▌ نظرات شرکت کنندگان کنکور ارشد ایمنی شناسی اردیبهشت 94

آزمون چطور بود؟

• مجموع رای دهندگان
    0

CTLA4

New member
دوستان اون سوال mhc رو چی زدین؟
دکتر خ گزینه 3 (توانایی اتصال به چند پپتید با افینیتی پایین)رو به عنوان جواب صحیح اعلام کرده در صورتی که سال 85 کنکور بهداشت یه سوال مشابه داشته که اینه:
در مورد مولکول های ام اچ سی همه گزینه های زیر درست است به جز:
1- هر مولکول ام اچ سی در هر بار توانایی عرضه یک پپتید را دارد
2-هر مولکول ام اچ سی فقط به عرضه یک پپتید مشخص اختصاص دارد
3-مولکول های ام اچ سی دو قادر به عرضه پپتید های مشتق از میکروب های داخل سلولی هستند
4-مولکول های ام اچ سی 1بر روی همه سلول های هسته دار بروز مینمایند
جواب این سوال گزینه 3 اعلام شده

CTLA4

New member
بچه ها نظرتونو راجع به این سوال بگین
پاسخ سلول های بی خارج فولیکولی دارای تمام خصوصیات زیر میباشد به جز؟؟؟؟؟
به نظر من این سوال باید حذف بشه آخه منظورشو از b خارج فولیکولی بیان نکرده. منظورش اون سلول بی هس که بعد از کمک گرفتن از سلول تی به مرکز زایا مهاجرت نمیکنه یا سلول بی 1 یا مارژینال طحال؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر سه تا خارج فولیکولی محسوب میشن.

f.j

New member
دوستان اون سوال mhc رو چی زدین؟

دکتر خ گزینه 3 (توانایی اتصال به چند پپتید با افینیتی پایین)رو به عنوان جواب صحیح اعلام کرده در صورتی که سال 85 کنکور بهداشت یه سوال مشابه داشته که اینه:
در مورد مولکول های ام اچ سی همه گزینه های زیر درست است به جز:
1- هر مولکول ام اچ سی در هر بار توانایی عرضه یک پپتید را دارد
2-هر مولکول ام اچ سی فقط به عرضه یک پپتید مشخص اختصاص دارد
3-مولکول های ام اچ سی دو قادر به عرضه پپتید های مشتق از میکروب های داخل سلولی هستند
4-مولکول های ام اچ سی 1بر روی همه سلول های هسته دار بروز مینمایند
جواب این سوال گزینه 3 اعلام شده

من با رد گزینه 3 زدم..چون اون چیزی ک مسلمه اینه که افینیتی mhc پایینه و اختصاصیت نداره..از طرفی هم اصلا حرفی از اتصال ""همزمان"" به چند پپتید نزده فقط گفته به چند پپتید متصل میشه که این هم با اصل عدم اختصاصیتش سازگاره

ali.th9.th22

New member
سلام دوستان من عضو جدیدم این درصدام هست به نظرشما امیدی به فبولی
داشته باشم روزانه که میدونم نمیارم ایمنی65_سلولی36_بیوشیمی65_میکروب16_زبان61

سلام خوش اومدید
من هم عضو جدیدم:auizz3ffy9vla57584x
درصداتون که خیلی خوبه
روزانه ها رو میارید ...
منم با احسان عزیز موافقم شما چند نفر تهران شیراز اصفهان همکلاسی میشید...
من که قبول نشم باید برم سربازی
قبولم بشم احتمالا شهرکردی بابلی جایی:sad:

love virology

New member
برای اثبات تولید انتی بای پلی کلونال در یک حیوان از کدام تست کیفی ایمونولوزیک استفاده میشود
الف دبل دیفیئزن
ب ایمونوفلورسانس
ج رادیوایمونواسی
د الایزا

- - - Updated - - -

برای تعیین مقدار crp و rf در سرم بیمار اندازه گیری کمی کدام روش ازمایشگاهی انجام میدهیم

الف اگلوتیناسیون مستقیم
ب ..... غیر مستقیم
ج توربیدومتری
د فلوکولاسیون

f.j

New member
برای اثبات تولید انتی بای پلی کلونال در یک حیوان از کدام تست کیفی ایمونولوزیک استفاده میشود
الف دبل دیفیئزن
ب ایمونوفلورسانس
ج رادیوایمونواسی
د الایزا

- - - updated - - -

برای تعیین مقدار crp و rf در سرم بیمار اندازه گیری کمی کدام روش ازمایشگاهی انجام میدهیم

الف اگلوتیناسیون مستقیم
ب ..... غیر مستقیم
ج توربیدومتری
د فلوکولاسیون

برای اثبات تولید آنتی بادی الایزا
برای اندازه گیری crp و rfآگلوتیناسیون غ مستقیم
که البته برای crp آگلوتیناسیون غ مستقیم معکوس درستشه

love virology

New member
خدا وکیلی اینا رو دادن بما اخه سرولوژی چرا میدین یکیش غلط زدن / توروبیدومتری چیه اینا توی پاکزاد هست؟؟؟

kolouche

New member
خدا وکیلی اینا رو دادن بما اخه سرولوژی چرا میدین یکیش غلط زدن / توروبیدومتری چیه اینا توی پاکزاد هست؟؟؟
ویروووو... کشتی خودتو... اره توربیدومتری و اینا رو تازگیا زیاد سوال میدن.... ول کن بابا...
ببین ی اقا از ارشدا گفت ک ایمنی بچه های ویروس خیلی سخت بوده... نزدیک 60 و اینا خیلی خوبه...

f70i

New member
به نظر من این سوال باید حذف بشه آخه منظورشو از b خارج فولیکولی بیان نکرده. منظورش اون سلول بی هس که بعد از کمک گرفتن از سلول تی به مرکز زایا مهاجرت نمیکنه یا سلول بی 1 یا مارژینال طحال؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر سه تا خارج فولیکولی محسوب میشن.
من هم با نظرتون موافقم به نظرم باید حذف بشه من خودم این سوالو نزدم
چشم آب نمیخوره حذف کنن روی سوال باید بهتر از این مطرح میشد معلوم نبود که چی مدنظرشونه

kolouche

New member
چشم آب نمیخوره حذف کنن روی سوال باید بهتر از این مطرح میشد معلوم نبود که چی مدنظرشونه
منم با همه موافقم... میدونین این سوالو از توو اون جدول ابول دراورده بودن ک برا داخل فولیکولی اسم سلول خاطره رو اورده اما برای خارج فولیکولی فقط گفته پلاسما سل... من ک غلط جواب دادم اگه جوابش تفاوت در سلول خاطره باشه...

erfanba

New member
اتفاقا b سل 1 تو ابوالعباس نوشته که با T تنظیمی همکاری میکنه پس گزینه 3 هم جواب نیست

erfanba

New member
من بیوشیمی 75 زدم البته اگه دقت بیشتری میکردم بهترم میشد
منبع من ضروریات بیوشیمیه نوشته ی دکتر رضا محمدی

f.j

New member

برای سرولوژی یک جمع و جور باید خوند ...واقعا واس ما ک ایمنی بودیمم کتاب لازم نبود...

eeeeeeehsan

New member
من با رد گزینه 3 زدم..چون اون چیزی ک مسلمه اینه که افینیتی mhc پایینه و اختصاصیت نداره..از طرفی هم اصلا حرفی از اتصال ""همزمان"" به چند پپتید نزده فقط گفته به چند پپتید متصل میشه که این هم با اصل عدم اختصاصیتش سازگاره

گزینه های 1 و 2 که نمیشن، اگه قراره PC بوجود بیاد B خاطره هم بوجود میاد.
بین 3 و 4 گزینه 4 بیشتر بهش می خوره جواب باشه.
B cell zone یعنی فولیکول. فولیکول هم تو گره هست هم تو طحال. منظورش B cell های خون/لنف بوده فکر کنم.

eeeeeeehsan

New member
سلام خوش اومدید
من هم عضو جدیدم:auizz3ffy9vla57584x
درصداتون که خیلی خوبه
روزانه ها رو میارید ...
منم با احسان عزیز موافقم شما چند نفر تهران شیراز اصفهان همکلاسی میشید...
من که قبول نشم باید برم سربازی
قبولم بشم احتمالا شهرکردی بابلی جایی:sad:
به به سلام مرد
خوش اومدی
ایشالا که قبولی، نشدی هم توکلت به خدا باشه شهر خودت سپاه بیافتی که بتونی سال دیگه هم بخونی، البته بهتر و با انگیزه تر.
اکثر پسرا وضعیتشون همینه، من جمله خود من.

سلامتـی همه سربازا
:auizz3ffy9vla57584x

بالا