تابستون با كتاب لغات ضروري براي تافل

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

karshenasgh

New member
به نظر من هرسه نفرتون سؤال بزارین. ما هم همه رو جواب میدیم. فکر کنم سؤالا اگه بیشتر و متنوع تر باشه خیلی جالب تر و مفیدتر میشه....:thanks:

reza.n

New member
من شب 10 تا سوال میذارم واستون و چون کمه فک نمیکنم خیلی وقت گیر باشه.یا بلدین یا نه دیگه.جوابشو شب بعد میذارم با سوالای جدید.

SPIDER

New member
اسپارتاکوس هم میخواد شرکت کنه تو این امتحانا!!! چجوریاست؟:1dco2x0p1lilzhfpg1t

nazi.sh

New member
سلام به همگی شمارو نمیدونم اما من عقبم هنوز 5 رو هم شروع نکردم حقیقتش از تنبلیه :65d6a5d6s:
خوب موفق باشین
راستی آقا رضا این تاپیک مشکلی نداره که میگفتین نیستش ؟؟؟؟:smilies-azardl (181

nazi.sh

New member
دوستان نظر بدین ،اگه دوست دارین من سوال بذارم واستون.یا سطحش چطور باشه.:black_eyed:

دستون درد نکنه حیف که وقت ندارم یعنی وقت نمیذارم اما اینجوری با این سوالای مفصل وقتتون گرفته نمیشه؟؟؟[

mandana99

New member
به نظر منم ایده خوبیه که هر سه نفر سوال بگذارند.از همکاری همگی به نوبه خودم تشکر میکنم

عنکبوت(spider) تو هم خوش آمدی.5 و 6 را بخون.کارات سخت شده.سه تا طراح سوال داریم:smilies-azardl (181

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
من این دوره ها رو گذروندم دوس دارم به بقیه کمک کنم خب.سوالات من جدا از درسای شماس.اگه حس میکنین اینطوری خوب نیست و میخاین فقط کلماتی که خوندین و تست بشین بگین که من سوال نذارم.تعارف هم نداریم:heart:

mandana99

New member
من این دوره ها رو گذروندم دوس دارم به بقیه کمک کنم خب.سوالات من جدا از درسای شماس.اگه حس میکنین اینطوری خوب نیست و میخاین فقط کلماتی که خوندین و تست بشین بگین که من سوال نذارم.تعارف هم نداریم:heart:

خوب پس در اینصورت نظر شخصی من به اینصورت تغییر خواهد کرد که:

مرسی که علاقمند به کمک کردن به بچه های تاپیک شدی یک زحمت بر زحمتت اضافه کنم.برای اینکه بچه ها سردرگم در لغات نشوند شما قبلش لغات انگلیسی آن تستی که میخواهی بگذاری با معنای فارسیشان اول هفته لحاظ کنین.بچه ها آن لغات هم یاد میگیرند(زبان انگلیسی طوری هست که هرچقدر لغت بیشتر دانسته بشود بهتر است) بعدش هم که تست مربوط به آن لغات را میگذارین

حالا ببینیم بچه ها چه نظری دارند.من این فکر به نظرم رسید

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
بله بله ممنون که تعارفاتو کنار گذاشتین:black_eyed:.من موضوعی گفتم.مثلا کلمات مترادف change رو امشب سوالاشو میذارم.معانی گزینه ها خب تقریبا مشابه هست ولی باید تشخیص بدید که کدوم مناسب تره.

saharandishe

New member
باسلام وتشکربابت زحماتی که دوستان میکشند،به نظرمن هم اگرتعدادوتنوع سوالات بیشترباشه ولی به صورت منسجم وهماهنگ باهم،انگیزه وبازدهی روبالامیبره.مثلا هرباریه نفرطراح باشه ولی سوال طرح کنه درحدالمپیک2012!!!!!!!باتعدادوسطح استاندارد.

rojiin

New member
بله بله ممنون که تعارفاتو کنار گذاشتین:black_eyed:.من موضوعی گفتم.مثلا کلمات مترادف change رو امشب سوالاشو میذارم.معانی گزینه ها خب تقریبا مشابه هست ولی باید تشخیص بدید که کدوم مناسب تره.

خيلي خوش اومدي.با اينكه مربوط به درس 5و6نبود اما سوالات عالي بودن.بنظرم اكه يك زمان مشخصي براي سوال كردن قرار ببدين بهتره.مثلا يك روز خاص.يكي از بجه هاي طراح سوال روز 5 شنبه سوال ميكدارن.شما هم اكه بشه يك روز مشخصي سوال بدين كارمون منسجم تر ميشه.ممنون.

rojiin

New member
اینم جوابش:
A1 This book is very difficult for children aged ten and I'm afraid you will have to adapt it.
answer: (c) adapt
A2 This machinery needs to be adjusted before putting it into operation.
answer: (b) adjusted
A3 Students usually find it very easy to adapt to college life.
answer: (b) adapt
A4 I will have to find a way to accommodate myself to the new requirements.
answer: (c) accommodate
A5 The picture on the television is not very clear and probably something needs to be adjusted.
answer: (b) adjusted
A6 It's been months since he moved to the North but he can't acclimatize himself yet.
answer: (c) acclimatize
A7 This plan of yours really suits me!
answer: (a) suits
A8 We are happy to inform you that you are the candidate who best suits our qualifications.
answer: (c) suits
A9 I admit it's been a hard thing to do, but I finally reconciled my way of thinking with yours.
answer: (a) reconciled
A10 I like those shoes so much, I wish they fitted me.
answer: (b) fitted

accomodate=موافقت كردن .تطبيق كردن
reconcile=اشتي دادن.تطبيق كردن.وفق دادن
acclimatize=به اب و هواي تازه خو دادن
harmonize=جفت كردن .هماهنك كردن.با هم جور بودن
suffice=بس بودن.كافي بودن
correspnd=مطابق بودن.برابر بودن

rojiin

New member
Synonyms for adapt
Q1 This book is very difficult for children aged ten and I'm afraid you will have to ....... it.
(a) adjust (b) fit (c) adapt (d) alter
Q2 This machinery needs to be ....... before putting it into operation.
(a) suited (b) adjusted (c) accommodated (d) conformed
Q3 Students usually find it very easy to ....... to college life.
(a) fit (b) adapt (c) reconcile (d) suit
Q4 I will have to find a way to ....... myself to the new requirements.
(a) match (b) suit (c) accommodate (d) change
Q5 The picture on the television is not very clear and probably something needs to be ........
(a) suited (b) adjusted (c) adapted (d) fitted
Q6 It's been months since he moved to the North but he can't ....... himself yet.
(a) fit (b) match (c) acclimatize (d) harmonize
Q7 This plan of yours really ....... me!
(a) suits (b) matches (c) fits (d) suffices
Q8 We are happy to inform you that you are the candidate who best ....... our qualifications.
(a) harmonizes (b) adapts (c) suits (d) accommodates
Q9 I admit it's been a hard thing to do, but I finally ....... my way of thinking with yours.
(a) reconciled (b) acclimatized (c) suited (d) matched
Q10 I like those shoes so much, I wish they ....... me.
(a) harmonized (b) fitted (c) accommodated (d) corresponded

من فقط 5 تا سوال درست زدم!:smilies-azardl (181

reza.n

New member
من 1شنبه و 3 شنبه ها سوال میذارم واستون.همش هم سعی میکنم مترادف ها باشه که بفهمین کلمات با معانی مشابه کجا کاربرد دارن.

reza.n

New member
Q1 I know that they have ....... their address but I don't have the new one.
(a) altered (b) changed (c) exchanged (d) modified
Q2 Marina had to ....... her opinion if she wanted to please her parents.
(a) transform (b) alter (c) modify (d) change
Q3 I've lost a lot of weight for the last couple of months and most of my clothes need to be ........
(a) altered (b) modified (c) shifted (d) exchanged
Q4 This political change will completely ....... the structure of the city administration.
(a) shift (b) transform (c) modify (d) exchange
Q5 If you ....... your voice, she will not recognize you on the phone.
(a) change (b) modify (c) transform (d) transmit
Q6 If these shoes don't fit you, we can ....... them for another pair.
(a) shift (b) transform (c) exchange (d) alter
Q7 Since she was in a hurry we only managed to ....... a few words.
(a) change (b) exchange (c) transmit (d) shift
Q8 I'm afraid this letter sounds rather rude. Can you, please, ....... it to make it more polite!
(a) update (b) change (c) modify (d) vary
Q9 This was the worst experience in her life and no surprisingly it had ....... her completely.
(a) varied (b) transformed (c) shifted (d) exchanged
Q10 After months of practicing, she finally learned how to ....... clay into beautiful sculptures.
(a) shift (b) alter (c) transform (d) modify

rezashimi

New member

چون الان بیشتر بچه ها نمیرسن بیان جواب سوالاتت رو بدن. من یکی واقعا نمیتونم!وقت ندارم.
حالا فعلاهفته 1آزمون از کتاب خودتو بذار. تا زیاد شلوغ کاری هم نشه. البته لطف کن محدوده همین لغات کتاب رو بیار.

آخرین ویرایش:

mandana99

New member
آقا رضا اگه شما همین کتاب زبان لغات ضروری ترجمه دانشوری رو دارید یه لطفی بکن؟ به جای اینهمه تعدد سوال بیا از هفته آینده به جای من سوال بده . بهت میگم چطوره .
چون الان بیشتر بچه ها نمیرسن بیان جواب سوالاتت رو بدن. من یکی واقعا نمیتونم!وقت ندارم.
حالا فعلااین هفته 1آزمون از کتاب خودتو بذار تاهفته بعد ببینیم چی میشه . اگه من نتونستم سوال در بیارم شما بیا سوال بذار . یعنی از هفته آینده فقط 1نفر سوال بذاره.

رضا موافقت بچه ها به اینصورت شده است که شما که قبلا دانشوری را طرح میکردی همچنان به کارتان در صورت تمایل ادامه بدهی
روژین هم که پیشنهاد داده ایشان هم زحمتش را خواهد کشید

این یکی رضا تنوع ایجاد کرده و روزهای یکشنبه و سه شنبه زحمت میکشه برای تنوع ملزومات که مکمل یادگیری هم هست میگذاره.این تستها اختیاری اند کسانی هم که مایل نبودند ازش رد میشوند کسایی که جواب دادند روز بعدش جوابش اینجا رضا مینویسه خودمان را محک میزنیم.چیزی با گذاشتن این تستها توسط رضا از دست نمیدهیم!

بازدهی عالی خواهد بود...

آخرین ویرایش:

rezashimi

New member
رضا موافقت بچه ها به اینصورت شده است که شما که قبلا دانشوری را طرح میکردی همچنان به کارتان در صورت تمایل ادامه بدهی
روژین هم که پیشنهاد داده ایشان هم زحمتش را خواهد کشید

این یکی رضا تنوع ایجاد کرده و روزهای یکشنبه و سه شنبه زحمت میکشه برای تنوع ملزومات که مکمل یادگیری هم هست میگذاره.این تستها اختیاری اند کسانی هم که مایل نبودند ازش رد میشوند کسایی که جواب دادند روز بعدش جوابش اینجا رضا مینویسه خودمان را محک میزنیم.چیزی با گذاشتن این تستها توسط رضا از دست نمیدهیم!

بازدهی عالی خواهد بود...
حالا 1روز در هفته بذاره شلوغ کاری هم نمیشه. شاید منم رسیدم امتحان بدم. هرجور دیگه خودتون میدونید

mandana99

New member
رضا اذیت نکن دیگه.بگذار دو بار در هفته بشه.خوب شما هم تست آوردی پخشش میکنی روزهای زوج.
وقتی علم دیدین فرد مستعد به یادگیری و یاد دادن دیدین open the doores of your home و این ژست را برایش بیایین
693419_t3bfuu9hqas0xb6z.gif

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا