# پاتوق هماتولوژی #

sadlove

New member
ممنون من تا بحال خرید اینترنتی نکردم برا همینم تردید دارم که سایته معتبره یا نه و میترسم کتابی که من میخوام نباشه

سايتشو نميدونم اما من از نمايشگاه حضوري گرفتم ميتوني بزنگي ب انتشارات

شفق بانو

New member

وقتی همه چیز روبراه است که امیدواری معنا ندارد ،

امید زمانی ارزشمند است که همه چیز در بدترین شرایط است؛

پس

هیچ وقت نا امید نشو ،

بویژه در اوج تاریکی و تنهایی و تلخی ...

تقدیم به تمام دوستان هماتولوژیست آینده

حتما همه سرگرم درس خوندن هستن/انشالله درسا خوب پیش بره

jootix_ir_1151524015.jpg

آخرین ویرایش:

*sohi*

New member
سلام به همه....
من یه سوالی داشتم که نمیدونم تو جای درستی دارم میپرسم یا نه اگه که نه خودتون به بزرگیتون منو ببخشید....
امروز یکی به من گفت دیگه برای دکتراهای رشته های هماتولوژی و ایمونولوژی مجوز تاسیس آزمایشگاه نمیدن و فعلا فقط به بیوشیمیست ها ای مجوز داده میشه، کسی اطلاع داره این حرف درسته یا نه؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون

mtDNA

New member
ســــــــــــلام
من برای ارائه باید در مرود زردی کودکان بدم اگه میتونین کمک کنین....
سایتی -- کتابی - خیلی مفصل نمیخوام.

شفق بانو

New member
سلام به همه....
من یه سوالی داشتم که نمیدونم تو جای درستی دارم میپرسم یا نه اگه که نه خودتون به بزرگیتون منو ببخشید....
امروز یکی به من گفت دیگه برای دکتراهای رشته های هماتولوژی و ایمونولوژی مجوز تاسیس آزمایشگاه نمیدن و فعلا فقط به بیوشیمیست ها ای مجوز داده میشه، کسی اطلاع داره این حرف درسته یا نه؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون

سلام دوست عزیز
خواهش میکنم
بله متاسفانه هر روز با ایین نامه ها ی جدید همه رو غافلگیر میکنند .

رایان

New member
سلام.لطفامن رو راهنمایی کنید.منابع ازمون ارشد هماتو رو میخوام.وکدوم ترجمه دیویدسون خوبه؟کتاب زبان چی بخونم ؟

شفق بانو

New member
سلام.لطفامن رو راهنمایی کنید.منابع ازمون ارشد هماتو رو میخوام.وکدوم ترجمه دیویدسون خوبه؟کتاب زبان چی بخونم ؟

سلام رایان جان

هافبراند و هنری ( ترجمه دکتـر بش اش ) و بانک خون سالی رادمن یا گل افشان

ایمنی ابوالعباس اگه کامل مطالعه کنید میتونید 80 درصد بزنید .

زیست مجید مهدوی کفایت میکنه و بیوشیمی برای کنکور سالاری تا سر فصل 8 و تست اخر حتما مطالعه کنید .

تعداد بیشتر سوالات از بانک خون هست بطوریکه 60 الی 70 درصد سوالات از هماتو هستند و بعد از هماتو روی ایمنی و زبان زوم داشته باشید

اما بیوشیمی و زیست رو حتما در نظر داشته باشید

مجموع تستهای سالهای گذشته

زبان ارشد 93 منابع تغییر کرده اما باز رفرنس لزگی بوده / سایت اصلی منابع کامل ذکر شده

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

محسن ن ک

New member
کسی گزارش نمیده ا روند درس خوندنش
هماتو نمیدونم ا دستم در رفته،فقط هی میخونم
بانک خون بار دوم،فصل سومم
ایمنو فص چهارمم....ی بار ۷ فصلشو خوندم دارم ا اول میخونم
زبان افتضا.... درس ۲۳ 504
بیو چند فصل، قاطی پاتی
زیست دو فصل
وسلام علیکم

Z0HRE

New member
کسی گزارش نمیده ا روند درس خوندنش
هماتو نمیدونم ا دستم در رفته،فقط هی میخونم
بانک خون بار دوم،فصل سومم
ایمنو فص چهارمم....ی بار ۷ فصلشو خوندم دارم ا اول میخونم
زبان افتضا.... درس ۲۳ 504
بیو چند فصل، قاطی پاتی
زیست دو فصل
وسلام علیکم

خسته نباشی برادر...

mtDNA

New member
سلام بچه ها یکی دو تا سوال برام پیش اومد نمیدونستم کجا بپرسم برا همین همین جا پرسیدم
1.وقتی میگن مثلا یافته های آزمایشگاهی آنمی مگالوبلاستیک ....منظور از یافته های آزمایشگاهی چی هست؟
2.مثلا سوال بالا منظور از یافته های بالینی چی هست؟
معنی تحت لفظیشو نمیگم!
با تشکر

mohana

Well-known member
سلام بچه ها یکی دو تا سوال برام پیش اومد نمیدونستم کجا بپرسم برا همین همین جا پرسیدم
1.وقتی میگن مثلا یافته های آزمایشگاهی آنمی مگالوبلاستیک ....منظور از یافته های آزمایشگاهی چی هست؟
2.مثلا سوال بالا منظور از یافته های بالینی چی هست؟
معنی تحت لفظیشو نمیگم!
با تشکر

سلام
یافته های آزمایشگاهی همونطور که از اسمش مشخصه...یعنی پارامترهای آزمایش..چه در خون محیطی چه مغز استخوان...مثلا تعداد سلول های خونی/شکل سلول/ هموگلوبین/آنزیم ها یا هر آزمایش دیگه... یا مثلا وضعیت سلول های مغز استخوان
یافته های بالینی هم یعنی چیزی که از ظاهر بیمار میشه متوجه شد... یا شرایط فیزیکی...مثلا برا کم خونی رنگ پریدگی، تنگی نفس،تپش قلب و ...

موفق باشین:riz304:

آخرین ویرایش:

mahabad

New member
سلام بچه ها حال واحوال ؟؟؟؟
بچه ها اين خبر که ميگن ديگه هماتوى ها و ايمنى ها تو دکترى حق زدن ازمايشگاه رو ندارن راسته ؟؟؟

casper

New member
سلام به همه ی دوستان میبخشید این چند وقت حسابی درگیر بودم نرسیدم بیام:riz513:
ولی الان در خدمتیم با انرژی واقعا من به نوبه خودم قید قبولی امسال رو زدم از بس
میبینم بچه ها میان میگن وای چیزی جلو دارمون نیست ما که قبولیم من با این درس خوندنم
که فک کنم فاتحم خوندس یه دعا واسه ی ما هم بکنید:14::sadsmiley::smiliess (2):

casper

New member
البته باید اضافه کنم که نمیخوام موج منفی بدم ولی اینطور که بچه ها میگن ادم مایوس میشه:wacsmiley::14:
واقعا ادم اگه بخواد قبول شه به جز درس خوندن دیگه میتونه چیکار کنه من یه چند وقتی هست که احساس تنفر
نسبت به کتابام پیدا کردم و هی با خودم کلنجار میرم و به خودم میگم درست میشه من قبول میشم ولی باز
بعد چند هفته دوباره این حس برمیگرده خواهشا راهنماییم کنید چون امسال تنها ارشدی خانواده منم همه
یا ارشدشون تموم شده یا دارن برای دکترا میخونن اینه که استرس من و برده بالا:14::smiliess (2):

محسن ن ک

New member
رقابت با مهنا ک شدنی نیس....ب زبان شیرین فارسی ا بس خونده کتابارو جررر داده
واسه اول دومی اگر برنامه ریزی نکنی هنو جای امید هس :-d

بالا