آزمونهای زیست شناسی سلولی

Taraa

Well-known member
سوال 6 .. مگه ریبوزوم میتوکندریایی گیاهان و جانوران با هم فرق دارن ؟ آدرس بدید برم بخونم .. لودیش ؟

Aysel

New member
در مورد سطح ازمون که باید بگم جلل الخالق :5:
به حق چیزای خونده نشده!!!!!

alireza-j

New member
سوال 4 منظور از هگزوکینازا چی بود؟؟

واضحه.
فقط هگزوکینازهای 1 و2 برای اینکه گروه فسفاتی که قرار جایجا کنن رو سوبسترا، زود تامین بشه، به غشای خارجی میتوکندری متصل میشن تا سریع atp که داخل میتوکندری ساخته میشه رو تحویل بگیره و سوبستراشو فسفریله کنه

sanaz alizadeh

New member
سوال 8 هردوتا شون 1 رپبیکون دارن؟؟ من فک کنم با منشا همانند سازی اشتباه گرفتم:14:

vatson

New member
عجب سوالاییییییییییییی بود من اصن هنگ کرده بودمممممممممممممممممممممم. عذر میخام سیستمم از یه طرف قاط زده

sanaz alizadeh

New member
سوال 9 ...گزینه 3 تو میتوکندری هست؟؟/

پس چرا من اینا رو نمیدونم ..من کلا نا امید شدم

alireza-j

New member
سوال 6 .. مگه ریبوزوم میتوکندریایی گیاهان و جانوران با هم فرق دارن ؟ آدرس بدید برم بخونم .. لودیش ؟

توی لودیش نیست.

ریبوزوم میتوکندری جانوران 55
ریبوزوم میتوکندری گیاهان 80

منبع: زیست سلولی پیشرفته جبازراده

alireza-j

New member
سوال 9 ...گزینه 3 تو میتوکندری هست؟؟/

پس چرا من اینا رو نمیدونم ..من کلا نا امید شدم

بله فقط مورد 2 نیست.

حالا خوبه از همه بیشتر زدید ها!!!!!!

- - - Updated - - -

عجب سوالاییییییییییییی بود من اصن هنگ کرده بودمممممممممممممممممممممم. عذر میخام سیستمم از یه طرف قاط زده

خواهش میکنم.

sanaz alizadeh

New member
توی لودیش نیست.

ریبوزوم میتوکندری جانوران 55
ریبوزوم میتوکندری گیاهان 80

منبع: زیست سلولی پیشرفته جبازراده

من اینو از ..دیدم یه چیزی دیگه گفته.....و یه چیز دیگه میتوکنردی چنتا منشا همانندسای داره؟؟

sanaz alizadeh

New member
سوال 18 گزینه 4 نی؟؟سومیه که خو ساختار سه بعدی رو میشه باش دید ...اون اخریه سلولای سطحی رو میشه باش دید....

Taraa

Well-known member
سوالاتون تلفیقی هست .. ینی مثلا اگه قرار باشه مبحث میتوکندری باشه باید میتوکندری رو از جنبه های مختلف (بیوشیمیایی و ... ) بدونیم و بتونیم همه جنبه ها رو با هم لینک کنیم تا جواب بدیم .. خوبه که انقد رو منابع مختلف مسلطید

فقط اینکه بچه هایی که گفتن ناامید شدن اینو بهشون بگم که بقول شیدا سلیقه طراح سوال رو هم در نظر بگیرید، سوالای آقا علیرضا نشوندهنده تسلط ایشون رو منابع هست و نمیتونه تعیین کننده جایگاه اصلی شما تو کنکور باشه .. و اینکه وزارت برا سلولی مولکولی لودیشو معرفی کرده ( که البته از اون سمتم گفته معرفی یه منبع به این معنا نیست که فقط از همون منبع سوالا طرح میشه و ممکنه از جاهای دیگه هم سوال بدیم) ولی 95% سوالا از لودیش هس .. همونطور که سوالای سالای قبل همه از لودیش بوده

آخرین ویرایش:

alireza-j

New member
خود جمله کتاب لودیش نوشته که از میکروسکوپ الکترونی گذاره استفاده میشه.

با sem نمیشه واسه ساختار پروتئسن ازش استفاده کرد.

پارسال این نکته رو توی درس سلولی سوال داده بودن

Aysel

New member
سوالاتون تلفیقی هست .. ینی مثلا اگه قرار باشه مبحث میتوکندری باشه باید تو هر کتابی در مورد میتوکندری گفته بدونیم و بتونیم همه منابع رو با هم لینک کنیم تا جواب بدیم .. خوبه که انقد رو منابع مختلف مسلطید

فقط اینکه بچه هایی که گفتن ناامید شدن اینو بهشون بگم که بقول شیدا سلیقه طراح سوال رو هم در نظر بگیرید، سوالای آقا علیرضا نشوندهنده تسلط ایشون رو منابع هست و نمیتونه تعیین کننده جایگاه اصلی شما تو کنکور باشه .. و اینکه وزارت برا سلولی مولکولی لودیشو معرفی کرده ( که البته از اون سمتم گفته معرفی یه منبع به این معنا نیست که فقط از همون منبع سوالا طرح میشه و ممکنه از جاهای دیگه هم سوال بدیم) ولی 95% سوالا از لودیش هس .. همونطور که سوالای سالای قبل همه از لودیش بوده
اخه انصافا اگه بخوای لودیش بخونی باید از درسای دیگت بزنی حجمش خیلی زیاده

بالا