ختم قرآن انجمنی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

AWWA

New member
سلام دوستان.من تازه به این انجمن اومدم .برای شرکت در ختم قران باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنین.
مجددا سلام
ببینین ما تو این انجمن تاحالا دو نوع ختم داشتیم: اولی ختم ویژه و دومی ختم صفحه به صفحه

در ختم ویژه یه مدت دوهفته ای رو که شروع و پایانش ایام مبارکی هست تعیین میکنیم و حزبها رو بین افراد تقسیم میکنیم. همه سهم تعیین شده رو در مدت زمان مشخص باید قرآئت کنن و اطلاع بدن.
(احتمالا در ماه مبارک رمضان دوتا ختم ویژه خواهیم داشت)

ختم صفحه به صفحه برای روزهای عادی هست. که در حال حاضر همین ختم درجریانه.هرکس از جایی که آخرین نفر اعلام کرده یه مقداری رو مشخص میکنه و میخونه. اگه شما هم مایل بودین میتونین سوره محمد ص رو قرائت کنین ....رسیدیم به این سوره

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
من خوندن سوره احقاف رو تموم کردم. سوره فتح رو قرائت میکنم.

سوره بعدی سوره حجرات هست که 18 آیه داره.

AWWA

New member
فضیلت و خواص سوره فتح

پیامبر اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرموده اند: هر كس سوره فتح را قرائت كند، مانند كسی است كه همراه پیامبر در فتح حضور داشته است و در روایت دیگری آمده است: فضیلت قاری سوره مانند آن است كه با پیامبر در فتح مكه حضور داشته است و در روایت دیگری آمده است: فضیلت قاری سوره مانند آن است كه با پیامبر اكرم صلی الله علیه وآله در بیعت شجره بیعت كرده باشد. 1

ایشان هنگام نزول این سوره به یارانشان فرمودند: سوره ای بر من نازل شد كه نزد من محبوب تر و دوست داشتنی تر از همه آن چیزهایی است كه خورشید بر آن تابیده است. 2

امام صادق علیه السلام فرموده است: مال ها و زنان و فرزندانتان را با قرائت سوره فتح از تلف و گزند و آسیب حفظ كنید زیرا هر كس بر قرائت آن مداومت ورزد روز قیامت منادی ندا می دهد تا همه آفریدگانی بشنوند كه تو از بندگان خالص من هستی و می فرماید: او را به بندگان شایسته و صالح من ملحق كنید و او را به بهشت نعمت های من وارد سازید و از شراب سر به مهر به او بنوشانید كه با طعم كافور است. 3

از ایشان همچنین آمده است: هر كس در شب اول ماه رمضان سوره فتح را قرائت نماید تا سال آینده همین روز در حفظ و حراست الهی خواهد بود.

AWWA

New member
آثار و بركات سوره فتح :

1) مصون ماندن از خطرات و یافتن عزت بین مردم

از نبی مكرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده: هر كس سوره فتح را بنویسد و هنگام خواب زیر سرش قرار دهد از شر دزدان در امان می ماند و اگر این سوره را در كاغذی بنویسد و با آب زمزم بشوید سپس بنوشد در نزد مردم جایگاهی پیدا می كند كه به سخنانش گوش می دهند و هر چیزی را كه می بیند و می شنود ضبط و حفظ می كند.5

امام صادق علیه السلام فرموده است: مال ها و زنان و فرزندانتان را با قرائت سوره فتح از تلف و گزند و آسیب حفظ كنید زیرا هر كس بر قرائت آن مداومت ورزد روز قیامت منادی ندا می دهد تا همه آفریدگانی بشنوند كه تو از بندگان خالص من هستی و می فرماید: او را به بندگان شایسته و صالح من ملحق كنید و او را به بهشت نعمت های من وارد سازید و از شراب سر به مهر به او بنوشانید كه با طعم كافور است

2) جهت برطرف شدن خوف

از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است كه نوشتن سوره فتح و همراه داشتن آن هنگام خصومت و نزاع موجب ایمنی شده و درهای خیر و خوبی بر او گشوده می شود و اگر این سوره را نوشته و بشویند و از آب آن بنوشند و كسی كه خوف و ترس دارد آن را بنوشد از آن خلاصی یابد...6

3) در امان ماندن از شر حاكم

مرحوم كفعمی در كتاب المصباح آورده است: اگر سوره فتح را بنویسند و با خود همراه دارند یا به گردن آویزند از شر حاكم و سلطان در امان می مانند و اگر بر دیوار خانه یا حیاطی بیاویزند شیطان به آن نزدیك نمی شود. هم چنین اگر این سوره را بنویسند و پس از شستن زنی كه شیرش كم است از آن بنوشد شیرش زیاد می شود...7

4) جهت درد پا
از امام محمد باقر علیه السلام نقل شده است كه : جهت درد پا آیات 7-1 سوره فتح خوانده شود. 8

5) یافتن همسری مناسب:)

آیات 7-1 سوره فتح را با زعفران بر لباس دختر بنویسند او را همسری مناسب پیدا شود.

AWWA

New member
ختومات مجرب برای سوره فتح
1)ازشنبه شروع كندو هر روز «5» بار سوره فتح را بخواند و در روز جمعه همین سوره را «11» بار بخواند و بعد از هر نوبت خواندن سوره «نصر» را یک بار بخواند چون آخرین بار را خواندی، دعای ذیل را «11» بار بخوان و از درگاه خداوند حاجت را بخواه:[بسیار مجرب است]

«یا مفتُّحْ فَتّحْ، یا مفَرِّجْ فَرّجْ، یا میسّر یَسّر، یا مُسَهّلْ سَهِّْل، یا مُتَمّمْ تَمّمْ، برحمتك یا ارحم الراحمین».

2) شخص غسل كند و «41» روز هر روز «41» بار بخواند و روز «اول و دوم و سوم و سی ام و چهلم و چهل ویكم» روزه بگیرد و روز «چهل و یكم» را به شیرینی افطار كند و صدقه دهد.

AWWA

New member
پی نوشت ها:

(1) مجمع البیان، ج9، ص181

(2) كنزالعمال، ح2635

(3) ثواب الاعمال، ص115

(4) النوادر، راوندی، ص257

(5) تفسیرالبرهان، ج5، ص177

(6)تفسیرالبرهان،ج5، ص177

(7)المصباح كفعمی، ص457

(8)طب الائمه، ص33

(9) درمان با قرآن، ص100

(10)همان، ص101

منابع:«قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی ، درمان با قرآن، محمدرضا كریمی»

TUMS

Well-known member

سلام آوا خانم
من سوره واقعه را میخونم. . . .
ببخشید نظم را به هم ریختم . ..

AWWA

New member

سلام آوا خانم
من سوره واقعه را میخونم. . . .
ببخشید نظم را به هم ریختم . ..

سلام.... راستش بلور قبلا این سوره و سوره رحمن رو ورداشته. ولی اگه شماهم مایلین اشکال نداره قرائت مجددش باشما:rose:

سوره بعدی سوره حجرات هست که 18 آیه داره.

Boloor

New member
سوره رحمن و واقعه خوانده شد. اگه سوره حجرات را ایمونو جان میخونن, من سوره های بعدی اش یعنی سوره ق و سوره ذاریات را میخونم. :riz304:

TUMS

Well-known member
مرسی بلور جان:28:
منم واقعه را خوندم
اوکی من حجرات را می خونم. . . .

k-b

New member
منم سوره ی سبا رو خوندم ، پس الان منم سوره ی طور رو میخونم:rose:

AWWA

New member
من قرائت سوره فتح رو تموم کردم و سوره "نجم" رو ورمیدارم.
نفر بعدی سوره"قمر" رو میخونه

AWWA

New member
ثواب قرائت سوره نجم
امام صادق علیه السلام فرمودند: کسی که هر روز یا هر شب ب تلاوت سوره نجم مداومت نماید، به خوبی در میان مردم زندگی نموده ، آمرزیده شده و محبوب مردم خواهد بود.

ثواب قرائت سوره قمر

امام صادق علیه السلام فرمودند: کسی که سوره قمر را تلاوت نماید، خداوند او را سوار شتری از شتران بهشت از قبر خارج می سازد.

AWWA

New member
ثواب قرائت سوره واقعه

امام صادق علیه السلام فرمودند: کسی که در هر شب جمعه سوره واقعه را بخواند، خداوند او را دوست می دارد؛ محبت او را در دل همه مردم می افکند، هیچگاه در دنیا گرفتار فلاکت ، فقر، نداری و آفتی از آفات دنیا نمی شود و از دوستان امیرالمومنین علیه السلام خواهد بود. این سوره مخصوص امیرالمومنین علیه السلام است و هیچ کسی با او در آن شریک نیست .

BioScientist

New member
سلام آواجان
پس من سوره حدید رو انشاالله میخونم.

التماس دعا نازنین
:rose:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا