▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 94 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eeeeeeehsan

New member
بچه ها این حرف هایی هست که مشاور بیوشیمی به من گفت + تصمیمات من تو این زمان برای بیو:

اینا رو گفت بخونی حتمن سوال میدن، خوندنشون هم راحتتره.
به ترتیب اولویت:
آنزیم ها
ساختمان آمینواسید
متابولیسم کربوهیدارت

گفت ساختار/ساختمان واسه ضریب 1 بیشتر سوال میدن تا چرخه.
گفت تمرکز رو بذار رو ساختار/ساختمان تا اینکه چرخه بخونی.
تعداد سوال هم واسه 1 گفت عمرن بیشتر از 20 تا سوال بدن. ولی هنوز هیچی معلوم نیست.

من قراره این کار رو بکنم؛
یه نگاه به اون مسئله های Log میندازم چون بلدم،
یه نگاه به آنزیم ها
یه نگاه به ساختمان اسید آمینه
یه نگاه به ساختمان کربوهیدرات
یه نگاه به ساختمان لیپید
یه نگاه به ساختمان اسید نوکلئیک

اینا رو یه روزه میشه خوند.

بعد هم شروع می کنم تستای ارشد 87 تا 93 رو کار می کنم. تستای گنجینه رو گفت بخون خوبه، فقط ارشد بهداشت گفت کافیه.
شما هم همینکار رو بکنید. دو نهایتش سه روزه به سطح خوبی می رسید. دو روز مونده به کنکور هم مرورشون کنید.

اگرم وقت زیاد داشتین متابولیسم کربوهیدرات رو هم یه نگاه بندازید، چون تو سلولی هم مشترکه و هست نصفش.
اگرم خیلی وقت زیاد داشتین یه نگاه به بیوشیمی بالینی بندازین شاااااید این وسطا سوال دادن. خوندنش راحته چون.

eeeeeeehsan

New member
شنبه هم انشالا مشاوره میکروب می گیرم بهتون اطلاع میدم.

یه خواهش؛ اگه رفتین نمایشگاه کتاب یه زحمت بکشید ببینید ترجمه عباس 2015 کیا ترجمه کردن و بهترینش رو همینجا اعلام کنید.
یکی از دوستام هفته دیگه داره میره نمایشگاه میخوام بهش بگم واسم بگیره.
سپاس :rose:

TUMS

Well-known member
بچه ها عباس 2015 اومده؟
اگه اومده زیاد تغییر کرده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

Avid.93

New member
سلام به همگی
خیلی ممنون آقا احسان :rose:
واقعا این بیوشیمی اعصاب منو بهم ریخته بو از یه طرف نخوندنش از یه طرف اینکه حالا چی بخونم ...الان دیگه حداقل میدونم رو چه قسمتهایی بهتره وقت بذارم:sadsmiley:

ati1408

New member
بچه ها این حرف هایی هست که مشاور بیوشیمی به من گفت + تصمیمات من تو این زمان برای بیو:

به ترتیب اولویت:
آنزیم ها
ساختمان آمینواسید
متابولیسم کربوهیدارت

تعداد سوال هم واسه 1 گفت عمرن بیشتر از 20 تا سوال بدن. ولی هنوز هیچی معلوم نیست.

یه نگاه به آنزیم ها
یه نگاه به ساختمان لیپید

بعد هم شروع می کنم تستای ارشد 87 تا 93 رو کار می کنم. تستای گنجینه رو گفت بخون خوبه، فقط ارشد بهداشت گفت کافیه.
شما هم همینکار رو بکنید. دو نهایتش سه روزه به سطح خوبی می رسید. دو روز مونده به کنکور هم مرورشون کنید.

اگرم وقت زیاد داشتین متابولیسم کربوهیدرات رو هم یه نگاه بندازید، چون تو سلولی هم مشترکه و هست نصفش.
اگرم خیلی وقت زیاد داشتین یه نگاه به بیوشیمی بالینی بندازین شاااااید این وسطا سوال دادن. خوندنش راحته چون.

احسان جان واقعا متشکر ! فقط یه سوال برای همه درسا شماها تست های سالای 88تا 93 رو میخونین ؟

- - - Updated - - -

به ترتیب اولویت:
آنزیم ها
ساختمان آمینواسید
متابولیسم کربوهیدارت

یه نگاه به آنزیم ها
یه نگاه به ساختمان لیپید

احسان جان واقعا متشکر ! فقط یه سوال برای همه درسا شماها تست های سالای 88تا 93 رو میخونین ؟

lala

New member
سلام
پذیرنده ctla4 و لیگاندcD40در سطح T غیر فعال در حالت عادی کمه بعد تحریک زیاد میشه؟ یا اصلا نیست بعد تحریک ب وجود میاد؟

ب نظر خودم اولی

- - - Updated - - -

سلام
پذیرنده ctla4 و لیگاندcD40در سطح T غیر فعال در حالت عادی کمه بعد تحریک زیاد میشه؟ یا اصلا نیست بعد تحریک ب وجود میاد؟

ب نظر خودم اولی

msn

New member
سلام
پذیرنده ctla4 و لیگاندcd40در سطح t غیر فعال در حالت عادی کمه بعد تحریک زیاد میشه؟ یا اصلا نیست بعد تحریک ب وجود میاد؟

ب نظر خودم اولی

- - - updated - - -

سلام
پذیرنده ctla4 و لیگاندcd40در سطح t غیر فعال در حالت عادی کمه بعد تحریک زیاد میشه؟ یا اصلا نیست بعد تحریک ب وجود میاد؟

ب نظر خودم اولی
سلام.ظاهرا که cd40l در مراحل انتهایی فعال شدن سلول t بیان میشه.در مورد ctla4 هم فکر کنم بهتره که فرض رو بر این بگیریم که اول وجود نداره و وقتی نیاز باشه در سطح سلول بیان میشه.هر چند منم مثل شما در مورد ctla4 دچار دوگانگی شدم

love virology

New member
بچه ها عباس 2015 اومده؟
اگه اومده زیاد تغییر کرده؟

ایمونولوژی سلولی مولکولی ابوالعباس 2015/ فعلا این ناشران و مترجم ها اومده

نام مترجم : دکتر امیر زرگر
نام انتشارات : اندیشه رفیع
##################
نام مترجم : دکتر عبدالحسین کیهانی دکتر محمدمهدی محمدی
نام انتشارات : ارجمند
##########################
نام مترجم : دکتر فریدحسینی،دکتر رضایی، دکتر عصاره زادگان
نام انتشارات : ابن سینا

TUMS

Well-known member
ایمونولوژی سلولی مولکولی ابوالعباس 2015/ فعلا این ناشران و مترجم ها اومده

نام مترجم : دکتر امیر زرگر
نام انتشارات : اندیشه رفیع
##################
نام مترجم : دکتر عبدالحسین کیهانی دکتر محمدمهدی محمدی
نام انتشارات : ارجمند
##########################
نام مترجم : دکتر فریدحسینی،دکتر رضایی، دکتر عصاره زادگان
نام انتشارات : ابن سینا

ئکتر امیر زرگر؟!!!:smiliess (11):
جالبه
تغییری هم داشته ؟

love virology

New member
مگه میشناسید دکتر زرگر رو؟؟؟؟؟؟

منتظر ترجمه دکتر میر احمدیان هستیم

- - - Updated - - -

مگه میشناسید دکتر زرگر رو؟؟؟؟؟؟

منتظر ترجمه دکتر میر احمدیان هستیم

eeeeeeehsan

New member
خواهش عاطی جان
نه، فقط زیست و بیو، چون طراحاشون از سال 87 و 88 به اینور واسه بیو و زیست فرق کردن، تیپ سوالاتشون هم فرق داره.
البته چون زیستم ضعیفه وزارت علوم 80 تا 93 رو هم دارم می خونم، دست و پا شکسته. دیگه توکل به خدا.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ati1408

eeeeeeehsan

New member
من کم اوردم ءشما ها چیکار می کنید اینجوری شدین؟
از چه لحاظ کم آووردی؟ خسته شدی یا عقبی؟
اگه خسته شدی علامت خطر رو کمی احساس کن، کمی شل بذاری مطالب می پرن از ذهنت. اگه همه رو خوندی روز 1 ساعت وقت بذار از هر درس تست بزن.
اگه نخوندی و عقبی اشکال نداره، تستای 88 تا 93 رو کار کن، بیو و زیست و میکروب.

eeeeeeehsan

New member
بچه ها من یکی از دوستای خوبم رفته نمایشگاه و عکسای کتابای عباس 2015 رو نمونه گرفته واسم.
ترجمه دکتر فرید که افتضاحه!!
ترجمه امیرزرگر بدک نیست.
ترجمه دکتر کیهانی که خودمم داشتم عالیه.
ولی شنیدم ترجمه دکتر ماهرو هم خوبه. کسی هست هم ماهرو رو دیده باشه هم کیهانی؟

eeeeeeehsan

New member
بعله استادمونه !
میلاد سرولوژی پاکزاد رو میخوام امسال بگیرم، دکتر وجگانی رو صلاح می دونی بگیرم یا نیاز نمیشه؟
حالا اگه ارشد قبول شدیم واسه طول دوره ارشد، یا اگه نشدیم واسه کنکور سال دیگه اگه شرکت کردیم.

eeeeeeehsan

New member

ب نظر خودم اولی
cd40l رو سلول بالغ نیست، رو سلول اجرایی بروز پیدا می کنه.
Ctla4 رو سلول بالغ هست ولی به صورت درون سلولیه، روی سطحش بروز پیدا نمی کنه. وقتی سلول اجرایی شد اونوقت رو سطحش بروز پیدا می کنه.
در کل کلمه بروز یعنی روی سطح سلول و جفتشون تا سلول فعال و اجرایی نشه رو سطح سلول بروز پیدا نمی کنن.

TUMS

Well-known member
میلاد سرولوژی پاکزاد رو میخوام امسال بگیرم، دکتر وجگانی رو صلاح می دونی بگیرم یا نیاز نمیشه؟
حالا اگه ارشد قبول شدیم واسه طول دوره ارشد، یا اگه نشدیم واسه کنکور سال دیگه اگه شرکت کردیم.
کتاب دکتر وجگانی واسه دکترا نیازت میشه که اونم الان نگیر چون باید جدیدترین ورژنش بگیری
ولی سرولوزی پاکزادو بگیر چون تغییر نمیکنه و 70 صفحه اولش خوبه برای آنتی ژن و آنتی بادی

- - - Updated - - -

eeeeeeehsan

New member
بچه ها کسی سوالات زبان عمومی سه نوبت ارشد بهداشت سال 92 و سال 93 رو داره؟ یعنی جمعن 6 نوبت/6 سوال.
من لزگیم قدیمیه سوالاتش تا آخر 92 -91 ـه، یعنی همون سال 91. سال 92 و 93 رو می خوام.

ایشالا تو عروسیتون جبران کنم :)

lala

New member
اگه خسته شدی علامت خطر رو کمی احساس کن، کمی شل بذاری مطالب می پرن از ذهنت. اگه همه رو خوندی روز 1 ساعت وقت بذار از هر درس تست بزن.
همون گزینه اولی:wacsmiley:

- - - Updated - - -

همون گزینه اولی:wacsmiley:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا