پیرامون دانشجویان ارشد آمار زیستی

biostat

New member
ما تمرينا رو به عهده خودمون گذاشتند بايد حل كنيم اما نرم افزار خاصي نگفتند! تازه اصلا اجباري نيست !!!!!!!!!!فقط گاهي استاد ميپرسه تمرينارو حل كرديد!!!!!!!!!!!!
من نميدونم كي بايد نرم افزار ياد بگيرم:(

biosta

Well-known member
ما تمرينا رو به عهده خودمون گذاشتند بايد حل كنيم اما نرم افزار خاصي نگفتند! تازه اصلا اجباري نيست !!!!!!!!!!فقط گاهي استاد ميپرسه تمرينارو حل كرديد!!!!!!!!!!!!
من نميدونم كي بايد نرم افزار ياد بگيرم:(

سلام ،احتمالا" منظورتان درس آمار زیستی هست
بخش تمرین های کتاب نتر فوق العاده مهم هست بخصوص تمرین های چند فصل اول

biostat

New member
درسته منظورم امارزيستي بود
سعي ميكنم خودم حلشون كنم اما ...
نميدونم با اين وضع چطور كنار بيام

biosta

Well-known member
همین طوره مرتضی جان ، لینک رو تو favorites ذخیره کردم ، عالیه :rose:

nerci

New member
بچه های ارشد عزیز من یه سوال دارم.کسی میدونه دقیقا فرق آزمون شپیروویلک و کولموگروف اسمیرنف چی هست؟
چه موقع از کدوم استفاده میشه؟

biosta

Well-known member
بچه های ارشد عزیز من یه سوال دارم.کسی میدونه دقیقا فرق آزمون شپیروویلک و کولموگروف اسمیرنف چی هست؟

سلام اطلاعات من چنین هست که آزمون شاپیرو برای حجم نمونه کم و آزمون کلوموگروف برای حجم نمونه زیاد می باشد جهت بررسی نرمال بودن دادها
در اینترنت جستجو کنید فایلهای آموزشی خوبی در این مورد وجود دارد .

آخرین ویرایش:

mortezahaji

New member
تا جایی که من می دونم شاپیرو آزمون نرمال بودن است ولی کولموگروف نیکویی برازش می تونه برای همتوزیعی با توزیع های دیگه هم بکار بره
در مورد حجم نمونه منم شنیدم

biostat

New member
سلام به همه
منبعی سراغ دارید که مباحث پیش بینی مقدار جدید رگرسیون را بیشتر توضیح داده باشه؟

mm2000

New member
سلام دوست عزیز
هر دو آزمون برای بررسی نرمال بودن داده ها به کار می روند.
آزمون شاپیرو ویلک برای حجم نمونه کوچک تا 50 مناسب است و آزمون کلموگروف اسمیرنوف برای حجم نمونه های بزرگتر از 50 مناسب است و توان آزمون کلموگروف از آزمون شاپیرو ویلک کمتر است.
برگرفته از فصل اول کتاب محمد شکری

shayeste

New member
سلام مدیا خوش آمدی .بجه ها جالبه روز ثبت نام اولین بار که دیدمش گفت تو شایسته ای؟ خیلی دوس داشتم ببینم شایسته کیه :rose:

Minaa.Gh

New member
آره ! حس جالبیه کسی رو ببینی که تو یه فضای مجازی باهاش آشنا بودی ! اصلا خیلی باحاله ! یه چیزی کاملا متفاوت از چیزی که تصور میکردی از آب در بیاد که محشر میشه !!! :tonguesmiley:

rira

New member
سلام دوستان :)

من تازه وارد جمعتون شدم.

میشه اگه کسی فایل اصلی کتاب نتر رو داره،برام بفرسته؟...گوردیس رو هم همینطور...کلی ممنون

کلـــــــــــــی ممنون میشم.

و اینکه از دانشجوهای شهید بهشتی اگه کسی اینجاست میشه بگه ترم اول چه درسهایی و از چه منابعی رو بهش دادن؟

بعد یه سوال دیگه،شماها برای کلیات پزشکی چه کتابی رو میخونین؟

biosta

Well-known member
سلام ، سرم خیلی شلوغه ، ایمیل هم برایم کم فرستاده نمیشه پس اگر مطلبی را دوستان ازم درخواست می کنید که برایتان نمی فرستم دوباره بهم ایمیل بزنید :riz304:
سعی ام رو می کنم که کارتان را راه بیندازم

بالا