چرا دنیا به سمت حجاب پیش میرود و ایرانی به سمت بی حجابی؟

بارلی

New member
سلام،
اتفاقا یه تصمیم شخصی نیست...
یه چارچوب تنظیم شده ای ست که خدا مشخص کرده!
و ایا حق داریم به همدیگه تحمیلش کنیم ؟؟؟ دوست عزیز ما همیشه برای زیر پا گذاشتن حقوق فردی یکدیگر دین را دست اویز قرار می دهیم ...برای من اختیار تا جایی که تجاوز به ازادی فردی دیگری نباشد ،چه در نحوه پوشش چه در رفتار و منش جایز است ؛ این نظر منه برداشت شما می تونه متفاوت باشه...

PCR

New member
به نظر من پوشش اولین مانعیه که در برابر دید و خطرات قرار میگیره..

در برابر دید و خطرات؟مگه میدون جنگه؟الان دشمن کیه؟سنگر کجاست؟ و اصولا استراتژی دشمن در زمینه ی این جنگ نرم چیه؟

مثل پوست که اولین خط دفاعیه بدنه... نمیشه گفت که هر کی دوست داشت پوست داشته باشه هر کسی دوست نداشت نه... اگه اینجوری باشه که اولین کسی که آسیب میبینه خود فردیه که پوست نداره بعد این عفونت و بیماریش خواسته یا ناخواسته به سایر افراد جامعه هم منتقل میشه...

دقیقا رو چه حساب اینجور تشبیه کردی؟اگه قرار ب تشبیه هست که من میگم حجاب مثل یه زنجیر هست که دور دست و پای آدم رو گرفته و نمیذاره اونجور که میخوای کارهات رو انجام بدی و خیلی از فعالیت های فرد رو مختل میکنه.....مثه یه فرد که سرما خورده و نمیتونه کارها رو اونجور که تواناییش رو داره انجام بده.

خود آقایان بگن لطفا.. شما تو خیابون بیشتر جذب چه پوششی میشین... تو محل کار اگه همکارتون پوشیده باشه راحتتر به کاراتون میرسین یا نیمه پوشیده با لباس تنگ آرایش و رنگ مو... من خودم با اینکه خانم هستم ولی واااااقعا از نگاه کردن به این تابلوهای نقاشی سیر نمیشم...

من خودم به شخصه که تو خیابون جذب نمیشم ولی اگه قرار به جذب شدن باشه ب پوشش خیلی بشتگی نداره...طرف چادری باشه ممکنه خوشت بیاد ازش...هزارتا آرایش هم کرده باشه شاید خوشت نیاد...والا...

این نیست بگیم که هر کس هر جور دلش خواست باشه... قضیه میشه مثل اون پوست... خواسته یا ناخواسته عفونتش یقه من و زندگی من و همسر من و کار من و پدر و برادر من و روابط من و در کل تمااااااام ابعاد زندگی و جامعه و فرهنگ من رو میگیره....
من دقیقا نفهمیدم این عفونته الان کیه؟چیه؟مسریه؟از کجا میاد؟چادر چطو اینجا نقش سپر دفاع موشکی رو بازی میکنه؟اگه تو این قسمت بیشتر توضیح بدین ،خانواده ای رو ینی از نگرانی در میاریا..

مردها هم اینجا بد کردن... بیغیرتی بعضی هاشون به جایی منتهی شده که به همسرشون میگن اگه فلان تیپ و آرایش رو تو خیابون نکنی طلاقت میدم و ...

از این مدلا که بگن فلان تیپ رو نزنی طلاقت میدم ندیدم ولی که حالا مثلا طرف فلان تیپ و آرایش کنه همرا شوهرش بیاد تو خیابون چی میشه؟

از یه طرف دیگه ما خانم های محجبه هم جرات نمیکنیم راحت رفت و آمد کنیم... بسیاری از مردان چشم هاشون خیلی بی حیا شده... طوری به منِ محجبه زلللل میزنن که انگار تابلوی آبا و اجدادیشون هستم...
خوشم میاد بالا تئوری میدی پاینن خودت نقضش میکنی...همین دیگه ..میگم دیگه ..ب چادر و مانتو نیست...

طرف این قسمت از حرفام اونایی هستن که میگن بچه 6-7 ساله چی میفهمه حجاب چیه که باید مقنعه و مانتو بپوشه...
دوست عزیزم، همین دختر کوچولو 2 سال دیگه تکلیف میشه... اگه کم کم حجاب رو بهش معرفی نکنیم آیا میتونه یه روزه حجاب رو قبول کنه؟

خب برادر من ... نه ببخشید..خواهر من...مگه قراره حجاب رو قبول کنه؟مگه زوریه؟الان اروپا حجاب اینطوری ندارن چه مشکلی ایجاد کرده که حالا مثلا بچه رو مجبور کنیم حجاب داشته باشه؟

مگه این مقنعه چند ساعت میخواد رو سرش سنگینی کنه؟ فوقش 4-5 ساعت ... تازه اونا تو کلاساشون آزادن مقنعشون رو دربیارن...
اگه از یه بچه 5-6 ساله بپرسین دوست داره روسری سرش کنه قطعا میگه آره... این ما بزرگتر ها هستیم که کم کم حجاب رو از چشم این کوچولو های معصوم میندازیم...
چون ذاتا زن از پوشش و پوشیده بودن لذت میبره مگر اینکه این ذات بتدریج تغییر کنه...

بچه ی 5 ساله خیلی چیزا دوس داره که وقتی بزرگتر میشه دیگه دوسشون نداره...مثلا ی بچه 5 ساله ازش بپرسی عروسک دوس داری میگه آره..چطوره کلا ب همین منوال پیش بره همه بچه ها تا بزرگیشون یه عروسک بگیرن دسشون برن اینور اونور؟

از طرف دیگه مگه بده مردا و زنای ما حریص بشن؟ چرا اینجوری به قضیه نگاه نمیکنین که اتفاقا این حرص میتونه خیلیم خوب باشه... همین حرص باعث میشه تو محیط خونه مرد و زن بیشتر از حرکات و وجنات همدیگه لذت ببرن...

چی؟نه ...چی شد؟ یه لحظه.......همین حرص باعث میشه تو محیط خونه مرد و زن بیشتر از حرکات و وجنات همدیگه لذت ببرن؟
ینی الان لذت بردن از حرکات و وجنات!!! همدیگه بستگی به این داره که بیرون از خونه یه حرص و طمعی داشته باشه؟حالا یه جوری هم میگی حرص و طمع انگار مثلا چی هست...مثلا حالا طرف چادر نداشته باشه مثلا باعث میشه که حرص و طمع کم بشه؟یا مثلا چادر داشته باشه حرص و طمع زیاد میشه...سیستم اروپایی بشه حرص و طمع کم میشه..نه بابا..یه چادری هستا...مثلا طرف بره تو خیابون موی یه نفر رو ببینه باعث میشه حرص و طمعش بخوابه؟ینی از اون حرفا بودا..
اگه این چیزا برا هر دو طرف طبیعی و روزمره ب
شه فرد از زندگیش از زیبایی های همسرش لذت نمیبره...
زیبایی همسر در گرو موی دختر غریبه هست؟
میدونی عواقبش چیه؟ میره میشینه پای فیلم های مستهجن... انتظار داره از همسرش اون مدلی باشه...مدلی که سالها تربیت شده برای این کارها...
طبق آخرین سرشماری سوسسکای خوابگاه به 69 قلاده در هر متر مربع رسیدن...یکیش الان از رو سقف افتاد رو دست من...بعد با خوندن این قسمت از حرفات دقیقا اینجوری:5: شد.

یا میره تو خیابون، تو بهترین حالت فقط به نگاه کردن به زنهای بدحجاب و بی حجاب وقتش رو میگذرونه
چادر چه کارایی میکنه ما نمیدونستیم...ینی سیرش ب اینصورت هست

طرف در یک روز خوب بهاری میره تو خیابون که بره سر کار...بعد یه تار موی دختری رو میبینه بعد همین تار مو باعث میشه که از زیبایی های همسرش لذت نبره بعد از زنش توقع داشته باشه که اون مدلی باشه...بعد یه چیزی؟کدوم مدلی باشه؟! مگه ماشین بنزه که مدل داشته باشه؟زن یه مدله دیگه..مگه قرار عوض بشه؟
بعد حالا اونور قضیه اینجور هست
طرف در یک روز خوب بهاری میره تو خیابون که بره سر کار...با حجم عظیمی از چادر مشکی روبرو میشه بعد میگه خدایا اینا چیه؟در همون لحظه به یاد زیبایی های همسرش میافته ...تا یه جای راه رو میره..بعد از سر کار رفتن منصرف میشه و سریعا برمیگرده منزل تا غرق زیبایی های همسرش بشه..
بعد یه چیزی...اونوقت یه نفر که ازدواج نکرده...در یک روز خوب بهاری بره تو خیابون ....و با حجم عظیمی از چادر روبرو بشه...بعد با کدوم ملاک زیبایی شناسی همسر انتخاب کنه؟

ببخشید طولانی شد... ولی بهتره متعصبانه به حجاب نگاه نکنیم...
ما دانشجو هستیم... نباید مثل افراد عادی با هر مساله ای برخورد کنیم... ما باید بر عکس افراد دیگه لایه های زیرین هر مساله ای رو نگاه کنیم...
این لایه های زیرین مسائل مختلف تو این فروم منو کشته...من هنوزم نفهمیدم برخورد سطحی چیه و برخورد عمقی چجوریه....
این وظیفه ماست که راه درست رو کشف کنیم و به سایرین معرفی کنیم...

من دیگه حرفی ندارم.

mohana

Well-known member
اگه قرار ب تشبیه هست که من میگم حجاب مثل یه زنجیر هست که دور دست و پای آدم رو گرفته و نمیذاره اونجور که میخوای کارهات رو انجام بدی و خیلی از فعالیت های فرد رو مختل میکنه
جناب pcr
شما ب عنوان ی آقا تجربه کردین؟!!!!!!!!!!
والا ما ک خانوم هستیم و حجاب هم داریم هیچ زنجیری دور دست و پای خودمون احساس نمیکنیم!!!

PCR

New member
جناب pcr
شما ب عنوان ی آقا تجربه کردین؟!!!!!!!!!!
والا ما ک خانوم هستیم و حجاب هم داریم هیچ زنجیری دور دست و پای خودمون احساس نمیکنیم!!!
نه من تجربه نکردم ولی دارم میبینم که خیلی از فعالیت های خانم ها مثل ورزش در سطح بین المللی ...فعالیت های کاری و... به خاطر حجاب منع شده.

حجاب نه جزو اصول دین است نه فروع دین

بلکه انگیزه ی پیدایش آن تعصبات مردانه و/یا مذهبی بوده است

آخرین ویرایش:

b.nafas

New member
pcr عزیز من تا یه حدی با شما موافقم
به نظر من اگه آدم تو یه روز خوب بهاری که داره میره سر کارش فقط بره سر کارش چه یه نفر رو با چادر مشکی ببینه چه با موی بولوند نباید تاثیری روش داشته باشه ..بابا زنها هم به جز زن بودنشون خیلی چیزا دارن که بتونن مردی رو عاشقشون کنن یا همیشه باهاش زندگی کنن ..اصلا چرا ما زنها باید مقایسه بشیم .وقتی آدم یکی رو واسه ازدواج انتخاب می کنه چیزای غیر از ظاهرش بوده مگه عروسک خریده که یکی دیگه رو ببینه از زنش زده بشه به خدا اینجور فکر کردن درست نیست ..ما همه انسانیم و به نظر من مرد و زن هیچ فرقی با هم ندارند ..بیایم به جای اینکه فقط راجع به دیگران نظر بدیم و تو زندگیه دیگران دخالت کنیم به زندگیه خودمون فکر کنیم ..این قشنگتره ...

sara67

New member
من نظرم رو گفتم... به کسی هم توهین نکردم...

اما بعضیا ظاهرا نمیتونن با منطق حرفشون رو بزنن... شاید هم اصلن منطقی پشت حرفاشون نیست...

اگه به مسخره کردنه که از هر کسی برمیاد...

به هیچ وجه هم قصد کش دادن موضوع رو ندارم...

بای

ps2020

New member
و ایا حق داریم به همدیگه تحمیلش کنیم ؟؟؟ دوست عزیز ما همیشه برای زیر پا گذاشتن حقوق فردی یکدیگر دین را دست اویز قرار می دهیم ...برای من اختیار تا جایی که تجاوز به ازادی فردی دیگری نباشد ،چه در نحوه پوشش چه در رفتار و منش جایز است ؛ این نظر منه برداشت شما می تونه متفاوت باشه...

یعنی شما میگید که حد و حدود حجاب به نظر شخصی انسان برمیگرده؟یا به اینکه تجاوز به آزادی دیگری نباشه؟
اگه جوابتون مورد 2 هست...دقیقا نظر من همینه...یعنی خداوند خودش در چارچوب هایی که معین کرده ، این رو(اینکه تا چه حد حجاب داشته باشیم که به حق و حقوق دیگری تجاوز نشه) مشخص کرده!!!ما انسان ها بینش لازم رو برای تعین این حد و حدود نداریم؛
و اگر به خداوند اعتماد داشته باشیم(ایمان قوی) پس باید چارچوبش رو هم بپذیریم و بر اساس اون عمل کنیم...
ولی هیچ کس حق تحمیل نظرشو نداره...یعنی با وجود چارچوب مشخص شده ی الهی دیگه دلیلی بر اظهار نظر نیست تا چه برسه به تحمیلش بر دیگری!!!!!

PCR

New member
من نظرم رو گفتم... به کسی هم توهین نکردم...

اما بعضیا ظاهرا نمیتونن با منطق حرفشون رو بزنن... شاید هم اصلن منطقی پشت حرفاشون نیست...

اگه به مسخره کردنه که از هر کسی برمیاد...

به هیچ وجه هم قصد کش دادن موضوع رو ندارم...

بای
الان منظورت من بودم؟:dadad4: من مسخره نکردما...من قصد کش دادن موضو رو دارم...نه.... من ؟من مسخره کردم؟اصن من مسخره نکردم.نه شما بگو من مسخره کردم؟من؟نه من؟:sdasdasd:

bacillus.bs

New member
[h=2]چرا دنیا به سمت حجاب پیش میرود و ایرانی به سمت بی حجابی؟[/h]

در حالی که دنیا به طرف حجاب و اسلام میرود زنان و دختران ما به طرف بی حجابی ووو............میروند.............چرا؟

Safe6344537945791.jpg

این خواننده روسی.........اینم هنرمند ایرانی؟؟!!

به دوستان عزيز توصيه ميكنم يه سر به اين وبلاگ بزنيد:
ღ♥✿کلبه ی رهــا ؛محفلـي بـ ـراي همــهღ♥✿

به خاطر اين كه انسان از هر چيزي كه منع شود نسبت به ان حريص تر مي شود

ساحل

New member
اگه اجباری رو حجاب نبود احتمال داشت که الان اوضاع حجاب تو کشورمون خیلی بهتر از این وضعیت بود. هرکی واقعا حجاب رو دوست داشت میپوشید و حجاب اینطوری بازیچه و یه موضوع سیاسی نمیشد!

ولی کلا وقتی نظرات بعضی آقایون رو در مورد حجاب میبینم شگفت زده میشم!!!!!
:(50):

یادم میاد اولین باری که گشت ارشاد مخصوص بد حجابا تو ایران اجرا شد وقتی شبکه صدای آمریکا یه برنامه رو به این موضوع اختصاص داده بود و نظر سنجی میکرد اکثر کسانی که زنگ میزدنن و داد و هوار میکردن که این چیه طرحیه، حق خانما رو دارن میخورن و حسابی آتیشی شده بودن همین آقایون بودن(اصلا فکر نکنید که به فکر خودشون بودن که دارن از دیدن زیبایی های خانمای دیگه محروم میشن فقط به خاطر حس انسان دوستی و حق طلبی و آزادی طلبیشون بوده هاااا!!!:65d6a5d6s::whistle:) فقط نمیدونم چرا وقتی پای حق طلاق و قانون چند همسری و ازدواج موقت و حق حضانت فرزند و ...به میون میاد حس عدالت و حق طلبیشون میخوابه!!!

تعجب میکنم از بعضی از آقایون که مقابل حجاب موضع میگیرن و و اون رو به غل و زنجیر و سرما خوردگی و ... تشبیه میکنن؟؟؟ وقتی آقایون هیچ درکی از حجاب و احساسات یک زن ندارند(چون تجربه ش رو ندارن!!!) چطور این تشبیهات رو از خودشون میسازن !
:33:

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
فرا پوشش (حجاب) بایددلپسندانه ( اختیاری) باشد نه زورکی لا اکراه فی الدین ( دین و مرام زورکی نیست

کسی که به فرا پوشی (حجاب) باور ندارد گناه نیست
شما یک آیه بیاورید که نداشتن حجاب اسلامی گناه است

جناب دکتر اولا یک جمله از یک آیه هیچ وقت نمیتونه راهی برای کسی معرفی کنه! و شما باید کل آیه،آیه های قبل و بعدشو هم مطالعه می فرمودی.
دوما من کاری با کسی ندارم که حجابشو رعایت میکنه یا نه ولی اینو میدونم در مدینه فاضله ای که برای یک انسان صاحب اراده،تعقل وغرایز میشه ترسیم کرد جایی برای تجاوز نیست و هرچیزی که زمینه رو برای تجاوز مهیا میکنه جایگاهی نداره.
من با دخترهایی رابطه دارم(رابطه همکاری) که شاید اصن حجاب واسشون اصن مطرح نیست و اصن اعتقادی هم به اون ندارند ولی این دلیل نمیشه که اصل یک امتیاز رو بی ارزش تلقی کنم.
در ضمن من نمیخوام حاضر و آماده واستون از آیات قران در مورد حجاب بیارم اگه خودتون مشتاقید برید دوباره قران رو بخونید و در مورد این موضوع تحقیق کنید.

در ضمن من نمیخوام حاضر و آماده واستون از آیات قران در مورد حجاب بیارم اگه خودتون مشتاقید برید دوباره قران رو بخونید و در مورد این موضوع تحقیق کنید.

بنده ویرای ( حافظ) همه ی( کُل) قرآنم در مورد گناه بودن کم پوششی( بد حجابی) یافت می نشود جسته ایم ما :21:ی

مگر ایکه برخیا آرزو کنند !

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
بنده ویرای ( حافظ) همه ی( کُل) قرآنم در مورد گناه بودن کم پوششی( بد حجابی) یافت می نشود جسته ایم ما :21:ی

مگر ایکه برخیا آرزو کنند !

هههههههههههههه بله پس چطور حافظی هستی که از دستور خدا به پیامبرش بی خبری!!؟

بنده مطمئنم که شما در این مورد تحقیق نکردید و فقط دارید گفته ی بعضی از افرادی که در نظرتون عالم در همه زمینه ها هستند رو دارید می فرمایید!!

خوب جناب از ما بهتران گل چین کن آیات قرآن رو بینیم کجا نوشته بی حجابی گناهه !!!!!

حجاب نه جزو اصول دین است نه فروع
پدیده ای است در پی تعصبات مردانه و یا مذهبی

varia

Well-known member
کی اینو میگه ؟؟؟

شما یک مورد که روسری سرش کرده رو برابر دنیا می دونید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پوزش ببخشید شرمنده

میگن مورجه ای افتاد تو استکانی چای گفت آی مردم بدادم برسید دنیا رو سیل برد !!!

بر عکس آنچه که شما می پندارید دنیا بسوی بی دینی و بی مذهبی و گریز از مذهب پیش میره

بیشتر دانشمندان یزرگ نمی دانم گرا یا خدا ناباور بوده اند

هههههههه هههههههه
خدا شاهده که من نمیخوام خود نمایی کنم ولی میخوام بهتون بفهمونم که دارید اشتباه فکر میکنید!

اولا عذر میطلبم اگه تندی در حرفهام دیده بشه چرا که قصد توهین ندارم ولی شاید بحث اقتضای تند حرف زدن میکنه!

بنده درسته کشورهای اروپایی نرفتم ولی متذکر میشوم که اهل ماکو(یکی از شهرهای مرزی آذربایجان غربی واقع در شمال غرب این استان) هستم و تا به حال چندین بار به شهرهای هم مرز آذربایجان(یعنی ترکیه،خودمختار نخجوان، ارمنستان،آذربایجان و گرجستان ) رفته ام.
اگر از کسی که از طرفهای ماست سوال کنید خواهی دانست که از لحاظ ارتباط رسانه ای با کشورهای همجوار بسیار قوی تر از بقیه هموطنها هستیم.
اون مورچه ای که خودشو داخل لیوان باید ببینه شما هستید که چونکه افکارتون متعلق به لااقل یه قرن پیشه!و هنوز روح نژادپرستی تو وجودتون بیداد میکنه!
از نظر من دانشمند فقط در علم تجربه خلاصه نمیشه، رمز آفرینش بدونه توجه به عالمه غیب ناقص و نامفهومه. من در زمینه علم عرفان و مذهب تخصص و علم لازمه رو ندارم ولی مطالعه کردم ودیدم که بزرگترین جامعه شناسها و انسان شناسهای جهان در مقابل عالمهای ما خودشون اعلام کردند که کم آوردند.
اصن من این پست رو فقط به این خاطر اینجا گذاشتم که بدونیم چقدر از ارزشهامون دور افتادیم ولی آدمهایی مثه شما خوششون میاد که به همه چیز با یه دید متفاوت(که بسیار هم خوبه) ولی اشتباه بررسی کنند.
جناب آقای دکتر اگه واقعا به این حرفتون باور دارید که دنیا یک فنجان چای نیست که سیل اومده پس چرا داری به زبان فارسی باستان حرف میزنی؟؟مگه نمیدونی و یا نمیبینی دنیا داره در راستای جهانی شدن حرکت میکنه؟!!
خواهشا قبل اینکه کسی رو توصیف کنی توصیف مناسبی از خودت رو داشته باش چرا ...
من هرچه میخوام با منطق حرف بزنم ولی انگار کسی گوشش به این حرفها نیست و تجدد چشم و گوش(و ذهن رو) رو از بعضی ها گرفته!

نمیخوامم بیشتر از این حرف بزنم چونکه بعضیها (که منظورم شما نیستید)میدونم:

خَتَمَ اللَّهُ عَلى‏ قُلُوبِهِمْ وَ عَلى‏ سَمْعِهِمْ وَ عَلى‏ أَبْصارِهِمْ غِشاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذابٌ عَظِیمٌ (بقره 7)

mj1919

New member
اگر انسانی معتقد باشیم، یعنی بخواهیم روش زندگی خود را بر اساس دین مرتب کنیم، می دانیم که تنها منبع نوشتن دستورات زندگی، قرآن تنها، نیست،
خود قرآن نیاز به تفسیر و توضیح دارد، و چه کسی سزاوار تر برای توضیح، از خود پیامبر و اصحابش.
با این مقدمه، این مطلب را نقل می کنم؛

در آيات و روايات نكات فراواني درباره رعايت پوشش و عفاف زنان آمده است، اما هرگز نكته‌اي كه دلالت بر الزام و اجبار حجاب و مجازات بدحجاب هرچند به صورت تعزيري، داشته باشد، وجود ندارد؛ در حالي كه در آن عصر در جامعه اسلامي زنان غيرمسلماني بودند كه مقيد به رعايت حجاب نبودند. همچنين كنيزكان سرهاي خود را برهنه مي‌گذاشتند. قرآن كريم به زنان آزاده مسلمان دستور مي‌دهد كه خود را بپوشانند و در تعليل آن مي‌فرمايد: «ذلك ادني ان يعرفن فلايوذين» (احزاب،59) براي آن كه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند، يعني كرامت آنان حفظ شود و مرزي ميان آنها با ديگر زنان معين شده باشد تا كسي به بهانه اينكه گمان مي‌كرده كنيز هستند، يا از زناني هستـند كه تقيدي به مسائل اخلاقي ندارند، متعرض آنها نشود (طبرسي، 1379ق: ج8 ، ص200، سيوطي، 1414ق: ج7، ص660؛ بحراني، 1415ق: ج6، ص315؛ قمي، 1365: ج2، ص171). حتي در برخي از خبرها آمده كه حتماً بايد كنيزان با آن كه مسلمان بودند و تكاليف الهي داشتند، سرخود را برهنه نگه دارند تا مانند زنان آزاده نباشند «فنهي الله الاماء ان يتشبهن بالحرائر» (همان). اين سيره و روش پس از پيامبر نيز پيگيري ‌شده و در تاريخ آمده است: «رأي عمر جارية مقنعه، فضربها بدرته و قال القي القناع لاتشبهن بالحرائر» (همان). خليفه دوم كنيزي ديد كه مقنعه‌اي بر سر بسته بود با تازيانه او را زد و گفت: پوشش خود را بردار و خود را مانند زنان آزاد نكن و در روايات رسيده از اهل بيت نيز آمده اگر كنيزكان در حال نماز سر خود را پوشاندند، تنبيـه شـوند: «كن يضربن فيقال لهن لاتشبهن بالحرائر» (حرعاملي، 1414 ق: ج4، ص 412).

منبع
بررسی الزام حجاب

هههههههه هههههههه
خدا شاهده که من نمیخوام خود نمایی کنم ولی میخوام بهتون بفهمونم که دارید اشتباه فکر میکنید!

اولا عذر میطلبم اگه تندی در حرفهام دیده بشه چرا که قصد توهین ندارم ولی شاید بحث اقتضای تند حرف زدن میکنه!
مغلطه ی عذر بدتر از گناه!!!
الله یشهد انهم لکاذبون

قرآن می دونی چی میگه میگه بعضی ها عین جنابعالی خدا را شاهد می گیرن که راس می گن اما خدا خودش شهادت می ده که اینها جز دروغگویانی نیستند

اینهم نشونی :
وَلَيَحْلِفُنَّ إِنْ أَرَدْنَا إِلا الْحُسْنَى وَاللَّهُ يَشْهَدُ إِنَّهُمْ لَكَاذِبُونَ توبه 107

اون مورچه ای که خودشو داخل لیوان باید ببینه شما هستید که چونکه افکارتون متعلق به لااقل یه قرن پیشه!و هنوز روح نژادپرستی تو وجودتون بیداد میکنه!

شماها که خیــلـــــــــــــی بیشتر و بیشتر نژاد پرستید!!
این همه سید سید و سهمیه سهمیه راه انداختین و یاد گار فلان و فلان که بله این آقا یا خانم از نسل فلان است !!!
باز رحمت به من اگه من افکارم متعلق به یک سده پیشه شما افکارتون متعلق به دوران نو سنگی هست
!

. من در زمینه علم عرفان و مذهب تخصص و علم لازمه رو ندارم ولی مطالعه کردم ودیدم که بزرگترین جامعه شناسها و انسان شناسهای جهان در مقابل عالمهای ما خودشون اعلام کردند که کم آوردند.
بیا ور نام آنان اگر راست می گویی
اگه واقعا به این حرفتون باور دارید که دنیا یک فنجان چای نیست که سیل اومده پس چرا داری به زبان فارسی باستان حرف میزنی؟؟مگه نمیدونی و یا نمیبینی دنیا داره در راستای جهانی شدن حرکت میکنه؟!!
خوب شما بفرمایید این جهانی شدن چرا همش به طرف بیگانه گان غش می کنه ؟؟؟
من هرچه میخوام با منطق حرف بزنم ولی انگار کسی گوشش به این حرفها نیست و تجدد چشم و گوش(و ذهن رو) رو از بعضی ها گرفته!!
منطق اگر منطق شماست دست ارسطا تالیس رو از پشت بستی

بازم حاشیه سازی و مغلطه بجای پاسخگویی !!
نمیخوامم بیشتر از این حرف بزنم چونکه بعضیها (که منظورم شما نیستید)میدونم:

خَتَمَ اللَّهُ عَلى‏ قُلُوبِهِمْ وَ عَلى‏ سَمْعِهِمْ وَ عَلى‏ أَبْصارِهِمْ غِشاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذابٌ عَظِیمٌ (بقره 7)

بله متوجه ام که با من نیستید !!؟؟؟!

نه تو رو خدا با من باشید بینم چیکار میخای بکنی !

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: padideh
بالا