چرا چرا چرا؟ جواب بدید

marjan190190

New member
ممنون از سوال پرسیدنت ..... اما ..... چو دانی و پرسی سوالت خطاست!!! تو کشوری که من با 2 تا لیسانس باید 250 هزار تومان حقوق بگیرم و یه عالمه توهین و تحقیر بشنوم .... تو کشوری که مهندس الکترونیکش که بنده باشم با معدل 17 بیکار باشه.... تو کشوری که رابطه و پول و ارتباط جای نخبه ها رو گرفته..... تو کشوری که پزشکا خون مردم تو شیشه میکنن و ویزیت های سرسام اور میگیرن و دو تا فرمول ریاضی حل نکردن و ادعای سوادشون میشه.... چرا منکه نخبه علمی دانشگاهم بودم پول درنیارم؟؟؟؟ تازه.... من انقدر هم وجدان دارم که خون مردم تو کیسه هم نکنم.... شما که صدات از جای گرم بلند میشه .... اگه لنگ پول بودی این سوالارو نمیکردی برادر من!!!! تو جامعه ای که وقتی میگی مهندسی و زن هم هستی استخدامت نمیکنن مگراینکه ناز و عشوه شتری بیای .... باید پزشک شد تا حداقل کارفرما و کارگر خودت باشی و امنیت شغلی و مالی داشته باشی..... موفق باشی

rgol80

New member
به نظر من رشته پزشکی توانایی و علاقه خاصی میطلبه که باید ذاتی باشه خیلی از پزشکا و حتی کارشناس های رشته های پزشکی از رشته خودشون ناراضی هستن چرا چون علاقه و توانایی ندارند و به دلیل اسم و موقعیت اجتماعی اون رشته وارد دانشگاه علوم پزشکی شدن که ب نظرم خیلی اشتباهه
واقعا چرا باید اینجور باشه؟؟؟

avenger.1992

New member
به نظر من رشته پزشکی توانایی و علاقه خاصی میطلبه که باید ذاتی باشه خیلی از پزشکا و حتی کارشناس های رشته های پزشکی از رشته خودشون ناراضی هستن چرا چون علاقه و توانایی ندارند و به دلیل اسم و موقعیت اجتماعی اون رشته وارد دانشگاه علوم پزشکی شدن که ب نظرم خیلی اشتباهه
واقعا چرا باید اینجور باشه؟؟؟

اینقدر بی انصاف نباشید درسته اما خوب و بد همه جا هستن
حداقل تو این چند سال که من بودم 1 دوستم رو از دست دادم و یکی هم خونه نشین
وقتی یه بیمار قارچی که زیر بغلش 10 کیلو عفونت گرفته میاد میفهمی اینا از خود راضی هستن یا نه
وقتی اون بیمارایه سرطانی که هر چند وقت میامدن و آزمایش میدادن یهو غیبشون میزنه و دیگه بینمون نیستن می فهمی از خود راضی هستیم یا نه
من نمیدونم مگه بی سواد فقط تو علوم پزشکیه؟؟
اون معمار یا مهندس برق سوادش ردیفه؟؟
راستی تا حالا تو مرکز ایدز کار کردی که هر ثانیش برات یه عمر بگذره؟؟؟

ممنون از سوال پرسیدنت ..... اما ..... چو دانی و پرسی سوالت خطاست!!! تو کشوری که من با 2 تا لیسانس باید 250 هزار تومان حقوق بگیرم و یه عالمه توهین و تحقیر بشنوم .... تو کشوری که مهندس الکترونیکش که بنده باشم با معدل 17 بیکار باشه.... تو کشوری که رابطه و پول و ارتباط جای نخبه ها رو گرفته..... تو کشوری که پزشکا خون مردم تو شیشه میکنن و ویزیت های سرسام اور میگیرن و دو تا فرمول ریاضی حل نکردن و ادعای سوادشون میشه.... چرا منکه نخبه علمی دانشگاهم بودم پول درنیارم؟؟؟؟ تازه.... من انقدر هم وجدان دارم که خون مردم تو کیسه هم نکنم.... شما که صدات از جای گرم بلند میشه .... اگه لنگ پول بودی این سوالارو نمیکردی برادر من!!!! تو جامعه ای که وقتی میگی مهندسی و زن هم هستی استخدامت نمیکنن مگراینکه ناز و عشوه شتری بیای .... باید پزشک شد تا حداقل کارفرما و کارگر خودت باشی و امنیت شغلی و مالی داشته باشی..... موفق باشی

خانه از پای پست ویران است

خواجه در بند نقش ایوان است

عزیزمن مشکل جای دیگه اس چیکار داری به پزشکا

شما یک بیست و چهار ساعت بیا جای پزشکی تو بیمارستان نخواب تا بدونی دنیا دس کیه

ناسزا و تهدید و گاهی آسیب های جانی و بدنی به اونا وارد می شه

با انواع بیماری و بیماران دست و پنجه نرم می کنند که گاهی خودشون دچار می شند تا آخرعمر

می فرمایین فرمول ریاضی حل نکردن!!!!

گرامی ما کنکورهامونو رد کردیم گذروندیم بنده رتبه 47 سهمیه آزاد ریاضی بودم بهترین رتبه ام همین ریاضی بود و بدترین هم اربی که 33 هزار شدم

چند تا نگریه و فرمول گیتیکی و ریاضی ارائه داده ام

از سوی دیگر شما با حل کردن اون فرمولهای ریاضی ات جون چند نفرو به زندگی بر گردوندی

چند تا دختر و پسر کودکان بی گناه رو از یتیم شدن و مادری را از بیوه شدن و بی سر پرست شدن رهاندی ؟؟؟
به عمل کار بر آید به فرمول دانی نیست !!

آخرین ویرایش:

sohii

New member
خانه از پای پست ویران است

خواجه در بند نقش ایوان است

عزیزمن مشکل جای دیگه اس چیکار داری به پزشکا

شما یک بیست و چهار ساعت بیا جای پزشکی تو بیمارستان نخواب تا بدونی دنیا دس کیه

ناسزا و تهدید و گاهی آسیب های جانی و بدنی به اونا وارد می شه

با انواع بیماری و بیماران دست و پنجه نرم می کنند که گاهی خودشون دچار می شند تا آخرعمر

می فرمایین فرمول ریاضی حل نکردن!!!!

گرامی ما کنکورهامونو رد کردیم گذروندیم بنده رتبه 47 سهمیه آزاد ریاضی بودم بهترین رتبه ام همین ریاضی بود و بدترین هم اربی که 33 هزار شدم

چند تا نگریه و فرمول گیتیکی و ریاضی ارائه داده ام

از سوی دیگر شما با حل کردن اون فرمولهای ریاضی ات جون چند نفرو به زندگی بر گردوندی

چند تا دختر و پسر کودکان بی گناه رو از یتیم شدن و مادری را از بیوه شدن و بی سر پرست شدن رهاندی ؟؟؟
به عمل کار بر آید به فرمول دانی نیست !!

اقای محترم این مواردی که شما میگید برا پرسنل دیگربیمارستان هم مث پرستارا وپرسنل اتاق عمل و...اتفاق میفته اما جالبه شما هم فقط دکترهارومهم دونید واقعانتونستم جوابتونوندم چون واقعا تبعیض زیاد بین پزشکاودیگرپرسنل روبه چشم میبینم درصورتی که همه زحمت میکشن

اقای محترم این مواردی که شما میگید برا پرسنل دیگربیمارستان هم مث پرستارا وپرسنل اتاق عمل و...اتفاق میفته اما جالبه شما هم فقط دکترهارومهم دونید واقعانتونستم جوابتونوندم چون واقعا تبعیض زیاد بین پزشکاودیگرپرسنل روبه چشم میبینم درصورتی که همه زحمت میکشن

کادر درمان اعضای یک پیکرند

والله من سپاسگزار همشون هستم برو بچه های پرستاری - آزمایشگاه -زایشگاه اتاق عمل - پرتو نگاری همه کمک می کنند

بدون وجود اونا گاهی پزشک هیچ کار سودمند و آماجمندی از دستش بر نمیاد

برای نمونه بیمار دچار فلج ناگهانی پاها شده بود خب اگه آزمایشگاه نباشه از کجا پزشک گمان کمبود پتاسیم در خون را کنار بزاره

یا بانوی آبستنی می آورند که دچار خون ریزی و لکه بینی است خوب اینجا ماما بسیار به پزشک کمک می کنه

یا برخی شکستگی های پنهان در کودکان و هتا بزرگسالان با یاری دوستان پرتو نگار شناسایی می شه

من با همشون صمیمی هستم در حد تیم ملی

a.jahad

New member
علم هدف رابه مانشان میدهد واماعمل است که مارابه هدف می رساند .کسی که مهندسی مکانیک خونده ازش انتظار میره ریاضی قوی ای داشته باشه اما ازش انتظار نمی ره اناتومی بدن روخوب بدونه ,وکسی که پزشکی خونده با توجه به اینکه رشته اش تجربی بوده واصلا ریاضیش با دیفرانسیل وحسابان قابل مقایسه نیست ازش انتظار نمیره ریاضی خیلی قوی ای داشته باشه.واینکه زن بودن هیچ وقت بهانه ی خوبی برای شکست خوردن نیست چرا که در هر شغلی ودر هر مقامی بعضی از مشکلات همیشه وجود داره اما مهم هدف ماست واینکه در پستی که قرار گرفتیم بهترین باشیم ونبایدخودمون روباکسی مقایسه کنیم چون بااین کار تنها به خودمون توهین کردیم .
بردن همه چیز نیست اما تلاش برای بردن چرا.پس اگر زمین خوردی باقدرت بیشتری بلند شو:riz304: وباانگیزه ی بیشتری به راهت ادامه بده .

love virology

New member
چون اینجا ایران است و هیچکس سر جایش نیست
نمیدونم مگه همه عالم و ادم باید پزشک بشوند مگر مملکت فقط به پزشک نیاز داره بخدا موندم تو این قظیه

love virology

New member
من برای رشته پزشکی احترام قائلم ولی الان دنیا دیگه با بحث پیشگیری و اکتشافات میره جلو الان به رشته های علوم پایه خیلی اونور بها داده میشه مثلا خودم الان برا هرکی توضیح میدم رشتمو میگه این چیه میرفتی پیرا پزشکی یا پزشکی هی میگم نرمیگه به دوش ولی به نظر من تو هر رشته ایی هستی سعی کن جز بهترین ها باشی دنیا مگه فقط ایرانه الان عصر علوم های پایه و نوین هستش دنیا دیگه دنبال مسائلل 100 ساله گذشته نیست دنبال مطالب نو میگرده ارزوی شادکامی و پیروزی دارم برای همه در ضمن این نظر من بود و قصد توهین به هیچ رشته ایی رو ندارم و نخواهم داشت

mino90

New member
سلام اپیدمی جان،ممنون تاپیک خیلی خوبی باز کردین
راستش من همیشه میگم توی دانشگاه علوم پزشکی نظام طبقاتی وجود داره و توی این نظام "پزشکی،دندون، دارو" توی یه کفه ترازو و "بقیه رشته ها" توی کفه دیگه هستن و اصلا مهم نیست رشته ما چی هست مهم اینه که ما جز "بقیه رشته ها" هستیم
و متاسفانه توی بیشتر کشورهای در حال توسعه اهمیت بخش درمان از بهداشت بیشتره در حالیکه توی کشورهای پیشرفته قضیه کاملا عکس اینه

بالا