▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 95 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hanas68

New member
سلام بچه ها خوبین؟ نمیدونم چرا انقدر ناامیدم............این نتایج بدجور حالمو خراب کرد اصلا امیدی ندارم.....پشت کنکور بودن خیلی بده..........کاش میدونستیم رتبه های خوب چقدر خوندن چه منابعی داشتن وچطوری خوندن...من اصلا انگار روش درس خوندنم بیشتر مشکل داره...اصلا نمیدونم چطوری بخونم که مطالب از ذهنم نپره
مریم جون منم اینجوریم دقیقا، بنظرم قبل شرو کردن بیایم در مورد نحوه درست درس خوندن صحبت کنیم، صادقانه...هرکی مشکلشو بگه باهم نظر میدیم، از تجربیات هم استفاده میکنیم...ممنونم

biologisst

New member
مریم جون منم اینجوریم دقیقا، بنظرم قبل شرو کردن بیایم در مورد نحوه درست درس خوندن صحبت کنیم، صادقانه...هرکی مشکلشو بگه باهم نظر میدیم، از تجربیات هم استفاده میکنیم...ممنونم

سلام به دوستان خوب و عزیز ایمنی.
امیدوارم که امسال با پشتکار درس خوندنو شروع کنید و نتیجه ی دلخواه تیر 95 بگیرید .

منم به نظرم همین طوره بهتره کمی سنگاتونو وا بکنین تا مشکل اصلی را بشناسین.
من از لحاظ بدخوندن و بدنمره آوردن باید مدال طلا بگیرم. بس که بدنتیجه میگریم.

مثلا اگر با دوستم که معدل دوم بود یک شب امتحانی درس میخوندیم اون امتحانو 18 میشد من 14-15 چرا؟ چون یادم می رفت!
حالا بخاطر استرس بود یا کم خوابی یا حافظه نمی دونم ولی یادمه دوستم می گفت فلانی من این قسمت درس را از روی ج-ز-و-ه تو یاد گرفتم چطور نمرت کم شد؟

خلاصه این که من وقتی میخونم خیلی زمان هدر میدم بابت خوندن. تمرکز لازم را هم ندارم
ایراد بعدی من مرور نکردنه. و اینکه نمی دونم چجوری مرور کنم. این قدر که من آدم یواشی هستم توی خوندن
یادمه سال اول کارشناسی چند صفحه ناقابل درس را در 3 ساعت می خوندم. خودم کلافه می شدم .
پس به نظر من :
1- وقت ی برای هر بخش بگذارید که از اون حد بیش تر نشه و کلافتون نکنه
2- مرور هر بخش بعد از چند روز خیلی مفیده
3- طبق گفته ی سحر رتبه ی امسال ایمنی بهتره هر بخشی که سخته را نصفه نصفه بخونیم و بعد بریم سراغ بخش های بعدی و به تدریج با خوندن اون ها برگردیم این بخش را هم در لا به لاش بخونیم تا سنگ بزرگ از جلوی پا برداشته بشه.
4- و همین طور که سحر گفت یک تایمر برای درس خوندن بردارید و تنها وقتی که درس می خونین و حواستون هست زمان بگیرید تا وقت خالص خوندنتون در بیاد و حواس پرتی ها مانع وقت تلف کردن توی مطالعه بشه.

آخرین ویرایش:

مریم 8994

New member
اول از همه ازتون تشکر میکنم.....خب به نظرم از رتبه یک ایمنی امسال هم منابعشو بپرسیم با تستایی که زدن زبانشون در چه حدی بوده وچطور زبانشونو تقویت کردن از چه زمانی شروع کردن وبار چندم بوده که امتحان دادن....روش درس خوندن (مثلا توی یک روز برنامشون چطور بوده چطور مرور میکردن کی درساشونو تموم کردن..تفریح داشتن.ناامید میشدن..از این جور سوالا دیگه)وساعت مطالعشون در روزم بگن تا ماهم باتوجه به شرایطمون از تجربه هاشون استفاده کنیم ....البته اگر مایل باشن.......چون من پارسال همش استرس اینو داشتم که بخونم اصلا نمیدونستم چطوری مرور کنم کی مرور کنم چطوری برنامه بریزم که هم بخونم وهم مرور کنم حتی با منابعمم مشکل داشتم هرکسی یه چیزی میگفت وادم حس بدی به منبعش پیدا میکرد.......

مریم 8994

New member

ممنونم دوست عزیز.......واقعا اگه اینکارو بکنیم عالی میشه اول این مشکلاتو حل کنیم چون منبع خوب وروش مطالعه ی درست مهم تره شاید خیلیا هستن که واقعا تلاششونو میکنن اما روش مطالعشون غلطه مث خود من وبعدش نتیجه ی خوب نمیگیرن

hosna69

Well-known member
سلام دوستای خوب ایمونولوژی :)
منم میخوام با این تاپیک و ایمونولوژیستای آیندش همراه بشم...امیدوارم توی این راه یک ساله که پیش رو داریم بتونیم خیلی خوب بخونیم و به همدیگه روحیه بدیم که همگام باهم پیش بریم...
من از دیروز شروع به خوندن زبان کردم ولی خب متاسفانه بخاطر ماه رمضون هنوز از روند خوندنم راضی نیستم ولی خب باز از هیچی بهتره..:)انشاالله که با یه برنامه خوب هممون به موفقیت و نتیجه دلخواهمون برسیم :)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: The Guy

hanas68

New member

سلام به دوستان خوب و عزیز ایمنی.
امیدوارم که امسال با پشتکار درس خوندنو شروع کنید و نتیجه ی دلخواه تیر 95 بگیرید .

منم به نظرم همین طوره بهتره کمی سنگاتونو وا بکنین تا مشکل اصلی را بشناسین.
من از لحاظ بدخوندن و بدنمره آوردن باید مدال طلا بگیرم. بس که بدنتیجه میگریم.

مثلا اگر با دوستم که معدل دوم بود یک شب امتحانی درس میخوندیم اون امتحانو 18 میشد من 14-15 چرا؟ چون یادم می رفت!
حالا بخاطر استرس بود یا کم خوابی یا حافظه نمی دونم ولی یادمه دوستم می گفت فلانی من این قسمت درس را از روی ج-ز-و-ه تو یاد گرفتم چطور نمرت کم شد؟

خلاصه این که من وقتی میخونم خیلی زمان هدر میدم بابت خوندن. تمرکز لازم را هم ندارم
ایراد بعدی من مرور نکردنه. و اینکه نمی دونم چجوری مرور کنم. این قدر که من آدم یواشی هستم توی خوندن
یادمه سال اول کارشناسی چند صفحه ناقابل درس را در 3 ساعت می خوندم. خودم کلافه می شدم .
پس به نظر من :
1- وقت ی برای هر بخش بگذارید که از اون حد بیش تر نشه و کلافتون نکنه
2- مرور هر بخش بعد از چند روز خیلی مفیده
3- طبق گفته ی سحر رتبه ی امسال ایمنی بهتره هر بخشی که سخته را نصفه نصفه بخونیم و بعد بریم سراغ بخش های بعدی و به تدریج با خوندن اون ها برگردیم این بخش را هم در لا به لاش بخونیم تا سنگ بزرگ از جلوی پا برداشته بشه.
4- و همین طور که سحر گفت یک تایمر برای درس خوندن بردارید و تنها وقتی که درس می خونین و حواستون هست زمان بگیرید تا وقت خالص خوندنتون در بیاد و حواس پرتی ها مانع وقت تلف کردن توی مطالعه بشه.
ممنونم از استقبالت بیولوژی، منم مشکل مرور نکردنو دارم

hanas68

New member
بچها منم موقع درس خوندن برنامه نیریزم، یک هفته اول خوبم اما بعد بکلی ناامید میشم و از درسا فاصله میگیرم،میخوام از بچها بپرسم چه چیزی باعث میشد تو این یک سال همیشه انگیزه داسته باشین، من مشکل مرور نکردنو دارم و میخوام یک شبه ب همه چی دس پیدا کنم، خدا ب ما تو این راه صبر بده...آمین

ati1408

New member
واقعا یکی از مشکلات بزرگ منم اینه که مرور کردن بلد نیستم :(((((
یه عالمه میخونم با کیفیت خوب و بعدش چون مرور نکردم انگار هیچی نخوندم.....

*baroon*

New member
سلام به همگی من یکم به خاطر رتبه ها حالم گرفتست سعی میکنم سریعتر خودمو جمع وجورکنم وجدی تر شروع کنم

Sahar_az

New member
بچه ها شروع کنید از همین فردا:)
آره ماه رمضونه و سخته ولی خب یه کم می تونید تایم خوابتون رو جا به جا کنید و ساعتی که روزه نیستید رو بیدار باشید و بخونید و ساعتی که روزه اید بخوابید:) البته اگه شاغل نیستید و از 7 دولت آزادید:)
از الان استارت بزنید فقط
اولش سخته... خیلی هم سخته پس کم کم شروع کنید
از اول بخواید با روزی 5 ساعت شروع کنید هم بعدها اذیت می شید هم همین اول راه
بچه هایی که پارسالم کنکور دادی وضعیتتون نسبت به بقیه خیلی خیلی بهتره:)
شما نسبت به اون کسی که تازه داره شروع می کنه وسط راهید تقریبا پس فرصتو از دست ندید:)
از الانم به خاطر ترس از مرور و قبول نشدن و و و و بهونه نیارید و پشت گوش بندازید چون انقــــدر این بهونه ها زیادن که می تونید تا خود روز کنکور بهونه بیارید:)
شده با روزی 30 دقیقه شروع کنید ولی شروع کنید
کم کم خودتون راه میفتید... هم تو بیشتر کردن ساعت هم توی مرور کردن هم توی بقیه چیزا:)

*baroon*

New member
آره ماه رمضونه و سخته ولی خب یه کم می تونید تایم خوابتون رو جا به جا کنید و ساعتی که روزه نیستید رو بیدار باشید و بخونید و ساعتی که روزه اید بخوابید:) البته اگه شاغل نیستید و از 7 دولت آزادید:)
از الان استارت بزنید فقط
شما نسبت به اون کسی که تازه داره شروع می کنه وسط راهید تقریبا پس فرصتو از دست ندید:)
از الانم به خاطر ترس از مرور و قبول نشدن و و و و بهونه نیارید و پشت گوش بندازید چون انقــــدر این بهونه ها زیادن که می تونید تا خود روز کنکور بهونه بیارید:)
کم کم خودتون راه میفتید... هم تو بیشتر کردن ساعت هم توی مرور کردن هم توی بقیه چیزا:)

سحر جون خیلی ممنون که یک سری هم به ما فقیر بیچاره ها زدی!!!!
خیلی خوشحال میشیم اگر بیای اینجا هر از گاهی و مارو نصیحت کنی و دلگرمی بدی!!!
من واقعا با کند خوندنم مشکل دارم میتونی یک راهنمایی بکنی!؟؟

biologisst

New member

بنظر من یه رقیب و پایه درسی پیدا کن.
یکی که مثل خودت هست و تقریبا هماهنگین که در طول روز چقدر بخونین چی بخونین.

Sahar_az

New member

فقیر بیچاره چیه آخه؟
سال دیگه خودت میای به بچه های 96 راهنمایی می دی:) شک نکن:):smiliess (3):
آره میام گوشتون رو می کشم:)) البته تا وقتی دانشگاه شروع نشده تقریبا کار انچنانی ندارم و می تونم گوشتونو بکشم:))

احتمالا به مطالب گیر می دی که می گی کند می خونی؟
اگه آره که این گیر دادنه بدترین کار ممکنه مخصوصا توی بیوشیمی و سلولی مولکولی
با ایمونو راحت تر رد میشه آدم چون موضوعی که خیلی سخت باشه نداره به نظرم... البته به نسبت اون 2 تا درس می گم
این کندخوانی ای که می گی باید یه دلیلی داشته باشه... اگه دلیلش برات روشنه بگو شاید همگی بیشتر بتونیم کمکت کنیم:)

*baroon*

New member
فقیر بیچاره چیه آخه؟
آره میام گوشتون رو می کشم:)) البته تا وقتی دانشگاه شروع نشده تقریبا کار انچنانی ندارم و می تونم گوشتونو بکشم:))

با ایمونو راحت تر رد میشه آدم چون موضوعی که خیلی سخت باشه نداره به نظرم... البته به نسبت اون 2 تا درس می گم
این کندخوانی ای که می گی باید یه دلیلی داشته باشه... اگه دلیلش برات روشنه بگو شاید همگی بیشتر بتونیم کمکت کنیم:)

بیشتر مال اینه که تمرکز ندارم ولی گیرم نمیدم نمیدونم چکار میکنم!!!
ممنون عزیزم

آخرین ویرایش:

hanas68

New member
از الان استارت بزنید فقط

ممنونیم سحر جون برای راهنماییات، سحر جون شما تافلو کامل خوندین با ریدینگاش؟ همه لغاتو استخراج کردین؟

ati1408

New member
سلام بارون جونی ! من خودم رقیب سرسختتم ! بیا با هم بخونیم . اگه دوست داشتی میتونیم برای هم گزارش روزانه هم بدیم که درس خوندن برامون عادت بشه و اگه یه روز نخونیم حالمون خوب نباشه اون روز !

ati1408

New member
سحر جون ممنون بابت دلگرمیت !
کار خوبی میکنی ! من یکی حتما باید زور بالا سرم باشه :))))))
فقط گوشم رو آروم بکش درد نگیره :))))

*baroon*

New member
عاطی جون هستم رفیق بزن بریم
فقط من یکم شرایطم فرق میکنه
یکی اینکه کلا رفرنس نمیخونم
بیا گزارشتو بده
من دیروز زبان خوندم 2ساعت

hanas68

New member
فقیر بیچاره چیه آخه؟

سحر جون ی سوال داشتم لطفا جواب بده، بنظرت برای ایمنی از جی5 یا لایتنر استفاده کنیم؟ یکی از دوستان توصیه کرد، نمیدونم برای ایمنی چطوری لایتنر تهیه کنم؟در ضمن خدایی همیشه بیاو گوشمونو بکش، من اگه دردم بکنه اکشول نداله....

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا