پیشنهاد کار به زیست شناسان و رشته های مربوط

sanaz alizadeh

New member
سلام دوستان گرامی.......

آخر هفته شد طبق قولم اومدم.....میدونید که گفتم متاسفانه فقط آخر هفته میتونم......وبلاگو دیدم عالی بود ...تشکر ویژه هم از خانم میرزایی.....الان حرص خوردناشو درک میکنم دقیقا .....امیدوارم هر چه زودتر گروه راه بیفته و بیشتر بحثا پیرامون کارمون باشه.....

حالا من هم سوال و هم پیشنهاد دارم ......

اول اینکه ما اگه خاستیم سوالی بپرسیم اینجا بپرسیم یا ازین به بعد تو وبلاگمون مطرح کنیم؟؟؟؟؟؟ چون دیدم تو وبلاگ دوستان دارن ایده هاشونو میزارن من دیگه اونجا نپرسیدم.....اما یه سری معرفی سایت ها و از همین استخدامی ها که آقا مجید اینجا گذاشتنو به نظرم بهتره اونجا بزاریم.....و اینکه ایطوری نباشه که فقط مطلب بزاریم حتما نظر هم بدیم و راجع بش بحث کنیم شاید بین نظراتمونم چیزی جدید پیدا کردیم.......

یه چیز دیگه اینکه ....چنتا از اعضا میتونیم با همدیگه یه موضوعی که خیلی میشه روش مانور داد مقاله مروری ازش بنویسیم فایدش اینه اگه خیلی مقاله خوبی در بیاد حتی مقاله مروری هایی هستن که تو isi چاپ شدن که رزومه خیلی خوبی میشه هم اینکه فایدش اینه که میبینیم چقد روش کار شده و دستمون بیاد که حالا باید چیکا کنیم ما.....اگه نخاستین گروهی .....میتونیم انفرادی هم انجام بدیم و بگیم هر نفری یک چکیده مقاله داشته باشه از همین نوع مروری ....ازین که گفتم چنتایی باشه ...چون من خودم از اول تابستون همین کارو خاستم انجام بدم ولی هرسری کاری پیش میومدو یه مدت بیحوصله بودم دیگه ولش کردم اگه گروهی باشه اجبار تو کاره مث ترجمه گروهی که واقعا وسطا که یسری مشکلات پیش اومد حوصلشو نداشتم که اگه مال خودم بود حتما ولش میکردم اما چون مال گروه بود انجام دادمش.......بازم نظر شما مهمه.....لطفا راجع به پیشنهادم مخالفت و یا موافقتتونو اعلام کنید.....

اما یه سوالی که واسم پیش اومد مثلا گفته بودید ما بیایم با چنتا از دوستامون همشهری همدانشگاهی یا هر کی که بمون نزدیکه بیایم یه طرحیو شروع کنیم بعد اون وقت این گروه چی میشه .....نفعش برا این گروه چیه ؟؟؟هر کی داره با دوستای خودش کار میکنه ....ما هدفمون اینه اعضای این گروه یک کاری کنیم و یا نظام زیست شناسی انشالا جور شه فعالیتمون چجوریه ؟؟؟؟ هرکدوممون برا یه استانیم.....ما جز اینکه بتونیم با هم دیگه در حد مقاله نوشتنو ترجمه و ازین کارا که میشه غیر حضوری انجام داد در ارتباط باشیم اما کارای عملی و تولیدی و این حرفا ....که نمیشه غیر حضوری باشه....

vatson

New member
سلام دوستان گرامی.......

آخر هفته شد طبق قولم اومدم.....میدونید که گفتم متاسفانه فقط آخر هفته میتونم......وبلاگو دیدم عالی بود ...تشکر ویژه هم از خانم میرزایی.....الان حرص خوردناشو درک میکنم دقیقا .....امیدوارم هر چه زودتر گروه راه بیفته و بیشتر بحثا پیرامون کارمون باشه.....

حالا من هم سوال و هم پیشنهاد دارم ......

اول اینکه ما اگه خاستیم سوالی بپرسیم اینجا بپرسیم یا ازین به بعد تو وبلاگمون مطرح کنیم؟؟؟؟؟؟ چون دیدم تو وبلاگ دوستان دارن ایده هاشونو میزارن من دیگه اونجا نپرسیدم.....اما یه سری معرفی سایت ها و از همین استخدامی ها که آقا مجید اینجا گذاشتنو به نظرم بهتره اونجا بزاریم.....و اینکه ایطوری نباشه که فقط مطلب بزاریم حتما نظر هم بدیم و راجع بش بحث کنیم شاید بین نظراتمونم چیزی جدید پیدا کردیم.......

یه چیز دیگه اینکه ....چنتا از اعضا میتونیم با همدیگه یه موضوعی که خیلی میشه روش مانور داد مقاله مروری ازش بنویسیم فایدش اینه اگه خیلی مقاله خوبی در بیاد حتی مقاله مروری هایی هستن که تو isi چاپ شدن که رزومه خیلی خوبی میشه هم اینکه فایدش اینه که میبینیم چقد روش کار شده و دستمون بیاد که حالا باید چیکا کنیم ما.....اگه نخاستین گروهی .....میتونیم انفرادی هم انجام بدیم و بگیم هر نفری یک چکیده مقاله داشته باشه از همین نوع مروری ....ازین که گفتم چنتایی باشه ...چون من خودم از اول تابستون همین کارو خاستم انجام بدم ولی هرسری کاری پیش میومدو یه مدت بیحوصله بودم دیگه ولش کردم اگه گروهی باشه اجبار تو کاره مث ترجمه گروهی که واقعا وسطا که یسری مشکلات پیش اومد حوصلشو نداشتم که اگه مال خودم بود حتما ولش میکردم اما چون مال گروه بود انجام دادمش.......بازم نظر شما مهمه.....لطفا راجع به پیشنهادم مخالفت و یا موافقتتونو اعلام کنید.....

اما یه سوالی که واسم پیش اومد مثلا گفته بودید ما بیایم با چنتا از دوستامون همشهری همدانشگاهی یا هر کی که بمون نزدیکه بیایم یه طرحیو شروع کنیم بعد اون وقت این گروه چی میشه .....نفعش برا این گروه چیه ؟؟؟هر کی داره با دوستای خودش کار میکنه ....ما هدفمون اینه اعضای این گروه یک کاری کنیم و یا نظام زیست شناسی انشالا جور شه فعالیتمون چجوریه ؟؟؟؟ هرکدوممون برا یه استانیم.....ما جز اینکه بتونیم با هم دیگه در حد مقاله نوشتنو ترجمه و ازین کارا که میشه غیر حضوری انجام داد در ارتباط باشیم اما کارای عملی و تولیدی و این حرفا ....که نمیشه غیر حضوری باشه....
تمامی اینایی که گفتین درسته. وبلاگ فقط برای مطلب نیست هرموضوعی انتقادی داشتین میتونین اونجا بذارین فعالیت گروه از ترجمه گرفته تا مقاله مروری و هرچیزی که به ذهنتون میرسه میتونه باشه. از اهداف گروه هم میتونین فایلی که برااتون ایمیل شده رو بخونید. کامل توضیح داده شده. باز فایلی از اهداف گروه که جواب این پرسش های شما هم هس در اینده نزدیک تو وبلاگ خواهیم گذاشت.

مجید دیجی

مدیر بخش
واتسون من پیشنهاد میکنم از خانم علیزاده خیلی استفاده کنید چون هم توانایی خوبی داره... هم رزومه خوبی داره و هم فعالیتاش خوبه و مثل بعضی ها بی تفاوت نیست . خلاصه نیروی خوبیه... مخصوصا برای مدیریت ...
------------------
اول اینکه ما اگه خاستیم سوالی بپرسیم اینجا بپرسیم یا ازین به بعد تو وبلاگمون مطرح کنیم؟؟؟؟؟؟
هر دو جا بزارید... اما بعدا فقط توی وبلاگ فعال باشید ... انتقال باید تدریجی باشه و ما باید به جاهایی که به سختی وصل شدیم رو فرآموش نکنیم ...
.اما یه سری معرفی سایت ها و از همین استخدامی ها که آقا مجید اینجا گذاشتنو به نظرم بهتره اونجا بزاریم
من فعلا هر دو جا هستم اما هنوز نتونستم وارد وبلاگ بشم. برای واتسون توضیح دادم قراره مشکل برطرف بشه..
.و اینکه ایطوری نباشه که فقط مطلب بزاریم حتما نظر هم بدیم و راجع بش بحث کنیم شاید بین نظراتمونم چیزی جدید پیدا کردیم.......
فعلا بچه ها ایده هاشون رو بذارن تا اون هایی که میتونن درآمدزایی کنن رو انتخاب کنیم .
اما یه سوالی که واسم پیش اومد مثلا گفته بودید ما بیایم با چنتا از دوستامون همشهری همدانشگاهی یا هر کی که بمون نزدیکه بیایم یه طرحیو شروع کنیم بعد اون وقت این گروه چی میشه .....نفعش برا این گروه چیه ؟؟؟
خوب مهم اینه که زیر نظر گروه باشیم و تحت هیچ شرایطی ولش نکنیم . اگر شما یه طرحی رو آوردید چند تا از دوستانتونم اومدن توی وب خیلی خوب میشه چون هم به اعضا اضاف شده و هم دوستان دیگه مشکل بعد مسافت ندارند .در ضمن ما میتونیم کمکتون کنیم تا از نظر علمی روند بهتری رو طی کنید .
نفعش برا این گروه چیه ؟؟
خوب سودی رو برای گروه هنوز تعریف نکردیم اما میتونیم توی بلند مدت از شرکت به شکل داوطلبانه حمایت مالی کنیم . در ضمن هنگام تجاری سازی محصولات میشه از همین بچه ها استفاده کرد و اون ها رو برد سر کار
ما هدفمون اینه اعضای این گروه یک کاری کنیم و یا نظام زیست شناسی انشالا جور شه فعالیتمون چجوریه ؟؟؟؟
به امید خدا ... اگر تعداد گروه مثلا 500 نفر می شد من استارت اون کار رو میزدم. ما برای این کار نیاز به آمار داریم . اما چشم امیدمون به مهر ماه هست تا اعضا در دانشگاه شرو به فعالیت کنن تا جذب نیرو کنیم .
..ما جز اینکه بتونیم با هم دیگه در حد مقاله نوشتنو ترجمه و ازین کارا که میشه غیر حضوری انجام داد در ارتباط باشیم اما کارای عملی و تولیدی و این حرفا ....که نمیشه غیر حضوری باشه....
خوب باید برای این مشکل راهکاری ارائه بدیم . من نظرم روی ویدئو کنفرانس هست . اما برای اعضا هزینه بر میشه... اما اگر این کار رو انجام بدیم اولین گروهی هستیم که توی دنیا که کارها علمی رو به شکل آنلاین و خودجوش انجام میده که به واسطه این کارمون میشه خیلی برای گروه تبلیغ کرد .
یه را حل دیگه مثلا من دارم روی یک پروژه برای زنبور عسل کار میکنم و 5 نفر اعلام کردن که میتونن با من همکاری کنند . روش کار میتونه به این شکل باشه
تقسیم کارها ... مثلا آقای x شما روی مواد دفعی و چگونگی به حدالقل رساندنش کار کن
خانم y شما روی طول عمر زنبور در اسارت این حیوانات کار کن
آقای z شما روی تاثیر موسقی روی تولید عسل و آرامش زنبور کار کن
و...

آخرین ویرایش:

vatson

New member
صد درصد. خانم علیزاده با حمایت هاشون همیشه در کنار گروه هستند.

abtin13

New member
سلام احتیاج به همکاری بیوشیمیست های عزیز
سوربیتول یا همان قند گلابی در انسان به علت دیر هضم بودنش حالت ملینی داره
آیا کسی میدونه چطور میشه این ترکیب رو شکست بدون اینکه به ماهیت قندیش آسیب بزنه ؟( فعالیت باکتریایی هم مد نظرتون بگیرید )
سوربیتول یک قند 6 کربنه الکلی هست .
اگر عضو وبلاگ هستید اونجا جواب بدید اگر نه که همین جا پاسخ بدید .

در مورد باکتری ها فقط می تونم بگم که تعدادی از باکتری ها هستن که سوربیتول رو تجزیه می کنن.در مورد اینکه چه تغییر ساختمانی درش می دن رو نمی دونم.
سویه هایی از E.coli ، سودوموناس، استرپتوکوکوس. ای کولای از تجزیه سوربیتول اسید تولید می کنه، سودوموناس استات و اتانول تولید میکنه، استرپتوکوکوس هم اسید تولید میکنه و هم باعث ایجاد پلاک دندانی میشه که تو هر دو مورد هم از سوربیتول استفاده می کنه.
چون سوربیتول به سختی تخمیر میشه برای همین باکتری های تخمیر کننده هم خیلی کم ازش استفاده می کنن.

sanaz alizadeh

New member
صد درصد. خانم علیزاده با حمایت هاشون همیشه در کنار گروه هستند.

مرسی.... شما و آقا مجید لطف دارید من هنوز کاری نکردم امیدوارم هممون بتونیم به اهدافمون برسیم......

دوستان گرامی حالا یه دو نفری اعلام امادگی میکنن با هم کار کنیم ؟؟؟؟با پیام خصوصی در ارتباط باشیم بعد موضوع نهایی رو میزاریم تو وبلاگ ......فقط اگه میشه تا نهایت فردا بم خبر بدید که باز رفتم تا اخر هفته لااقل بخشیشو انجام بدیم......

vatson

New member
مرسی.... شما و آقا مجید لطف دارید من هنوز کاری نکردم امیدوارم هممون بتونیم به اهدافمون برسیم......

دوستان گرامی حالا یه دو نفری اعلام امادگی میکنن با هم کار کنیم ؟؟؟؟با پیام خصوصی در ارتباط باشیم بعد موضوع نهایی رو میزاریم تو وبلاگ ......فقط اگه میشه تا نهایت فردا بم خبر بدید که باز رفتم تا اخر هفته لااقل بخشیشو انجام بدیم......

دوست خوبم تو وبلاگ هم مطرحش کن. فایل اطلاعاتی بچه ها هم هست. با مطالعه رزومه شون میتونی بهشون ایمیل هم بزنی.

مجید دیجی

مدیر بخش
در مورد باکتری ها فقط می تونم بگم که تعدادی از باکتری ها هستن که سوربیتول رو تجزیه می کنن.در مورد اینکه چه تغییر ساختمانی درش می دن رو نمی دونم.
سویه هایی از E.coli ، سودوموناس، استرپتوکوکوس. ای کولای از تجزیه سوربیتول اسید تولید می کنه، سودوموناس استات و اتانول تولید میکنه، استرپتوکوکوس هم اسید تولید میکنه و هم باعث ایجاد پلاک دندانی میشه که تو هر دو مورد هم از سوربیتول استفاده می کنه.
چون سوربیتول به سختی تخمیر میشه برای همین باکتری های تخمیر کننده هم خیلی کم ازش استفاده می کنن.

ممنون
جالب بود.
اما کمی بحث داره . من به جوابم رسیدم . مرسی داری

مجید دیجی

مدیر بخش
تشکیل وبلاگ ibc با بیست عضو فعال نشانه عظم ما برای رسیدن به اهداف بزرگ است .
ما اولین گام عملی رو برداشتیم . منتظر حضور تمام علاقمندان هستیم . دوستان اگر تشریف بیارید به مرور زمان میتونیم به تمام اهدافمون برسیم... اهدافی همچون تشکیل نظام زیست شناسی ... تغییر نظام آموزشی ... بهبود سطح کیفی علمی زیست شناسان حتی پس از فراغت از تحصیل...
=================
حضور تو میتونه به ما دلگرمی بده.
حضور تو میتونه به شکوفایی زیست شناسی منجر بشه
حضور تو میتونه وضعیت کنونیمان رو تغییر بده
حضور تو میتونه همه چیز رو تغییر بده
حضور تو میتونه تو رو به خواسته هات برسونه
حضور تو میتونه از تو یک کارآفرین بسازه
حضور تو بهترین هدیه به خودت و زیست شناسی هست
حضور تو میتونه باعث اشتغالت در شغلی بشه که براش ساخته شدی بشه
حضور تو میتونه بزرگترین اتفاق زندگیت بشه
==================
دوست عزیز شما میتونی با حضور در وبلاگ بالا یا ایدهات رو عملی کنی ( ما به شما مشاوره علمی میدهیم . زیست شناسانی با گرایش های مختلف دور هم جمع شدن تا به سوالات شما در مورد ایده هاتون جواب بدن).... و یا اینکه با همکاری در ایده های دیگران برای خودت اعتبار و شغلی دست و پا کنی ... شغلی که در خور یک زیست شناس باشه....

vatson

New member
دوستان عزیز جهت عضویت در کمپین زیست شناسی ایران به وبلاگ مراجعه کنید.
لینک دانلود فرم ثبت نامی و اهداف و حیطه فعالیت اعضا در وبلاگ موجود است.

IBC, Iran Biology Campaign

mahjabin70

New member
سلام من همیشه موضوع های خوبتونو دنبال میکنم ولی متاسفانه هیچ وقتی واسه فعالیت تو این انجمن ندارم موفق باشین واقعا پشتکارتون تحسین برانگیزه:rose:

بالا