▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 95 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eeeeeeehsan

New member
بچه ها بیوشیمی دکتر پروین پاسالار کسی خونده یا اطلاعی ازش داره؟استاد ما این کتابو معرفی کرده.نظر شما چیه؟
من دارمش، یه بار هم جویدمش، خیلی هم کتاب خوب و خلاصه ایه ولی نمی دونم بگم بگیریش یا نه! هرسال یه مسخره بازی ای درمیارن و یه جور سوال میدن.
صبر کن تا رتبه های برتر معلوم بشن ازشون می پرسیم.

love virology

New member
کدام عبارت در مورد انسان صحیح است بجز
1- هر لنفوسیتی میتواند در محل ساختن گیرنده های سطحی خود. فعالیت فاگوسیت ها را تشدید کند
2- انزیم های موجود در اشک در مایع مترشحه از لایه های مخاطی نیز یافت
3- لنفوسیت های تی کشنده میتواند در بروز عفونت . دیاپدز انجام دهد
4- در خطوط دفاع غیر اختصاصی . انواعی از سلول های خونی شرکت دارند

*baroon*

New member
1- هر لنفوسیتی میتواند در محل ساختن گیرنده های سطحی خود. فعالیت فاگوسیت ها را تشدید کند
1نمیشه آیا؟

ati1408

New member
گزینه 3 درسته ؟؟؟؟؟؟ مگه مونوسیت ها دیاپدز انجام نمیدادن ؟؟؟ منظورم اینه جواب سوال گزینه 3 میشه ؟

آخرین ویرایش:

*baroon*

New member
گزینه 3 درسته ؟؟؟؟؟؟ مگه مونوسیت ها دیاپدز انجام نمیدادن ؟؟؟ منظورم اینه جواب سوال گزینه 3 میشه ؟

خوب اونجا که لنفوسیت ها با سلکتین واینتگرین میچسبیدن بعد دیاپدز میکردن میومدن بیرون دیگه ها؟؟؟؟؟!!!!!!
نیدونم یکی جواب بده؟؟؟؟؟!!!!!:33:

Immunity

Well-known member
جواب 1 میشخ...ولی چقد بیمزس تستش

GGMU

New member
سلام به همه
میخواستم کمکم کنید که زیست رو از رو چه کتابی یا کتابایی بخونم . من 2 سال وقت دارم تا کنکور ولی هنوز نمیدونم سلولی رو از چی بخونم .
نمیتونم خودمو راضی کنم که لودیشو بخونم و هم اینکه چه کتاب تستی بگیرم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

eeeeeeehsan

New member
سلام به همه
میخواستم کمکم کنید که زیست رو از رو چه کتابی یا کتابایی بخونم . من 2 سال وقت دارم تا کنکور ولی هنوز نمیدونم سلولی رو از چی بخونم .
نمیتونم خودمو راضی کنم که لودیشو بخونم و هم اینکه چه کتاب تستی بگیرم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
سلام به شما
چون وقت داری تنبلی رو بذار کنار و لودیش رو بخون. اگه از الآن به فکر راحتی باشی کنکور نتیجه نمگیری، سعی کن به خودت سختی بدی.
کتاب تست هم هرچی میگیری کتاب انتشارات خانه فرهنگ رو نگیر، کتاب تست دکتر عبادی رو منظورمه. کتابی پر غلط و بی کیفیته.
I.q.b خوبه، سوالات 88 تا 94 هم ارشد هم دکترا هم بخونی کافیه.
ولی نخواستی تابستون بیا در مورد زیست یه خبر باز بگیر.

موفق باشی

p5301

New member
بچه ها بیوشیمی دکتر پروین پاسالار کسی خونده یا اطلاعی ازش داره؟استاد ما این کتابو معرفی کرده.نظر شما چیه؟
سلام من از بیوشیمی خلاصه پروین پاسالار ، کتاب بنفش رنگ کوچک مال انتشارات خسروی خیلی تعریف شنیدم ، با 2 تا از بچه ها که سطح بیوشیمی خیلی خوبی داشتن صحبت کردم و خیلی از این کتاب تعریف کردن ، به نظر من برای شروع کار همیشه آدم از کتابای خلاصه شروع کنه بهتره ، چون کلیات مطالب و فصول کاملا دستتون میاد و دیدتون در مدت زمان کوتاه تری وسیع تر میشه ، در ضمن کتابای رفرنس اصلی خیلی مطالب رو پخش گفتن و کنار هم نچیدن که این میتونه باعث گیجی بشه !!!!بهر حال باز هم با بقیه دوستان مشورت کنید !!! چون امسال کاملا رویکرد سوالات ارشد متفاوت بود بخصوص تو دو گروه ایمنو و هماتو ، بورد امسال ثابت کرد که هیچ قاعده و قانون خاصی ندارن و هر بلایی رو بخوان میتونن سر دانشجو بیارن ، پس ترجیحا باید گسترده خوند و همه فصلا رو به یک اندازه اهمیت داد .....[emoji106]

Immunity

Well-known member
معاون آموزشی دانشگاه تهران از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد.

سیدمهدی قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درمورد ظرفیت پذیرش این دانشگاه در مقاطع مختلف اظهار کرد: ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی، نسبت به سال گذشته افزایش یا کاهش نداشته است، اما ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به سال گذشته کاهش دارد. در واقع دانشکده‌ها ظرفیت اولیه را به دانشگاه اعلام می کنند و دانشگاه بر اساس معیارهای مختلفی مانند تعداد اعضای هیات علمی،پایان‌نامه‌های در نوبت دفاع و... ظرفیت‌های اعلام شده را در کمیته‌ای که زیر نظر ریاست دانشگاه است بررسی می‌کند و سپس ظرفیت‌ها را به سازمان سنجش اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: دانشگاه امسال ظرفیت اعلامی بخش ها را با حدود 600 نفر کاهش به سازمان سنجش اعلام کرد و در کل انتظار داریم ظرفیت پذیرش در مقطع ارشد کاهش یابد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در ادامه درمورد فرآیند انجام مصاحبه‌ دکتری در این دانشگاه، گفت: مصاحبه‌های دکتری در بسیاری از دانشکده‌ها انجام شده و هنوز هم در جریان است. ظرفیت اعلام شده از سوی دانشگاه حدود 1000 نفر است اما اینکه چه تعدادی برای ثبت‌نام اقدام کنند مشخص نیست، چون برخی از پذیرفته شدگان در نوبت دوم دانشگاه تهران پذیرش می‌شوند و ممکن است این افراد نوبت روزانه دانشگاه دیگری را ترجیح دهند بنابراین نمی‌توان تا ثبت‌نام نهایی آماری ارائه کرد.

muhammad

New member
کسی سر فصل های سلولی وملکولی که وزارت بهداشت تایید کرده رو میدونه؟

ati1408

New member
معاون آموزشی دانشگاه تهران از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد.

سیدمهدی قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درمورد ظرفیت پذیرش این دانشگاه در مقاطع مختلف اظهار کرد: ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی، نسبت به سال گذشته افزایش یا کاهش نداشته است، اما ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به سال گذشته کاهش دارد. در واقع دانشکده‌ها ظرفیت اولیه را به دانشگاه اعلام می کنند و دانشگاه بر اساس معیارهای مختلفی مانند تعداد اعضای هیات علمی،پایان‌نامه‌های در نوبت دفاع و... ظرفیت‌های اعلام شده را در کمیته‌ای که زیر نظر ریاست دانشگاه است بررسی می‌کند و سپس ظرفیت‌ها را به سازمان سنجش اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: دانشگاه امسال ظرفیت اعلامی بخش ها را با حدود 600 نفر کاهش به سازمان سنجش اعلام کرد و در کل انتظار داریم ظرفیت پذیرش در مقطع ارشد کاهش یابد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در ادامه درمورد فرآیند انجام مصاحبه‌ دکتری در این دانشگاه، گفت: مصاحبه‌های دکتری در بسیاری از دانشکده‌ها انجام شده و هنوز هم در جریان است. ظرفیت اعلام شده از سوی دانشگاه حدود 1000 نفر است اما اینکه چه تعدادی برای ثبت‌نام اقدام کنند مشخص نیست، چون برخی از پذیرفته شدگان در نوبت دوم دانشگاه تهران پذیرش می‌شوند و ممکن است این افراد نوبت روزانه دانشگاه دیگری را ترجیح دهند بنابراین نمی‌توان تا ثبت‌نام نهایی آماری ارائه کرد.

گل بود به سبزه نیز آراسته شد :65d6a5d6s:

Sahar_az

New member
کاهش ظرفیتا علوم یا بهداشت بودنش مشخص نیست؟
اخه پارسال که برا ما رو کم کردن
من شنیده بودم علومم میخوان کم کنن
ولی اگه برای ما رو کم کنن دیگه هیچی:|

ati1408

New member
بچه های ایمنی ! چرا تاپیک داره روز به روز پایین تر میره ؟ کجایین ؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا