22 مرداد: روز جهانی چپ‌دست‌ها .13 August

diseases

Well-known member
اااا تو هم چپ دستی ؟؟
من سر کنکور دیدم دختری که چپ دست بود صندلی چپ دست تموم شده بود مجبور شدن 2 تا صندلی بذارن کنار هم . بیچاره خیلی سختش بود !
اون موقع فهمیدم چپ دستا گاهیم واقعا سختشونه ها ! چون همه چیز اصولا برای راست دستا تعبیه شده . یا حداقل اکثر چیزا

تقریباً تموم امکانات و خدمات برا راست دست ها ساخته شدن.
از دستگیره در گرفته تا صندلی و خیلی چیزای دیگه.
در کل از اینجا هم شانس نیاوردیم...:sad:

diseases

Well-known member
یه سری مسائل جالبی در مورد چپ دستها وجود داره.
اینکه در بسیاری فرهنگها در گذشته نه چندان دور چپ دستی یک جور مشکل محسوب می شده :

در قدیم چپ‌دستی را عیب و علّت می‌دانستند.

زمانی یک مرد ژاپنی حق داشت زن چپ‌دستش را طلاق بدهد.

اسکیموها فکر می‌کردند که چپ دست‌ها جادوگرند.

در زبان لاتینی چپ را sinister می‌گویند که به معنی شوم و نحس و بد یُمن است.

در زبان فرانسوی برای دو واژه چپ و ناشی یک کلمه gauche بکار می‌رود و در زبان آلمانی کلمه linkisch به معنی چپ‌دست و آدم ناجور است.

diseases

Well-known member
11 واقعیت در مورد چپ دستها و زندگی زیبایشان

1- بر اساس تحقیقات ۱۵ درصد مردم جهان چپ دست هستند. تعداد چپ دستهای مرد دو برابر تعداد زنهای چپ دست دنیاست.

2- به طور طبیعی چپ دستها از راست دستها باهوشتر هستند.

3- بر اساس تحقیقات مردان چپ دست ۱۵ درصد از مردان راست دست ثروتمندتر هستند و همچنین ۲۶ درصد بیشتر از راست دستها تحصیلات عالی دانشگاهی دارند.

4- خبرای بدی هم دارم. احتمال الکلی یا معتاد شده در افراد چپ دست سه برابر افراد راست دست.

5- اگر پدرو مادری چپ دست باشند به احتمال ۵۰ درصد فرزندانشان هم چپ دست خواهد بود این عدد در مورد پدر و مادرهای راست دست تنها ۲ درصد است.

6- اکثر گربه های ماده چپ دست هستند و هیچ گربه نری که چپ دست باشد تا کنون دیده نشده.

7- چپ دستها معمولا از راست دستها دوست داشتنی ترند و یه حقیقت دیگه، اکثرا از دفترهای فنری شده بدشون میاد.

8- بر اساس تحقیقاتی که دکتر چربویین (Dr. Nick Cherbuin) انجام داده است افراد چپ دست در واکنش هایی که با دستان خود انجام میدهند بسیار بهتر از راست دستها هستند به همین دلیل چپ دستها در انجام بازیهای ویدیویی از راست دستها موفق تر هستند.

9- چپ دست ها بر حسب آمار ۴ ماه زودتر از راست دستها به سن بلوغ می رسند.

10- تنها ۵۰ درصد چپ دستها موس را در دست چپ میگیرند، به همین ترتیب ۶۸ درصد از چپ دست ها قیچی را با دست راست میگیرند و ۷۴ درصد موقع غذا خوردن چاقو یا چنگال را در دست راست میگیرند.

11- ومورد آخر که شاید دردناک باشه، چپ دستها بر حسب آمار ۹ سال کمتر از راست دستها عمر میکنند.

IL-2

Well-known member
سلام
به دوستان چپ دست انجمنی روزشون رو تبریک میگم :)

زینبی

New member
سلام به همگی. منم چپ دستم. چپ دست بودن همیشه مشکلات خودشو در آزمونها و ماجرای صندلی دست چپ داشته. ولی خوشبختانه مشکل دیگه ای نداشتیم خدا رو شکر.تا جایی که من دیدم چپ دستا در استفاده از دست غیر غالبشون در مقایسه با راست دستا بهتر عمل می کنن.قدیما چون دست چپ رو خوب نمی دونستن و به اصطلاح کارنامه عمال بد به دست چپ داده میشه، بعضیها بچه ها رو وادار میکردن با وجود چپ دستی ازدست راست استفاده کنن. من چند مورد اینطوری دیدم. ولی الان دیگه مساله حل شده هر چند گاهی بعضیا به چپ دستا تیکه میندازن!!:tonguesmiley:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

mohana

Well-known member
vlg_left-handed-day_(3).jpg

آخرین ویرایش:

Fatimaaa

New member
سلامم تبریک به همه چپ دست ها . من چپ دست نیستم اما خیلی چپ دستارو دوست دارم:28:

diseases

Well-known member

درود به همه ی چپ دستها!

این جمعیت ۸ درصدی دنیا!

توی هر سن و سال و هر موقعیت و هر جایی که هستین! 😍✋

شمایی که پوست کندن میوه با چاقو براتون سخته!

واسه قیچی کردن باید چهارتا انگشت تون رو توی سوراخ کوچیکه ی دسته ی قیچی بکنین!

درجه بندی خطکش میره زیر انگشتاتون و دیگه نمی بینیدش!

موقع کنکور واسه تون صندلی مخصوص میذارن…!

روزمون مبارک 🌹

بالا