پس بچه های بهداشت عمومی کجا هستند؟!!!!!!

vb2

New member
من از بچه های بهداشت عمومی خواهش میکنم که هیچوقت توی جاییکه استخدام شدن خودشون رو بخاطر رشتشون دسته کم نگیرن،چون من جاییکه کارمیکنم سمت خوبی دارم و هیچ وقت خودم رو بخاطر رشتم دسته کم نگرفتم دربرابر ماماها ،پس خواهش میکنم شما هم اینکارو بکنید،چون وقتی بچه های هم رشتم رو میبینم که که تومحل کاردربرابر ماماها نقطه ضعف نشون میدن ناراحت میشم و همیشه سعی میکنم این رشته رو تو محل کارم بولد کنم که دیگه کسی نگه ماما بهتر از بهداشت عمومیه

همکار عزیز به هیچ عنوان تبعیض رشته ای واسه هیچ رشته ای پسندیده نیست من اولین باره که میشنوم بچه های بهداشت عمومی با مامایی نمیسازن و بالعکس اتفاقا خود من همیشه باهمشون دوست بودم این افکارو بین بچه ها رواج ندید

saharandishe

New member
من از بچه های بهداشت عمومی خواهش میکنم که هیچوقت توی جاییکه استخدام شدن خودشون رو بخاطر رشتشون دسته کم نگیرن،چون من جاییکه کارمیکنم سمت خوبی دارم و هیچ وقت خودم رو بخاطر رشتم دسته کم نگرفتم دربرابر ماماها ،پس خواهش میکنم شما هم اینکارو بکنید،چون وقتی بچه های هم رشتم رو میبینم که که تومحل کاردربرابر ماماها نقطه ضعف نشون میدن ناراحت میشم و همیشه سعی میکنم این رشته رو تو محل کارم بولد کنم که دیگه کسی نگه ماما بهتر از بهداشت عمومیه

همکار عزیز به هیچ عنوان تبعیض رشته ای واسه هیچ رشته ای پسندیده نیست من اولین باره که میشنوم بچه های بهداشت عمومی با مامایی نمیسازن و بالعکس اتفاقا خود من همیشه باهمشون دوست بودم این افکارو بین بچه ها رواج ندید
منم موافقم باخانم vb2من دوستای مامایی زیاددارم،اتفاقاخیلی دلسوزومهربونن.

saharandishe

New member
من سال 82 در رشته بهداشت خانواده مقطع کاردانی قبول شدم. اون موقع وقتی می خواستیم تغییر رشته بدیم استادامون بهمون می گفتن نه اینکار رو نکنین آینده این رشته خیلی خوبه و کم کم جایگاه خودشو پیدا میکنه اما حالا می بینیم که برعکس جایگاهش بهتر نشده که هیچ، تازه به این نتیجه رسیدند که اصلا برای چی باید این رشته وجود داشته باشه وقتی که پرستارها و ماماها هم می تونن کار ما رو انجام بدن اما قرار بوده که ماماها و پرستارها در قسمت بالینی کار کنند و ما کارمون در زمینه پیشگیری و راهنمایی و آموزش بهداشت مردم باشه. بهداشت حرفه ای ها و بهداشت محیط ها رو ببینید چه خوب از خودشون دفاع می کنن. حتی موفق شدند عنوان رشته خودشونو به مهندسی تغییر بدن اما ما چی؟ مگه ما با اونها چه فرقی داریم که اونا باید مهندس باشند اما ما نباشیم. من فکر می کنم این به خاطر اینه که ما یه صنف درست و حسابی نداریم که بخواد حرف ما رو منتقل کنه و از حقمون دفاع کنه اما بهداشت حرفه ای و محیط دارن. هیچ کی اصلا با خودش فکر نمی کنه که رشته بهداشت عمومی برای چی به وجود اومده و فلسفه ایجاد اون چی بوده!!!.....من که اگه می دونستم روزی قراره سرنوشت رشته ما به اینجا کشیده بشه اصلا این رشته رو انتخاب نمی کردم و می رفتم پرستاری می خوندم!....:smiliess (7):
قابل توجه دوستان!!!!هیچکی ازرشته های مادفاع نمیکنه،خودمونیم که سرسختیم،مثلاوقتی دانشگاه تهران داشت دوره 1ساله واسه رشته مابرگزارمیکرد،اون هم بااراءه مدرک معادل کارشناسی!!!!!همین دانشجوهای رشتمون بودن که نذاشتن این اتفاق ادامه پیداکنه،کلی امضاو....،حالااگه شمارشتتون مشکل داره قضیه چیزدیگه ای هست وبه نظرم مرزبین رشته هاایجادنکنید،بچه های پرستاری ومامایی چه گناهی دارن،اگه برنامه ریزی هامشکل داره،پس ازتون دعوت میکنم خونسردیتونوحفظ کنیدوبه دنبال ریشه مشکل وراه حل اساسی باشید،اون هم درعمل نه حرف،موفق باشید.

epid.1

New member
aslan ham injuriya nis behdashte omoomi reshtei moteshakkel az behdashte mohit behdashte herfei amuzeshe behdasht epidemiology va hatta pezeshkiye,ostademun migoft tu kharej yani landan behdashte omoomi sarparastiye tamame grayesh haye behdasht va mamayi ro be ohde dare va hatta bozorgtarin posthaye sazmani male in reshtast,dar zemn age be daftarche emsal niga konid mibinid ke hame daneshgaha karshenasisho barmidaran vali estekhdam vaghean kam shode
من از بچه های بهداشت عمومی خواهش میکنم که هیچوقت توی جاییکه استخدام شدن خودشون رو بخاطر رشتشون دسته کم نگیرن،چون من جاییکه کارمیکنم سمت خوبی دارم و هیچ وقت خودم رو بخاطر رشتم دسته کم نگرفتم دربرابر ماماها ،پس خواهش میکنم شما هم اینکارو بکنید،چون وقتی بچه های هم رشتم رو میبینم که که تومحل کاردربرابر ماماها نقطه ضعف نشون میدن ناراحت میشم و همیشه سعی میکنم این رشته رو تو محل کارم بولد کنم که دیگه کسی نگه ماما بهتر از بهداشت عمومیه.

karshenasgh

New member
aslan ham injuriya nis behdashte omoomi reshtei moteshakkel az behdashte mohit behdashte herfei amuzeshe behdasht epidemiology va hatta pezeshkiye,ostademun migoft tu kharej yani landan behdashte omoomi sarparastiye tamame grayesh haye behdasht va mamayi ro be ohde dare va hatta bozorgtarin posthaye sazmani male in reshtast,dar zemn age be daftarche emsal niga konid mibinid ke hame daneshgaha karshenasisho barmidaran vali estekhdam vaghean kam shode

شما دقیقاً حرف دل منو زدین. فکرشو بکنین به خاطر همین گستردگی رشته بهداشت عمومی، ما برای قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی
چقدر سختی کشیدیم. چون این رشته اونقدر گسترده است که براش هرچی کتاب میخوندیم و هر منبعی رو می خوندیم باز کم میاوردیم و نمیشد به سؤالا خوب جواب داد. اما هرطوری بود قبول شدیم و کارشناسیمونو هم گرفتیم. اما من الان دارم احساس میکنم که سیاست ها داره به طرفی میره که میخوان رشته ما رو کلاً حذف کنن و به جای ما از کارشناسای پرستاری و مامایی استفاده کنن و ما داریم کم کم به یه رشته سوخته تبدیل میشیم! من الان دیگه به جایی رسیدم که وقتی کسی ازم میپرسه رشته ات چیه اصلاً روم نمیشه بشم بهداشت عمومی! جون فکر میکنم منو مسخره میکنن. چرا رشته های بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط تونستن اینقدر خوب از رشته شون دفاع کنن و حتی یه عنوان مهندسی هم بهش اضافه کردن اما رشته ما هر روز داره بیشتر ارزش خودشو از دست میده و بچه های رشته ما نمیان از حق خودشون دفاع کنن! و همین طور ساکت ایستادن و حرف نمیزنن! بدبختی اینه که با کارشناسی بهداشت عمومی اگه خود دانشگاههای علوم پزشکی اونم برای مراکز بهداشتی و درمانیشون،ما رو جذب نکنن هیچ جای دیگه ای بهمون کار نمیدن و ما رو بیسواد میدونن!!!

آخرین ویرایش:

عليرضا

New member
سلام به بهداشتي هاي عزيز
يه چيزي که واضحه اينه که کارشناسي بهداشت عمومي بازار کارش خيلي بهتر شده
مخصوصا که الان دارن واسه پزشک خانواده ميگيرن
الان تو شهر ما تعداد بهداشت عمومي از ظرفيت استخدامي کمتر بود و بدون آزمون همه قبول شدن و الان هم 3 نفر جاي خالي رو دستشون مونده
مطمئن باشيد بهداشت عمومي بيکار نخواهيم داشت
موفق باشيد

gandom_me

New member
آقا علیرضا لطفا بگین شهر شما کجاست ما بیاییم جای خالی اون سه تا رو پر کنیم
بخدا از افسردگی کم مونده با سر برم تو دیوار
اینجا چقدر همه چیز در مورد بهداشت خوبه ، ولی تو شهر ما از این خبرا نیست حتی واسه رفتن سرِ طرح باید بریم تو نوبت:sad:
تازه طرح پزشک خانواده ما از بهداشت کسیو نمی گیره:mad_majidonline:

سلام منم کارشناس بهداشت عمومی هستم شاغلم البته باکاردانی استخدام شدم برای همه بهداشت عمومی های گل وگلاب آرزوی بهترین روزهارو دارم

tabestan

New member
بهداشت حرفه ای

سلام از بچه های بهداشت حرفه ای خبری نیست؟من یه رقیب پایه واسه کنکور میخوام برای تبادل نظر

faezeh2012

New member
سلام من امسال مدیریت صنعتی قبول شدم اما از رشته ام خوشم نمیاد میخوام تغییر رشته بدم برم بهداشت عمومی تو رو خدا کمکم کنید رشته خوبیه راضیید؟بازار کار داره؟

setayesh71

New member
سلام من رشته ام بهداشت عمومیه . البته هنوز دانشجوام . ولی یکی از اساتیدمون می گفت تنها رشته ایه که بعد از لیسانس برای استخدام مشکلی نداره همین 3 تا رشته ی بهداشته .
از اون روز ما خیلی امیدوارم شدیم .

ولی با شما موافقم که میگین کار رشته ی ما رو خیلی دارن به مامائی ها و پرستاری ها می دن . واقعا چرا اینطوریههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ساحل

New member
سلام من رشته ام بهداشت عمومیه . البته هنوز دانشجوام . ولی یکی از اساتیدمون می گفت تنها رشته ایه که بعد از لیسانس برای استخدام مشکلی نداره همین 3 تا رشته ی بهداشته .
از اون روز ما خیلی امیدوارم شدیم .

ولی با شما موافقم که میگین کار رشته ی ما رو خیلی دارن به مامائی ها و پرستاری ها می دن . واقعا چرا اینطوریههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام من امسال مدیریت صنعتی قبول شدم اما از رشته ام خوشم نمیاد میخوام تغییر رشته بدم برم بهداشت عمومی تو رو خدا کمکم کنید رشته خوبیه راضیید؟بازار کار داره؟

تا به امروز که بازارکار خوبی داشته به خصوص واسه کاردانی...تعداد بیکاراش خیلی کمه...ماها هم از بدشانسی بیکاریم

کار ما رو به ماما پرستارا میدن چون زورشون بیشتره

بهترین بازار کار رو پرستاری داره، تو گرایشای بهداشت بهترین رشته از نظر بازار کار بهداشت حرفه ایه چون تو دو تا وزارت خونه و کارخونه ها و شرکتهای خصوصی واسش کار هست الان خیلی رو بورسه

آخرین ویرایش:

reza

New member
سلام بچه ها
منم هم رشته اي شما و فارغ التحصيل سال 84 از دانشگاه مشهدم
سال 88 استخدام شدم.وضعيت استخدامي ها بد نيست.اينكه فكر ميكنيد ماما ها يا .... جاي كسيو گرفتن نه به خاطر استخدام توي پست بهداشته بلكه راههاي ورود بيشتري به سيستم دارن مثل قرارداد كار معين و پزشك خانواده كه متاسفانه توي خيلي از دانشگاهها سهم بچه هاي بهداشت هيچه يا اينقد كمه كه به حساب نمياد.
بهترين راه حل ايجاد نظام بهداشت بود كه سالهاي قبل عده اي دنبال كردند و لي در حال حاظر اطلاعي ندارم آيا پيگيري مي شه يا نه؟
اين نظام مي تونه چه توي استخدام و چه توي احقاق حقوق بهداشتيا كمك كننده باشه
اميدوارم همتون موفق باشين

zari.goli

New member
slm dustan,man kardanim jondishapur budam,va emsal karshenasi beheshti qabul shodam,vaqti vard behdasht khanevade shodam ba alaqe qabli va fqat be eshqe reshte epid bud,vaqti sale89 kardanim tamum shod raftam tarh11mah tarh budam,va tuye in modat haqayeqi ru be vozuh mdidam k az tarafi dar avar budan az tarafi angize va3 edame tahsil ta az behdasht umumi kharej besham,va hanuz in angyzeha ro daram,hame na,takid mkonam hame mamaha na,ama baziashun vaqean tohin mkardam be reshte behdasht umumi,va fkr mkardan az bajehaye umumi va alalkhosus khanevade balataran ,benazare man moshkele asasi ine k dolat faqat focus karde ru darman,faqat hamo qamesho gozashte ru darman,va be pishgiri ahamiat nemde,ki midune chera inqad bimariaye qalbi,sektehaye maqzi va anva va aqsame bimarihaye qeyre vagir mese zalu oftade tu jamee?benazare man dolat vaqti ahamiat nade az baqie che entezari mito0nim dashte bashim,movafaq bashid

karshenasgh

New member
فینگیلیش ننویسید...

slm dustan,man kardanim jondishapur budam,va emsal karshenasi beheshti qabul shodam,vaqti vard behdasht khanevade shodam ba alaqe qabli va fqat be eshqe reshte epid bud,vaqti sale89 kardanim tamum shod raftam tarh11mah tarh budam,va tuye in modat haqayeqi ru be vozuh mdidam k az tarafi dar avar budan az tarafi angize va3 edame tahsil ta az behdasht umumi kharej besham,va hanuz in angyzeha ro daram,hame na,takid mkonam hame mamaha na,ama baziashun vaqean tohin mkardam be reshte behdasht umumi,va fkr mkardan az bajehaye umumi va alalkhosus khanevade balataran ,benazare man moshkele asasi ine k dolat faqat focus karde ru darman,faqat hamo qamesho gozashte ru darman,va be pishgiri ahamiat nemde,ki midune chera inqad bimariaye qalbi,sektehaye maqzi va anva va aqsame bimarihaye qeyre vagir mese zalu oftade tu jamee?benazare man dolat vaqti ahamiat nade az baqie che entezari mito0nim dashte bashim,movafaq bashid

سلام دوست عزیز. لطفاً چیزایی رو که نوشتی رو دوباره با فونت فارسی بنویس... اینطوری خوندنش خیلی سخت و وقت گیره.ممنون میشم.:rose:

karshenasgh

New member
سلام بچه ها
منم هم رشته اي شما و فارغ التحصيل سال 84 از دانشگاه مشهدم
سال 88 استخدام شدم.وضعيت استخدامي ها بد نيست.اينكه فكر ميكنيد ماما ها يا .... جاي كسيو گرفتن نه به خاطر استخدام توي پست بهداشته بلكه راههاي ورود بيشتري به سيستم دارن مثل قرارداد كار معين و پزشك خانواده كه متاسفانه توي خيلي از دانشگاهها سهم بچه هاي بهداشت هيچه يا اينقد كمه كه به حساب نمياد.
بهترين راه حل ايجاد نظام بهداشت بود كه سالهاي قبل عده اي دنبال كردند و لي در حال حاظر اطلاعي ندارم آيا پيگيري مي شه يا نه؟
اين نظام مي تونه چه توي استخدام و چه توي احقاق حقوق بهداشتيا كمك كننده باشه
اميدوارم همتون موفق باشين

به نظر منم مشکل اصلی ما نداشتن یه نظام سازمان یافته است که بتونه از حق و حقوق ما دفاع کنه. تا وقتی که گروهمون سروسامان پیدا نکنه که بتونه حرفشو به گوش مسئولین برسونه، وضعمون همینه و رشته های دیگه که گروهشون قویتره و سازمان یافته ترند میان و به حقوق رشته ما تجاوزر میکنن و ما هر روز توسری خورتر میشیم و صدامونم به جایی نمیرسه....

مجید

New member
متاسفانه رشته بهداشت عمومی الان تبدیل به رشته ای شده که نه بازار کار درست و حسابی داره ( بخصوص تو تهران .. سه ساله یه آگهی استخدامی نزدن ) نه بهش اعتنایی می شه ، به نظرم قابلیت فارغ التحصیلان این رشته در نظام سلامت و پیشگیری این قدر هست که بهشون شماره نظام و مهر داده بشه و اجازه داده بشه بعضی آزمایشات موثر در سلامتی و پیشگیری مثل قند ، چربی و امثال این آزمایشات عمومی رو بنویسن و درخواست کنند

arezu900

New member
سلام .تا جایی که من خبر دارم میگن آگهی آزمون استخدامی اردیبهشت ماه میاد .بهتره به وبلاگ جامع بهداشت عمومی سری بزنین. فکر میکنم اونجا دیدم

بالا