کنکور چطور بود ( ویژه آزمون ورودي کلیه گرایش های زیست شناسی تحصيلات تکميلي سال ۱۳۹۴ )

آره اونم مشکل داشت البته گزینه هاش دقیق یادم نیست ولی درستش اینه:
ترتیبشون مثل ترتیب حروف الفبای انگلیسی
dna a
dna b + dna c هلیکاز
dna g پرایماز
dna pol
dna top 2

ولی هیچکدوم از گزینه ها این ترتیب نداشت؟؟؟؟؟
شما کدوم گزینه زدین؟

سلام.در مورد این سوال(سوال47) من گزینه 4 رو زدم
گزینه 1 رو به این علت حذف کردم که توپو1 نقشی در همانندسازی نداره.گزینه 3 رو به این دلیل حذف کردم که e.coli توپو 2 نداریم dna gyrase داریم
بین 2 و 4 شک داشتم که در نهایت 4 رو زدم چون سوال ترتیب فعالیت رو خواسته بود نه ترتیب اتصال.و با این احتساب جیراز وقتی شروع به فعالیت میکنه که در اثر فعالیت هلیکاز ابرمارپیچ مثبت ایجاد شده باشه.پس 2 هم حذف میشه.
نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

ghatre

New member
سلام بچه ها ی سوال دارم کسی هست دفترچه 632d مجموعه زیست 94 رو داشته باشه یا بدونه از کجا دفترچهd رو میشه دانلود کرد؟ممنون.

shiren

New member
سلام بچه ها درصدای من اینا شدن زبان 66 تنه 10 بیو40 ژن 70 سلولی 10 برای سلولی واقعا تو شوکم همیشه تو آزمونام حول و حوش حداقل 50 میزدم نمی دونم چرا اینجوری شد بچه ها لطفا بگین تقریبا چه رتبه ای میارم میتونم امیدوار باشم یه جای خوب قبول شم

bitoo

New member
زبان 39
مجموعه 17
ژنتیک 65
بیوشیمی 56.67
سلولی مولکولی 50
میکروب 0
قارچ 0
بیوفیزیک 20

چی از تو این در میاد !؟؟

mojnia

New member
KEY.jpg

KEY2.jpg

Mrs.Pink

New member
زبان 46
تنه:33
ژنتیک 70
بیوشیمی 71
سلولی افتضااااح 43
میکروب 15
ویروس اینا 6
بیوفیزیک 20

میشه حدودرتبه واسم تخمین بزنین؟ :( ولی ژنتیک سوالاش 2تاش اشتباهه.... سولی هم که گند زدم من...

آخرین ویرایش:
زبان 46
ژنتیک 70
بیوشیمی 71
سلولی افتضااااح 43
میکروب 15
ویروس اینا 6
بیوفیزیک 20

میشه حدودرتبه واسم تخمین بزنین؟ :( ولی ژنتیک سوالاش 2تاش اشتباهه.... سولی هم که گند زدم من... البته سوال دسموزوم که شک ندارم اشتباس

نگران اشتباهات پاسخ نامه اولیه نباشید پارسالم 5 یا 6تا از کلیدا اشتباه بود یا دو پاسخ صحیح داشت که بعدا تو پاسخ نامه نهایی تصحیحشون کردن ونمرش لحاظ شد
من درصداتون رو به یه سایت تخمین رتبه دادم برای گرایش ژنتیک این شد نتیجش : رتبه بین 20 تا 80

Mrs.Pink

New member
تازشم اون سوال دسموزوم تو سلولی اشتباه بود جوابش :(
نیس اینجور دوستان؟

Mrs.Pink

New member
نگران اشتباهات پاسخ نامه اولیه نباشید پارسالم 5 یا 6تا از کلیدا اشتباه بود یا دو پاسخ صحیح داشت که بعدا تو پاسخ نامه نهایی تصحیحشون کردن ونمرش لحاظ شد
من درصداتون رو به یه سایت تخمین رتبه دادم برای گرایش ژنتیک این شد نتیجش : رتبه بین 20 تا 80

جددددی میگیییی؟؟؟ واااقعا؟؟خیلیی ممنوووون ... دعا کنین یکی از دانشگاهای تهران بشه :(

جددددی میگیییی؟؟؟ واااقعا؟؟خیلیی ممنوووون ... دعا کنین یکی از دانشگاهای تهران بشه :(

خواهش میکنم.هر سوالی رو که فکر میکنید پاسخش اشتباهه از طریق سایت سنجش با سازمان در میون بذارین.کارشناسا بررسی میکنن
امیدوار باشین تو گرایش بیوشیمی و ژنتیک شانس بالایی دارین

mohamadgreen

New member
خواهش میکنم.هر سوالی رو که فکر میکنید پاسخش اشتباهه از طریق سایت سنجش با سازمان در میون بذارین.کارشناسا بررسی میکنن
امیدوار باشین تو گرایش بیوشیمی و ژنتیک شانس بالایی دارین
چجوری میتونیم درخواست بدیم... هیچ لینکی براش نزاشتن فقط گفتن درخواست هاتون رو تا چهارم بفرستید...

چجوری میتونیم درخواست بدیم... هیچ لینکی براش نزاشتن فقط گفتن درخواست هاتون رو تا چهارم بفرستید...

من از طریق سیستم پاسخ گویی دارم پیگیری میکنم ببینم از کجا میتونیم پاسخ های صحیح رو با منبع معرفی کنیم.گویا یه فرمی هست که باید برامون ارسال کنن

shiren

New member
وای اگه 5_6تا عوض شه که عالی میشه میتونیم امیدوار بشیم درصدامون30تایی بره بالا بچه ها خواهشا برای سوالای مورد دار برین اعتراض بزنین

Capture.PNG
Capture2.PNG

این پاسخ نامه نهایی سال 93
همینطور که میبینید 5 تا از سوالات 2پاسخ صحصیح داره ویکی از سوالات که استاندارد نبوده حذف شده و یه سوالم بوده که نمره مثبتش رو واسه همه(چه اونهایی که پاسخ صحیح و اشتباه دادن و چه اونایی که اصلا پاسخ ندادن) لحاظ کردن
اینو گذاشتم چون میدونم بعضی از دوستان با دیدن کلید استرس گرفتن.نگران اشتباهات کلید اولیه نباشین این اشتباهات تو سالهای اخیر متداول بوده

alireza-ja

New member
زبان 46
ژنتیک 70
بیوشیمی 71
سلولی افتضااااح 43
میکروب 15
ویروس اینا 6
بیوفیزیک 20

میشه حدودرتبه واسم تخمین بزنین؟ :( ولی ژنتیک سوالاش 2تاش اشتباهه.... سولی هم که گند زدم من...

خوب زدید بنظرم رتبه بیوشیمیتون و ژنتیکتون که دو رقمی نسبتاً خوب میاد. سلولی هم سه رقمی خوب میاد بنظرم دور بر 110 120 و اینا. چون سلولی امسال سخت بوده. قطعا میانگین میاد پایین.

در کل رتبه های بیوشیمی سلولی و ژنتیک رو دور بر 100 مایل به دو رقمی میاد.

alireza-ja

New member
سلام بچه ها درصدای من اینا شدن زبان 66 تنه 10 بیو40 ژن 70 سلولی 10 برای سلولی واقعا تو شوکم همیشه تو آزمونام حول و حوش حداقل 50 میزدم نمی دونم چرا اینجوری شد بچه ها لطفا بگین تقریبا چه رتبه ای میارم میتونم امیدوار باشم یه جای خوب قبول شم

چقدر درصداتون بالا پایینه. بنظرم توی بیوشیمی دور و بر حدود 300 400 سلولی ممکنه تا 700 هم بره. ژنتیک هم 300 اینا بیاد.

سلولی رو نباید 10 میزدید رتبتون رو داغون میکنه. تنه هم که ضریبش 3 اون رو هم 10 زدید که خیلی کمه.

hasti69

New member
درصدهای منم باکلیدفعلی اینه
زبان20مجموعه افتضاح12ژنتیک22بیوشیمی48سلولی18میکروب52 مجموعه ویروس22وبیوفیزیک5
دوستان لطفانظربدیدمخصوصادرباره رتبه بیوتک ومیکربم؟

بالا