،فصول ۴ و ۱۵ هزاره رو بخونید.
البته اینو هم بگم چون هر سال یه اتفاق جدید تو کنکور می افته،حالا که وقت دارید،سعی کنید دنبال این نباشید که از سر و ته منابع بزنید،چون واقعا یه سوال هم یه سوال!و اگه ظرفیت کم شده باشه همین یه سوال میشه کلید قبولیتون تو یه شهر بهتر.چون واقعا تا اونجایی که من خبر دارم حداقل رتبه های زیر ۳۰ امسال با حداکثر اختلاف یک نمره رتبه بندی شدند.

سمانه68

New member
منم مشکلم همینه.....هیچی قابل پیش بینی نی...میگیم میشینیم بازم میخونیم آیا این کافیه ؟؟تضمین میکنه که اینبار حتما قبول میشیم....قبول دارم خوندن داریم تا خوندن....ولی یه وقتی میبینی یکی وسطای سال میگه من کم اوردم دیگه نباس موقع نتیجه طلبکار باشه و ناراحت که چرا قبول نشدم....اما یه وقت یکی همه جوره وقت میزاره .....و نتیجه نمیگیره .....من واسه خودم کلی سوال دارم که جواب نگرفتم هنو واسه همی هنو ناراحتم.....همش تو ذهنمه احتمال قبولیم مگه چند درصده ....بیادو سنجش بخوره تو سرشو باز ظرفیت بیاره پایین...بیاد و نه من همه جوره خوب باشم و یهو خدای نکرده یه چیزی شد ....اومدو باز نشد چیکا کنم ...یبار دیگه یبار دیگه یبار دیگه .......؟؟؟؟؟من خودمو میگم حتی دنبال کاری هم نرفتم لااقل شاغل باشیو درگیری ذهنیت کمتر باشه حواست جمع تره ....اره خوبیش اینه دختریم خرج زندگی بامون نیست که بگیم خو بیکار هم بودیم عب ناره اما بلاخره که چی؟؟؟ بلاخره که باید با مدرکت کار کنی....من یه سال دیگه هم از همه چی بگذرم بشینم بخونم؟؟؟؟؟جالب اینجاست اگه بخام شرو کنم نمیدونم واقعا کجارو کم گذاشتم که بگم جبران میکنم....اخه وقتی یک سال وقت میزاری زمان کمی نیست خوب میتونی کم کاریاتو جبران کنی.....الان دیگه چی مونده که بخام جبران کنم.....دوباره همونه .....چه تغییری میکنه ...فقط باس منتظر شانس باشیم که در خونتو بزنه ؟؟؟اصلا این فکرا عین خوره افتاد به جونم.....داره دیوانم میکنه......اگه الان حرصم برا دکتری بود بخدا دردم کمتر بود . میگفتیم خو مهم اینه با ارشدمون داریم کار میکنیم حالا برا ترفیع و برا دل خودمون (،میدونم همه مثل خودمن راضی به ارشد هم نیستن). یه سال دیگه هم نشستیم برا دکتری عب ناره مسئله اینه هنو پشت در ارشد موندیم...جالب اینجاست نه قانعم به صرفا مدرک ،خو میگیم همون وزارت علومی که دکتراشم یک ریال ارزش نداره میریم بدرک.....مسئله اینه اینجا هیشکی هدفش یه کاغذ که توش مدرک ارشد زده باشه نیست اینجا همه هدفشون والاست و امثال من واقعا افتادن تو برزخ.....

سلام مث اینکه توام حال منوداری منم دارم روانی میشم 1بمن میگفت بمیری به ازاین شرایط منم همه روخوندم واقعا نمیدونم چی کنم انقدری که فقط دوسدارم بمیرم کاش 1بار هم شانس بامن بودخدایا ازهمه بریدم اونشب فقط دوست داشتم دم دستم 1سیانور بود
ساناز جان من خیلی بات همدردم نمیدونم چی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کنش 1نفرکمکم میکرد:sad:

سمانه68

New member
اهل نصحيت نيستم از نصيحت شنيدن هم بدم مياد، من سال دومم بود که آزمون ميدادم و انتظار داشتم رتبم 1 بشه ولي نشد امسالم باز ميخونم بايد به حقم برسم
ژن 68.4
سل 67.7
بيو 57.3
زبان 29.2
نمره 260، رتبه 109

پس شما هم مث منی
1کم بمنم امید بدید من واقعا دارم دیوانه میشم

سمانه68

New member
بچه ها من چی کنم واقعا خسم منم خیلی خوندم اما نشد باورم نمیشه

هیچوقت انقداززندگیم نا امید نبودم کمکم کنید
تحمل اطرافیاموندارم
هرکس1جوری نگا میکنه خوب دیدندچقد من خوندم
حس بدی دارم تازه بقیه بجاکه منودرک کنند نمک روزخمم میزنند
خیلی از شرایطم بدم میاد........ کاش1نفر بود که باش حرف میردم وکامل منودرک میکرد من خخخخخخخخخیلللللللیییییییی داغونم
اگه ازخدا نمیترسیدم بلایی سرخودم میاوردم
:sadsmiley:

gene 93

New member
شما چرا اينقد نااميدين؟؟ من يه ارشد علوم دارم ولي ميخام ژنتيک پزشکي بخونم و بايد قبول بشم، بخدا هرکي شرايط منو داشت خيلي وقت پيش قيد درس رو ميزد، امييييد داشته باشين به اميد خدا آينده مال ماست.

AliDaDa

New member
بخدا من فقط و فقط ب همین رشته علاقه دارم...
باور کنین اعصابم خیلی خیلی خیلی خورده.....اه کشتن مارو با این پذیرشو کنکورشون...
جوونیم...میایم درس بخونیم این میشه و میزنن تو برجکمون..عاشق میشیم 80 درصدمون شکست عشقی میخوریم...مشکلات دیگم بماند...اخه ب چ امیدی زندگی کنیم...اخه بخوایم هم واقعا خوب قبول بشیم باید برای هر درس 2000 صفه درس بخونیممممممم
بابا بخدا مغزه...کامپیوتر جیبی ک نیس حافظه بندازی توشو خودتو محروم کنی از همه چی ...هی بریزی توش...اونم هی گنجایش داشته باشه...عی بکشه...هی بکشههه..شاید بکشه...اما با همه این مشکلات دیگه نمیکشه...دیگه نمیدونم کدوم مشکلمو بگم...اصلا کدومشو باور کنم...فقط میدونم الان با دهن روزه دست و پام یخخخخ زده..
خداااااااا دیونه شدمممممم
1 بارم ک میخوام مث ادم درس بخوونم هزار تا سنگ میندازن جلو پامون..
خدا بالاسر نشستی یکاری بکن...زجرامونو ببین...خدایا دوساعت مونده ب افطار...خودت بلندمون کن...
باور کن همه چیز رو الان من میکشمممممممممممممممممممممم
الا لودیش خرابشدههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه[/color][/size]

نمی دونم این فک از کجا ناشی می شه ولی هرچی هس ی جور حس ناامیدیه اگه می خواید با این حس و حال و با این روحیه برید سراغ موفقیت سراغ آینده و رشته ای ک علاقه مندید کار سختی در پیش خواهید داشت.اولین مانع در مقابل شما همین روحیه ی از پیش باخته ای هس ک دارید مطمئن باشید ک اگر سعی در اصلاح این روحیه تون نداشته باشید در آینده وقت زیادی رو درگیر جنگ با همین تفکرات خواهید بود.
من در حدی نیستم ک توصیه ای ب کسی داشته باشم ولی از تجربه ای ک دارم می تونم حرف بزنم
من سال اولی بود ک شرکت می کردم و این در صدارو تونستم بزنم

نام درس نمره به درصد
ژنتيك 36.67
زيست شناسي 58.89
بيوشيمي 66.67
زبان عمومي 48.33

و با این ک قبول نشدم و باید فکر سربازی و دوسال دوری باشم ولی امیدوارم چون این نتیجه رو من با سه ما تلاش با روزی حدود 8 ساعت بدست آوردم و این زمانی برامن قابل قبول تره ک یادم بیاد ک از اواسط اردیبهشت بود ک شروع کردم ب خوندم ژنتیک و حدود یک ما من براش وقت گذاشتم واین نتیجش شد. در ضمن من ن ب هیج کلاسی رفتم و ن تو هیچ آزمونی شرکت کردم ک اینم از اشتباهات دیگم بود ک حداقل باید تو ی آزمون شرکت می کردم.
در کل و گذشته از اینها من ب توانایی خودم ایمان دارم و می دونم که من بدون هیچی تونستم ب این برسم و سال دیگه ک نمی شه ولی اگه می شد می تونستم با ی تلاش بیشتر و ی امکانات بهتر نتیجه خیلی بهتری بگیرم.
و در آخر اینکه هیچی جای علاقه شخص رو نمی تونه بگیره اگه فک می کنید ک تو ژنتیک موفق ترید حتما برید سراغ ژنتیک و ب چیز دیگه ای فک نکنید. من می تونستم برم تو بیوشیمی شرکت کنم و حتی خانواده و خیلی از دوستام ب من توصیه کردن ک این کارو انجام بدم ولی من قدم تو راهی نذاشتم ک هیچ علاقه ای بهش نداشتم والانم اصلا پشیمون نیستم.

باشد ک رحمت بی پایان خدا در همه حال شامل حال ما باشد.
یا حق

آخرین ویرایش:

aboubakr

New member
سلام دوستان عزیزم. من مسعود هستم بر خلاف اسم پروفایلم که ابوبکره. این پروفایل رو دوستم برام ساخت چون برای من ایمیلی فرستاده نمی شد.
من تمام پست های شما رو از اولین تا اخرین یک به یک خوندم.تبریک میگم به قبولی ها و امید موفقیت دارم برای افرادی که دوباره میخوان تلاش بکنن.
من رشته ی زیست شناسی جانوری خوندم. امسال اولین سالی بود که در ازمون شرکت میکردم و سال اخر کارشناسی .
یک سال بسیار سخت و طاغت فرسایی رو گذروندم و واقعا میفهمم که این روزها تنها برای من نبوده مطمنم که سختی های برخی از شما بسیاربسیار بیشتر بوده.
به لطف خدا و حمایت مادر عزیزم تونستم در ژنتیک انسانی امسال رتبه ده رو کسب بکنم.
من اگر در تمام مراحل کنکور خودم رو بار نمیکردم مطمینن این رتبه بدست نمی امد.
برای اطلاع دوستان درصد های من :
ژنتیک : 86
زبان : 71
سلولی : 71
بیو : 47
نمره :323
کنکور وزارت بهداست تنها فهم کتاب و بحث نیست. من برای حفظ کردن تمام جداول امری این کتاب رو بیش از 12 دور مطالعه کردم !!!

love virology

New member
افرررررررررررین لیاقت شما واقعا دانشگاه تهران هست با تلاش همه چی بدست میاد

aboubakr

New member
اي ول داري آقا مسعود لايييييييک داري 1000 تا

دوست خوبم بسیار ممنونم. من پست های شما رو دیدم. اگه یکم زبان رو بالاتر میزدید کار تمام بود!
میبینید که رقابت خیلی شدیده. یک تست اشتباه میتونه یک نفر رتیه رو جابجا کنه
انشالله سال اینده بشنویم که یک شدید اگه قراره بخونید البته به امید قبولی امسال

aboubakr

New member
خیلی ممنونم دوست عزیز
انشالله موفقیت نسیب همه کسانی که تلاش میکنند بشه، لیاقت رو که اکثر بچه ها دارن ولی حیف پذیرش محدوده

melinaa

New member
بچه ها اگر کسی ژنتیک وزارت علوم بخونه بعدا میتونه برای دکتراش ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت امتحان بده؟؟؟؟؟؟

bitoo

New member
47 نفررررررررررررررر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز این فایل رو از کجا اوردین ؟؟؟؟
وای اگه واقعی باشه فاجعه است !!!

- - - Updated - - -

آره می تونه امتحان بده

melinaa

New member
بدبخت شدیم رفت.......
47 نفرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر

melinaa

New member
.....

اوکی ملینا جان بشین شاید سال 4-5-6اونم شاید قبول شدی....

شواهد که اینو نشون میده

سال بسال بدتر از پارسال................بعد قبولیم بحث پیدا کردن شغل بماند که هیج تضمینی نیست

احوال دوستان کاملا گویایه واقعیت هست...دوستانی که بعد از 3سال هنوزم نتونستن جواب بگیرن

یکم واقع بینی وسنحیدن استعداد بد نیست دوست عزیز:rose:

..

با این پذیرش 47 نفری دیگه فقط به علوم فکر میکنم
چاره دیگه ای ندارمممم

aboubakr

New member
دوستان پرسیدن راز موفقیت در کنکور ژنتیک چیست، من کارهای که انجام دادم را اینجا نقل میکنم، گرچه اعمال شخصی هستند:
1- از 1 تیر 1392 شروع به مطالعه کردم با روزی 6 ساعت ، هیچ زمانی رو از دست ندادم
2- اولین چیزی که لازمه اراده و علاقه است، یک لیست ده موردی نوشتم که چرا باید ژنتیک بخونم و هر روز صبح تا روز کنکور مطالعه میکردم که بهم روحیه بده
3- تا اسفند تمام درس ها رو با فهم کامل میخوندم، طوری که هر بیماری که تو کتاب امری بود روبه انگلیس سرچ میکردم و تمام متن رو ترجمه میکردم، اگر روزی 6 ساعت میخوندم یعنی واقعا 6 ساعت بود، حتی یک ثانیه هم حواسم پرت نمی شد
4- من امری خوندم و جلد دوم هزاره، گرچه هزاره یک کپی برداری از امریه برای منافع شخصی اقای دلویی، ولی شما اول یک کتاب رو تمام کنید سپس کتاب دوم رو بخونید. من وقتم کم بود
5- در 3 ماه اخر فقط حفظ میکردم، حتی پاورقی های امری رو حفظ کردم
6- در ازمون ازمایشی خ-ل-ی-ل-ی شرکت کردم، گرچه این ، چیزی به جز مرکزی برای چاپیدن افراد نیست، و هیچ امکاناتی در عوض پولی ک دادید به شما نمیدن، (اگه سوالاتشونو گیر بیارید خوبه، کمی استاندارده) ولی شرکت در ازمون بسیار حس جنگندگی را در من ایجاد کرد.
7- بیوشیمی لنینجر خوندم: بیش از 3 دور خوندمش ولی بخاطر اینکه تست کم زده بودم کمی اشتیاه کردمو خراب شد
8- سلولی لودیش خوندم تست زیاد میزدم،دوستانی که میگن لودیش زیاده بدونن که مطالب هم پوشان فراوانی با بیوشیمی داره.1800 صفحه که بماند،نزدیک کنکور از بس که ذهنتون اماده میشه میتونید تو یک هفته مرورش کنید!! دوستان ا ناقص هستند، فقط منابع بخونید ، پول حرام کردنه
9- بعد هر فصل تست رو میزدم، کمک میکنه طوری یاد بگیری که از یادد نره! بسیار روش خوبیه
10- کنکور شما تنها همون روزیه که کنکور دارید، اگه یک روز قبل هم کنکور ازمایشی داده باشید و یک شده باشید زیاد خوشحال نشید و بیشتر تلاش کنید، شما باید برای همان روز اماده بشید، امادگی زودتر اعتماد بنفس کاذب میاره
11- من هفته اخر فقط جداول امری و خلاصه میخوندم، حتی تا نیم ساعت قبل کنکور داشتم جدول میخوندم!!! حتما در 3 ماه اخر خلاصه برداری کنید
12- قبولی در کنکور بیشتر روحیه! من در این یک سال حتی یک ثانیه به دلم شک ندادم که رتبه نمیارم، نمیگفتم یک میشم، میگفتم من به انداره ی رتبه یک تلاش میکنم تا بهش برسم!
13- زبان زیاد بخونید، خیلی زیاد، با علاقه، برای حفظ لغت جعبه بهیاد قلم چی رو پیشنهاد میکنم! فوق العادست! اگه بیشتر میخواستید اشنا بشید بعدا میتونم مفصل توضیح بدم روش خوندن رو
14- هیچ وقت روحیتو نباز! من روز کنکور ساعت 9 صبح امتحان پایانترم ایمنولوژی داشتم! ساعت 11.30 با مینی بوس حرکت کردم و بعد از 130 کیلومتر رسیدم به حوزه امتحانی! هر کس دیگه که خودشو باور نداشت استرس بیش از حد میگرفت و حتی 2 هفته قبلش قید کنکور رو میزد کما اینکه بودن چنین افرادی!
15- ماه اخر تا جایی که میتونید بخونید: من 12 ساعت برای کنکور ویک ساعت برای پایانترم میخوندم ! در کل 13 ساعت مفید مفید
16- هیچ وقت فکر نکن که کس دیگه ای نیست که اندازه ی تو بخونه! همیشه ادمهای هستند که بسیار بسیار بیشتر تلاش میکنند با امکاناتی بهتر، فک کنم خیلی طولانی شد ببخشید و در اخر
یک خاطره : اردیبهشت 92 که تازه تصمیم گرفتم ژنتیک بخونم رفتم پیش استادم گفتم : استاد به نظر شما میتونم قبول بشم؟
استادم گفت : فک میکنی اونایی که قبول میشن از ماه امدن ؟!!

آخرین ویرایش:

gene 93

New member
دوست خوبم بسیار ممنونم. من پست های شما رو دیدم. اگه یکم زبان رو بالاتر میزدید کار تمام بود!
میبینید که رقابت خیلی شدیده. یک تست اشتباه میتونه یک نفر رتیه رو جابجا کنه
انشالله سال اینده بشنویم که یک شدید اگه قراره بخونید البته به امید قبولی امسال

مرسي، وقت کم آوردم واسه زبان، قسمت نشد، انشاالله سال بعد

nahal.gene

New member
سلام دوستان عزیزم. من مسعود هستم بر خلاف اسم پروفایلم که ابوبکره. این پروفایل رو دوستم برام ساخت چون برای من ایمیلی فرستاده نمی شد.
من تمام پست های شما رو از اولین تا اخرین یک به یک خوندم.تبریک میگم به قبولی ها و امید موفقیت دارم برای افرادی که دوباره میخوان تلاش بکنن.
من رشته ی زیست شناسی جانوری خوندم. امسال اولین سالی بود که در ازمون شرکت میکردم و سال اخر کارشناسی .
یک سال بسیار سخت و طاغت فرسایی رو گذروندم و واقعا میفهمم که این روزها تنها برای من نبوده مطمنم که سختی های برخی از شما بسیاربسیار بیشتر بوده.
به لطف خدا و حمایت مادر عزیزم تونستم در ژنتیک انسانی امسال رتبه ده رو کسب بکنم.
من اگر در تمام مراحل کنکور خودم رو بار نمیکردم مطمینن این رتبه بدست نمی امد.
برای اطلاع دوستان درصد های من :
ژنتیک : 86
زبان : 71
سلولی : 71
بیو : 47
نمره :323
کنکور وزارت بهداست تنها فهم کتاب و بحث نیست. من برای حفظ کردن تمام جداول امری این کتاب رو بیش از 12 دور مطالعه کردم !!!

تبریک میگم آقا مسعود . خیلی جالبه . درصدای خودمو مینویسم که بچه ها بدونن رقابت چقدرررر سخته. و یک سوال چقدر رتبه رو جابجا میکنه!
ژنتیک 85
سلولی 66
بیو 74
زبان 40
نمره: 315

رتبه: 17

sanaz alizadeh

New member
آفرین دوست عزیز با کاربری aboubakr .....مایه افتخارید شما .......

یه سوال ...همه سوالای ژن با امری میشد جواب داد؟؟؟؟؟من زیاد رو بالینی مانور داده بودم متاسفانه.....دقیقا بیماری هایی که تو امری بود و نمیدونستم چیه سرچ میکردم و حتی علایمشم مینوشتم که بدونم خودم.....و ازینش راضی ام ...با اینکه شکست بزرگی خوردما ولی تلاشمو دوست داشتم .....اما جواب سوالمو نگرفتم چون دیگه حس بررسی کردن سوالو نداشتم و الانم روحیشو ندارم.....واسه همی از شما که درصدتون بالا بود ژن رو فقط با امری میشد جواب داد؟؟؟؟؟

بالا