چطور تصمیم گرفتید که این رشته را بخوانید؟

almaci

New member
سلام به همه دوستان:smiliess (10): بچه ها اینجا بیاین و بگین چطور تصمیم گرفتین که چه رشته ای را برای ارشد امتحان بدین؟ علاقه جای خودش را داره و به هر حال دلایل دیگه هم مهم هست اول خودم میگم که چون به پژوهش علاقه داشتم بین خون و سلولی و ایمنی و بیوتک شک داشتم و به من گفتند که خون خوبه هم از لحاظ کار و هم علاقه که داشتم ولی چون ظرفیت ان کم بود ترسیم :14: خلاصه بهترین گزینه برای من ایمنی بود که خیلی به سلولی نزدیک بود و من علاقه داشتم کارش هم میگفتن خوبه که هنوز هم شک دارم به این موضوع :21: که کار داره یا نه !چون هر کسی دوست داره علمی را که بدست اورده به کار بگیره دیگه پس بیاین بچه ها دلایل خودتون را بگین تا کسانی که هنوز شک دارن که چکار کنن راهنایی بشن ممنون از همگی:riz304:

طاها

New member
من از همون اول ورود به دانشگاه که علوم آزمایشگاهی قبول شدم یه چشم به ژنتیک بود که نتونسته بودم رتبه براش بیارم:black_eyed:

البته اینو بگما علوم آزمایشگاهی تکه:thanks:

برای ارشد بین بیوشیمی-ایمنی-ژنتیک و بیوتکنولوژی مونده بودم. بیوتکنولوژی علاقه آخرم بود و ایمنی اولیش بود.با دوتا از استادامون کلی بحث کردم تا اینکه آخرش بازم به خاطر همون علاقه قدیمی ژنتیکو به بقیه ترجیح دادم.

parsa90

New member
سلام
منم چون دیدم زمینه کار توی ایمنی خیلی زیاده ملی دلیل اصلی این بود که ایمنی زیاد حفظی نیست بیشتر یادگیریه اخه من با درسای حفظی خیلی مشکل دارم الان برا میکروب خیلی مشکل دارم راستی شما پیشنهادتون برا میکروب چه پیشنهادی دارید تورو خدا بگید

jo-boy

New member
برای ارشد بین ایمنی و هماتو مونده بودم و ایمنیو بدلیل اینکه باکتری جز واحدهای امتحانیش بود حذف کردم و برای هماتو تلاش میکنم..
ولی هر دو درسای جالبین و کاربردی:heart:

almaci

New member
سلام
منم چون دیدم زمینه کار توی ایمنی خیلی زیاده ملی دلیل اصلی این بود که ایمنی زیاد حفظی نیست بیشتر یادگیریه اخه من با درسای حفظی خیلی مشکل دارم الان برا میکروب خیلی مشکل دارم راستی شما پیشنهادتون برا میکروب چه پیشنهادی دارید تورو خدا بگید
سلام به نظر من بهترین کار خلاصه برداری است بعد هم دوباره خلاصه هاتو خلاصه برداری کن بعد از یک مدت مبینی که چقدر پیشرفت کردی موفق باشی :riz304:

Ebi

New member
راستشو بگم؟؟قضیه بد و بدتر بود.بین بدترها همینجوری یکیوانتخاب کردم
4chsmu1.gif

almaci

New member
راستشو بگم؟؟قضیه بد و بدتر بود.بین بدترها همینجوری یکیوانتخاب کردم
4chsmu1.gif
hcاز پاسخ شما هم ممنون ولی اقا ابی شما الان دانشجوی ارشد هستین بهتر میتونید بچه هارو راهنمایی کنین که چه راهی را انتخاب کنن :riz513:

Ebi

New member
آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
من هم ب ژنتیک علاقه داشتم هم رشته ی خودم!با یکی از دوستای علوم آزمایشگاهیم قرار بود هردو ژنتیک بخونیم...ترم 4 وقتی از استاد ژنتیکمون راهنمایی خواستم گفت ک همون مامایی رو ادامه بدم...
راستش انقد استادمونو قبول داشتمو دارم ک اگه میگفت اصن نمیخواد ادامه بدی باور کن بیخیال میشدم...:whistle:
امسال دوستم ژنتیک قبول شد!!
بعد ی کم قلقلک شدم ک دوباره برم سر وقت ژنتیکا!ولی آخه دیوانه وار رشته ی خودمم دوس دارم...:1dco2x0p1lilzhfpg1t
اگه مسئولین لطف کنن من همینو قبول شم بعد بذارن جفتشو بخونم ک کمال تشکر رو دارم..:25r30wi::rose:

آخرین ویرایش:

elahe

New member
منم چون از درساي حفظي زياد خوشم نمي اومد از وقتي واحد ژنتیک رو تو دانشگاه پاس كردم به ژنتیک علاقمند شدم بعد كه درموردش تحقيق كردم تصميم گرفتم اين رشته رو انتخاب كنم:rolleyessmileyanim:

neda n2

New member
من روانشناسي و دوست داشتم حسابداريم قبول شدم ولي اصلا حوصله مسائل رياضي و نداشتم وندارم.:whistle:
يكي از دوستان خانوادگيمون كه يه پست بالايي تو وزارت بهداشت داره بهم پيشنهاد باليني و داد گفت ميتونم تو اين رشته پيشرفت داشته باشم.البته ناگفته نماند كه گفتند نون تو بالينيه:4d564ad6:

almaci

New member
بچه ها از جوابگویی همه شما ممنونم :thanks: ولی دوست دارم این موضوع ادامه پیدا کنه چون فکر میکنم که کمک خوبی باشه:riz304:

MANI87

New member
پاسخ به موضوع

سلام من فارغ التحصیل رشته مامایی هستم اما میخام ارشد علوم بهداشتی در تغذیه شرکت کنم دلیل انتخاب این رشته هم فقط به این خاطره که من ساکن قزوینم و یه پسر سه ساله دارم و نمیتونم برای تحصیل به یه شهر دیگه برم و توی قزوین رشته ای که بتونم با کارشناسیم شرکت کنم فقط این رشته است

almaci

New member
از پاسخ شما هم ممنون مهم این است که وقتی کاری را شروع کردیم توش بهترین باشیم دوستان دیگه هم اگر دلایل خودشون را بگن ممنون میشم چون هنوز میبنم که بعضی از اعضا جلوی رشته مورد علاقه نوشتن نمی دونن یا نوشتن باید تحقیق کنم

marya

New member
سلام من فیزیولوژی رو خیلی دوست دارم ولی نمیدونم چه جوری وچی بخونم موفق میشم اخه تازه تصمیم گرفتم ادامه بدم
اگه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

sa@@ra

New member
سلام
ایمنی ریاد حفطی نیست ایااااااااا.شوخی نکن با من:1dco2x0p1lilzhfpg1t:1dco2x0p1lilzhfpg1t:1dco2x0p1lilzhfpg1t

almaci

New member
سلام من فیزیولوژی رو خیلی دوست دارم ولی نمیدونم چه جوری وچی بخونم موفق میشم اخه تازه تصمیم گرفتم ادامه بدم
اگه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم
سلام دوست عزیز برای فیزیو گایتون ترجمه دکتر شادان انتشارات چهر و درسنامه فیزیو علوم پزشکی ایران انتشارات تیمور زاده و چکیده فیزیو پزشکی گایتون - هال ترجمه دکتر قاسمی انتشارات خسروی و تست انتشارات فرهنگ و سری تست علوم پایه پزشکی و تست های فیزیو تخصصی شهر زاد خاک پور اتشارات دیبا گران و تست های فیزیو nms انتشارات تیمور زاده و برای زبان لزگی و تافل و بچه ها میگن رضازاده هم خوبه و هر چیزی که بهت پیشنهاد شد بخوان و برای بیوشیمی برای کنکور و تست پروین پاسالار و iqb , و برای زیست هم که فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید و البته منابع داخل دفتر چه بهداشت و تمامی تست های سال های قبل و بهتر است که این سوال را از بچه های فیزیو هم بپرسی موفق باشید

jenetic

New member
سلام

من همیشه به ژنتیک علاقه داشتم اما مطالبی و که درباره بیوتنکلوژی خوندم متوجه شدم که این همون رشته ای که از دبیرستان دوست داشتم بخونم اما به دلیلی نتونستم
الان هم دارم دنبال بهترین منابع میگردم تا برا سال اینده ازمون بدم امیدوارم همه موفق باشند

بالا