نکات مهم انگل شناسی

Soroush Star

New member
مرسی عالی بود . درسته راجب آکانتامبا توی رفرنسها این مطلبو ندیده بودم

Soroush Star

New member
تعاریف مختلف مالاریا :

Interoduced malaria :
مالاریایی که افراد یک منطقه از یک مورد وارد شده میگیرن .

Imported malaria :
مالاریای وارده از محلی به محل دیگه هست .

Indigenous malaria :
مالاریای مخصوص یک منطقه هست که در ایران در جنوب شرقی شیوع داره .

Induced malaria :

مالاریای تلقیحی و از طریق سرنگ و انتقال از راه خون هست ، که در پلاسمودیوم مالاریه بیشترینه یعنی بیشترین احتمال انتقال از این طریق گونه مالاریه هست .

vet lab sciences

New member
سلام رضا جان .
خسته نباشید ویژه. تورنومنتی که براش زحمت کشیدی و انشا الله نتیجه بگیری . :bunnyearsmiley:

2 سال قبل در همین روزها منم کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کردم . بعد کنکور تا مدت 1-2 روز توی خودم بودم . فکر میکردم خراب کردم و میخواستم خودمو واسه کنکور 91 آماده کنم ولی وقتی کارنامه درصد ها و رتبه اومد واقعاً متحیر شدم . رتبه من 126 شده بود . اونم با 2 درس که بالای 70% زده بودم . انگلیسی 1-2 درصد زدم که اونم به حساب نمیاد .

و بقیه متوسط رو به پایین بود . زمان انتخاب شهر ، 12 تا شهر رو انتخاب کردم .
و جالب اینکه همون انتخاب شهر اول یعنی دانشگاه فردوسی مشهد قبول شدم .

متاسفانه از همین امسال ، دانشگاه فردوسی مشهد دیگه پذیرش نمیکنه ولی خوب شهرهای دیگه هم هست .

علیک سلام سروش جان.:ad54ad:
متشکر از لطفت.ان شاء الله که 6م جواب کنکور شما هم میا و باعث خوشحالی ما میشه.:4d564ad6:
نه سروش جان ، من حس خراب کردن ندارم فشار عصبیم به خاطر دلایلی بود که گفتم وگرنه خراب نکردم!!! اگه خدا بخواد میخوام خودمو برای ارشد میکروب یا انگل آماده کنم.
:smilies-azardl (181

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member
دختری که از نگلریا فاولری جان سالم به در برد ...

برای درمان این دختر مبتلا به آمیب، ترکیبی از داروهای ضد قارچی استفاده شد که در طی موارد اسپورادیک رخداد بیماری در سال های 1978 و 2003 نیز استفاده شده بود.
پزشکان همچنین استراحت کافی را توصیه کردند. همچنین طی درمان دارویی از دسته داروهای "ضد سرطان پستان موسوم به Miltefosine" تجویز شد؛ این دارو در شرایط in-vitro قادر به کشتن نگلریا بوده است ولی در موردی که قبلا پسری مبتلا شده بود و این دارو مورد استفاده قرار گرفته بود، دارو موثر واقع نشده بود و پسر فوت کرده بود. ولی خوشبختانه در این مورد این دختر زنده ماند.
کالی هنوز نمیتواند حرف بزند اما قادر به نوشتن اسم خود و واکنش نشان دادن به دکترها و خانواده اش است. هفته ها برای بهبودی او زمان خوهد برد.

- - - Updated - - -

منبع از سایت LiveScience :

http://www.livescience.com/38897-how-to-survive-a-brain-eating-amoeba.html?cmpid=51462710834394

varia

Well-known member
امروز کنکور داشتم.چقدر سخت ، مشکل!!!!!!!:sad:
کاردانی به کارشناسی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی 92
یه سری از سوالا که طبق روال همیشگی غلط بودن!!!!!!!!
یه سری مبهم!!!!!!!
یه سری هم کمی تا قسمتی ابری نرمال!!!!!!!
کلا نسبت به سالای قبل عجیب ، غریب شده بود!!!!!!!:smiliess (15):

اون طوری که سطح آمادگیمو نوشتم ، در نیومد.ولی خدا رو شکر جوری در اومد که تعادل تو دروس تخصصی برقرار باشه.
با وجود این که دایره ی لغات زبانم الحمدلله تو سطح بدی نیست (زیرنویس فیلم و سریالای جام جم! ، کتاب 504 ، لغات زبان عمومی و تخصصی و ...) ، سوالاتی داده بودن که خیلی انرژی ازم گرفتن ، خیلی!!!!

یه جورایی اعصابم بهم ریخته بود از این سوالای فوق مفهومی ، ولی با کمک خدا بر اونا فایق آمدم!!!!!!
تصور کنید چه فشار عصبی طاقت فرسایی متحمل شدم امروز من!!!!!!:1dco2x0p1lilzhfpg1t
نه انگلیسی ، بقیه ی دروس هم همینطور!!!!!
فقط اینو بگم که قوت قلبم برای درصدای بالا (70 به بالا) ، معارف اسلامی ، زبان انگلیسی و بهداشت و بازرسی گوشت هستند.
بقیه بین 20 تا 50وخورده ای متغیرن.

انشائالله نتیجه خوب میشه و رتبه دلخواهتونو میارید.

:rose:

Soroush Star

New member
تعداد تاژکهای قدامی در تریکوموناس ها :

- 3 تاژک قدامی : تریکوموناس فتوس ( عامل سقط جنین در گاو ) ، نام دیگش : تری تریکوموناس فتوس .

- 4 تاژک قدامی : تریکوموناس واژینالیس ، تریکوموناس تناکس ، تریکوموناس گالینه ، نام دیگه اینها ( تترا تریکوموناس واژینالیس ، تترا تریکوموناس گالینه ، تترا تریکوموناس تناکس ) .

- 5 تاژک قدامی : تریکوموناس هومی نیس ، نام دیگش : پنتا تریکوموناس هومی نیس .

آخرین ویرایش:

Soroush Star

New member
Axostyle و Costa
1. در تک یاخته ها ، فقط در جنس تریکوموناس دیده میشن .
2. حرکت تک یاخته را آسان می کنند .

در بین تریکوموناس ها ، در تریکوموناس فتوس خار Spin در انتهای Axostyle دیده میشه .

Soroush Star

New member
همه گونه های تریکوموناس :

1. دارای دهان سلولی ( سیتوستوم ) هستن .

2. مرحله کیستی ندارن و فقط فرم تروفوزوئیت دارن .

3. آگزوستیل و کوستا دارن .

4. پلتا ( Pelta ) دارن ( کاربرد در تغذیه و گوارش انگل ) .

5. بی هوازی بوده و فاقد میتوکندری اند که به آنها هیدروژنوزوم میگن .

6. پرده مواج دارن .

7. حرکتشان نامنظم و بدون جهت هست .

- تفاوت در طول پرده مواج از شاخص های مهم تفاوت گونه های تریکوموناس هست .

Hamidvet

New member
تعداد تاژکهای قدامی در تریکوموناس ها :

- 3 تاژک قدامی : تریکوموناس فتوس ( عامل سقط جنین در گاو ) ، نام دیگش : تری تریکوموناس فتوس .

- 4 تاژک قدامی : تریکوموناس واژینالیس ، تریکوموناس تناکس ، تریکوموناس گالینه ، نام دیگه اینها ( تترا تریکوموناس واژینالیس ، تترا تریکوموناس گالینه ، تترا تریکوموناس تناکس ) .

- 5 تاژک قدامی : تریکوموناس هومی نیس ، نام دیگش : پنتا تریکوموناس هومی نیس .

مرسی سروش جان،
ولی من موندم به این تریکوموناس هومینیس با داشتن 6تاژک (بله 6تاژک) ، چرا میگن پنتاتریکوموناس هنوووووز ...؟؟!

Soroush Star

New member
متوجه منظورت شدم ، مشکل کار اینجاست : اون منبع یا مطلبی که خوندی همه تاژک هارو با هم حساب کرده .

حمید جان ، من توی نکته ام گفتم ( تعداد تاژک قدامی ) نه تعداد کل تاژک ها ... اون تاژک اضافیه در واقع همون تاژک برگشتی هست . تریکوموناس ها هر کدوم 1 تاژک برگشتی هم دارن .

در واقع مثلاً در مورد تریکوموناس واژینالیس 4 تاژک قدامی و 1 تاژک برگشتی که میشه 5 تاژک .
یا در مورد تریکوموناس هومی نیس 5 تاژک قدامی و 1 تاژک برگشتی که میشه 6 تاژک و ......

اما نکته اینه که در نامگذاری ، تعداد تاژک قدامی رو در نظر میگیرن بعنوان مثال :
به تریکوموناس هومی نیس میگن ( پنتا تریکوموناس هومی نیس ) که همونطور که خودتم میدونی پنتا یعنی 5 .

Hamidvet

New member
متوجه منظورت شدم ، مشکل کار اینجاست : اون منبع یا مطلبی که خوندی همه تاژک هارو با هم حساب کرده .

حمید جان ، من توی نکته ام گفتم ( تعداد تاژک قدامی ) نه تعداد کل تاژک ها ... اون تاژک اضافیه در واقع همون تاژک برگشتی هست . تریکوموناس ها هر کدوم 1 تاژک برگشتی هم دارن .

در واقع مثلاً در مورد تریکوموناس واژینالیس 4 تاژک قدامی و 1 تاژک برگشتی که میشه 5 تاژک .
یا در مورد تریکوموناس هومی نیس 5 تاژک قدامی و 1 تاژک برگشتی که میشه 6 تاژک و ......

اما نکته اینه که در نامگذاری ، تعداد تاژک قدامی رو در نظر میگیرن بعنوان مثال :
به تریکوموناس هومی نیس میگن ( پنتا تریکوموناس هومی نیس ) که همونطور که خودتم میدونی پنتا یعنی 5 .

درسته عزیزززم من اشتباه کردم مرسی ...

Soroush Star

New member
قربانت حمید حان :riz304:
منم اوایل همین مشکل تعداد تاژک در تریکوموناس هارو داشتم ، وقتی تستها رو زدم به این نکته رسیدم .

love virology

New member
دروود دوستان پوزش مزاحم میشم دارم دیونه میشم دیگه هرکی یه چیزی میگه من حدودا 2سال دیگه ازمون دارم ولی از الان دارم میخونم و میخوام یه کتاب خوب قارچ بهم معرفی کنید زیاد حجیم نباشه و مفید از دوستان رشته قارچ پرسیدم میگن شهلا شادزی خوب نیست شما چه کتابی رو پیشنهاد میکنید لطفا راهنمایی کنید

ROJO

New member
دروود دوستان پوزش مزاحم میشم دارم دیونه میشم دیگه هرکی یه چیزی میگه من حدودا 2سال دیگه ازمون دارم ولی از الان دارم میخونم و میخوام یه کتاب خوب قارچ بهم معرفی کنید زیاد حجیم نباشه و مفید از دوستان رشته قارچ پرسیدم میگن شهلا شادزی خوب نیست شما چه کتابی رو پیشنهاد میکنید لطفا راهنمایی کنید
یکی از بچه های ویروس تهران نکات برتر در قارچ شناسی رو به من معرفی کرد، میشناسین این کتابو?

love virology

New member
انتشارات سماط فکر کنم من الان خلاصه نمیخوام کتاب پایه ایی میخوام خلاصه ماله ساله دیگه است روجووووووو دیگه نمیایی تاپیک ویرووس

ROJO

New member
میام لاو جان ولی تو مطالعه گروهی کسی نیس اخه اونجا،شما که عجله ای نداری امیرم که نمیاد ، دیگه هم که کسی نیس

love virology

New member
خوب من عجله ندارم ولی ادم که هستم من میخونم شما بیا 2جا گزارش بده منم میفهمم کجاها مهمتره اونجاها رو بیشتر کار میکنم

Hamidvet

New member

والا نمیدونم؛ من خودم دو کتاب شهلا شادزی و کتاب برای کنکور قارچ شناسی رو دارم که البته دومی فشرده است و بیشتر برای جمع بندیه ... خودمم نخوندم که بهت بگم چطوریه کتابش! شرمنده لاو جان:smiliess (12):

love virology

New member
دروود کوکاااااااا دمت گرررررررم پوزش اینجا هم خراب کردم باز هم سپاس

Hamidvet

New member
سروش این چیه؟! ... :rolleyessmileyanim:

____.jpg

بالا