کنکور چطور بود ( ویژه آزمون ورودي کلیه گرایش های زیست شناسی تحصيلات تکميلي سال ۱۳۹۴ )

Taraa

Well-known member
احتمالا یا 3 میشه یا 4 :25r30wi::25r30wi:

شوخی گذشته از دو مورد اول ترانسداکشن معقول تره چون گفته ژن خاص. در کانژوگاسیون ژن خاص نیست فکر کنم کل ماده ژنتیکی بشه. البته باید دید گزینه های دیگه چی بوده. مطمئن نیستم.

:)))))))))))

:j58r36j3gcr4suxymup

mohamadgreen

New member
سوالای ژنتیک کیا یادشونه...؟ بچه ها ... من مساءل یادمه ازشون مثلا یکیششون که بیماری غالب اتوزوم تو جمعیت 1/3000بود جواب میشد03/

مجید دیجی

مدیر بخش
احتمالا یا 3 میشه یا 4 :25r30wi::25r30wi:

شوخی گذشته از دو مورد اول ترانسداکشن معقول تره چون گفته ژن خاص. در کانژوگاسیون ژن خاص نیست فکر کنم کل ماده ژنتیکی بشه. البته باید دید گزینه های دیگه چی بوده. مطمئن نیستم.

نه علی رضا فک نکنم ... بیشتر ژن های خاصی همچونمقاومت به آنتی بیوتیک انتقال پیدا می کنه نه کل ژنوم ... در مهندسی ژنتیک هم که اختصاصی تر و دست چین تر میشه به نظرم ...

( کانجوگیشن یک وسیله آسان برای انتقال مواد ژنتیکی به انواعی از هدف ها می باشد در آزمایشگاه ها انتقال های موفقی از باکتری به مخمر،سلول گیاهی ،سلول جانوری و میتوکندری ایزوله شده ی جانوری )

s.a2000

New member
امیدوارم کانجوگیشن بشه
اخه من نمیدونم روی چه حساااابی همین یه دونه سوال میکرب با شک جواب دادم
حالا دارم از استرس اینکه کانجوگیشن غلط باشه و درصدم منفی شه میمیرم :-((((

alireza-ja

New member
الان توی پستهای شما من برداشت کردم گزینه های ترانسداکشن ترنسفکشن کانژوگاسیون ترانسفورمیشن بوده درسته؟ چون اینا رو فقط گفتید.

تا جایی که من حافظم قد میده:
ترنسفکشن مربوط به سلول یوکاریوته
ترانسفورمیشن مربوط به dna آزاد در محیطه
کانژوگاسیون کل DNA هستش.
میمونه ترانسداکشن که تا جایی که یادمه ویروس ها وقتی میخوان تشکیل بشن در سلول میزبان ماده ژنتیکیشون رو همراه با قطعه کوچکی از dna میزبان درون کپسید قرار میدادن که این قطعه میتونست یه ژن خاص باشه و اون رو به سلول بعدی که قراره آلوده بشه منتق بشه.

من نظرم این بود

s.a2000

New member
سوال اول سلولی مولکولی
کدام آنزیم در فرایند همانند سازی به 3 پریم oh آزاد نیاز ندارد؟
DNA Pol 1
DNA Pol 3
Primaz
فاکتور سیگما

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
واقعا ؟؟؟ من نمی دونستم ... در سلول های گیاهی یا جانوری ؟؟؟ باور میکنی برای اولین باری هست که می شنوم ؟؟؟ ممنون اطلاعاتم زیاد شد ... بعدا میرم مطلبش رو زیر و رو می کنم ...

Transfection is the process of deliberately introducing nucleic acids into cells. The term is often used for non-viral methods in eukaryotic cells
ویکی پدیا

mohamadgreen

New member
گاهی اوقات عمل انتقال dna به وسیله ی باکتریوفاژها به باکتری ها را ترنسفکشن گویند... ولی عموما واززه ترانسفکشن برای انتقال dna به سلول های یوکاریوتی به کار برده میشود...

mohamadgreen

New member
یه سوال دیگه ژنتیک که توش نرخ هتروزیگوت ها رو ده درصد زده بود..؟ جواب 1/60

alireza-ja

New member
سوال اول سلولی مولکولی
کدام آنزیم در فرایند همانند سازی به 3 پریم oh آزاد نیاز ندارد؟
DNA Pol 1
DNA Pol 2
Promax
فاکتور سیگما

پل 1 و 2 بنظرم نمیشه. فاکتور سیگما هم اگر اشتباه نکنم مربوط به همانند سازی نیست مال رونویسیه.

پروماکس تا حالا نشنیدم. ولی ساخت پرایمر میدونم 3 oh نداره.

بالا