گزارش روزانه/هفتگی مطالعه گروهی داوطلبان ارشد رشته مامایی

leiliyebidel

New member
سلام دوس جون..آفرین خیلی خوبه از همین فصلای مهم شروع کن...روزی 10 ص هم عالیه!زبانم خوب پیش میری..:riz304:
هر فصلی تقریبا 20، 30 ص هس!اونایی ام ک بیشتر از30 ان خیلی کمن!اگه همینجوری بخونی هر فصلی رو تو 2، 3 روز تموم میکنی،اگه ی چن صفه موند ازش وصل کن ب ی فصل مرتبط دیگه!فقط ی چن تا فصل هس ک 15 ص اس!مثه مول یا اختالات آمنیون یا جفت!اونا چون آسونه سعی کن تو ی روز بخونیشون...بعضیا هم زیاده ولی مطلب مفیدش خیلی کمه!مثه cs قبلی!!اونا ام سعی کن تو ی روز بخونی...خلاصه نویسی فوق العاده اس؛اگه وقتتو میگیره میتونی رو قسمتای اضافه اش تو کتاب خط بزنی ک دیگه نری سراغشون!یا مطالب مفیدشو های لایت کن!من این کارو میکنم..خلاصه نویسی تو حاشیه ی کتابم خیییییییلیییییی مفیده..
منم هرچی گفتیو میخونم!اگه ام خونده بودم ی دوره میکنم بعد_ دو روز بیایم هر نکته ی مهمی ک ب نظرمون تو اون مطالب بود و ب هم بگیم...اکی؟رفع اشکالم ک دیگه عالیه..

فقط ی نکته ام در مورد ویلی خونی بت بگم:اگه ی چیزی رو کلی توضیح داده ولی بعد گفته ما پیشنهاد نمیکنیم یا بی ارزشه بش توجه نکن!دیگه ام سراغش نرو..(آخه نیس ک ما براساس روتین پارکلند کار میکنیم!!!وا3 همین...:25r30wi:)تحقیقاتم همینطور!فقط نتیجه ی اون تحقیقایی رو بخون ک ی جوری خودشون تائید کردن!اونایی ک با شک گفتنو لازم نیس...فقط یادت باشه ک ممکنه ی نکاتی توشون بگه جدا از بقیه اش مهمه!مثه اینایی ک تو توضیح داپلر میگم یادت باشه...
مطمئنم ک موفق میشی دوستم...:28:

آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
حالا سرعت سنجی...
اصن چیز پیچیده و البته مهمی نیس!(چون تو ص 451 گفته:سرعت سنجی ب عنوان تست غربالگری بی ارزشه!!!)بیشترشم ک تحقیقاته!اونا رو بیخیال..چون هیچکدومو تائید نکرده!راستش مطلب مفیدی ک تو قسمت اولش داره یکی اون 3تا عروق جنینیه!یکی ام هدف سرعت سنجی؛تو بقیه ی قسمتاش خیلی خلاصه در این حد بلد باش:

40% < برون ده مخلوط بطن چپ => در جفت =>تخریب مجاری عروقی در گردش خون جفتی- نافی => افزایش پس بار => هایپوکسمی جنین =>اتساع شریان مغزی +توزیع مجدد جریان خون

پس بار موجود در سمت راست جنین => افزایش فشار در مجرای وریدی =>افزایش مقاومت جریان خون شریان نافی =>کاهش امپدانس شریان مغزی میانی =>پیدایش جریان غ طبیعی در مجرای وریدی(یافته ی دیر هنگام در سیر پیشرفت اختلال وضعیت جنین در اثر هایپوکسمی)

فقدان/معکوس شدگی جریان انتهای دیاستولی=>افزایش امپدانس در برابر جریان خون شریان نافی => واسکولاریزاسیون ضعیف پرز های جفتی + IUGR بسیار شدید

یادت باشه ک:

1.نسبت سیستولی دیاستولی وقتی غیر طبیعی میشه ک یا بالای صدک 95 باشه یا جریان دیاستولی نباشه یا معکوس باشه
2.محافظت مغزی تو جنین های IUGR معکوسه
3.بهترین پیشگویی کننده پیامد پره ناتال:سرعت سنجی مجرای وریدی با داپلر
4.جریان ب شدت غ طبیعی مجرای وریدی:مرگ جنین
5.کاهش مقاومت عروقی در گردش خون رحمی در نیمه نخست حاملگی
6.سودمندی داپلر شریان رحمی:در حاملگی هایی با خطر بالای عوارض مرتبط با نارسایی رحمی- جفتی....
همچین خلاصه ام نشداااااااا
:25r30wi:
در کل ب نظرم زیاد مهم نیس!زیاد روش وقت نذار!این قسمتاشم چون ممکنه نکته ای ازش سوال بدن ب نظرم اومده مفید باشه..البته فقط _فقط همینا!ب بقیه اش نگاهم نکن...
حالا باز ی نگاه ب تستا میندازم ببینم چ جوری ازش سوال دادن...
:riz304:

آخرین ویرایش:

cheshmak

New member
سلام مرسي از راهنمايي هات ليلي جون
من ديروز نتونستم برنامه درسيمو كامل بخونم:sadsmiley:
يه سري گزارش بايد آماده ميكردم تحويل استادم ميدادم كلي ي ي ي از وقتمو گرفت.........
خيلي اذيت ميكنن اين استاداااا:sadsmiley:
اما امروز خوندمش و كاملش كردم
البته فقط زبانم مونده كه هنوز وقت دارم وميخونمش:smilies:

cheshmak

New member
برنامه فردا
10 ص ويلي(سقط)
10 ص بهداشت
5ص نواك(بي اختياري ها)
15 كلمه زبان

برنامه چهارشنبه
10ص ويلي(سقط)(كه اگه خدا بخواد تموم ميشه)
10 ص بهداشت
5ص جنين(عمومي)
15 كلمه زبان

فقط خداكنه بتونم انجامش بدم..........استادم ازم چيزي نخواد:rolleyessmileyanim::smilies-azardl (181

leiliyebidel

New member
سلام
اشکال نداره درک میکنم عسیسم...فقط سعی کن ساعت مطالعه ات از 5 کمتر نشه!:smilies-azardl (181
ایشالا ک میتونی؛
منم همینا رو ی نگاهی میندازم!پس 4شنبه میایم نکات مهم سقط و فصل 12 بهداشتو(فک کنم اونم تموم کنی) میگیم...:smilies-azardl (113
میدونم ک میتونی دوستم موفق باشی...:riz304:

leiliyebidel

New member
سلام ب همه ی دوستای گلم..
بچه هاااااااااا!همه چی درباره ی رشته ی مامایی و ارشدش..:4d564ad6:
mamai.ir/.../scors-in-exams
اینو یکی از هم رشته ای های گلمون تو سایت علوم پزشکی گذاشته بود...واقعا اطلاعات ب درد بخوری داره!از همه چیییییییی...
حتما ی سر بش بزنید،پشیمون نمیشید..
البته قسمت درباره ی آزمون ارشد.....روش های مطالعه اش ب درد بقیه ی دوستای خوبمون تو بقیه ی رشته ها هم میخوره..خیلی جالبه...
بیشتر رو علائمشونو و اقدامات تشخیصی/درمانیشون کار کن..چون همیشه ی کیس میدن یا میگن چ نوع سقطیه؟یا میگن اولین اقدام واسش چیه؟؟
مثلا تو مبحث سقط روش های انجامD&C و D&E و D&X یا روش انجام سرکلاژها مهم نیس!من ک تا حالا ندیدم ازشون سوال بدن...
ی نکته ی کنکوری ام تو سقط بگم..(فک کن...کنکور مام دیگه شده مهارت یا ب عبارتی کلک آموزشگاهی!!!)
یکی از مربیامون میگفت:هر وقت تو صورت سوال دادن ک سن حاملگی با ارتفاع رحم مطابقت نداره چشم بسته بزن سقط فراموش شده!!دیگه نمیخواد بقیه ی سوالو بخونی!!!!!:a2d3:
منم تو تستا دقت کردم از سقط فراموش شده خیییییلییییییی بیشتر از بقیه ی انواع سقط سوال دادن!مهمه...
خوب بخون...مطمئنم موفق میشی..:riz304:

cheshmak

New member
سلااااااااام
من اومدم
ولي چند روووووووزه كه زياد درس نخوندم يعني خوندما ولي از رو برنامه نخوندم..................:smiliess (9):
خيلي ناراحتم
ببخش ليلي جون كه نيومدم گزارش بدم چون اصلا خيلي پراكنده از همه چي خوندم
اما سعي ميكنم زود زود از رو برنامه شروع به درس خوندن كنم
از نكته هايي هم كه گفتي خيييييييييلي خييييييلي ممنونم عزيزم:heart:

khatoon

New member
سلام سلام به دوستای خوبم که کم نمی ذارن از تقسیم تجربه هاشون با دیگران.
من سال 85 فارغ التحصیل شدم.خب الان خیلی چیزا یادم رفته.
شروع کردم به خوندن نوزادان که دیدم ای دل غافل چقدر سخت شده.سرعت مطالعه نوزادان خیلی کنده و انرژیمو برای درسهای دیگه هم می گیره.چون تقریبا همه مطالب مهمه خلاصه برداری هم عین خود کتاب می شه.
چه کار کنم؟پیشنهادی ندارید

disjermino

New member
سلام دوست عزیز.......به نظر من تنها درسی از ارشد که استرس اون از بقیه کمتره چیزی جز نوزادان نیست.............چون میشه گفت حداقل 80%سوالاش از سالهای قبل و تکراریه.......من یه ماه مونده به کنکور یه نگاه کلی به کتاب وسوالهای سالای قبل انداختم و سر جلسه با بی دقتی تمام 70%زدم

آخرین ویرایش:

khatoon

New member
سلام عزیزم.ممنون از نظرت.سعی می کنم لحاظش کنم.:tonguesmiley:
موفق باشی.

cheshmak

New member
سلام دوست عزیز.......به نظر من تنها درسی از ارشد که استرس اون از بقیه کمتره چیزی جز نوزادان نیست.............چون میشه گفت حداقل 80%سوالاش از سالهای قبل و تکراریه.......من یه ماه مونده به کنکور یه نگاه کلی به کتاب وسوالهای سالای قبل انداختم و سر جلسه با بی دقتی تمام 70%زدم

سلام سلام به دوستاي گلم

ميشه بگيد چه كتابي واسه نمونه سوالات سالهاي گذشته ونكات كليدي نوزادان نلسون خوبه؟؟؟؟:idea_majidonline:

disjermino

New member
سلام عزیزم...من کتاب جداگانه ای برای نوزادان سراغ ندارم........:21:منظورم این کتابای 10ساله ی کنکور بود که والا اونقد زیادن نمیدونم کدومش بهتره.........البته کلی به جواباش باید با احتیاط نگاه کرد و حتما جواب درست با کتاب چک کرد چون پر از اشکالن:wacsmiley:................

سوشلنت

New member
من هستم

QUOTE=leiliyebidel;6918]سلام ب همه ی بچه های گل مامایی
دوستای خوبم ب نظرم مطالعه ی گروهی پیشنهاد واقعا خوبیه...اگه با هم بخونیم انگیزمون چند برابر میشه..اگه شما هم موافق باشید برنامه ی هفتگی بریزیم و 1 یا 2 روز تو هفته وا3 چک کردن و رفع اشکال بیایم...واقعا ج میده!!من با دوستم ی هفته تو مهر این روش رو اجرا کردیم فوق العاده بود ولی دوستم سر یک هفته کم آورد...!!!!!!!!!!!!:smiliess (15):
من تو این 3 ماه اینا رو خوندم:
ویلیامز:جلد1+فصلای عفونت نفاسی،نفاس،روش های جلوگیری،جفت و 1/2 خونریزی ها،بیهوشی و ارزیابی سلامت جنین از جلد2!!!!!
نواک:جلد 1 منهای بیماریهای داخل اپیتلیومی+بلوغ از جلد2!!!!!!!
لانگمن:8 فصل اول
نلسون:7 فصل اول+اختلالات متابولیک+اختلالات اندوکرین+اورژانس ها
بهداشت(سوسن پارسای):فصلای واکسیناسیون،1،7،12،3،14،15!!!!!!!!
من برنامه ریزیم افتضاحه!!!(خیلی سخته!!)ی کاری میکنم ک همتون مثه دوستم سر ی هفته کلا قید ارشدو بزنین!!!:25r30wi:
ولی شما هرکدوم ک برنامه بریزین،من قبول دارم..میدونم ک شاید از برنامه ی شما خییییلی عقب باشم!ولی خودمو میرسونم...
امیدوارم بتونیم ب هم کمک کنیم:riz304:[/QUOTE]

obstetrician88

New member
سلام به دوستان ارشد.....من محبوبه وروردي 88 مامايي دانشگاه آزادكازرون (استان فارس) هستم....منم همزمان با اينكه سال آخرمه و كارورزيو تكميل آمار دارم ولي ميخوام بخونم....از 31 تير 91 شروع كردم
تا حالا فصلاي 1-2-6-7-8-9-10-11-15-16 رو از جلد 1 ويليامز خوندم....و 5 را هم الان دارم ميخونم.....فصول 1-7-8-10-15-16- و نصف 11 را خلاصه برداري كرده ام.....نميخوام به خودم نااميدي وارد كنم ولي احساس ميكنم روخونيه.......بعد اينكه من خيلي دلم ميخواد با مطالعات گروهي كه شما ميفرماييي باشم ولي من 22 شهريور بايد برم كارآموزي داخلي جراحي.....و بعد از مهرم دوباره يه روز در هفته و از آبان هم كه شب كاريمه .....به همين دليل از شهر خودم دورم و دسترسي به نت ندارم.....متاسفانه

برام دعا كنيد....من به اندازه شماها زرنگ نيستم........
مخصوصا به اندازه
سوشلنت
خانم...

به منم كمك كنيد......من فعلا فقط ئيليامزا در برناممه....تازه كاراي خونه و مشكلات خونه هم هست......................................

دلم ميخواد بخونم و پيش برم.............................

من ميدونم زنان رو همه فصلاشو وقت نميكنم بخونم لطفا يكي از شماها كه خيلي وارد هست بگه از زنان و نوزادان بيشتر رو كدوم فصول زووووم كنيم......يا داخلي جراحي.............................

ممنون ميشم...خيلي دلم ميخواست در برنامه هفتگي شركت كنم........

به من ايميل يا به آيديم پيغام بدين چون هميش به اينجا دسترسي ندارم.....
يا به وبلاگم نظر بدين...مممنونتون ميشم....خيلي زياد

obstetrician88

vb2

New member
quote=leiliyebidel;6918]سلام ب همه ی بچه های گل مامایی
دوستای خوبم ب نظرم مطالعه ی گروهی پیشنهاد واقعا خوبیه...اگه با هم بخونیم انگیزمون چند برابر میشه..اگه شما هم موافق باشید برنامه ی هفتگی بریزیم و 1 یا 2 روز تو هفته وا3 چک کردن و رفع اشکال بیایم...واقعا ج میده!!من با دوستم ی هفته تو مهر این روش رو اجرا کردیم فوق العاده بود ولی دوستم سر یک هفته کم آورد...!!!!!!!!!!!!:smiliess (15):
من تو این 3 ماه اینا رو خوندم:
ویلیامز:جلد1+فصلای عفونت نفاسی،نفاس،روش های جلوگیری،جفت و 1/2 خونریزی ها،بیهوشی و ارزیابی سلامت جنین از جلد2!!!!!
نواک:جلد 1 منهای بیماریهای داخل اپیتلیومی+بلوغ از جلد2!!!!!!!
لانگمن:8 فصل اول
نلسون:7 فصل اول+اختلالات متابولیک+اختلالات اندوکرین+اورژانس ها
بهداشت(سوسن پارسای):فصلای واکسیناسیون،1،7،12،3،14،15!!!!!!!!
من برنامه ریزیم افتضاحه!!!(خیلی سخته!!)ی کاری میکنم ک همتون مثه دوستم سر ی هفته کلا قید ارشدو بزنین!!!:25r30wi:
ولی شما هرکدوم ک برنامه بریزین،من قبول دارم..میدونم ک شاید از برنامه ی شما خییییلی عقب باشم!ولی خودمو میرسونم...
امیدوارم بتونیم ب هم کمک کنیم:riz304:
[/quote] سوشلنت جان خوش اومدی این که متن لیلی بود اشتباه شده بیا با بچه ها اینجا درس بخون عالیه عزیزم

vb2

New member
بچه هااین تاپیک مال کنکور 91 هست یه جدید باز کنید اینطوری جدیدالورودا گیج میشن .مرسی

ارمیتا

New member
:thanks:سلام بچه هاجون منم مهر میرم ترم7. میخوام برای ارشد بخونم میشه به منم کمک کنین من دانشگاه ازاد نیشابورم میخوام هرجو شده دانشگاه دولتی قبول بشم به نظرتون میتونم؟:smiliess (11):

gandom67

Member
:thanks:سلام بچه هاجون منم مهر میرم ترم7. میخوام برای ارشد بخونم میشه به منم کمک کنین من دانشگاه ازاد نیشابورم میخوام هرجو شده دانشگاه دولتی قبول بشم به نظرتون میتونم؟:smiliess (11):
سلام گلم ,اگه از حالا با یه برنامه خوب پیش بری و هدف و پشتکار داشته باشی :riz277:مطمئن باش که میتونی وقتم داری برای خوندن:thanks:

popak

New member
سلام من توخوندن 6 فصل اول ویلیامز خیلی مشکل دارم واسم خیلی سخته ممکنه راهنماییم کنید

بالا