کمک برای سمینار

kaiko

New member
سلام
من این ترم سمینار میکروبیولوژی دارم
نمیتونم یه موضوع خوب برای سمینار پیدا کنم لطفا کمک

پروانه

New member
سلام

در مورد سمینمارتون، مطلبی که برای من جالبه، باکتری هست که میتونه طلا تولید کنه!

البته من فقط این مطلب رو تو اینترنت دیدم، حالا اگه به نظرتون میشه در موردش یه سمینار ارائه داد میتونین ازش استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

پروانه

New member
این مطلب رو هم دیدم اما بازم اطلاعات زیادی ازش ندارم...

کشف یک میکروب جدید برای تولید برق

دانشمندان آمریکایی نوع جدیدی میکروب را شناسایی کردند که می تواند به سرعت از گل و فاضلاب جریان الکتریکی تولید کند.

به گزارش سرویس علم و فن آوری پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه " ماساچوست" با بودجه وزارت انرژی آمریکا توانستند با کشف این میکروب جدید ساختاری تازه از پیلهای سوختی میکروبی (MFC)را ارائه کنند که انرژی خروجی حاصل از آنها هشت برابر پیلهای سوختی میکروبی فعلی است.
این باکتری "ژئوباکتر" نام دارد. ژئوباکترها نوعی از میکروبهای دوستدار رسوبات هستند و رشته های مو مانند آنها می توانند در تولید برق از گل و لای و فاضلاب کمک کنند.
قطر رشته های مو مانند ژئوباکتر بی نهایت باریک بوده و تنها سه تا پنج نانومتر یا در حدود 20 هزار برابر نازکتر از یک تار موی انسان است.
این رشته های ژئو باکتر می توانند در تشکیل نوارهای زیستی کمک کنند. این نوارها قادر به انتقال الکترونهایی هستند که در خاک و رسوبات وجود دارند.
براساس گزارش tce today، این دانشمندان موفق شدند ژئوباکتر را روی یک الکترود گرافیت در حضور استاتها رشد دهند و پس از آنکه از تجمع این باکتریها نوار زیستی به دست آمد از این نوار، الکترون را از طریق نانو سیمها انتقال دهند و از این انتقال 400 میلی ولت جریان برق تولید کنند.

منبع:http://gonagon1371.blogfa.com

آخرین ویرایش:

پروانه

New member
این موضوعات هم هستن که میتونین سرچشون کنید:

باکتری ها الکترون ها رو در فواصل سانتی متری هدایت می کند.

کشف باکتری که با استفاده از کابل زنده تنفس می‌کند.

میدونم شاید مطالب زیاد مستند نباشن اما به نظرم جالب هستن البته اگه بشه مطالب بیشتری در موردشون پیدا کرد ، مثلا در مورد باکتری هایی که گفته شده اطلاعات بیشتری پیدا کرد. اگه بتونید مطالب رو از سایتهای خارجی پیدا

کنید و ترجمه کنید شاید مطالب کاملتر باشه و بیشتر توضیح داده باشن.

مثلا مثل این سایت، برای باکتری

که با کابل تنفس میکند.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

kaiko

New member
ممنون دوستان
ولی اینا موضوعات سختیه مقاله انچنانی پیدا نکردم براشون
برای ارایه سمینار حداقل باید 10 تا مقاله برای یه موضوع داشته باشم

بالا