گالری عکس های علمی (18+) ... توجه : این تاپیک حاوی صحنه های دلخراش است

diseases

Well-known member
عجب سگی بوده لامصب:(50):

میشه بگید چه روش درمانی روش انجام شده؟ ببخشید هی سوال میپرسم واسم خیلی جالب بود.

سرم درمانی با سرم انسانی hri
واکسیناسیون ناقص (سه نوبتی) هاری
واکسیناسیون توأم (کزاز + دیفتری)
آنتی بیوتیک (کوآموکسی کلاو)
شستشو و بخیه زخم

دیگه قرار شد این عکسا رو نذارم ... چشم ...

alireza-ja

New member
شستشو و بخیه زخم

تشکر.

از نظر من که ایرادی نداره از این تصاویر بزارید. من که خوشم اومد.

lidalida

New member
ببخشیدحرفی ازعمل جراحی نبردین؟!!ولی فک کنم بایدعمل هم بشه چون زخمش خیلی بازه وبه استخوان ها تاندون هااسیب رسیده..

fateme5

New member
شستشو و بخیه زخم

خیلی خوبه که اینجور عکسها رو بذارید و بگید که چه بلایی سرش اومده و روش درمانش رو هم بگید.
من که هیچی ازین چیزا بلد نیستم. جالبن! و البته دردناک!

راستی اونیکه سگ گازش گرفته، دیگه حتما میمیره؟!:sadsmiley:

diseases

Well-known member

نخیر
مگه اینکه حیوون گزنده هار باشه و فرد هیچ اقدامی (شستشو ، واکسیناسیون ، درمان ضدویروسی ، یا سرم درمانی) انجام نده. در صورت ابتلای به هاری ، مرگش حتمیه .

eeeeeeehsan

New member
خب به سلامتی تاپیکش هم زده شد.
بچه محلمون کارش درسته :smiliess (3):

عکسهات عالین، فوق العاده قشنگن.
به شدت فجیع در حد لالیگا بی صبرانه منتظر عکس های دیگت هستم.
624517_flowers.gif

mojnia

New member
خیلی جالب بود
توضیحات هر عکس را بیشتر کنید
نحوه درمان
مراحل بهبود
البته اگه جز اسرار پزشکی و بیمارستانی نیست.امیدوارم به کارتون لطمه وارد نکنه

Hamidvet

New member
امروز یه چیز جالب دیدم ، یه خانم مسن که سالک (لیشمانیوز) داشت اونم روی دست و پا و بازو و .... برا ادامه درمانش اومده بود :
تا حالا سالک این شکلی ندیده بودم ، عکس ها رو هم ازش اجازه گرفتم ... حجم و کیفیت عکس ها رو آوردم پایین ...

سالک به انواع و اقسام شکل ها و زخم ها میتونه باشه ...

diseases

Well-known member

یه خانمه که سگ همسایه شون بهش حمله کرده بود ...

هم پاشو ناکار کرده بود هم دستش ... عکس بعدی ...

diseases

Well-known member

اینم یه گرگ (به احتمال بسیار زیاد هار) که به یه گوسفند ، یه گاو ، یه سگ ، یه مرد و یه زن حمله کرده بود .

بیچاره خانومه اوضاعش خیلی خراب بود . یه انگشتش قطع شده بود ، یه قسمت از پوست سرش کنده شده بود . گردن و سینه ش هم به طرز فجیعی زخمی شده بود . اون عکس رو دیگه نمیشه گذاشت .

گرگه رو کشتیم و سرشو بریدیم ، ارسال کردیم آزمایشگاه برا تشخیص هاری ...

جالب اینکه محیط زیست به دلیل کشتن گرگ ، ازمون شکایت کرده و فعلاً تحت تعقیبیم !!! اینم خودمم تو عکس !!!

alireza-ja

New member

اینم یه گرگ (به احتمال بسیار زیاد هار) که به یه گوسفند ، یه گاو ، یه سگ ، یه مرد و یه زن حمله کرده بود .

بیچاره خانومه اوضاعش خیلی خراب بود . یه انگشتش قطع شده بود ، یه قسمت از پوست سرش کنده شده بود . گردن و سینه ش هم به طرز فجیعی زخمی شده بود . اون عکس رو دیگه نمیشه گذاشت .

جالب اینکه محیط زیست به دلیل کشتن گرگ ، ازمون شکایت کرده و فعلاً تحت تعقیبیم !!! اینم خودمم تو عکس !!!

من موندم اگر این گرگه به خود اون محیط زیستی ها حمله میکرد دقیقا چه کار میکردن؟ احتمالا همزیستی مسالمت امیز

مجید دیجی

مدیر بخش
من موندم اگر این گرگه به خود اون محیط زیستی ها حمله میکرد دقیقا چه کار میکردن؟ احتمالا همزیستی مسالمت امیز

زیر ساختاشون متاسفانه خرابه ...

توی انگلیس کشاورزا گیرنده راداری دارن . یعنی وقتی یه حیوان وحشی به محدوده گوسفنداشون نزدیک میشه مطلع میشن تا قبل از حمله حیون درنده بتونن تدابیر پیشگیرانه رو انجام بدن ...

$T2eC16dHJHQFFhPkJ074BRY0nihwD!~~_35.JPG

حتی بعضی از کشورا میان به کشاورزا یاد میدن که در اطراف مزرعشون گیاه تاج الملوک بکارن تا گرگ به مزرعشون نیاد ( اگه اشتباه نکنم اسم گیاه رو ) ...

71px-Aconitum_napellus01.jpg

در بعضی از کشورها هم کشاورزان و دام داران مجهز به اسپری فلفل هستن ... اسپری فلفل حتی خرس ها رو هم فراری میده ...

آفریقا توی مزارعشون کندو زنبور میزارن تا حیواناتی مثل فیل رو فراری بدن ...

تازه اگه با توجه به همه این تفاسیر بازم حیوان درنده آسیبی به کشاورز ، محصول ، دام بزنه دولت تمام خسارات و دیه میده ...

===
حالا اینا هم با دست خالی می خوان کارا محیط زیستی انجام بدن ... نمیشه که ...

eeeeeeehsan

New member

پس انگشت قطع شده بنده خدا کو؟؟
چرا سگای اونجا اینقدر پخمن؟
نمیشد خونش رو ارسال کنید؟
راست میگن اگه گرگ حمله کرد همونجا وایسیم کارمون نداره؟
icon_biggrin.gif

بالا