⊹ بیــدارباش برای تغییر ظرفیت های امسال (پیش هماهنگی برای اعتراض) ⊹

دل آرام

New member
بگم بهتون که سیاست کاهش ظرفیت در این دولت هست . حداقل برای وزرات بهداشت . و واقعا هم حق دارن . امکانات بهداشت مثل فضای کلاسی و امکانات آموزشی و استاد نسبت به دانشگاههای علوم خیلی کمتره . اعتراض پارسال ما دفعه سوم به جاهای باریک داشت کشیده میشد . این سایتم شناسایی شده . گفتم اینا رو که گفته باشم ! ??????????????????

eeeeeeehsan

New member
بگم بهتون که سیاست کاهش ظرفیت در این دولت هست . حداقل برای وزرات بهداشت . و واقعا هم حق دارن . امکانات بهداشت مثل فضای کلاسی و امکانات آموزشی و استاد نسبت به دانشگاههای علوم خیلی کمتره . اعتراض پارسال ما دفعه سوم به جاهای باریک داشت کشیده میشد . این سایتم شناسایی شده . گفتم اینا رو که گفته باشم ! ������������������
یعنی چی؟ بیشتر توضیح بدین.

Mohammad gh

New member
بعضیا میگن اگه ظرفیتا کم شه بازار کار بهتر میشه!!!!انگار وختی ظرفیت زیاد باشه بازار کار بدتر میشه!!همون بهتر ظرفیتارو زیاد کنن

برادر من خب با کم شدن فارغ التحصیلان ارشد و دکترا رقابت تو بازارکار کمتر و فرصت ها بیشتر میشه
ایکاش یه خورده اون کنکورشونو استاندارد کنن
ظرفیت باشه پیشکش
حداقل هرسال با یه سورپرایز همه امید و انگیزه ی ملتو ازشون نگیرن!
امروز تو اخبار شنيدم يكي از مسئولين وزارت بهداشت كفت امسال نتونستن به دلايلي ظرفيتا رو كم كنن!!!!!البته جقدر اين حرفش به ما مربوطه رو نميدونم!
مطمینید برای کنکور سراسری نبوده؟چون معمولا روی کنکور سراسری فوکوس خبری میکنن .برای صداوسیما بحث ارشد و دکترای علوم پزشکی خیلی جذاب نیست
بگم بهتون که سیاست کاهش ظرفیت در این دولت هست . حداقل برای وزرات بهداشت . و واقعا هم حق دارن . امکانات بهداشت مثل فضای کلاسی و امکانات آموزشی و استاد نسبت به دانشگاههای علوم خیلی کمتره . اعتراض پارسال ما دفعه سوم به جاهای باریک داشت کشیده میشد . این سایتم شناسایی شده . گفتم اینا رو که گفته باشم ! ������������������

والله تو این کشور شما به هرچیزی که اعتراض کنی یه خطر برای حکومتش به حساب میای حتی واسه کاهش ظرفیتا

راستی پارسال بعد اون کاهش وحشتنا ک قرار شد به بعضی رشته ها اضافه کنن
چی شد آخر؟

226

New member
منم با دوست خوبمون جناب divine موافقم . اون چیزی که الان نیازه که وزارت بهداشت در پیش بگیره نظم دادن و استاندارد سازی ازمون هاست . من نمیگم ظرفیت ها کم شه اما نبایدم بی حدو حصر زیاد شه اونطور ارزش اون علم میاد پایین . البته اوضاع کار که به اذعان دکتر ستاری ضعیف تر از این حرفاست که به راحتی درست شه و علت اون فاصله بزرگ و حلقه مفقوده دانش دانشگاهی و صنعت هست . که البته امید میره چشم انداز خوبی در اینده داشته باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shabnam_m

226

New member

جاهای باریک ؟؟؟؟ اگر اعتراضات مودبانه قانون مند و قانع کننده باشه چرا بخواد دردسر ساز شه ؟؟! این گونه حرفا باعث میشه که انگیزه اعتراض و انتقاد درست هم از بین بره . البته موضوع ظرفیت ها به بودجه وزارت بهداشت و برنامه های راهبردیه وزارتخونه هم بستگی داره . ولی اگه اعتراضی هم اصلا صورت نگیره خوب شاید وضعیت کاهش ادامه پیدا کنه . البته اعتراض کاملا قانونمند . خوشبختانه وزیر فعلی شخصی بسیار دلسوز و کوشا هستند و این خودش جای امیدواریه

226

New member
دوستان دلیل ابن همه تلاش و تقاضا برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی همین بیکاری ست دیگر:14: به نظرتون لزومی داره همه ارشد یا دکتری بخونن؟؟ وقتی تو این مملکت کار پیدا نشد همه میرن ارشد یا دکتری که سرگرم باشن...متاسفانه حقیقت تلخیه:smiliess (7):

اگه ارتباط دانشگاه و صنعت و دنیای تجارت یک ارتباط قوی حساب شده و مداوم تبدیل بشه خیلی از مشکلات بیکاری حل میشه . ضمن اینکه بخشی از این بیکاری ها به علت اینکه دانشجویان تحت تاثیر جو حاکم بر جامعه که علم رنگ باخته تلاش علمی جدی بخرج نمی دهند این در حالیکه در امریکا هم گرایش به تحصیلات تکمیلی افزایش داشته و یکی از معیارهای پیشرفته بودن یک جامعه میزان فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلیش هست که صد البته نباید این امر برای فرار از بیکار بودن یا موجب دامن زدن به بیکاری بشه . به امید فرداهای زیباتر و روشن تر

آخرین ویرایش:

mahsast

New member
اگه ارتباط دانشگاه و صنعت و دنیای تجارت یک ارتباط قوی حساب شده و مداوم تبدیل بشه خیلی از مشکلات بیکاری حل میشه . ضمن اینکه بخشی از این بیکاری ها به علت اینکه دانشجویان تحت تاثیر جو حاکم بر جامعه که علم رنگ باخته تلاش علمی جدی بخرج نمی دهند این در حالیکه در امریکا هم گرایش به تحصیلات تکمیلی افزایش داشته و یکی از معیارهای پیشرفته بودن یک جامعه میزان فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلیش هست که صد البته نباید این امر برای فرار از بیکار بودن یا موجب دامن زدن به بیکاری بشه . به امید فرداهای زیباتر و روشن تر

دوست عزیز واقعا به موضوع خوبی اشاره کردید...متاسفانه الان تو کشور ما اینطوری شده...تو کشورای دیگه چون بازار کار قوی هست یه سری وارد بازار کار میشن و لزومی نمیبینن حتما وارد تحصیلات تکمیلی بشن..و تحصیلات تکمیلی اونجا به معنای واقعی هست و هر رشته ای جایگاه خودشو داره...نه مثل کشور ما که که تحصیلات تکمیلی تو بعضی رشته ها و دانشگاهها مدرکی بیش نیست...الان دانشجوهای دکتری تو کشور ما کمیت دارن ولی کیفیت ندارن متاسفانه!
حرفتون در مورد ارتباط صنعت و دانشگاه هم واقعا خوب بود..الان مثلا یه دانشجوی دکتری مهندسی برق تو بهترین دانشگا ایران یه کار پژوهشی انجام میده که خیلی هم خوب باشه به درد کدوم صنعت تو کشور ما میخوره؟؟ اصن داریم صنعت:14:..
به امید فردایی بهتر..

bme eng

New member
دوست عزیز واقعا به موضوع خوبی اشاره کردید...متاسفانه الان تو کشور ما اینطوری شده...تو کشورای دیگه چون بازار کار قوی هست یه سری وارد بازار کار میشن و لزومی نمیبینن حتما وارد تحصیلات تکمیلی بشن..و تحصیلات تکمیلی اونجا به معنای واقعی هست و هر رشته ای جایگاه خودشو داره...نه مثل کشور ما که که تحصیلات تکمیلی تو بعضی رشته ها و دانشگاهها مدرکی بیش نیست...الان دانشجوهای دکتری تو کشور ما کمیت دارن ولی کیفیت ندارن متاسفانه!
حرفتون در مورد ارتباط صنعت و دانشگاه هم واقعا خوب بود..الان مثلا یه دانشجوی دکتری مهندسی برق تو بهترین دانشگا ایران یه کار پژوهشی انجام میده که خیلی هم خوب باشه به درد کدوم صنعت تو کشور ما میخوره؟؟ اصن داریم صنعت:14:..
به امید فردایی بهتر..

مهندسان برق بی خود و بی جهت میان کنکور مهندسی پزشکی شرکت میکنن و الکی ظرفیت ها رو پر میکنند. آخه این رو آدم بره به کی بگه؟

mri13

New member
سلام. فکر کنم شما دانشگاه شهید بهشتی درس میخونین درسته؟
خبر ندارین که امسال ظرفیت ها چطوری میشه؟

سلام بله تا اعلام نکنن هیچ چیز مشخص نیست چون مهم نیست دانشگاه چند نفر میخاد مهم اینه که وزارت خونه چند نفر میفرسته کار وزارتخونه هم معلوم نیست و تا آخرین لحظه سعی میکنه هیچی بروز نده البته خبرهای غیر رسمیش قبل از اعلام رسمی میاد که معمولا هم درسته

bme eng

New member
سلام بله تا اعلام نکنن هیچ چیز مشخص نیست چون مهم نیست دانشگاه چند نفر میخاد مهم اینه که وزارت خونه چند نفر میفرسته کار وزارتخونه هم معلوم نیست و تا آخرین لحظه سعی میکنه هیچی بروز نده البته خبرهای غیر رسمیش قبل از اعلام رسمی میاد که معمولا هم درسته

حالا اگر تونستین خبردار بشین ، به ما هم بگین.

mri13

New member
حالا اگر تونستین خبردار بشین ، به ما هم بگین.

کلا دانشگاها از جمله شهید بهشتی کم درخواست میدن و همیشه به کمبود بودجه و تعداد زیاد دانشجو اعتراض دارن پارسال هم وزارتخونه میگفت ما ظرفیتو کم نکردیم و فقط به هر دانشگاه هرچقدر که دانشجو خواسته بهش دادیم کاری که قبلا نمیکرد. برای امسال هم دانشگاها مثل هرسال تقاضای دانشجوی کمتر کردن و باید منتظر موند دید که آیا وزارتخونه قبول میکنه یا مثل هر سال بیش از ظرفیت درخواستی دانشگاها میفرسته

ع ل ی رضا

New member
من یه ترمه Phd میخونم...الان میفهمم اوضاع اصلا خوب نیس.....کاش همون سال اولی که ارشد دادم ظرفیتا کم بود و اصلا قبول نمیشدم..اینهمه وقت و انرژی که گذاشتم اینجا اگه میرفتم دنبال یه کار دیگه الان برا خودم پادشاهی میکردم.... الان توی مقطع دکترا اینقد ظرفیت گرفتن که نمیدونن با فارغ التحصیلاش چیکار کنن؟؟..حالا ارشد که هیچی...بعده کلی درس خوندن و بدو بدو باید بری دانشگاه درجه سه توی بوق آباد درس بدی تازه اونجام ناز میکنن....الان یکی از سال بالایی ها سه چهار ماهه تموم شده درسش و درخواست داده اما هیچکجا هنوز نخواستنش.... تازه اینا همه ورودی های دکترای سال 88 هستن و در بدترین حالت ارشد ورودی 85 بودن...دیگه شما فک کن یکی که سال 85 ارشد قبول شده و الان تازه دکتراشو تموم کرده بیکاره....تازه ظرفیتا اون موقع یک دهم الان بوده.....بعد با افزایش ده برابری ظرفیت ارشد و اونم اگه طرف یه ضرب بره و تا 9 سال دیگه تموم کنه و دکترا بگیره به نظر شما براش کار هست؟؟؟؟....

abbas gara

New member
من یه ترمه Phd میخونم...الان میفهمم اوضاع اصلا خوب نیس.....کاش همون سال اولی که ارشد دادم ظرفیتا کم بود و اصلا قبول نمیشدم..اینهمه وقت و انرژی که گذاشتم اینجا اگه میرفتم دنبال یه کار دیگه الان برا خودم پادشاهی میکردم.... الان توی مقطع دکترا اینقد ظرفیت گرفتن که نمیدونن با فارغ التحصیلاش چیکار کنن؟؟..حالا ارشد که هیچی...بعده کلی درس خوندن و بدو بدو باید بری دانشگاه درجه سه توی بوق آباد درس بدی تازه اونجام ناز میکنن....الان یکی از سال بالایی ها سه چهار ماهه تموم شده درسش و درخواست داده اما هیچکجا هنوز نخواستنش.... تازه اینا همه ورودی های دکترای سال 88 هستن و در بدترین حالت ارشد ورودی 85 بودن...دیگه شما فک کن یکی که سال 85 ارشد قبول شده و الان تازه دکتراشو تموم کرده بیکاره....تازه ظرفیتا اون موقع یک دهم الان بوده.....بعد با افزایش ده برابری ظرفیت ارشد و اونم اگه طرف یه ضرب بره و تا 9 سال دیگه تموم کنه و دکترا بگیره به نظر شما براش کار هست؟؟؟؟....
حالا دیگه اینقدرا هم وضع بد نیست. کسی که 9 سال بعد دکترا بگیره براش کار میشه اساتید که تا خر عمرشون که نیستن بازنشسته میشن یه تعداد دیگه به جاشون میان.الان تو دانشگاهی که من درس میخونم تو رشته ما کمبود هیئت علمی دارن که تقاضا هم میدن ولی هنوز نتونستن کسی رو جذب کنن.سال قبل من اونجوری که شنیدم چندتا اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد تو رشته خودم بازنشته شدن که هیئت علمی جدید جذب کردن.حالا دوستان میخوان امسال کنکور بدن با این حرفا بی انگیزه شون نکنیم.

بالا