پیرامون دانشجویان ارشد آمار زیستی

fate-gh

New member

آقای کیانی کاش یه کم درباره دروس ترم اول توضیح بدین که چطوری ان... مخصوصا استنباط آماری و کسلا برگر که اینقدر درباره اش حرف می زنن... واقعا کتاب سختیه؟ خیلی استرس وارد کردن بچه ها... واقعا به نظرم کار درستی نیست که دوستان میان اینجا می نویسن فلان کتاب سخته... دیگه اگه اون کتاب سختم نباشه استرسی که به آدم وارد می کنن و تلقینی که می کنی باعث می شه برات سخت شه...

fate-gh

New member
اینقدر دوره کارشناسیم سخت بود که از الان استرس ارشد رو گرفتم... ارشد آمار زیستی چطوره؟

imanmirr

New member
اینقدر دوره کارشناسیم سخت بود که از الان استرس ارشد رو گرفتم... ارشد آمار زیستی چطوره؟

سلام... با جازه ی بزرگان انجمن میخواهم چند نکته را ذکر کنم....
من خودم هم امسال قبول شدم و البته آشنایی زیادی با دروس ندارم اما با اطلاعاتی که تا کنون بدست آورده ام باید بگم که کسی که لیسانس آمار را گرفته است میتواند در دوره ارشد دروس را خوب بخواند و مشکل خاصی از نظر تفهیم مطالب نداشته باشد...بسته به سطح دانشگاه مقطع کارشناسی و بار علمی دانشجو میتوان وزن بر دوش دانشجو را در دوره ی ارشد تخمین زد...به نظر اکثر دروس تا حدودی تشابه با همان دروس کارشناسی دارند اما شاید رویکرد کاربردی بودن امار زیستی نوع دیدها را نسبت به این رشته تغییر دهد...در نهایت من فکر نمیکنم کسی که هم کارشناس آمار است و هم در آزمون ارشد زیستی توانسته است قبول شود مشکل جدی در دروس ارشد داشته باشد...به نظرم این نوع دید و تفکر ما هست که درجه ی سختی و راحتی دروس را تعیین میکند پس با تغییر دید به سمت خوش بینی و دوری از منفی بافی میتوان به راحتی از پس دروس بر آمد...البته هر کاری و هر رشته ای سختی های خاص خود را دارد که آمار زیستی هم جدا از این قاعده نیست...جسارتم را ببخشید پر حرفی کردم...برای همگان آرزوی بهترینها را دارم...:rose:

parasto0o

New member
آقای کیانی کاش یه کم درباره دروس ترم اول توضیح بدین که چطوری ان... مخصوصا استنباط آماری و کسلا برگر که اینقدر درباره اش حرف می زنن... واقعا کتاب سختیه؟ خیلی استرس وارد کردن بچه ها... واقعا به نظرم کار درستی نیست که دوستان میان اینجا می نویسن فلان کتاب سخته... دیگه اگه اون کتاب سختم نباشه استرسی که به آدم وارد می کنن و تلقینی که می کنی باعث می شه برات سخت شه...

سلام دوست من...کسلا کتاب سختی نیست..مطمین باش...اصلا نگران نباش به دوست دیگمونم گفتم.
واسه شما یکی دیگه ارایه میده ک من نمیدونم چطوره ولی استادی ک واسه ما ارایه داد بسیار عالی بود....:)

- - - Updated - - -

سلام دوست من...کسلا کتاب سختی نیست..مطمین باش...اصلا نگران نباش به دوست دیگمونم گفتم.
واسه شما یکی دیگه ارایه میده ک من نمیدونم چطوره ولی استادی ک واسه ما ارایه داد بسیار عالی بود....:)

parasto0o

New member
بازم معرفت شما با این که علوم پزشکی تهران قبول شده بودید
همکلاسی تان که باهت تهران درس میخونه خیلی وقتی دیگه نیامده اینجا

نمیدونم چرا...منم خودم یه مدت دور شدم...ولی باز اومدم.چون دوست دارم تا میتونم کمک کنم که هر کسی بتونه بهترین تصمیم رو بگیره....الان خیلیا هستن که من نمیشناسمشون و بهم زنگ میزنن و سعی میکنم دریغ نکننم.
بنظر من ادم اگه به جایی میرسه نباید فراموش کنه بقیه رو

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: natanaeel

parasto0o

New member
خیلی دوست دارم علوم پزشکی تهران درس بخونم
کسانی که میشناسم و اونجا درس می خوانند انگار همچون سطح دانشگاه که یک سر و کله بالاتر از دانشگاه های دیگر است بطور کلی سطحی بالاتر در علم و دانش از دیگر دانشجویان دارند , با تلاش و امید و توکل بر خدا من و دیگر دوستان دانشجوی ارشد امارزیستی که در این انجمن هستند برای دکتری علوم پزشکی تهران قبول شویم.
(البته اگر دکتری نرفتم خارج از کشور )
جالبه بدانید طی سه سال اخیر نصف کسانی که دکتری امارزیستی علوم پزشکی تهران قبول شده اند
ارشد امارزیستی شان را مشهد گرفته بودند .

من شاید چون لیسانس هم دانشگاه تهران بودم خیلی نمیدونم چقد فرق داره با دانشگاههای دیگه...ولی حرف آقای کیانی رو قبول دارم...حتی اگه الان مینالم از دانشگاه ولی اگه برگردم پارسال بازم حاضر نیستم برم دانشگاه دیگه درس بخونم.
وقتی اومدم ارشد وزارت بهداشت فهمیدم دانشکده علوم دانشگاه تهران چیه و چه نظم و ترتیبی داره...فهمیدم چقد استاداش مایه میذارن واسه دانشجوها که تو وزارت بهداشت این کمتر دیده میشه.

shayeste

New member
سلام بچه ها.خیلی از بچه هایی که میان آمارزیستی با فاصله از دوران کارشناسی اومدن و استرس دارن نکنه که درسا به اون سختی کارشناسی باشه.ولی در نهایت مشکل خاصی واسشون پیش نمیاد.به نظر من مشکل اصلی اینه که بچه ها بتونن خودشون رو تطابق بدن با ارشد.چون هم کتابا به زبان اصلی هستن اکثرا و هم اینکه بار اصلی کار به عهده دانشجوئه.نگران نباشین فقط تنها مشکل ارشد آمار زیستی به نظر من زمان کوتاه دوره با توجه به حجم درسا و مطالبی است که باید یاد گرفته بشه

fate-gh

New member

- - - Updated - - -

ممنونم پرستو جان... گویا شما خبر از برنامه ها دارین... می دونین ک ل ا س ها چه روزها و ساعت هاییه؟

آخرین ویرایش:

sibetorsh

New member
سلام به همگی و ارزوی موفقیت در مقطع جدید
ماهم ثبت نام کردیم و انشاالله از شنبه انتخاب واحدمونه...
انشاالله قوی تر از قبل ادامه بدیم و منم مثل بقیه استرس ارشد رو دارم...
اخه هم دانشجوها کم شدن و همش تو چشم استادی :)

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member

ترم اول که قبول شده بودم تمام وجودم استرس بود
استرس نمره که نکنه بیفتم آخه چند سالی هم از دوره ی لیسانسم می گذشت
اما با نمرات خوبی دروس را گذراندم
دوستان اگر لیسانس تان آمار بوده نگران نباشید
همین که قبول شده اید نشان می دهد سطح علمی و هوش تان آنقدر هست که با کمی وقت بتوانید از عهده ی دروس با نمرات خوب بر بیایید

parasto0o

New member
ممنونم پرستو جان... گویا شما خبر از برنامه ها دارین... می دونین ک ل ا س ها چه روزها و ساعت هاییه؟

والا برنامه ک ل ا س های ما که معاوم شده ولی واسه ورودی ها نه هنوز...من خودم جمعه میرم خیلی خبری ندارم. بیای به بی نظمیشون و راحت بودنشون عادت میکنی :)

zz470

New member
سلااااااااااااام دوستان
منم کرمانم الاااااااان
فردا صبح درس استنباط امار زیستی با دکتر بهرام پور داریم که خیلی استرس گرفتم :25r30wi:

میگم
پرستو جان (parastoOo ) خوابگاه های علوم پزشکی کرمان اونی که من هستم توش عین ساختمونای خوابگاه چمران یونی تهرانه
اصن حس میکنم ساختمون 72 ام :))))) تازه تو اتاقاش فرشم پهنه لازم نیست رو موکت راه بری :))))

خیلی خوابگاهش خوبه خیلی راضیم
خدا رو شکر

استاد اپیدمی مونم خیلی خوبه
ازین کلاسای میز گردی داریم :))))
استاد این ور میز میشینه ما پنج نفرم دور میز میشینم
وای کلا ارشد حس خوبیه هااااا
ذوق مرگم فعلا

تو اتاق بچه ها میگن ترم چندی؟ میگم جدیدالورودم
میگن اخیییی ترم یکی هستی ؟ میگم اره ترم یک ارشدم :25r30wi:
اصن کیفی که تو این جمله اخر هست تو بستنی خوردن نیست :)))))
حالا بچه های انجمن فک نکنید عقده ی ارشد داشتما
ولی کلا ارشد مرحله خوبیه
سختیاشم قشنگه
خدا ایشالا نصیب هر ارزومندی بکنه

اقای بیوستا چه خوبه این تاپیک هست وگرنه حرفامو کجا میگفتم :33::dadad4:

zz470

New member
میخوام برم اعلامیه بزنم : به یه داوطلب نیاز دارم که
پایان نامه شو بفرستم رو هوا :25r30wi:

بالاخره دکترا هم توی اولین عملای جراحیشون چن نفرو کشتن دیگه
از یه جایی باید شروع کرد تا بالاخره به قله های موفقیت رسید::auizz3ffy9vla57584x

• Like