کپی جزوات موسسات٫خوبه یا بد؟

vahid28

New member
من یه جز...وه از م.و.س.سه دکتر گرفتم پر غلطه
۱۲۰تومن پول در قبال این همه غلط درسته آخه؟

biotechnologist

New member
اول ازهمه باید ی چیزی بگم اینکه تا ی مسئله ای پیش میاد ما زودی میریم خودمونو با کشورای پیشرفته مث انگلیس مقایسه میکنیم اشتباهه محضه چرا ک در قبال سخت گیری ک اونا نسبت ب کپی و نشر دارن باید تسهیلاتی ک ب جووناشون میدنو در نظر گرفت ....
قبول کنیم اینجا با اونجا زمینو آسمونه و قیاس کردن مطلقا خطاس
درباره کپی کردنم باید بگم من پارسال پول زیادی رو برای جز وه یکی از مو سسات معروف دادم اما خدا گواهه فقط دارم از یکی از هاش استفاده میکنم جز وه هاش پر از غلطه غلوطه اصن ویرایش نشده در صورتیکه ک تو تبلیغاشون چیزه دیگه ای گفته بودن....
بنظرتون الان من برم جز وه هارو پس بدم اونا زیر بار میرن و پولمو پس میدن؟؟؟؟؟؟؟
اینکار اونا گناه نداره؟؟؟؟یجور دزدی نیس؟؟؟تبلیغاتشون چی ؟دروغ نیس؟؟؟
من ک هر کی ازم ج ز وه خاست با کمال میل دادم کپی کنه چون همه حق استفاده از علمو دارن .....اینکه میگین اینا از صبح تا شب نشستن علموشونو نوشتن خیلی مضحکه اونا خودشونم علم ی سری از آدمای بزرگو کپی کردن و علنا هیچ کلمه ای اضافه نکردن ...علم زاییده ی ذهن این افراد نیس ک میان حرام حلالش میکنن....
بهتره چشمامونو باز کنیم و اسلام واقعی رو با دلمون حس کنیم نه اینکه بذاریم یسری افراد سود جو برای منافع خودشون زودی پای اسلامو وسط بکشن....اگه اونا حلال و حرام سرشون بود لابد این جمله امام علی (ع) یادشونه: هرکس به من کلمه ای بیاموزد مرا (بنده) خود کرده.

انگلیس رو بخاطر پیشرفته بودنش مثال نزدم بخاطر غیر مسلمان بودن و احترامی که به حقوق همدیگه میذارن مثال زدم. در ضمن کشورهای پیشرفته از آسمون نیفتادن که، اول فرهنگ عمومیشون رو اصلاح کردن بعد. بخش اعظم معضلات ایرانیها هم فقر فرهنگیه.تو هر پست و منصبی که میرن ایده شون کندن از دولت و دزدی از ملته، به اسم گرفتن حقشون.
در مورد که فرمودید که پر از خطاست من و دوستام این عادت رو داشتیم که غلط های جزوات و کتابها رو اصلاح می کردیم و به نویسنده اش می گفتیم تا در تصحیح اشتباهاتش مشارکت کنیم و صحیح به دست بقیه بچه ها برسه نه اینکه با عرض معذرت بگیم خاک تو سرت با این نوشتنت، الان کپی میکنم به همه میدمش تا پدرت درآد. شما در واقع به دوستانتون لطف نمی کنید که یک پر از خطا رو در اختیارشون قرار میدید. ضمن این که ادعاهای دروغ و اقدامات نادرست موسسات این اجازه رو به ما نمیده که ما هم کار نادرست دیگه ای انجام بدیم.مثه این میشه که تو یه صفحه سفید هر کدوم از ما فقط و فقط یه نقطه سیاه کوچولو بذاریم و بعد از چند سال انتظار داشته باشیم هنوز سفید مونده باشه و بخوایم یه شعر پر محتوا رو همون کاغذ بنویسیم. مسلما دیگه هیچ کار ارزشمندی نمیشه کرد. خوبه وقتی دیگران اشتباه می کنن ما پاک کن بشیم.
ثانیا اگر جمع آوری اینقدر کار راحت و بیزحمت و به قول شما کپی کار دیگرانه چرا ما خودمون موقع خوندن رفرنس ها این کار رو انجام نمیدیم؟ من خودم یه مدت لودیش رو خلاصه می کردم و نکته هاش رو مینوشتم چند فصل بیشتر نتونستم ادامه بدم، جونم دراومد.اغلب ما تو نوشتن مشکل داریم، واسه همین ارزش یه خوب رو خیلی خوب میدونم.
این جمله ای که از امام علی نقل کردید باید باعث باریک بینی و نکته بینی ما بشه چون گفتن کلمه، پس اگر از یه خط یه ج.ز...وه استفاده کرده باشیم تکلیف چیه؟ من از هر ای خدمات می گیرم خودم رو جزء اون خانواده احساس می کنم و سعی می کنم حتما نظر و انتقادم رو بهشون منعکس کنم و اگر می تونم تو پیشرفت کارشون و کمک به بقیه شاگردا هم نقش داشته باشم. میدونم به نظر خیلی هاتون آدم شعاری و مزخرفی بنظر میرسم، خودمم میدونم به اندازه کافی خوب نیستم ولی دارم تمام سعیم رو می کنم که حداقل اشتباهات دیگران رو با اشتباهات خودم بیشتر نکنم.
من از مشاوره یکی از موسسات معروف استفاده می کردم که بعد از چند ماه متوجه شدم ایده های ایشون بدتر داره به پیشرفتم ضربه میزنه و خیلی آشفته شده بودم جوری که اون سال با اینکه خیلی زحمت کشیدم قبول نشدم ولی بعد از اعلام نتایج خودم یه مجموعه مشاوره ای داشتم که خیلی جامع و کامل بود بردم و دادمش به اون مشاوره.گفتم اگر قبول شده بودم شیرینی میاوردم واستون ولی حالا اینو آوردم واستون شاید بتونید بیشتر به دیگران کمک کنید ولی ابدا سعی نکردم در تلافی ضربه ای به اعتبار ایشون بزنم هرچند هنوز هم عمیقا رنجیده خاطر هستم بخاطر فرصتی که بیخودی از دستم رفت.:dadad4:

biotechnologist

New member
با احترام به نظر همه ی دوستان
به نظر من اینکه فلان استاد میاد و یه رفرنس رو مثلا ترجمه میکنه و با قیمتی گزاف به شکل جز..وه به فروش میرسونه اگه واقعا هدفش نشر علم و خدمت به سایرین باشه اولا اون جز..وه رو با هزینه ی بالایی به فروش نمیرسونه و دوما به صورت کتاب درمیاره و با قیمتی مناسب در اختیار بقیه قرار میده پس عقلانی که فک میکنیم متوجه میشیم این جور افرادی فقط به فکر سود خودشون هستن تا کمک به بقیه ...تازه اگه به شکل کتاب باشه خیالش راحت تره از این بابت که امکان کپی کمتره
من خودم یکی از این جز..وات رو خریدم با هزینه بالا ...این جز..وه رو خوندم که میگم واقعا ارزشش به اندازه ی هزینه ای که بش داده میشه نیست و کاملا بی انصافیه .....البته من با فروش جز..وه مخالف هستم اما اینکه من بیام جز..وه ی خودمو که الان مالکش هستم و خریدمش به دوستم بدم که کپی و استفاده کنه چه اشکالی داره ؟؟؟ مثل یه هدیه ست ... ولی خب شخص دوم دیگه حق اینکار رو نداره
همین چند وقت پیش یکی از دوستام میخواست همین جز..وه رو بخره ...دختر خیلی زرنگی هم هست از نظر مالی واقعا توانایی خریدش رو نداره زنگ زده بود به نویسنده و راست و حسینی بهش گفت من توانایی خرید ی شما رو ندارم میشه با هزینه ای کمتر به من بدین و کلی هم صحبت کرده بود ...فک میکنید نویسنده چطور برخورد کرده بود ؟؟!!! بهش گفت بود متاسفم نمیشه !!!
منم به دوستم گفتم تو تا جایی که از این جز.وه احتیاج داری استفاده کن ...فک کن که من بهت هدیه دادم

خلاصه اینکه درسته که این شخص جز..وه رو با زحمت تهیه میکنه ولی حداقل قیمت منصفانه ای بذاره روش که ملت بتونن استفاده کنن

به خدا منم فضایی نیستم، زمینیم تو همین موسساتی هم که شماها میگید بودم اتفاقا همین جز..وه ای هم که میگم دیدم استاد به بهای ناچیز فروخت به دوست خودم بود من چون نزدیکه آزمون بود و بنظرم ارزش خریدن نداشت اصلا نخریدمش. استادمون گفت فقط به کسی نگید که این جز....وه رو اینقدر از من گرفتید. در مورد بالا بودن و غیر منطقی بودن قیمت جزوات هم کاملا با شما موافقم ولی این امر هم به مرور زمان و بیشتر شدن جو بی اعتمادی بین نویسنده جزوات اتفاق افتاد. یعنی چون مطمئن هستن که متاسفانه خیلی از دوستان با دلایل مختلف جزوات رو کپی و تکثیر می کنن (حتی بعضی هارو دیدم که در تعداد زیاد جزوات رو تکثیر می کنن و به اسم این که همین یه دونست و مال خودمه به چند نفر با بهای کمتر میفروشنش!) قیمت رو چند برابر میذارن تا اگه مثلا 5تاش فروش رفت ضرری که بخاطر تکثیر شدنش به تعداد 10 تا میشه رو جبران کنه. البته اینا همش توجیه هایی که هر دو طرف بیان می کنن. داوطلبا میگن کمک، نویسنده ها میگن جبران ضرر. خشت اول این دیوار کج گذاشته شده ولی تا کجا می تونیم همینطوری ادامه بدیم. بیاید به عنوان تحصیل کرده های این جامعه و شاید بعنوان کسانیکه بعدا خودشون در جایگاه نویسندگان قرار میگیرن شروع کنیم تا این جو بی اعتمادی رو اصلاح کنیم. به خدا آرامش روحی هممون به اصلاح همین امور کوچیک و بزرگ بستگی داره. بی تفاوت نباشیم. اشکالات رو ببینیم و به همدیگه گوشزد کنیم و راهکار برای تصحیحش ارائه بدیم. هم خودمون رو اصلاح کنیم هم به دیگران کمک کنیم. زندگی اجتماعی یعنی مسئول بودن در قبال هم نه بی تفاوتی! امیدوارم دوستان خیلی خوبم هم به من کمک کنن تا نقاط ضعفم رو برطرف کنم و انشاا... که انتقاد پذیر و بینا باشم.

TrueLove90

New member
...

یکی از اساتید دانشگامون ، دانشجو دکترا بود

جـزوه های دستی و چاپی شو که واسه ارشد و دکترا بود آورده بود به بچه های کلـاس که میخواستن داد کپی کنن

حرفش هم این بود که من یک میلیون و خورده ای اینا رو 5 سال پیش خریدم دیگه مالکش هستم

حالا بحث کپی رایت بچه ها همونطور که توو اون قانون که گذاشتین نوشته بود ،

واسه کتاب مقاله یا هرچی که به ثبت رسیده باشه هست دیگه

اینا دارن سوءاستفاده میکنن از کنکور همینا اینقد غول کردن کنکورو که اعتماد به نفس اکثر دانشجوها پایین اومده که بدون این ها نمیشه قبول شد

یک تماس با مشاوره شون کافیه که قشنگ خورد شی قانع شی چهارسال که رفتی دانشگا هیچی بارت نیست و بیای جـزوه بخری یـا بشینی سر کلـاساشون

خب جای تاسف داره

البته شاید واسه کسی که رشته ش غیرمرتبط با رشته آزمونیش داره خوب باشه ، ولی کلا جو بدی درست کردن

درصورتی که وقتی آدم خودش بخونه و زحمت بکشه خیلی ارزش داره اون علم براش پ

و اینجوریه که روحیه مطالعه و تحقیق و زحمت کشیدن تقویت میشه

کلا منطقشون یـا نیتشون نشر علم نیست ، اول آخر فکر سودهای بیشتر هستن

*** الان مشکل این مـراکز چیز دیگه س !

اینه که الان از دبستان ! دارن با کتاب و جـزوه و کلـاس تا دکترا ! دارن همه رو تنبل بار میارن

نمیان طرف تشویق کنن خودش بره تلاش کنه بگرده کتابای مختلف بخونه به یه جایی برسه ؛

فقط و فقط برای سودهای آنچنانی خودشون

دیگه علم پیشرفت نمیکنه ! همش حفظ کردن یه سری مطالب و نکات آماده و از قبل گفته شده هست

و کیفیت آموزش و تحقیق توو رشته های ما پایین میاد ،

یعنی اکثرا اینجوری شده که الان رقابت همش واسه چند ماه مونده به کنکور هست و ورود به دانشگا و آخیـــش !

حالا بعدا میریم یه جـزوه ای هم میخریم یا کپی میکنیم میخونیم دوباره قبول میشیم !!

البته این الان حرف شامل همه نمیشه ها ! نیـاین جبهه بگیرین بزنیناااااا

ولـی با این وضع تا چند سال آینده توو همه مقاطع شامل همممه هم میشه ! بهله ...

...

آخرین ویرایش:

negin ka

New member
انگلیس رو بخاطر پیشرفته بودنش مثال نزدم بخاطر غیر مسلمان بودن و احترامی که به حقوق همدیگه میذارن مثال زدم. در ضمن کشورهای پیشرفته از آسمون نیفتادن که، اول فرهنگ عمومیشون رو اصلاح کردن بعد. بخش اعظم معضلات ایرانیها هم فقر فرهنگیه.تو هر پست و منصبی که میرن ایده شون کندن از دولت و دزدی از ملته، به اسم گرفتن حقشون.
در مورد که فرمودید که پر از خطاست من و دوستام این عادت رو داشتیم که غلط های جزوات و کتابها رو اصلاح می کردیم و به نویسنده اش می گفتیم تا در تصحیح اشتباهاتش مشارکت کنیم و صحیح به دست بقیه بچه ها برسه نه اینکه با عرض معذرت بگیم خاک تو سرت با این نوشتنت، الان کپی میکنم به همه میدمش تا پدرت درآد. شما در واقع به دوستانتون لطف نمی کنید که یک پر از خطا رو در اختیارشون قرار میدید. ضمن این که ادعاهای دروغ و اقدامات نادرست موسسات این اجازه رو به ما نمیده که ما هم کار نادرست دیگه ای انجام بدیم.مثه این میشه که تو یه صفحه سفید هر کدوم از ما فقط و فقط یه نقطه سیاه کوچولو بذاریم و بعد از چند سال انتظار داشته باشیم هنوز سفید مونده باشه و بخوایم یه شعر پر محتوا رو همون کاغذ بنویسیم. مسلما دیگه هیچ کار ارزشمندی نمیشه کرد. خوبه وقتی دیگران اشتباه می کنن ما پاک کن بشیم.
ثانیا اگر جمع آوری اینقدر کار راحت و بیزحمت و به قول شما کپی کار دیگرانه چرا ما خودمون موقع خوندن رفرنس ها این کار رو انجام نمیدیم؟ من خودم یه مدت لودیش رو خلاصه می کردم و نکته هاش رو مینوشتم چند فصل بیشتر نتونستم ادامه بدم، جونم دراومد.اغلب ما تو نوشتن مشکل داریم، واسه همین ارزش یه خوب رو خیلی خوب میدونم.
این جمله ای که از امام علی نقل کردید باید باعث باریک بینی و نکته بینی ما بشه چون گفتن کلمه، پس اگر از یه خط یه ج.ز...وه استفاده کرده باشیم تکلیف چیه؟ من از هر ای خدمات می گیرم خودم رو جزء اون خانواده احساس می کنم و سعی می کنم حتما نظر و انتقادم رو بهشون منعکس کنم و اگر می تونم تو پیشرفت کارشون و کمک به بقیه شاگردا هم نقش داشته باشم. میدونم به نظر خیلی هاتون آدم شعاری و مزخرفی بنظر میرسم، خودمم میدونم به اندازه کافی خوب نیستم ولی دارم تمام سعیم رو می کنم که حداقل اشتباهات دیگران رو با اشتباهات خودم بیشتر نکنم.
من از مشاوره یکی از موسسات معروف استفاده می کردم که بعد از چند ماه متوجه شدم ایده های ایشون بدتر داره به پیشرفتم ضربه میزنه و خیلی آشفته شده بودم جوری که اون سال با اینکه خیلی زحمت کشیدم قبول نشدم ولی بعد از اعلام نتایج خودم یه مجموعه مشاوره ای داشتم که خیلی جامع و کامل بود بردم و دادمش به اون مشاوره.گفتم اگر قبول شده بودم شیرینی میاوردم واستون ولی حالا اینو آوردم واستون شاید بتونید بیشتر به دیگران کمک کنید ولی ابدا سعی نکردم در تلافی ضربه ای به اعتبار ایشون بزنم هرچند هنوز هم عمیقا رنجیده خاطر هستم بخاطر فرصتی که بیخودی از دستم رفت.:dadad4:

بااینکه با بعضی عقایدتون موافقم ولی بهتره انقد خوش بین نباشیم
انگلیس ی کشور غیر مسلمونه؟؟؟؟خب چ ربطی داره مگه وجدان و امانت داری فقط تو مسلموناس؟؟؟؟پس بازم بنظرم قیاستون اشتباه بود انسانیت ربطی ب مذهب نداره
اونجور ک فهمیدم نفستون از جای گرم بالا میاد شاید حق دارید ....شاید شما جز اونسری از بچه ها نیستین ک طعم بی پولیو چشیدن و بهمین خاطر میگین کپی حرامه....تو این دوره زمونه اگه بخای تکون بخوری باید پول بدی.....من خودم پارسال ک جز وه ایمنیو گرفتم چن صفحه آچهار پر از غلط و اشتباهای محضشونو بردم اما اونا اصن التفاتی ب گفته و زحمت من نداشتن....
پس من این راه هارو رفتم ک شما هم رفتی......
جز وه های من گوشه ی خونه دارن خاک میخورن من از جیب بابام پول ریختم تو حساب ی مشت آدم دله دزد ک فریبم دادن اونا با این جز وه ها قبولیمو تضمین کردن اما اصن ج زوه ها ترتیب صفحه ندارن چ برسه........
من گفتم هرکی ازم بخاد با کمال میل میدم نگفتم جز وه هارو بزور ب دوستام میدم(شما در واقع به دوستانتون لطف نمی کنید که یک پر از خطا رو در اختیارشون قرار میدید)
اگه میخاین فرهنگ عمومیو درست کنید مشکلات بدتر ازین چیزا هس
برای بالا رفتن فرهنگ اول همه باید سطح آگاهی و علم افرادو بالا برد اما الان متاسفانه علم شده وسیله درآمد این سری از افراد تا پیشرفت جامعه....
درجواب یکی از دوستان ک گفت موسسات با ما شرط و شروطی گذاشتن باید بگم روزی ک من رفتم اونجا این شروطو مطرح کردن
ج زوه ها کاملترین ج زوه ها در سطح کشور هستن
با خوندن ی دور ازونام قبولی شما تضمینه
کلی تعریف کردن و منو امیدوار کردن و همچنین وسوسه برای خریدن ها
اما دو چیز ازم خاستن
اول از همه پولو ب طور کامل ب حساب بریزم
دوم اینکه اجازه کپی و واگذاری ب غیرو ندارم
حالا وجدان و عقل من اینو میگه
اگه هرکدوم از طرفین معامله یکی از شروطو زیر پا گذاشتن معامله فسخ میشه
پس نتیجه:
اگه من با خوندن این ها قبول نشدم میتونم بدم دیگران اونو کپی کنن .....

مجید دیجی

مدیر بخش
خوب یه سوال هم من دارم... وقتی کسی توی یه آزمون آزمایشی شرکت میکنه و بعد کنسلش میکنه تا 60 درصد هزینه ای که داده به نفع مو.سسه حذف میشه... این حلاله ؟
جز.وه های آبکی بعضی از همین موسسات که پر از غلط هست ، آیا انتشارش با قیمت های نجومی حلاله ؟
فروش جز.وه فقط به شرط شرکت در آزمون آزمایشی با قیمت های عجیب و غریب حلاله ؟
تولید جزواتی که نویسنده اونها رو فقط کپی پیس کرده و گاهی توسط افراد غیر متخصص نوشته شده آیا حلاله ؟
مشاوره های عجیب و غریب بعضی از آموزشکده ها حلاله ؟

چرا فقط حلال و حرام فقط برای بعضی ها هنگامی مطرح میشه که پای منافع شخصی هست وسط کشیده میشه ؟ چرا بعضی ها دوس دارم به همه چیز به چشم ابزار نگاه کنن ؟

بعضی ها در ابتدای کتابشون مینویسن هر گونه استفاده و بهره برداری به شکل ، خلاصه نویسی و... مشکل زا است ... اینها فک کردن علم رو خریدن بدون اینکه به این موضوع فک کنن که همین کتابی که چاپ کرده اند. را از روی چند منبع دیگر نوشته اند....
---
اما در پاسخ به سوال وحید به نظر من ، وقتی یک نفر یک چیزی رو میخره مالک اون هست ... و میتونه به هر کسی دوست داره ببخشه... اما کپی برداری میتونه مشکل زا باشه...
اما باز هم نظر مرجع تقلیدتون رو بدونید بهتره

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: کینز

necrotizing fasciitis

Active member
انگلیس ی کشور غیر مسلمونه؟؟؟؟خب چ ربطی داره مگه وجدان و امانت داری فقط تو مسلموناس؟؟؟؟پس بازم بنظرم قیاستون اشتباه بود انسانیت ربطی ب مذهب نداره
اونجور ک فهمیدم نفستون از جای گرم بالا میاد شاید حق دارید ....شاید شما جز اونسری از بچه ها نیستین ک طعم بی پولیو چشیدن و بهمین خاطر میگین کپی حرامه....تو این دوره زمونه اگه بخای تکون بخوری باید پول بدی.....من خودم پارسال ک جز وه ایمنیو گرفتم چن صفحه آچهار پر از غلط و اشتباهای محضشونو بردم اما اونا اصن التفاتی ب گفته و زحمت من نداشتن....
جز وه های من گوشه ی خونه دارن خاک میخورن من از جیب بابام پول ریختم تو حساب ی مشت آدم دله دزد ک فریبم دادن اونا با این جز وه ها قبولیمو تضمین کردن اما اصن ج زوه ها ترتیب صفحه ندارن چ برسه........
من گفتم هرکی ازم بخاد با کمال میل میدم نگفتم جز وه هارو بزور ب دوستام میدم(شما در واقع به دوستانتون لطف نمی کنید که یک پر از خطا رو در اختیارشون قرار میدید)
برای بالا رفتن فرهنگ اول همه باید سطح آگاهی و علم افرادو بالا برد اما الان متاسفانه علم شده وسیله درآمد این سری از افراد تا پیشرفت جامعه....
درجواب یکی از دوستان ک گفت موسسات با ما شرط و شروطی گذاشتن باید بگم روزی ک من رفتم اونجا این شروطو مطرح کردن
اما دو چیز ازم خاستن
پس نتیجه:

اتفاقا چرا ما نباید خودمون رو با کشورای پیشرفته مقایسه کنیم؟ باید یه راهی رو خودمون بریم و شکست بخوریم تازه بفهمیم مشکل از کجاس؟ چرا از تجربه کشورهای دیگه استفاده نکنیم!!! این طرز فکر منسوخ شده و قشر دانشگاهی نباید چنین حرفی بزنه! انگلستان که اول تسهیلات و امکانات به ناشر و خریدار نمیداد به مرور زمان متوجه کاستی قانون شد و رفع کرد! مردم انگستان فهمیدن کپی کردن چه ضرری به پیشرفتشون میزنه و قانون گذاشتن حالا ما وقتی ضرر کردیم تازه به فکرش بیوفتیم!
الان از هر دانشجویی بپرسید که ایران پیشرفتش چطور هستش ؟ مطمئن باشید جواب بدون تعصب این سوال میشه کشور عقب مونده! ما باید راهی که اروپایی ها رفتن رو ببینیم مشکلاتی که براشون پیش اومده رو انالیز کنیم!
مثال وضع ما مثل این داستان که یه جوانی یه پیرمردی رو می بینه که از یک کوچه داره میاد میپرسه آخر کوچه جیه ؟ پیرمرد میگه بن بست نرو!
وقتی من یا شما از پل هوایی عبور چند نفر میمینن کم کم این میشه فرهنگ باز این فرهنگ کم کم میشه قانون!
توی این روند عنصر اصلی خود من و شمایم !
بعد یه جای دیگه میگید مسئولین تسهیلات نمیدن، مسئولین فامیل و آشنایان منو شما هستن وقتی بفهمن جامعه یک چیزی رو میخواد مجبورن بدن!
جمله آخر که هممون شنیدیم : به جای لعنت فرستادن به تاریکی شمعی روشن کنیم :rose:

biotechnologist

New member
اما دو چیز ازم خاستن
پس نتیجه:
ای بابا خب منم دارم همش میگم مسئله اسلام و حرام بودن نیست حتی کشورهای غیر مسلمان هم به خاطر اخلاق این کارو نمی کنن.نمیدونم چرا شما همش برعکس منظور منو متوجه میشید. من سعی می کنم کاری رو که درسته انجام بدم و حتی اگه دیگران توجهی بهش نکنن برام مهم نیست چون میخوام به خودم یاد بدم.
آقای مجید دیجی شما خودتون تو وبلاگتون یه ایده رو نمی تونید براحتی به اشتراک بگذارید و مجبورید در لفافه و 30 جور قفل و رمز بگید، همه حرف من اینه که باید جو اعتماد به وجود بیاریم تا اگر شما مثلا ایده ای رو مطرح می کنید نگران نباشید که من بدون درنظر گرفتن حق شما خودم ازش استفاده کنم.
مطئنا کار آموزشگاه ها بخاطر به وجود آوردن جو رقابت ناسالم اشتباهه ولی من میگم اشتباه رو با اشتباه پاک نمی کنن.من خودم از یه پیشنهاد همکاری داشتم ولی فقط به مشاوره رایگان به دانشجوها بسنده کردم و حاضر نشدم تو بقیه فعالیت هاشون سهیم باشم چون معتقدم اگر این بساط از اول راه نمی افتاد من شهرستانی که هیچ دسترسی به کلس و جزوات خوب نداشتم چند سال از جوونیم هدر نمی رفت به خاطر رقابت با تهرانیها و شهرهای بزرگ که از این لحاظ تا دندان مسلح هستند و اساسا یک دانشجو با خوندن منابع و تسلط به آزمونهای سالهای قبل باید بتونه جایگاه مناسب خودش رو تو دانشگاه پیدا کنه. اتفاقا نفسم از جای گرم در نمیاد فقط چون از مشکلاتم نمینالم و بعبارتی صورتم رو با سیلی سرخ می کنم دیگران فکر می کنن براحتی و بدون دغدغه قبول شدم.نه بابا از این خبرا نیست فقط دارم تلاش می کنم این وضع تغییر کنه از راه درستش.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: negin ka

نوتر

New member
!!!!!!

شما یه بسته آموزشی بخرید بدید به دوستتون، به این میگن کمک ، هیشکی هم اعتراض نمیکنه، ولی زیرپا گذاشتن توافق و حقوق یه ناشر یا مــوســســه با عنوان خیرخواهی اسمش کمک نیست

یه نفر یه گروه تشکیل میده، کلی رشته رو مطالعه میکنه، کلی منابع و آزمونا رو تجزیه و تحلیل میکنه، از خیلی از نخبه ها استفاده میکنه، یه بسته آموزشی رو تهیه میکنه، میذاره واسه فروش ولی با شرایط خاص خودش، که امانت ندی یا کپی نکنی، شما میخری و استفاده میکنی و قبول میشی و با مدرکی که از صدقه سری جزوات گرفتی میری سر کار و ماهانه چندصدهزارتومن حقوق میگیری و زندگیتو میسازی و ... و در نهایت میگی گرون بوده، ولی وقتی که خریدی و استفاده کردی یعنی همه شرایط حتی بی انصافی ها و گرونیش رو قبول کردی و به نظرت اونقد ارزش داشته که واسش هزینه کنی، حالا که سودشو بردی باید پایبند قراردادا باشی

خونه و نون سنگگ رو نه میشه تکثیر کرد و نه موقعی که میخریدش صاحبش ازتون میخواد که نفروشیدش یا کپی ش رو به کسی ندید!!!
بله دیگه اینکه بخوای حق و حقوق رو رعایت کرد خیلی وقته جز افکار منسوخه، اگه منسوخ نبود که به قولی الان گرون فروشا صاحب خونه و ماشینای میلیاردی نبودن

اینکه اونا گرون میدن، بی انصافن، حروم خوارن و ... اصلا نمیتونه توجیهی باشه واسه زیرپا گذاشتن بعضی چیزا
البته اکثر کسایی که اینجا دارن از امانت یا کپی دفاع میکنن خودشونم میدونن و اذعان میکنن که کار درستی نیست

واقعا اینکه چیمون به کشورهای پیشرفته میخوره که این مورد بخوره حق رو رو به کاربرانی میدم که قیاس رو درست ندونستند

در جواب دوست خوبمون که گفتند چون با این شرایط قبول کردیم باید پایبند باشیم من باز یه مثالی میزنم. من یه انبار برنج دارم. بعد تو یه شهر هستم که بشدت اوضاع اقصادی مردم بده.واردات و تولیدات داخلی برنج بهم بشدت مختل شده. بعد میام میگم شما یا باید از من چون نیاز دارین گرون بخرین یا گرشنه بمونین چون پول ندارین گرون بخرین . بعد چند نفر که خریدن میگم شما حق ندارینا با اینا فلان غذا رو درست کنید.
گرون داده یک. شرط عجیب غریب تعیین کرده تا فقط و فقط از سودهای نجومی خودش جا نمونه دو.تازه تهدید به دستگیری و پیگیری قضایی هم میکنه. گرون خریدن از نظر این عزیز جرم و گناه نیست ولی کمک به نیازمند توسط مالی که خودش بهاشو به اندازه ی چندین برابر قیمتش داده جرم است
میدونم کلا حرف حرف خودتون است. ولی باز حرفمو میزنم
دوست عزیز اگر در این شرایط و مثال برنج کسی پیدا بشه و برنج های اون شخص رو به همون قیمت خریداری کنه بعد بگه من این برنجی که خودم خریدم در شرایط قحطی میخوام به بقیه با قیمت کمتری بدم تا مردم از این شرایط سخت دربیاند به نظرتون حرامه؟؟ اینو جواب بدین خانم ساحل. البته اگه جوابتون چیزی غیر از این جمله باشه: برنج با جز...وه فرق داره :)

آخرین ویرایش:

vahid28

New member

واقعا اینکه چیمون به کشورهای پیشرفته میخوره که این مورد بخوره حق رو رو به کاربرانی میدم که قیاس رو درست ندونستند

در جواب دوست خوبمون که گفتند چون با این شرایط قبول کردیم باید پایبند باشیم من باز یه مثالی میزنم. من یه انبار برنج دارم. بعد تو یه شهر هستم که بشدت اوضاع اقصادی مردم بده.واردات و تولیدات داخلی برنج بهم بشدت مختل شده. بعد میام میگم شما یا باید از من چون نیاز دارین گرون بخرین . بعد چند نفر که خریدن میگم شما حفق ندارینا با اینا فلان غذا رو درست کنید.
گرون داده یک. شرط عجیب غریب تعیین کرده تا فقط و فقط از سودهای نخوم خودش جا نمونه دو.تازه تهدید به دستگیری و پیگیری قضایی هم میکنه. گرون خریدن از نظر این عزیز جرم و گناه نیست ولی کمک به نیازمند توسط مالی که خودش بهاشو به اندازه ی چندین برابر قیمتش داده جرم نیست
میدونم کلا حرف حرف خودتون است. ولی باز حرفمو میزنم
دوست عزیز اگر در این شرایط و مثال برنج کسی پیدا بشه و برنج های اون شخص رو به همون قیمت خریداری کنه بعد بگه من این برنجی که خودم خریدم در شرایط قحطی میخوام به بقیه با قیمت کمتری بدم تا مردم از این شرایط سخت دربیاند به نظرتون حرامه؟؟ اینو جواب بدین خانم ساحل. البته اگه جوابتون چیزی غیر از این جمله باشه. برنج با فرق داره :)

درست میگی.....فقط کیسه دوختن واسه پولای مردم و اسم حروم میذارن که سودای بانکیشون کم نشه

sepideeee

New member
من یه جز...وه از م.و.س.سه دکتر گرفتم پر غلطه
۱۲۰تومن پول در قبال این همه غلط درسته آخه؟
تازه من یه سری جز.و.ه گرفتم که همش میکس کتابای مترجما و مولفای بدبختی بود که کتاباشون چاپ شده بود .. یعنی فقط کپی بود .. اونم با قیمتی نزدیک به همون کتابا :14:
این کار خودش اصل تقلبه :black_eyed:

negin ka

New member
اتفاقا چرا ما نباید خودمون رو با کشورای پیشرفته مقایسه کنیم؟ باید یه راهی رو خودمون بریم و شکست بخوریم تازه بفهمیم مشکل از کجاس؟ چرا از تجربه کشورهای دیگه استفاده نکنیم!!! این طرز فکر منسوخ شده و قشر دانشگاهی نباید چنین حرفی بزنه! انگلستان که اول تسهیلات و امکانات به ناشر و خریدار نمیداد به مرور زمان متوجه کاستی قانون شد و رفع کرد! مردم انگستان فهمیدن کپی کردن چه ضرری به پیشرفتشون میزنه و قانون گذاشتن حالا ما وقتی ضرر کردیم تازه به فکرش بیوفتیم!
الان از هر دانشجویی بپرسید که ایران پیشرفتش چطور هستش ؟ مطمئن باشید جواب بدون تعصب این سوال میشه کشور عقب مونده! ما باید راهی که اروپایی ها رفتن رو ببینیم مشکلاتی که براشون پیش اومده رو انالیز کنیم!
مثال وضع ما مثل این داستان که یه جوانی یه پیرمردی رو می بینه که از یک کوچه داره میاد میپرسه آخر کوچه جیه ؟ پیرمرد میگه بن بست نرو!
وقتی من یا شما از پل هوایی عبور چند نفر میمینن کم کم این میشه فرهنگ باز این فرهنگ کم کم میشه قانون!
توی این روند عنصر اصلی خود من و شمایم !
بعد یه جای دیگه میگید مسئولین تسهیلات نمیدن، مسئولین فامیل و آشنایان منو شما هستن وقتی بفهمن جامعه یک چیزی رو میخواد مجبورن بدن!
جمله آخر که هممون شنیدیم : به جای لعنت فرستادن به تاریکی شمعی روشن کنیم :rose:

میدونی عزیز من: من اصن با استفاده از تجربه های دیگران مخالف نیستم و موافق صددرصدم این موضوع هستم و اما استفاده از تجربیات دیگران با مقایسه کردن با دیگران هم معنی هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ا
من با این مقایسه های الکی مخالفم کشور ما و مردم ما حالا حالاها مونده ب اروپاییا برسه ....آدم وقتی میخاد مقایسه کنه باید بره خودشو با یکی مقایسه کنه ک ی پله از خودش بالاتر باشه نه 100 پله....میدونی چرا؟؟؟هرچیزی ی ظرفیتی میخاد...اول باید ظرفیتو ایجاد کرد بعد فرهنگو آورد...این قیاسهای نابجا باعث شده ک این روزا از خیلیا میشنویم ک فلانی فرهنگ استفاده از فلان چیزو نداره.......
حالا شما اصن نمیدونی انگلیس از کجا شروع کرده چطور ظرفیت سازی کرده اومدی میگی انگلیس قانون کپی رایتش اینه بجای اینکه بگی کشور انگلیس 100 سال پیش اینجوری بود دولتش اینکارو کرد مردم همکاری کردن و الان اینجوری شدن..........
من خیلی سعی میکنم ازین شمع ها روشن کنم اما......
مشکل ماها اینه ک انتقاد پذیر نیستیم
همیشه آخر هرچیزی کم میاریم....
اگه من و تو(ما) جلو همچین افرادی ک دارن برا سودجویی خودشون جوونارو سرکیسه میکنن وایسیم و باشون مقابله کنیم افراد سودجوی دیگه ای میفهمن ک آره ما حالیمونه ....اگه ما ب جای کوتاه اومدن مقابله کنیم جوونای دیگه میفهمن ک ،آره راهی ک ما رفتیم اشتباه بوده(خریدن ).....این میشه تجربه
من بیام خودمو بسازم و آدم خوبی باشم ک چی؟؟؟؟ب نظر شما تو این دوره زمونه با اینهمه مشکل همچین مشکل کوچیکی (کپی رایت)ب چشم میاد؟؟؟؟ایکاش ما میدونستیم از قرآن و اسلام کجا و چ موقع استفاده کنیم .....بجای اینکه بیایم بگیم کپی کردن این ها حرامه بگیم کار این موسسات غیر قانونیه و حرام پس ما باید نذاریم تعدادشون روز ب روز بیشتر بشه
:1dco2x0p1lilzhfpg1t

آخرین ویرایش:
  • Like

biotechnologist

New member
کسی نگفت وایسیم نگاه کنیم اونا هر کاری دلشون خواست انجام بدن، من میگم این راه درستی برای تلافی نیست. شما هی کپی می کنید اونا هم هی قیمت هارو بالا میبرن ککشون هم نمی گزه. مثلا شما فکر می کنید اگر جزوات رو کپی کنید اونا میگن ای وای چه کار بدی می کردیم گرون میدادیم؟ زهی خیال باطل!
ضمنا ایرانیها از اروپاییها خیلی متمدن تر و با فرهنگ تر بودن حالا به این روز افتادیم که همش بخاطر اشتباهات خومونه و اینکه مسئولیت اشتباهاتمون رو نمی پذیریم و همش دنبال یه مقصر دیگه میگردیم که آره دولت این کارو نکرد اون یکی اون کارو نکرد. مگه همین من و شماها نیستیم که فردا میشیم دولت، میشیم استاد، میشیم نویسنده،میشیم م.و.س.سه ، پس هم خودمون رو اصلاح کنیم هم دیگران رو. این ره که میرویم به داغستان است و به تغییر روش موسسات منجر نخواهد شد:riz277:

نوتر

New member
کسی نگفت وایسیم نگاه کنیم اونا هر کاری دلشون خواست انجام بدن، من میگم این راه درستی برای تلافی نیست. شما هی کپی می کنید اونا هم هی قیمت هارو بالا میبرن ککشون هم نمی گزه. مثلا شما فکر می کنید اگر جزوات رو کپی کنید اونا میگن ای وای چه کار بدی می کردیم گرون میدادیم؟ زهی خیال باطل!
ضمنا ایرانیها از اروپاییها خیلی متمدن تر و با فرهنگ تر بودن حالا به این روز افتادیم که همش بخاطر اشتباهات خومونه و اینکه مسئولیت اشتباهاتمون رو نمی پذیریم و همش دنبال یه مقصر دیگه میگردیم که آره دولت این کارو نکرد اون یکی اون کارو نکرد. مگه همین من و شماها نیستیم که فردا میشیم دولت، میشیم استاد، میشیم نویسنده،میشیم م.و.س.سه ، پس هم خودمون رو اصلاح کنیم هم دیگران رو. این ره که میرویم به داغستان است و به تغییر روش موسسات منجر نخواهد شد:riz277:

بذارید یه مورد هم در این راستا بگم خدمتون

نمیگم چه رشته ای و نمیگم کی

یکی از اساتید برای اینکه ملت جز..وش رو کپی نکنن اومده جز...وشو ناقص کرده. یعنی چی گفته من جز...مو ناقص میکنم اونایی که میان کلا...سم بشون میگم اون قسمت های ناقص رو اصلاح کنن بقیه هم که کپی میکنن جز..وه رو ناقص بخونند. مهم نیست براش دانشجوی این رشته چی به سرش میاد برا اینها یه چیز مهمه پووول!!!
به قول یکی از اساتید این رشته گفته این استاد بزرگترین خیانتها رو در حق این رشته کرده. حاضرم قسم بخورم یکی از مدیر گروههای یکی از دانشگاهها در حق این استاد گفت. جلو خود خود من

عزیزان القصه که نذارین از اعتقادات پاکتون سو استفاده کنن. کسایی که اینجا گفتن موافقت یا مخالفن هر دو گروه دارای احساسات پاک هستند. سر سفره پدر مادر بزرگ شدن. شکی درش نیست.
اما نذارین از این احساس پاکتون که منتسب با اون بالا بالاهاست بیان به نفع خودشون استفاده کنند
هر چند برای صدمین بار میگم کپی های مکرر این جز..وات این موسسات به نظرم کار درستی نیست چون شخص زحمتی براش نکشیده اما به قصد امانت دادن قضیه فرق داره. همونطور که من میتونم خونه ای که خریدم رو اجاره بدم یا اجاره ندم و یا بفروشم یا نفروشم.
یا علی :rose:

• Like

goo

New member
بذارید یه مورد هم در این راستا بگم خدمتون

نمیگم چه رشته ای و نمیگم کی

یکی از اساتید برای اینکه ملت جز..وش رو کپی نکنن اومده جز...وشو ناقص کرده. یعنی چی گفته من جز...مو ناقص میکنم اونایی که میان کلا...سم بشون میگم اون قسمت های ناقص رو اصلاح کنن بقیه هم که کپی میکنن جز..وه رو ناقص بخونند. مهم نیست براش دانشجوی این رشته چی به سرش میاد برا اینها یه چیز مهمه پووول!!!
به قول یکی از اساتید این رشته گفته این استاد بزرگترین خیانتها رو در حق این رشته کرده. حاضرم قسم بخورم یکی از مدیر گروههای یکی از دانشگاهها در حق این استاد گفت. جلو خود خود من

عزیزان القصه که نذارین از اعتقادات پاکتون سو استفاده کنن. کسایی که اینجا گفتن موافقت یا مخالفن هر دو گروه دارای احساسات پاک هستند. سر سفره پدر مادر بزرگ شدن. شکی درش نیست.
اما نذارین از این احساس پاکتون که منتسب با اون بالا بالاهاست بیان به نفع خودشون استفاده کنند
هر چند برای صدمین بار میگم کپی های مکرر این جز..وات این موسسات به نظرم کار درستی نیست چون شخص زحمتی براش نکشیده اما به قصد امانت دادن قضیه فرق داره. همونطور که من میتونم خونه ای که خریدم رو اجاره بدم یا اجاره ندم و یا بفروشم یا نفروشم.
یا علی :rose:

گل گفته....

necrotizing fasciitis

Active member
حرف همه دوستان کاملا متین و منم قبول دارم که دارن سرکیسه میکنن ولی کپی کردن جواب گرونفروشی یا اصن نخریدن و به دوستان هشدار دادن که من از این خریدم این مشکلات رو داشت؟
بدی ما ایرانی ها اینه تا یه چیزی گرون میشه سریع صف میبندیم و ازش میخریم فکر کنم الانم باشن کسایی که فکر میکنن هر ای که گرونتر باشه حتما کاملتر!
در هر صورت بنظر من مبارزه با گرون فروشی چیزی جز نخریدن هستش، شاید بگین اگه نخریم قبول نمیشیم بنظرم اگه آدم بنا به حفظ کردن چارتا جمله بخواد ارشد بره اصن نره بهتره چون داره حق بیت المال و برای تحصیلش میخورهو مسئول در قبالش درضمن
من تا حالا رتبه تک رقمی ندیدم که گفته باشه من از روی خوندم بیشتر آدمای موفق در آزمون کتاب محور بودن دیگه استاد دانشگاه تهران هم باشی از لودیش و... که بهتر نیستی!

negin ka

New member
ببین عزیزم حوصله بحث کردن راجب همچین مسائلی رو اصلن ندارم ........ولی میدونم اگه طرف من آدم درست و با لیاقتی بود صددرصد منم با کپی مخالف بودم اما قضیه فرق میکنه........

بذار راجب اون شمع ی مثال بزنم .....
امروز تو آزمایشگا ی عروس دوماد اومدن برا تست اعتیاد و خون
عاقا دوماد اعتیادش مثبت بود و شیشه ای تشریف داشتن.........
اومد کلی تهدید و قسم های دروغ خورد بطوری ک هیشکی جرآت نکرد ب عروس چیزی بگه و خیلی راحت دختره بیچاره ی تعهد دادو رفت بدون اینکه چیزی بدونه......
اینا مسلمونن....
و مشکل مسلمونایی ک تو این زمونه میبینیم اینه ک حاضرن خوشبخت بشن ب قیمت بدبخت کردن دیگران و هیشکی حاضر نیس تو این مسیر قدمی برداره چون هرکی برا خودش تلاش میکنه....مشکل اینه ک خیلی خوب یاد گرفتیم زیر بار حرف زور بریم و حرکتی نکنیم....تویی ک میگی کپی حرامه و کپی نمیکنم بخاطر اینه ک واسه خودت و اعمالت میترسی فقط بخاطر خودت .......درغیر اینصورت بخاطر دیگرانم شده جلو این افراد وامیستادی.....
شما اومدی اینجا داری از کسی ک کارش حرامه و ناحق دفاع میکنی و میگی هرچی گفته باید قبول کنیم ب خاطر اسلام....
درستش اینه
بگی دوست عزیزم نرو سمت ج زوه نرو سمت فلان ....
درستش اینه ک بری جلو فسادو بگیری.......
ترجیح میدم درمورد کپی بحث نکنم چون اصن موضوع مهمی نیس و بدبختیای بدتر ازین چیزام هس فقط میتونم بگم این نونا خوردن نداره.......
ی سری از شماهام بجای اینکه بشینین شعار بدین بهتره ی حرکتی کنین و بجای فتوا دادن درباره حلال حرام دنبال راه حل باشین........

• Like
بالا