پرسش و پاسخ ازمون باکتری شناسی(میکروب شناسی پزشکی)

marava

New member
موفق و پيروز باشيد.لطفامشكلات ارشد رو هم پاسخگو باشيد.ممنون

T_L_O_T_D

New member
دوستان فرق اپیزوم و ترانسپوزون در باکتری چیه؟ یکی می شه واسه من توضیح بده

mojtabak62

New member
سلام اپی زوم به حالتی میگوینداگر پلاسمیدها با dna ی اصلی ادغام شود به آن اپی زوم گویند که تقسیم آن به تقسیم dnaی اصلی وابسته است.ولی چنانچه فاز با dnaی اصلی ادغام شود به آن پروفاژ گویند، ولی ترانسپوزون قطعاتی از ژنوم هستند که قابلیت تحرک دارند و میتوانند از روی یک محلی از کروموزوم به جای دیگری روی همان کروموزوم یا پلاسمید حرکت کنند اما تفاوت آنها با پلاسمید در این است که ترانسپوزون ها قدرت خود تکثیری ندارند یعنی رپلیکون (واحد همانند سازی ) ندارند و وابسته به میزبان هستند.
موفق و پیروز باشید.

xavi

New member
1.درتشخیص پروتیین های غشای خارجی باکتری ها اغلب کدامیک از روشهای زیر استفاده میشود؟
جوابش میشه SDS-page

میشه بگین چرا و اینکه کدوم فصل از جاوتز نوشته اینو؟

2.کدامیک از اجزای باکتری به قسمت زیرین خود اتصال محکم ندارد؟

ارشدباکتری بهداشت76

جواب: کپسول

**من توی دفترنکاتم نوشتم کپسول به پپتیدوگلایکان اتصال کوالانسی دارد ولی حالا توی این تست عکس این مطلب رو گفته
من نکات دفترم رو هم از جاوتز نکته برداری کردم

3.جملات زیر در مورد واکسن های حاوی پلی ساکاریدهای تخلیص شده کپسول برای برخی از باکتری ها صحیح است بجز:
1.هدف از این واکسیناسیون تولید انتی بادی های تثبیت کننده کمپلمانی است که به کپسول متصل میشوند.
2.این واکسنها پاسخ انتی بادی وابسته به تی را تحریک میکنند.
3.به منطور موثربودن این واکسنها در کودکان زیر 18 ماه از واکسنهای کونژوگه استفاده میشود. 4.واکسن کونژوگه بر ضد همو فیلوس انفولانزا در کودکان موثر است

جواب:گزینه 2
**لطفا بگین کدوم فصل جاوتز نوشته تا برم مطالعه کنم ممنون

آخرین ویرایش:

bacillus.bs

New member
xvi سوالایی که میپرسی دقیقا بگو مال کدوم بخشه؟از اخر به اول می خونی یا داری دوره می کنی؟بقیه ی درسا چطور پیش میره؟

ملیسا

New member
سلام
بچه ها برین به ارشداتون و هم سطحاتون دعا کنید که بهتون کمک میکنن و راهنماییتون میکنن .خدا بکشه همه ارشدهای مارو که جز دروغو غلط هیچی تحویل ادم نمیدن .واقعا که انصاف نیس .بخدا انصاف نیس که نامردی میکننن

هیچکس با نامردی به جایی نرسیده بقران .رقیبای منم نمیرسن به جایی
بخدا جواب بدیهاشونو خواهند دید

xavi

New member
باسیلوس جان سوالها مربوط به فصل دوم هست(ساختارباکتری)

az_sa_ja

New member
sallam
roze hamegi bekhir
man az motaleatam ye chizio fahmidam
onam inke akasre bacterihayi ke bimarihaye riavi midan baraye proceye pathologic khodeshon niaz be cistein ta cerin ya acidamineye gogerdie moshabeh daran
man ehsas mikonam ina in chon mihite rihe daresh oxigene ziadi hast va radicale samie bishatri ijad mishe ehtemalan az in acid amineha baraye ahyaie in radicalhaye sami va khonsa kardaneshon estefadeh mikonan
dar kol ono baraye taghire dar proceye pathologic khodeshon niaz daran
age kasy chizi midone lotfan bege

بانو

New member
ی سوال؟

من ی جایی خوندم باکتری رده ندارم اما ی جایی نقضش کرده ؟

swan20

New member
sallam
roze hamegi bekhir
man az motaleatam ye chizio fahmidam
onam inke akasre bacterihayi ke bimarihaye riavi midan baraye proceye pathologic khodeshon niaz be cistein ta cerin ya acidamineye gogerdie moshabeh daran
man ehsas mikonam ina in chon mihite rihe daresh oxigene ziadi hast va radicale samie bishatri ijad mishe ehtemalan az in acid amineha baraye ahyaie in radicalhaye sami va khonsa kardaneshon estefadeh mikonan
dar kol ono baraye taghire dar proceye pathologic khodeshon niaz daran
age kasy chizi midone lotfan bege
فارسی را پاس بداریم:auizz3ffy9vla57584x

az_sa_ja

New member
سلام خدمت دوستان
من در مطالعاتم متوجه شدم که باکتریهایی که در ریه عفونت مدهند اکثرا نیاز به سیستئین یا یک اسید امینه گوگردی مشابه دارند من احتمال میدم این اسید امینه ها یک تغییر پاتولوژیک ایجاد میکنند که به روند بیماریزایی کمک میکنند و احتمالا چوندر ریه فشار اکسیژن بالاست انزیمهای باکتریایی اکسید شده و غیر فعال میشند و باکتریها از این اسید امینه ها برای احیا و فعال سازی این انزیم ها استفاده میکنند
می خوام بدونم نظر بچه ها چیه؟

بانو

New member
Soal ghablimam javab nadadin ama inam miporsam.
To fasl aminoasid gofe carbone alfa bta Va Gama? Midonam Alfa chiye ama bta
Va gamaro nmidonam ka3o midone?

بالا