یه راه دیگه برای ورود به پزشکی وجود داره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

simin69

New member
با سلام خدمت دوستان

در مورد این که آیا کسی می تونه دوباره در کنکور سراسری شرکت کند(دوستان در پست های قبلی گفتند که اگه فارغ التحصیل رشته های علوم پزشکی باشه، فقط می تونه در 3 رشته ی پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی قبول بشه؛ که این کاملاً اشتباهه )، بله می تواند:
(طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری 91 بند "و")

و ) با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرص ت هاي موجود بين تمامي متقاضيان،
پذيرش آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشت هاي به اتمام رسانيد ه اند، در
همان مقطع قبولي قبلي و در همان دو ر ه (روزانه) امكان پذير نمي باشد. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل م يتوانند براي دورة نوبت دوم
(شبانه) در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دورة روزان ه ، مي توانند با پرداخت شهريه همانند دانشجويان دورة نوبت دوم
(شبانه)، در رشته مربوط ادامه تحصيل دهند.

در مورد کسانی که می خواهند از طریق کنکور سراسری پزشک و دندان پزشک و ... شوند؛ طبق بند "ز " همین دفترچه :
ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشكي در مورخ ... مقرر گرديد دان ش آموختگان مقطع كارشناسي
در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي،
دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي رشت ه هاي گروه آموزش پزشكي مي باشند .
1) گذراندن طرح نيروي انساني براي دانش آموختكان مقطع كارشناسي مشمول طرح، الزامي م ي باشد.
2) داوطلبان نبايستي به هيچيك از ارگا ن ها و يا دستگا ه هاي اجرايي تعهدخدمت، تعهد سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم داشته باشن د . 3
) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده است، در صورت قبولي در دور ه هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد .
4) تطبيق دروس تخصصي مقطع كارشناسي، در دوره دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروساز ي ) امكان پذير نم ي باشد .
5) مطابق مصوبه ..... ، پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي در شعب بين المللي دانشگاه هاي علوم پزشكي، حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار نبود ه اند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع قبولي مي باشند.

در مورد هزینه ی پزشکی و ... طبق راهنمای انتخاب رشته همین آزمون سراسری(سال 91)
تقریباً ترمی 1.5 میلیون تومان میشه.
برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق سایت سازمان سنجش، می تونید این دفترچه رو دانلود کنید و بخونید.
لینک سایت سازمان سنجش:
سازمان سنجش آموزش کشور

این راهی که دوستمون گفتن، باید از اول شروع کنید مثل زمانی که تازه پیش دانشگاهی رو تموم کردید+ کلی شرایط دیگه. بند ز.
یه راه دیگه هم آزمون لیسانس به پزشکی هست که فقط دانشگاه علوم پزشکی تهران این آزمون رو برگزار میکنه. که دیگه لازم نیست از اول شروع کنید...
موفق باشید.
با تشکر

میشه اون بندی که هزینه ها رو گفته این جا بگذارید؟

simin69

New member
هزینش خیلی زیاده این جوری باشه بریم آزاد دیگه این همه شرط هم نداره خیلی بهتره:(50):

a_67

New member
به نظر من اگه کسی شرایطش رو داره که بره دوباره کنکور سراسری شرکت کنه و در ضمن اگه کارشناسی روزانه خونده باشه و پولش رو هم داشته باشه، بهتره که از طریق کنکور سراسری اقدام کنه. چرا؟ به 4 دلیل:
1- این کنکور، محدودیت سنی نداره.
2- دروس امتحانی کنکور سراسری به مراتب آسون تر از دروس امتحانی لیسانس به پزشکی هست.
3- محدود به این نیستید که فقط رشته پزشکی بخونید. می تونید دندان پزشکی و یا داروسازی هم بخونید. در حالی که آزمون لیسانس به پزشکی، فقط پزشکی پذیرش می کنند.
4- از لحاظ مکان تحصیل هم محدود نیستید که فقط در تهران تحصیل کنید.
البته این نظر من بود.
مزایای لیسانس به پزشکی هم اینه که بدون شرایط بند ز میتونید پزشک بشید آن هم در یکی از دانشگاه های خوب ایران.

a_67

New member
میشه اون بندی که هزینه ها رو گفته این جا بگذارید؟
توی یه جدولی هست منم نمی تونم اونو اینجا بیارم. حجمش رو سیستم قبول نمی کنه. نمی دونم جدول اون قدر ها هم بزرگ نیست...
یه زحمتی بکشین: دانلودش کنید. ص 135 دفترچه راهنمای انتخاب رشته تجربی. توی فایل پی دی اف ص 114 رو وارد کنید...

simin69

New member
به نظر من اگه کسی شرایطش رو داره که بره دوباره کنکور سراسری شرکت کنه و در ضمن اگه کارشناسی روزانه خونده باشه و پولش رو هم داشته باشه، بهتره که از طریق کنکور سراسری اقدام کنه. چرا؟ به 4 دلیل:
1- این کنکور، محدودیت سنی نداره.
2- دروس امتحانی کنکور سراسری به مراتب آسون تر از دروس امتحانی لیسانس به پزشکی هست.
3- محدود به این نیستید که فقط رشته پزشکی بخونید. می تونید دندان پزشکی و یا داروسازی هم بخونید. در حالی که آزمون لیسانس به پزشکی، فقط پزشکی پذیرش می کنند.
4- از لحاظ مکان تحصیل هم محدود نیستید که فقط در تهران تحصیل کنید.
البته این نظر من بود.
مزایای لیسانس به پزشکی هم اینه که بدون شرایط بند ز میتونید پزشک بشید آن هم در یکی از دانشگاه های خوب ایران.

میشه بگید هزینه رو چه طور به دست آوردید؟

simin69

New member
توی یه جدولی هست منم نمی تونم اونو اینجا بیارم. حجمش رو سیستم قبول نمی کنه. نمی دونم جدول اون قدر ها هم بزرگ نیست...
یه زحمتی بکشین: دانلودش کنید. ص 135 دفترچه راهنمای انتخاب رشته تجربی. توی فایل پی دی اف ص 114 رو وارد کنید...

ممنون دارم دانلود می کنم

a_67

New member
هزینش خیلی زیاده این جوری باشه بریم آزاد دیگه این همه شرط هم نداره خیلی بهتره
(50).gif
در مورد هزینه دانشگاه آزاد و بین الملل تا جایی که من می دونم(سال گذشته توی اینترنت سرچ کرده بودم...)، این هزینه 70،80، تا 110 میلیون تومن بسته به رشته و دانشگاهش داره. دندان پزشکی پول بیشتری می خواد....
ولی این هزینه آزمون سراسری با این حساب که ترمی 19 واحد و 1.5 میلیون... اگه 14 ترم باشه، میشه 21 و ... میلیون اصلاً 30 میلیون حساب کنید که در مقایسه با اونا خیلی هزینه اش کمتره.(البته در مورد بین الملل که هزینه اش زیاده؛ در مورد آزاد دقیقاً نمی دونم و سال گذشته همین مبلغا رو برای آزاد دیدم ولی مطمئن نیستم...)

آخرین ویرایش:

ali_ah

New member
جیزایی که من شنیده بودم در مورد شهریه دانشگاه ازاد دندانپزشکی تا 3 میلیون ترمی بود
کسی اشنای دانشگاه ازادی تو این رشته داره روشنمون کنه

Proteus

New member
با سلام خدمت دوستان

در مورد این که آیا کسی می تونه دوباره در کنکور سراسری شرکت کند(دوستان در پست های قبلی گفتند که اگه فارغ التحصیل رشته های علوم پزشکی باشه، فقط می تونه در 3 رشته ی پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی قبول بشه؛ که این کاملاً اشتباهه )، بله می تواند:
(طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری 91 بند "و")

و ) با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرص ت هاي موجود بين تمامي متقاضيان،
پذيرش آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشت هاي به اتمام رسانيد ه اند، در
همان مقطع قبولي قبلي و در همان دو ر ه (روزانه) امكان پذير نمي باشد. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل م يتوانند براي دورة نوبت دوم
(شبانه) در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دورة روزان ه ، مي توانند با پرداخت شهريه همانند دانشجويان دورة نوبت دوم
(شبانه)، در رشته مربوط ادامه تحصيل دهند.

در مورد کسانی که می خواهند از طریق کنکور سراسری پزشک و دندان پزشک و ... شوند؛ طبق بند "ز " همین دفترچه :
ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشكي در مورخ ... مقرر گرديد دان ش آموختگان مقطع كارشناسي
در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي،
دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي رشت ه هاي گروه آموزش پزشكي مي باشند .
1) گذراندن طرح نيروي انساني براي دانش آموختكان مقطع كارشناسي مشمول طرح، الزامي م ي باشد.
2) داوطلبان نبايستي به هيچيك از ارگا ن ها و يا دستگا ه هاي اجرايي تعهدخدمت، تعهد سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم داشته باشن د . 3
) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده است، در صورت قبولي در دور ه هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد .
4) تطبيق دروس تخصصي مقطع كارشناسي، در دوره دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروساز ي ) امكان پذير نم ي باشد .
5) مطابق مصوبه ..... ، پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي در شعب بين المللي دانشگاه هاي علوم پزشكي، حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار نبود ه اند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع قبولي مي باشند.

در مورد هزینه ی پزشکی و ... طبق راهنمای انتخاب رشته همین آزمون سراسری(سال 91)
تقریباً ترمی 1.5 میلیون تومان میشه.
برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق سایت سازمان سنجش، می تونید این دفترچه رو دانلود کنید و بخونید.
لینک سایت سازمان سنجش:
سازمان سنجش آموزش کشور

این راهی که دوستمون گفتن، باید از اول شروع کنید مثل زمانی که تازه پیش دانشگاهی رو تموم کردید+ کلی شرایط دیگه. بند ز.
یه راه دیگه هم آزمون لیسانس به پزشکی هست که فقط دانشگاه علوم پزشکی تهران این آزمون رو برگزار میکنه. که دیگه لازم نیست از اول شروع کنید...
موفق باشید.
با تشکر

يعني با بچه هاي پيش دانشگاهي تو يه آزمون شركت ميكنيم و هيچ فرقي نداريم ؟؟؟ آزمون جدا نميگيرن ؟؟؟؟
اينجوري كه فايده نداره . جمعيت كنكوري ها انقدر زياده كه قبولي بين اونا تو رشته پزشكي خيلي كار سختيه . اگه قرار بود قبول بشيم كه همون بار اول كه كنكور داديم و توي جو درس خوندن و كنكور بوديم واونهمه درس خونديم قبول ميشديم ديگه :smiliess (2):

Proteus

New member
من يكي كه ديگه نميتونم درس هاي پيش رو تحمل كنم مخصوصا رياضي و فيزيك و عربي !!!!!!!!!!!!!:1dco2x0p1lilzhfpg1t

Proteus

New member
حالا كسي هست كه بخواد اين آزمونو شركت كنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:shocked:

Proteus

New member
نميدونم چرا متوجه اين مطلب نميشم...ميشه راهنمايي كنيد..

تا جايي كه من متوجه شدم اصلا چيز جديد و عجيبي نيست . منظور اينه كه ما ميتونيم باز هم تو كنكور سراسري كه در مقطع پيش دانشگاهي برگزار ميشه شركت كنيم اما ايندفعه در صورت قبولي در رشته هاي پزشكي كه ميخواهيم ، اگه ليسانسمون روزانه بوده حالا براي اين رشته جديد كه قبول ميشيم بايد هزينه بپردازيم .

rosalin

New member
تا جايي كه من متوجه شدم اصلا چيز جديد و عجيبي نيست . منظور اينه كه ما ميتونيم باز هم تو كنكور سراسري كه در مقطع پيش دانشگاهي برگزار ميشه شركت كنيم اما ايندفعه در صورت قبولي در رشته هاي پزشكي كه ميخواهيم ، اگه ليسانسمون روزانه بوده حالا براي اين رشته جديد كه قبول ميشيم بايد هزينه بپردازيم .
. مرسي ممنون متوجه شدم.. اگر ميتونستم به چند سال قبل برميگشتم و بيشتر درس مي خوندم تا پزشكي قبول بشم افسوس...

DNA.2013

New member
واااای بچه هااااا حوصله دارینااااا اخه پزشکیم شد رشته؟؟؟؟ اگه دارو یا دندون میخواین باز یه چیزی!!! اگه به من بگن مجانی برو بدون کنکور پزشکی بخون نمیرم!!!!:p7977cujr38iyymsu8:

a_67

New member
واااای بچه هااااا حوصله دارینااااا اخه پزشکیم شد رشته؟؟؟؟ اگه دارو یا دندون میخواین باز یه چیزی!!! اگه به من بگن مجانی برو بدون کنکور پزشکی بخون نمیرم!!!!:p7977cujr38iyymsu8:
از طریق کنکور سراسری، میشه هر کدوم رو که خواستین انتخاب کنید ولی با مدرک لیسانس میشه پزشکی شرکت کرد فقط از تهران گویا بعضی از مدرک لیسانس ها، می تونند با لیسانس شون، داروسازی هم شرکت کنند از تهران. احتمالاً از امسال چنین چیزی اجرا بشه.

a_67

New member
Dar morede parastari chi?man yeki as dostam Mikhad parastari bekhone az aval ,mishe?
اگه مدرک تحصیلی شون لیسانس باشه و یا پایین تر میشه و اگه لیسانس رو روزانه خونده باشن باید شهریه معادل شبانه بپردازند ولی در مورد اینکه مدرک شون بالاتر از لیسانس باشه اطلاعی ندارم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا