نحوه رتبه بندی نمره های یکسان در کنکور ارشد پزش

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

jo-boy

New member
بچه ها اگه کسی بتونه تراز خودشم محاسبه بکنه بازم بی فایدس چون در نمره تراز نمره نفر اول خیلی مهمه.

من فکر میکنم به دو نمره یکسان دو رتبه یکسان میدن
و به زبان ومعدل کاری ندارند چون همچین حالتی رو تورشته بیوشیمی پارسال دیدیم

اگه اینطور باشه 1 سوال پیش میاد.مثلا دانشگاه تهران 20 نفر ظرفیت داره. 2 نفر میشن 20. حالا دانشگاه تهران کدومو برمیداره؟ به نظر من 3 حالت وجود داره: 1.طبق معدل، یا 2.طبق درصد درس اصلی، یا3.اولویت انتخاب دانشگاه

katii

New member
سلام
سال قبل دو تا از دوستام با درصدهای متفاوت بطور مشترک رتبه 4 میکروبیولوزی آوردن و جفتشون دانشگاه تهران قبول شدن
پس احتمالا فقط به نمره کل نگاه میکنن
واسه قبولی هم احتمالا بچه ها نسبت به هم مقایسه میشن

vb2

New member
بچه ها پس ما چندتا نتیجه گرفتیم

1.یا معدل
2.یا زبان
3.درس اصلی
4.تراز
5.رتبه یکسان
6.اولویت انتخاب دانشگاه
حالا دیگه ادمین بیاد بگه

mohsen_rok

New member
اگه اینطور باشه 1 سوال پیش میاد.مثلا دانشگاه تهران 20 نفر ظرفیت داره. 2 نفر میشن 20. حالا دانشگاه تهران کدومو برمیداره؟ به نظر من 3 حالت وجود داره: 1.طبق معدل، یا 2.طبق درصد درس اصلی، یا3.اولویت انتخاب دانشگاه

اخه همیشه که تعداد افراد سر کلاس با تعداد ظرفیت اعلام شده دفترچه برابر که است
یکی از علت هاش میتونه این باشه

mohsen_rok

New member
سلام
سال قبل دو تا از دوستام با درصدهای متفاوت بطور مشترک رتبه 4 میکروبیولوزی آوردن و جفتشون دانشگاه تهران قبول شدن
پس احتمالا فقط به نمره کل نگاه میکنن
واسه قبولی هم احتمالا بچه ها نسبت به هم مقایسه میشن

خوشحالم که یکی دیگه دقیقا حرف من رو با مثال زد
مرسی

jo-boy

New member
جو بوی اگه 2 نفر تراز یکسان داشته باشن اونوقت چطوری میشه؟

نمره تراز همونطور که گفتم یه طیف وسیع داره طوری که به قطع میشه گفت نمره تراز 2 نفر مثل هم نیست.
در مورد این نکته که دوستان میگن برای 2 نفر ما یک رتبه داریم هم باز نظر من همون نمره ترازه چون مثلا امکانش هست نفر اول(که رتبش 4 شده) ترازی حدود 7886 داشته باشه و یه نفر دیگه که اونم 4 شده ترازش 7880 شده باشه
این یعنی انقد فاصله این دو نزدیکه که هیچکدومو نمیشه رتبه 5 به حساب بیاریم.اما اگه این دو برای صندلی آخر دانشگاه بجنگن ! مطمئنا تراز 7886 پذیرفته میشه.

vb2

New member
بچه ها نهایتن یکی مثلا 8 میشه یکی 9 دیگه .مهم صندلی آخره فقط:14:

biosta

Well-known member
تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

سلام
معدل داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت (بدون توجه به این که از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده اند )
از آن بابت برای معاونت آموزشی وزارت بهداشت دارای اهمیت هست
که در صورت یکسانی نمرات دو یا چند داوطلب که زیاد هم پیش می آید معدل را ملاک قرار دهند
از آنچه که بیان می کنم اطمینان دارم و در چند اطلاعیه مشاهده کردم
بهرحال اگر به قسمت سوالات رایج آزمون کارشناسی ارشد آن معاونت مراجعه نمایید
چند سوال وجود دارد که مستقیم و غیر مستقیم به مورد مذکور می پردازد
عینا" سوال و پاسخ ذیل

سوال : معدل آيا تاثير گذار است ؟

جواب : فقط در شرايط احراز نمره يكسان در آزمون .

reza.n

New member
tu football vaght mosavie hamechi be gole zade negah mikonan.fek konam inja ham harki sahih bishtar dashte bashe.age unam mosavi akharaesh sekke mindazan be gamunam:14:

vb2

New member
مموننم مرسی بیوستا منم حدسم اینه ولی بچه ها پاسخهای متفاوتی دادن

epid.1

New member
ba salam,moadel karayish fek konam bishtar bashe,tu kardani be karshenasi do ta rotbe yeksan tu kelase ma bud ,zarfiyat ham aye ghoran nis ke hatman 20 nafar bashe age sharayet intore har do ro bar midaran,nomre tarazam injur hesab mishe masalan motevassete zaban dar beyne kolliye sherkat konande ha 30 dar sade shoma 80 zadi ,va dar sharayeti motevvaset 75 darsade va shoma baz 80 zadi 80 avvali daraye vazne bishtariye in formul dar konkure sarasari bekar mire chon teyfe vasii hast,be nazare bande 1do rotbe yeksan,2 moaddel

vb2

New member
ممنونم اپید جان

فارسی بنویسی یا با فونت بزرگتر ممنون تر میشم

epid.1

New member
ba salam,moadel karayish fek konam bishtar bashe,tu kardani be karshenasi do ta rotbe yeksan tu kelase ma bud ,zarfiyat ham aye ghoran nis ke hatman 20 nafar bashe age sharayet intore har do ro bar midaran,nomre tarazam injur hesab mishe masalan motevassete zaban dar beyne kolliye sherkat konande ha 30 dar sade shoma 80 zadi ,va dar sharayeti motevvaset 75 darsade va shoma baz 80 zadi 80 avvali daraye vazne bishtariye in formul dar konkure sarasari bekar mire chon teyfe vasii hast,be nazare bande 1do rotbe yeksan,2 moaddel

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا