نظر شما درباره رفنرس های بیوشیمی

کدوم کتاب رو مناسب تر میدونین در کل

• مجموع رای دهندگان
    0

shookooh

New member
به نظرتون بیوشیمی برای کنکور با مروری بر نکات از پاسالار با هم فرقی دارند؟ من برای کنکور رو دارم خواستم ببینم مروری بر نکات پاسالار رو بگیرم یا ضروریات محمدی؟! ممنون میشم راهنمایی کنید . :dadad4:

برای مطالعه رفرنس بیوشیمی لنینجر (دو جلدی)، ترجمه چه کسی و کدوم انتشارات از بقیه بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم جوابم رو بدین.:rose:
لنینجر ترجمه دکتر محمدی انتشارات آییژ..... رنگی هستش و خیلی روان و ساده مطالب رو بیان کرده.موفق باشین

arshadbio

New member
یه راهنمایی کوچولو می خوام

با سلام
دوستانی که ارشدن یا برا ارشد می خونن لطف کنن بنده رو راهنمایی کنن.
چیزی نیستا 3 تا سوال کوچولو هس.
1- برا بیوشیمی کدوم کتابو واجبتر، ارجحتر، کاملتر، راحتر و ....تر معرفی می کنین؟ لنینجر یا هارپر؟
2- به نظر شما مطالعه منابعی که وزارت بهداشت معرفی کرده وقت تلف کردنه یا نه؟ پیشنهادتون چیه؟
3- به نظرتون بهترین شیوه مطالعه کدوم شیوه هس؟

saye

New member
با سلام
دوستانی که ارشدن یا برا ارشد می خونن لطف کنن بنده رو راهنمایی کنن.
چیزی نیستا 3 تا سوال کوچولو هس.
1- برا بیوشیمی کدوم کتابو واجبتر، ارجحتر، کاملتر، راحتر و ....تر معرفی می کنین؟ لنینجر یا هارپر؟
2- به نظر شما مطالعه منابعی که وزارت بهداشت معرفی کرده وقت تلف کردنه یا نه؟ پیشنهادتون چیه؟
3- به نظرتون بهترین شیوه مطالعه کدوم شیوه هس؟
سلام... از بین این دو منبع لنینجر بهتره و کاملتره ... بعد از اتمامش میتونید قسمتای بالینی رو از هارپر بخونید{البته نگفتید چه رشته ای میخواید شرکت کنید}...به نطر من بیشتر از این منبع بخونید فقط باعث پراکندگی مطالب تو ذهنتون میشه...در ضمن اینکه واسه بیوشیمی تکرار و تست بسیار مهمه...اگرم یک جزوه خوب داشته یاشید{جعفرنژاد یا احسانی} میتونید با اون شروع کنید و مطالبی که تو اونا گفته نشده را از رو کتاب بخونید.. توجه کنید که کتابا مسایل اضافی که مد نظر طراحا نیست زیاد دارن...

varia

Well-known member
کتابهایی که وزارت بهداشت معرفی کردن منبع هستن! خوندن یک کتاب واسه یه رشته بستگی به رشته ای داره که میخواید شرکت کنید؟ مثلا کسی که واسه ارشد بیوشیمی میخونه واسه درس بیوشیمی باید لنینجر و هارپرو باهم بخونه!یا جزوه اساتیدی که از این دو منبع تدریس میکنن! ولی واسه سمشناسی بیوشیمی باسالار یا چکیده شهباز ملک نیا کافین. واسه شیوه مطالعه هم یه سرچی تو مطالعه گروهی های انجمن بکن،روشهایی واسه خودشون دارن.

majede

New member
من خودم دارم لنینجر میخونم چون پایه ام تو بیو ضعیف بود یعنی هیچی از چکیده پاسالارو متوجه نمیشدم ولی چکیده واسه حفظ کردن خوبه اما الان تازه فهمیدم بیوشیمی چیه ولی خوندن لنینجرخیلی وقت گیره اگه میتونین یه رو خونی سریع ازش داشته باشین بعد برین سراغ چکیده ها و تست زدن و همراه همه ی اینا مرور که مطالب بیو فرار هستن...مطالبی هم که وزارت معرفی کرده همگی مکمل همدیگه هستن و برا کسی که میخواد 100 ./. بزنه معرفی شدن...شیوه ی مطالعه هم بستگی به شرایط خودتون داره مثلا میتونین هر فصل بیو رو بخونین بعد خلاصه برداری کنین و نهایت مطالعه تون رو با تستزنی کامل کنین ...وآزمونهای سال قبل رو بررسی کنین ....فقط بستگی داره به این که تا وقت کنکور زمانتون رو خوب مدیریت کنین...مطمئن باشین 100 0/0 قبولین کاری نداره!!!!!!!!!!!!!!!
موفق باشین

majede

New member
شما لنینجر رو دارین از روی ترجمه چه کسی می خونین؟

من ترجمه ی دکتر جواد محمد نژاد ارواق رو دارم ولی بعضی از دوستام ترجمه ی دکتر محمدی رو دارن ...فک کنم اون روانتر وبهتر باشه ولی مال منم خوبه

nocerino

New member
دوست من جزوه ی دکتر احسانی موسسه انوار خیلی خیلی کامله .من سر کلاسش پارسال رفتم .

nocerino

New member
کتاب ایشون هم که واسه انتشارات پوران پژوهش هست خیلی خوبه .با کتاب و جزوه ی ایشون راحت بالای 90 میزنید جدی میگم و اغراق نیست چون نفر اول کنکور بیوشیمی بهداشت 91 واسه ی موسسه ما بودن و بیوشیمیشون را بالای 90 زده بودند.فکر می کنم 95% زده بودند .

mahnam

New member
کتاب ایشون هم که واسه انتشارات پوران پژوهش هست خیلی خوبه .با کتاب و جزوه ی ایشون راحت بالای 90 میزنید جدی میگم و اغراق نیست چون نفر اول کنکور بیوشیمی بهداشت 91 واسه ی موسسه ما بودن و بیوشیمیشون را بالای 90 زده بودند.فکر می کنم 95% زده بودند .

فقط با کتاب و جزوه ی ایشون؟؟؟!!
پس من امسال 100 می زنم :smilies-azardl (181:4d564ad6:
چون کتاب تست دکتر جعفرنژادم دارم که از اونم خیلی تعریف می کنن

mahnam

New member
100درصد همینطوره.چقدرهم امضات قشنگه دوستم

مرسی دوس جون مهربونم :thanks:
100% رو که شوخی کردم اما آخه ایشون گفت اون کسی که رتبه ی 1 آورده رشته اش بیوشیمی بوده اما من رشته ام ژنتیکه پس مطمئنا باید سوالای ما آسون تر باشه دیگه و با اون جزوه و کتاب هم خوب باید بتونم از پسش بر بیام
واسه همین گفتم :tonguesmiley:
البته اگه خوب بخونم و خودم تنبلی نکنم :(50):
اینجوری که من دارم می خونم 100 که هیچی 10% هم نمی زنم!!! :eek:t0837h0nn8zfqu8ult

arshadbio

New member
سلام... از بین این دو منبع لنینجر بهتره و کاملتره ... بعد از اتمامش میتونید قسمتای بالینی رو از هارپر بخونید{البته نگفتید چه رشته ای میخواید شرکت کنید}...به نطر من بیشتر از این منبع بخونید فقط باعث پراکندگی مطالب تو ذهنتون میشه...در ضمن اینکه واسه بیوشیمی تکرار و تست بسیار مهمه...اگرم یک جزوه خوب داشته یاشید{جعفرنژاد یا احسانی} میتونید با اون شروع کنید و مطالبی که تو اونا گفته نشده را از رو کتاب بخونید.. توجه کنید که کتابا مسایل اضافی که مد نظر طراحا نیست زیاد دارن...

رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش بیوشیمی، علاقه مند به شرکت در آزمون بیوشیمی بالینی

arshadbio

New member
من ترجمه ی دکتر جواد محمد نژاد ارواق رو دارم ولی بعضی از دوستام ترجمه ی دکتر محمدی رو دارن ...فک کنم اون روانتر وبهتر باشه ولی مال منم خوبه

منم همینو دارم ولی وقتی می خونم اعصابم رو بهم می ریزه، ترجمه افتضاح یه طرف قضیه و اشتباهات چاپی و علمی کتاب هم طرف دیگه قضیه.

arshadbio

New member

تکیه دادن به کتاب و جزوات اساتید محترم دیگه به من نظر یه خورده ریسک داره! باید حتما یه نگاهی هم به کتابای منبع بندازی.
درضمن از کجا و چه جوری میشه این کتابو تهیه کرد؟

majede

New member

منم همینو دارم ولی وقتی می خونم اعصابم رو بهم می ریزه، ترجمه افتضاح یه طرف قضیه و اشتباهات چاپی و علمی کتاب هم طرف دیگه قضیه.

سلام من که خیلی دوسش دارم در مقایسه با بقیه کتابایی که دارم من برام مهمتر از همه یادگیری بیو بصورت اساسیه خوده کتابم ندیدم که ترجمه شو مقایسه کنم ولی بعضی جاهاش اشتباه چاپی داره که خودم متوجه میشم زیاد سخت نیس .....من همین که بیو رو یاد گرفتم بسه ...واسه کنکورم نکات کنکوری رو میخونم

arshadbio

New member
دوستان به نظر شما مطالعه 2-3 کتاب و از هر کدوم 10-20 صفحه خوبه یا انتخاب و مطالعه یه کتاب تا پایان و مطالعه کتاب بعدی؟

arshadbio

New member
یه سواله دیگه من تا حالا واسه کنکور شیمی عمومی (1و2 مورتیمر) رو نخوندم و نیازی هم نمی بینم چون تو دفترچه سوالات از شیمی عمومی سوالی نیومده یا زیاد مهم نبوده حالا توصیه، پیشنهاد و... شما چیه؟

nocerino

New member
دوست خوب من کتاب جزوه ایشون خیلی کامل هستند و مطابق با رفرنس های بیوشیمی وزارت بهداشت هستند. کتاب مورتیمر رو زمانی بخون که یک بار یک جزوه شیمی عمومی رو خوب خونده باشی .چند ساله تعداد سوالات شیمی عمومی و شیمی الی با هم برابر شده .پارسال بیشتر سوال های شیمی عمومی بیشتر از الی بود !از خود سایت موسسه پوران پژوهش کتابشو میشه تهیه کرد و از موسسه انوار دانش میشه جزوه ی ایشون رو تهیه کرد

arshadbio

New member
دوستان نظرتون در مورد سوال پایین چیه؟

مطالعه 2-3 کتاب و از هر کدوم 10-20 صفحه خوبه یا انتخاب و مطالعه یه کتاب تا پایان و مطالعه کتاب بعدی؟

nocerino

New member
انتخاب یک کتاب و مطالعه ی ان و بعد از اتمام ان کتاب شروع و مطالعه ی کتاب بعدی

بالا